Dodano 24 kwietnia 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Plus Liga: Deroman w Kędzierzynie. ZAKSA awansowała do finału

W decydującym spotkaniu ZAKSA Kędzierzyn Koźle na własnym parkiecie pokonało rewelację trwającego sezonu Aluron Virtu Wartę Zawiercie. Mecz rozstrzygnął się w czterech setach, a jednym z bohaterem został Sam Deroo.

Wicemistrzowie Polski byli bliscy odpadnięcia walki o wielki finał rozgrywek już po drugim spotkaniu. Po porażce w pierwszym pojedynku ZAKSA przegrywała przegrywała w meczu rewanżowym już 0:2. Znakomita zmiana szkoleniowca gości sprawiła, że srebrni medaliści poprzednich rozgrywek wygrali trzy partię i walkę o prawo gry w finale przenieśli na własny parkiet. W początkowych fragmentach pierwszego seta obie drużyny grały nerwową siatkówkę. Walczące drużyny popełniały dużą ilość własnych błędów głównie w polu serwisowym. Efektowne ataki w zespole gości prezentował Malinowski, a po stronie gospodarzy Deroo. Atak belgijskiego zawodnika dał prowadzenie miejscowym 9:7.

ZAKSA utrzymywała korzystny wynik nad przeciwnikiem. Przyjezdnym brakowało gry środkiem, a wysoką skutecznością w ataku imponował Malinowski w wspierany przez Walińskiego czy Ferreirę.