Dodano 31 marca 2023r, w Piłka nożna, przez misiek
Podlaski PP: Zostały dwa miejsca w ćwierćfinale

W meczach 1/8 finału nie odbyło się bez niespodzianek. Największa sprawili piłkarze Turośnianki Turośń Kościelna, którzy wyeliminowali faworyzowaną Warmię Grajewo. Dla gospodarzy był to już piąty mecz na tym etapie rozgrywek.

Jeśli artykuł Ci się podobał, kliknij w reklamę na tej stronie. Pomoże mi to w utrzymaniu bloga, który tworzę.

Podlaski PP: Losy awansu rozstrzygnął Patryk Niemczynowicz

Bohaterem spotkania został Patryk Niemczynowicz. Pomocnik bielskiej drużyny dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, co sprawiło, że w trakcie wiosennych pojedynków zgromadził już osiem bramek.

Dodano 17 marca 2023r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Konferencji: Lech przedłużył grę w europejskich pucharach

W rewanżowym spotkaniu 1/8 finału na wyjeździe pokonał Djurgarden. Znakomita gra w obronie oraz zachowanie czystego konta sprawiło, że Filip Bednarek jest niepokonany od 360 minut. Bramka i asysta była udziałem Michała Skórasia.

Dodano 15 marca 2023r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: City zdeklasowało Lipsk

W rewanżowym spotkaniu na własnym stadionie aż 7:0 pokonał przedstawicieli niemieckiego futbolu RB Lipsk. Bohaterem spotkania został napastnik reprezentacji Norwegii Erling Haaland strzelec aż pięciu bramek.

Dodano 10 marca 2023r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Europy: Trzeci mecz z hiszpańskim zespołem

Gospodarze w pierwszym meczu 1/8 finału pokonali Real Betis Sevillę 4:1. Czerwone Diabły w drugiej połowie strzeliły trzy bramki nie tracąc żadnej. Rewanż zostanie rozegrany w Sevilli.

Dodano 24 lutego 2023r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Konferencji: Skandynawski wyjazd Lecha Poznań

Po raz drugi w fazie pucharowej Mistrz Polski uda się do Skandynawii na mecz z przedstawicielem szwedzkiego futbolu Djurgardens IF. Finał rozgrywek zaplanowany jest w Pradze na 7 czerwca 2023 roku.

Liga Konferencji: Bednarek niepokonany w fazie pucharowej

Gola na wagę sukcesu w 63 minucie uzyskał napastnik reprezentacji Szwecji Mikael Ishak. Po raz drugi czyste konto w meczu zachował Filip Bednarek, który jest niepokonany od 180 minut.

Dodano 23 lutego 2023r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: Rekordy Salaha

Źródło grafiki: wikipedia

Uzyskany wynik stawia w korzystniejszej sytuacji królewskich. Znaczący udział przy strzeleniu dwóch bramek miał Mohamed Salah. Jedna z bramek sprawiła, że napastnik reprezentacji Egiptu wpisał się po raz 44 na listę strzelców stając się współliderem najlepszych afrykańskich piłkarzy tych rozgrywek.

Dodano 15 lutego 2023r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: Czyste konto Tatarusanu

W pierwszym spotkaniu 1/8 finału na własnym stadionie włoska drużyna podejmowała Tottenham Hotspur. Zwycięski gol padł w siódmej minucie, a jego autorem został pomocnik Brahim Diaz. Rewanż zostanie rozegrany w Londynie 8 marca.

Dodano 5 grudnia 2022r, w Piłka nożna, przez misiek
MŚ Katar 2022: Mbappe załatwił sprawę awansu

W meczu 1/8 finału Polacy rywalizowali z obrońcami trofeum reprezentacją Francji.  Kluczowy wpływ na wynik spotkania miał Kylian Mbappe strzelec dwóch bramek. Honorowe trafienie dla Polski było udziałem Roberta Lewandowskiego.

Dodano 9 marca 2022r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: Zabawa po bawarsku. Bayern z awansem. Lewandowski z hat-trikiem.

Źródło grafiki: wikimedia commons

Po dość nieoczekiwanym remisie w pierwszym spotkaniu piłkarze Juliana Nagelsmana zaaplikowali swoim rywalom aż siedem bramek. Trzy z nich były udziałem Roberta Lewandowskiego, a dwie Thomasa Mullera.

Dodano 26 lutego 2022r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: Zdecyduje rewanż na Old Trafford

Utalentowany Joao Felix strzelił pierwszego gola w meczu, a w wyrównał Anthony Elanga po znakomitym prostopadłym podaniu od Bruno Fernandesa.

Dodano 17 lutego 2022r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: The Reds z kompletem zwycięstw

Drużyna niemieckiego szkoleniowca pokonała włoskiego przedstawiciela 2:0 po bramkach Roberto Firmino oraz Mohameda Salaha. Liverpool odniósł siódme zwycięstwo z rzędu, a Jurgen Klopp jubileuszowe pięćdziesiąte.

Dodano 27 czerwca 2021r, w Piłka nożna, przez misiek
UEFA EURO 2020: Duńczycy odpalili piłkarski dynamit

Znakomita gra rozpoczęła się od efektownego zwycięstwa nad Rosją. Cztery strzelone bramki sprawiły, że udało się wywalczyć awans do fazy pucharowej. W pierwszym meczu Duńczycy pokazali drzemiący ofensywny potencjał.  Drugi raz z rzędu swojemu rywalowi strzelili cztery gole.

Dodano 11 marca 2021r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: Zwycięstwo przypieczętowało awans do ćwierćfinału

Mecz rozgrywany był po raz drugi na Puscas Arena w Budapeszcie. Kluczowe dla ustalenia wyników spotkania akcje przeprowadziła dwójka Salah-Mane. Obaj piłkarze wpisali się na listę strzelców, a Alison zachował do zakończenia meczu czyste konto.

Dodano 10 marca 2021r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: Snajperski pojedynek w rewanżowym spotkaniu

Wysoką skutecznością wykazali się obaj napastnicy Erling Haaland oraz Youssef En Nesyri. Obaj napastnicy dwukrotnie wpisali się na listę strzelców. Utalentowany norweski napastnik na swoim koncie w trwającym sezonie ma już 10 trafień.

Dodano 24 lutego 2021r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: Lewandowski się nie zatrzymuje. Ma już więcej bramek niż Raul Gonzalez

W pierwszym spotkaniu w 1/8 finału niemiecka drużyna rywalizowała z Lazio w Rzymie. Wynik spotkania rozstrzygnął się już w pierwszej połowie, kiedy to Bawarczycy strzelili trzy gole. Jeden z nich był udziałem Roberta Lewandowskiego. Polak strzelił 72 gola w historii występów, czym wyprzedził Raula Gonzaleza.

Dodano 19 lutego 2021r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: Czyste konto Alisona

Bramki dla angielskiego zespołu strzelali najskuteczniejsi zawodnicy: Roberto Firmino oraz Sadio Mane. Czyste konto w meczu fazy pucharowej zachował Alison. Po pierwszym meczu bliżsi wywalczenia awansu do ćwierćfinału są piłkarze The Reds.

Dodano 18 lutego 2021r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: Paryż jedną nogą w ćwierćfinale

W pierwszym spotkaniu 1/8 finału pokonali na wyjeździe FC Barcelonę. Bohaterem spotkania został napastnik reprezentacji Francji Kylian Mbappe, który aż trzy razy wpisał się na listę strzelców. Kilka znakomitych interwencji miał również Marc Andre-Ter Stegen.

Dodano 12 lutego 2021r, w Piłka nożna, przez misiek
Puchar Polski Legia Warszawa eliminuje łódzkie kluby

Drużyna Czesława Michniewicza awans do kolejnej rundy wywalczyła po 90 minutach gry, choć obie drużyny kończyły spotkanie w osłabionym składzie. Gola na wagę zwycięstwa strzelali rezerwowi piłkarze Luquinhas oraz najskuteczniejszy w Legii w tym sezonie Tomas Pekhart.

Dodano 11 lutego 2021r, w Piłka nożna, przez misiek
Puchar Polski: Raków co raz bliżej europejskich pucharów

W meczu o awans do ćwierćfinału spotkały się dwie drużyny z ekstraklasy. Gospodarzem spotkania był Raków Częstochowa, który podejmował Górnika Zabrze. W czasie meczu padło aż sześć bramek, z czego cztery zostały strzelone po stałych fragmentach gry.

Dodano 9 lutego 2021r, w Piłka nożna, przez misiek
Puchar Polski: Cracovii do awansu wystarczy jedna bramka.

Dodano 9 sierpnia 2020r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: Barcelona przypieczętowała awans do Lizbony

Gospodarze przypieczętowali awans do turnieju finałowego rozgrywanego w Lizbonie strzelając trzy bramki i tracąc jednego gola. W drużynie gości od początku meczu na placu gry przebywał Zieliński, a w drugiej połowie pojawił się Milik.

Dodano 8 sierpnia 2020r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: City wykorzystało błędy Realu Madryt

Piłkarze hiszpańskiego szkoleniowca strzelili dwa gole, a stracili jeden. Drużyna City nie tylko obroniła zaliczkę z pierwszego meczu, ale swojemu przeciwnikowi w dwumeczu strzeliła aż cztery gole.

Dodano 11 maja 2020r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: Rekordy trudne do pobicia.

Mecze wielu europejskich i światowych lig zostały wstrzymane, w tym rozgrywki piłkarskiej Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Przed wznowieniem piłkarskiej rywalizacji warto przyjrzeć się rekordom, które mogą być trudne do pobicia przez najbliższe lata.Wiele spotkań w Lidze Mistrzów stoi na wysokim piłkarskim poziomie. Zespoły strzelają wiele efektownych bramek, które mają wpływ na szalone momenty w danym spotkaniu jak i w całych rozgrywkach. Różnorodność goli sprawia, że mają one znaczenie dla przebiegu danej historii i w przyszłości mogą zostać trudne do pobicia. Warto przyjrzeć się dziesięciu rekordom, które na trwałe wpisały się w annały piłkarskiej Ligi Mistrzów.1. Najszybszy hat-trick – Bafetimbi Gomis w meczu z Dynamem Zagrzeb potrzebował na swój wyczyn zaledwie 8 minut. Piłkarskie wydarzenie miało miejsce w sezonie 2011/2012. Francuski napastnik przegrywa z Sadio Mane. Napastnik rodem z Afryki na strzelenie trzech bramek potrzebował zaledwie dwóch minut i 56 sekund w jednym ze spotkań angielskiej ekstraklasy.

Dodano 28 lutego 2020r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: Pięć minut które wstrząsnęło Madrytem. City z szansą na awans

W pierwszym spotkaniu rozgrywanym na Santiago Bernabeu zwycięsko z pojedynku wyszli piłkarze Josepa Guardioli. City odrobiło straty w pięć minut, a Real kończył mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Sergio Ramosa.

Dodano 19 lutego 2020r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: W Dortmundzie mają nowego Lewandowskiego

W pierwszej rundzie fazy pucharowej niemiecki zespół zmierzył się z Paris Saint Germain. Bohaterem ostatnich tygodni jest pozyskany podczas zimowego okienka transferowego napastnik reprezentacji Norwegii Eling Braut Haaland.

Dodano 6 grudnia 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Puchar Polski: Legia wygrywa trzeci mecz na wyjeździe

Po pokonaniu Puszczy Niepołomice, Widzewa Łódź przyszedł czas na rywalizację z z Górnikiem Łęczna. Awans do dalszej fazy rozgrywek wywalczyli piłkarze Vukovicia, którzy strzelili dwa gole, a Radosław Cierzniak cieszył się z zachowania czystego konta.

Dodano 14 marca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: Juventus dalej gra w fazie pucharowej

Włoska drużyna o awans na własnym boisku rywalizowała z Atletico Madryt. Warunkiem uzyskania przepustki do dalszych gier bez konieczności dogrywki strzelenie, co najmniej trzech bramek nie tracąc żadnej. Bohaterem miejscowych został Cristiano Ronaldo.

Dodano 9 marca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: Solskjaer time w Paryżu. Awans po rzucie karnym.

Po porażce na własnym stadionie z Paris Saint Germain 0:2, przyjezdni byli w stanie strzelić aż trzy bramki. Bohaterem Czerwonych Diabłów został napastnik reprezentacji Belgii Romelu Lukaku strzelec dwóch goli.

Dodano 17 lutego 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: Real Madryt z zaliczką po pierwszym spotkaniu

Drużyna argentyńskiego szkoleniowca rywalizowała na trudnym terenie w Amsterdamie z miejscowym Ajaxem. Wynik spotkania rozstrzygnął się w drugiej połowie, a bezpieczny wynik w rewanżowym spotkaniu zapewnili hiszpańscy zawodnicy królewskich.

Dodano 3 lipca 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
MŚ Rosja 2018: Szwecja bez straty bramki w trzecim meczu

Piłkarze Trzech Koron w trzecim meczu byli w stanie zachować czyste konto. Mecz z reprezentacją Szwajcarii drużyna ze Skandynawii wygrała różnicą jednego gola, a bohaterem Szwedów został Emil Forsberg.

MŚ Rosja 2018: Belgowie uniknęli sensacji

W pierwszym spotkaniu fazy pucharowej drużyna Roberto Martineza o awans do ćwierćfinału rywalizowała z reprezentacją Japonii. Belgowie awans do dalszych gier zapewnili sobie w doliczonym czasie gry, a bohaterem spotkania został rezerwowy zawodnik.

Dodano 2 lipca 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
MŚ Rosja 2018: Brazylia rozstrzyga mecze w końcowych fragmentach

W pierwszym meczu fazy pucharowej Canarinhos podejmowali drużynę Meksyku. Bramki dla piłkarzy z Ameryki Południowej padły w drugiej połowie, a na listę strzelców wpisali się Neymar oraz Roberto Firmino.

Dodano 1 lipca 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
MŚ Rosja 2018: Gospodarz pokazał charakter

O losach spotkania zdecydowała dogrywka oraz konkurs rzutów karnych. Bohaterem rosyjskich piłkarzy został Igor Akinfeev. Doświadczony bramkarz obronił dwie jedenastki.

MŚ Rosja 2018: Siedem bramek na otwarcie fazy pucharowej

Znakomite widowisko obejrzeli zgromadzeni na stadionie w Kazaniu kibice, gdzie reprezentacja Francji podejmowała Argentynę. Do ostatniej minuty piłkarze z Ameryki Południowej wierzyli w wywalczenie awansu. Kibice obejrzeli aż siedem bramek przez całe spotkanie.

Dodano 23 lutego 2018r, w Piłka nożna, przez misiek

W pierwszym meczu przed własną publicznością ukraińska drużyna walczyła o przedłużenie szans z AS Roma. Gospodarze skuteczną grę zawdzięczają głównie w drugiej połowie, a kulminacyjnym punktem spotkania okazała się bramka z rzutu wolnego Freda.

Dodano 22 grudnia 2017r, w Piłka nożna, przez misiek
Puchar Niemiec: Bayern kolekcjonuje kolejnych rywali

Bawarska drużyna realizuje plan zwycięstwa w rozgrywkach niemieckiej ekstraklasy, zagra na wiosnę w elitarnej piłkarskiej Lidze Mistrzów oraz jest, co raz bliżej wywalczenia zwycięstwa w Pucharze Niemiec. W turniejowej drabince zespół trafił na odwiecznego rywala Borussię Dortmund.