Ekstraklasa: Terminarz grupy mistrzowskiej oraz spadkowej
30 kolejek sezonu zasadniczego ustaliło kolejność ligowej tabeli. 16 drużyn zostało podzielonych na dwie grupy, mistrzowską oraz spadkową. 8 drużyn powalczy o trzy miejsca gwarantujące udział w europejskich pucharach, a 8 zespół o to, aby uniknąć spadku do pierwszej ligi. Największe szanse na tytuł mistrzowski ma Legia Warszawa, która jest liderem po 30 kolejkach sezonu zasadniczego.
31 kolejka 19-21 czerwca
Grupa mistrzowska:
Legia Warszawa – Śląsk Wrocław
Cracovia Kraków – Jagiellonia Białystok
Piast Gliwice – Lech Poznań
Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk
Grupa spadkowa:
Górnik Zabrze – Korona Kielce
Raków Częstochowa – Wisła Kraków
Zagłębie Lubin – ŁKS Łódź
Wisła Płock – Arka Gdynia
32 kolejka 23-24 czerwca
Grupa mistrzowska:
Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa
Śląsk Wrocław – Cracovia Kraków
Lechia Gdańsk – Piast Gliwice
Lech Poznań – Pogoń Szczecin
Grupa spadkowa:
ŁKS Łódź – Górnik Zabrze
Wisła Kraków – Wisła Płock
Korona Kielce – Raków Częstochowa
Arka Gdynia – Zagłębie Lubin
33 kolejka 26-29 czerwca
Grupa Mistrzowska:
Legia Warszawa – Piast Gliwice
Śląsk Wrocław – Lech Poznań
Cracovia Kraków – Pogoń Szczecin
Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk
Grupa spadkowa
Górnik Zabrze – Wisła Kraków
Wisła Płock – ŁKS Łódź
Raków Częstochowa – Arka Gdynia
Zagłębie Lubin – Korona Kielce
34 kolejka 3-6 lipca
Grupa Mistrzowska:
Lech Poznań – Legia Warszawa
Piast Gliwice – Śląsk Wrocław
Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok
Lechia Gdańsk – Cracovia Kraków
Grupa spadkowa:
Wisła Płock – Górnik Zabrze
Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin
Korona Kielce – Arka Gdynia
ŁKS Łódź – Wisła Kraków
35 kolejka 10-12 lipca
Grupa Mistrzowska:
Legia Warszawa – Cracovia Kraków
Lech Poznań – Lechia Gdańsk
Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok
Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin
Grupa spadkowa:
Górnik Zabrze – Raków Częstochowa
Zagłębie Lubin – Wisła Płock
Wisła Kraków – Korona Kielce
Arka Gdynia – ŁKS Łódź
36 kolejka 14-15 lipca
Grupa Mistrzowska
Lechia Gdańsk – Legia Warszawa
Cracovia Kraków – Lech Poznań
Pogoń Szczecin – Piast Gliwice
Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław
Grupa spadkowa
Arka Gdynia – Górnik Zabrze
Zagłębie Lubin – Wisła Kraków
ŁKS Łódź – Raków Częstochowa
Wisła Płock – Korona Kielce
37 kolejka 18-19 lipca:
Grupa Mistrzowska:
Legia Warszawa – Pogoń Szczecin
Piast Gliwice – Cracovia Kraków
Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk
Lech Poznań – Jagiellonia Białystok
Grupa spadkowa:
Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin
Wisła Kraków – Arka Gdynia
Raków Częstochowa – Wisła Płock
Korona Kielce – ŁKS Łódź
Jeśli artykuł Ci się podobał, kliknij w reklamę na tej stronie. Pomoże mi to w utrzymaniu bloga, który tworzę.