Dodano 12 listopada 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Plus Liga: Asseco postawiło się liderowi tabeli

Lider tabeli w sezonie 2018/2019 ZAKSA Kędzierzyn Koźle w wyjazdowym spotkaniu podejmował ostatnią drużynę w lidze Asseco Resovię Rzeszów. Zwycięsko z pojedynku wyszli wicemistrzowie Polski, a gospodarze dopisali jeden punkt do ligowej tabeli.

ZAKSA Kędzierzyn Koźle chce w bieżącym sezonie uzyskać utracony tytuł w poprzednim sezonie na rzecz PGE Skry Bełchatów. Srebrni medaliści poprzednich rozgrywek od początku sezonu imponują formę i wygrywają mecz za meczem. Po sześciu zwycięstwach za trzy punkty wicemistrzowie Polski na wyjeździe o kolejne zwycięstwo rywalizowali z Asseco Resovią Rzeszów. Gospodarze 7 kolejki rozgrywek Plus Ligi zajmowali ostatnie miejsce w tabeli z zerową liczbą zwycięstw. Pierwszy set wskazywał na to, że będzie to jednostronny pojedynek. Już na samym początku goście byli w stanie objąć kilkupunktowe prowadzenie, które systematycznie powiększali. Kluczowe okazały się zagrywki Śliwki, a szczelny blok i kontry Deroo dały prowadzenie przyjezdnym 8:1. Gospodarze bazowali głównie na grze swoich skrzydłowych. Nieliczne ataki wykonywali Rossard oraz Schulz.

Plus Liga: Jastrzębie po raz drugi bez straty seta u siebie

W walce o ligowe punkty drużyna włoskiego szkoleniowca rywalizowała z uczestnikiem fazy grupowej Ligi Mistrzów Treflem Gdańsk. Mecz zakończył się w trzech setach, a jednym z bohaterów gospodarzy został aktualny mistrz świata Dawid Konarski.

Jastrzębski Węgiel przed rozpoczęciem spotkania 7 kolejki plus Ligi miał dodatni bilans wygranych do przegrywanych. Gospodarze zamierzali z wymagającym przeciwnikiem jakim był Trefl Gdańsk do ligowej tabeli dopisać kolejne punkty. Jastrzębie po sześciu meczach nowego sezonu wygrało tylko jedno spotkanie bez straty seta i był to pojedynek przed własną publicznością w rywalizacji z Cerradem Czarnymi Radom. Gospodarze od początku spotkania starali się narzucić własny styl gry. Kluczowa była techniczna zagrywka Kosoka.

Środkowy gospodarzy sam zdobył punkt asem serwisowym oraz pozwalał kolegom z drużyny na wyprowadzanie skutecznych kontr. Aktywni w tym elemencie gry Fromm oraz Konarski. Jastrzębiu w zdobywaniu punktów pomagał szczelny blok. Jedna z akcji dała prowadzenie 10:3.