Dodano 29 grudnia 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Plus Liga: Jastrzębie zdominowało radomskiego przeciwnika

W meczu 14 kolejki przed własną publicznością zespół o ligowe punkty rywalizował z Cerradem Czarnymi Radom. Mecz zakończył się w trzech setach, a najwięcej emocji zbudzała ostatnia partia siatkarskiego pojedynku.

Jastrzębski Węgiel chce powalczyć o miejsce gwarantujące udział w rozgrywkach Pucharu Polski oraz jak najlepsza pozycję przed rozpoczęciem rundy play-off. Zespół na swoim koncie kolekcjonuje ligowe zwycięstwa i podobnie było w meczu 14 kolejki. Przed meczem z Czarnymi Radom gospodarze na swoim koncie mieli 9 zwycięstw w tym trzy bez straty seta. Początek pierwszej partii był wyrównany. Gospodarze zdobywali punkty po błędach Cerradu w zagrywce oraz po atakach Fromma, Konarskiego czy Lyneela. Punkty francuskiego przyjmującego z kontry dały prowadzenie miejscowym zawodnikom 11:8.

Czarni skutecznie w pierwszej partii grali punktowym blokiem. Swoje ataki opierali głównie po akcjach Filipa. Przy dobrym przyjęciu Pajenk powiększał indywidualne osiągnięcie.