Dodano 10 lipca 2019r, w Koszykówka, przez misiek
KLM: Trzy polskie kluby z szansą na fazę grupową

Drużyna Igora Milicicia trafiła do grupy B, a za rywali będzie miała zespoły z Francji, Hiszpanii, Grecji, czy drużyn uczestniczących w kwalifikacjach. O prawo gry w fazie grupowej powalczą dwa inne polskie zespoły.

Historycznego wydarzenia doczekała się Polska Koszykówka na międzynarodowej arenie. Wraz z początkiem nowego sezonu o prawo gry w fazie grupowej Ligi Mistrzów powalczy dwie drużyny. Anwil Włocławek jako mistrz Polski ma zagwarantowany start w tych prestiżowych rozgrywkach, a o wejście do ścisłej europejskiej czołówki powalczą także Polski Cukier Toruń oraz Legia Warszawa. Stołeczny klub rywalizację o grę w fazie grupowej rozpocznie od pierwszej rundy, a rywalem zespołu będzie mistrz Kosowa – Z Mobile Pristina, a mecze kwalifikacyjne odbędą się w drugiej połowie września. Jeżeli drużynie uda się wywalczyć przepustkę do kolejnej rundy, to rywalem będzie bardziej wymagający rosyjski Niżny Nowogród. Teoretycznie łatwiejszą drogą powinni mieć zdobywcy srebrnych medali Mistrzostw Polski. Polski Cukier zmagania na europejskim poziomie rozpocznie od drugiej rundy kwalifikacji. Srebrni medaliści zmierzą się ze zwycięzcą pary Karhu Basket Kauhajoki – Tsmoki Mińsk. Mecze drugiej rundy kwalifikacji zaplanowano na 26 i 29 września.

Dodano 14 czerwca 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Anwil wygrał decydujące starcie.

Gospodarzem spotkania był Polski Cukier Toruń, który podejmował obrońcę złotych medali Anwil Włocławek. W finałowych pojedynkach batalia o sukces na polskich parkietach toczyła się do czterech zwycięstw.

Anwil Włocławek potrafił przegrywając 2:3 wygrać szóste spotkanie wielkiego finału i doprowadzić do siódmego starcia o Mistrzostwo Polski. Obie drużyny oddawały wiele celnych rzutów za trzy punkty. Dla przyjezdnych trafił Szewczyk, a miejscowym odpowiedział dwukrotnie Umeh. Drużyny grały bardzo zespołową koszykówkę. Dla Anwilu asysty rozdzielali Almeida oraz Simon, a po stronie gospodarzy Lowery. Celny rzut z dystansu dołożył Gruszecki, a Cel koszyatał z podań pod koszem ze strony Kuliga. Gospodarze notowali zbiórki w ataku, ale to akcje Almeidy, Michalaka oraz Łączyńskiego za trzy dały prowadzenie Anwilowi po 10 minutach gry 28:21.

W drugiej odsłonie Michalak oraz Łączyński zdobyli kolejne sześć punktów, a Toruń zdobywał punkty głównie pod koszem za sprawą Cela, czy Kuliga. Punktowa inicjatywa należała do Mistrza Polski, Borussard zdobył trzy punkty i Anwil prowadził 43:34.

Dodano 12 czerwca 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: W finale będzie siódme spotkanie. Obecnie jest 3:3

W meczu nr sześć wielkiego finału broniący tytułu Anwil Włocławek podejmował na własnym parkiecie Polski Cukier Toruń. Gospodarze w przeciągu spotkania byli w stanie rzucić ponad 100 punktów rywalowi, czym doprowadzili do siódmego meczu, który zostanie rozegrany w Toruniu.

Anwil Włocławek jest obrońcą mistrzowskiej korony Polskiej Ligi Koszykówki Mężczyzn. W serii finałowej toczonej do czterech zwycięstw drużyna Igora Milicicia doprowadziła do remisu 3:3. Mecz nr sześć odbył się w Hali Mistrzów, a gospodarze zaprezentowali zespołową koszykówkę polegającą na zdobywaniu dużej ilości punktów. Punktowa inicjatywa należała do gospodarzy. Anwil szybko objął prowadzenie 9;2 głównie po skutecznych akcjach Almeidy i celnym rzucie za trzy punkty Simona.

Polski Cukier w pierwszej kwarcie przez cztery minuty gry zdobył tylko dwa punkty po akcji Lowryego. Polski Cukier notował na swoim koncie dużo zbiórek w ataku za sprawą Sulimy czy Mbodja. Przyjezdnym brakowało skuteczności przy ich wykończeniu. Silny skrzydłowy znakomicie grał pod koniec drugiej kwarty oraz na początku trzeciej.

Dodano 6 czerwca 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: W finale będą, co najmniej jeszcze dwa mecze

Drużyna Igora Milicicia w walce o trzecie zwycięstwo rywalizowała z Polskim Cukrem Toruń. Kontuzje, niewykorzystane rzuty wolne oraz rzut za trzy punkty w decydującym momencie sprawił, że kibice obejrzą, co najmniej dwa dodatkowe mecze finałowe.

Mecze finałowe Polskiej Ligi Koszykówki Mężczyzn nabierają rozpędu. Czwarty mecz finałowy został rozegrany we Włocławku, a obrońcy mistrzowskiej korony Anwil podejmował Polski Cukier Toruń. Od początku meczu to drużyna gości podobnie jak w trzecim meczu starała się przejąć inicjatywę w spotkaniu. Goście za sprawą Umeha trafiali za trzy punkty. Polski Cukier wymuszał starty oraz zdobywał łatwe punkty z wypracowanych pozycji po kontrach. Goście notowali na swoim koncie zbiórki w ataku, a głównym dostarczycielem punktów był Lowery. Sulima trafił za trzy i przyjezdni prowadzili 21:12.

Pod koniec pierwszej kwarty Anwil korzystał z indywidualnych akcji Broussarda oraz aktywnego Almeidy, który dwukrotnie trafił za trzy. Polski Cuker kontrolował wynik do zakończenia pierwszej połowy.

Dodano 4 czerwca 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Anwil zrobił drugi krok do obrony tytułu

Mistrzowie Polski po dwóch meczach w Toruniu na własnym parkiecie podejmowali Polski Cukier. Mecze finałowe toczą się do czterech wygranych pojedynku, a w trwającej serii Mistrz Polski prowadzi 2:1

Anwil Włocławek po trzech rozegranych finałowych meczach Polskiej Ligi Koszykówki Mężczyzn jest bliższy wywalczenia złotych medali. Drużyna Igora Milicicia po dwóch meczach w Toruniu realizuje plan pokonania w dwóch meczach przed własną publicznością. Trzecie finałowe spotkanie lepiej rozpoczęła drużyna gości. Przyjezdni prowadzili już 10:0, ale nie byli w stanie utrzymać do zakończenia meczu. W tym czasie zdobywanie punktów rozpoczął od celnego rzutu za trzy punkty Gruszecki. Aktywny pod koszem był Mbodj, a punktową serię zakończył Wiśniewski. Anwil systematycznie odrabiał straty. Do zakończenia pierwszej kwarty udało się odrobić pięć punktów, a kluczowe akcje przeprowadzał Lichodiej wykorzystując podania Łączyńskiego. Anwil korzystał na przewinieniach, a łatwe punkty były udziałem Almeidy oraz Zyskowskiego. Anwil po dziesięciu minutach gry przegrywał 20:25.

Dodano 29 maja 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Anwil przypieczętował awans do finału.

Lider sezonu zasadniczego Arka na własnym parkiecie w walce o finał podejmowała Anwil Włocławek. Mistrzowie Polski po dwóch zwycięstwach u siebie w piątym pojedynku zamierzali wywalczyć awans do finału dający prawo szansy obrony mistrzowskiej korony.

Anwil Włocławek w meczach półfinałowych potrafił odrobić straty po pierwszych meczach. Przegrywając 0:2 drużyna Igora Milicicia wygrała dwa mecze na własnym parkiecie i w piątym pojedynku o zwycięstwo rywalizowała w Gdyni z miejscową Arką. Gospodarze rozpoczęli efektownie decydujące starcie. Miejscowi za sprawą Bostcia oraz Wyki trafiali za trzy punkty. Akcja wysokiego środkowego dała prowadzenie 11:0.

Szkoleniowiec gości nie wziął czasu na żądanie, a jego koszykarze zaczęli systematycznie odrabiać straty. Arka miała siedem pierwszych celnych rzutów z gry po asystach od Szubargi, czy indywidualnych akcjach Bostica. Rzut Amerykanina dał prowadzenie gospodarzom 17:8. Anwil zdobywał punkty po skutecznych akcjach Lichodieja oraz rzutach wolnych doświadczonego rosyjskiego zawodnika.

Dodano 23 maja 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Anwil doprowadził do remisu, o awansie zdecyduje piąty mecz

Lider sezonu zasadniczego doznał czwartej porażki w play-off, ale nadal ma szansę na awans do finału. Przyjezdnym nie pomógł znakomity występ Jamesa Florencea. Amerykanin wywalczył blisko 40 punktów w meczu, niczym jak w NBA.

Arka Gdynia nadal ma problemy z wygrywaniem meczów na wyjeździe w bieżącym sezonie play-off polskiej koszykówki. Lider sezonu zasadniczego po dwóch porażkach z Legią Warszawa przegrał dwa mecze z mistrzem Polski Anwilem Włocławek. Goście na początku meczu mieli nadzieję na wywalczenie zwycięstwa. Drużyna Frasunkiewicza rozpoczęła od skutecznych akcji pod koszem. Za dwa punkty zdobywali: Wyka, Wołoszyn, czy Florence. Arka miała przewagę w zbiórkach w ataku. Asysty rozdzielał Bostic, a efektowny wsad Łapety dał prowadzenie 12:9.

Anwil odpowiadał skuteczną bronią Arki.

Dodano 21 maja 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Anwil goni Arkę. Gdynianie bez zwycięstwa na wyjeździe w play-offach

Gospodarze marząc o obronie mistrzowskiej korony spotkanie musieli rozstrzygnąć na swoją korzyść, a koszykarze Arki chcieli odnieść pierwsze zwycięstwo na wyjeździe w rozgrywkach play-off.

Mistrzowie Polski Anwil Włocławek był gospodarzem trzeciego półfinałowego spotkania w walce o mistrzostwo Polski koszykarzy. Drużyna Igora Milicicia miała nadzieję na przedłużenie serii do trzech zwycięstw i wywalczenie pierwszego sukcesu w rywalizacji z liderem po sezonie zasadniczym Arką Gdynia. Mecz był bardzo ofensywnym pojedynkiem. Obie drużyny w pierwszej kwarcie oddawały dużą ilość celnych rzutów za trzy punkty. Dla gospodarzy trafiał Lichodiej, a dla Arki Bostic, Wołoszyn oraz Florence. Na początku pojedynku goście prowadzili 9:6.

Już po niespełna minucie gry szkoleniowiec gości musiał zrezygnować z Upsahwa, który nabawił się kontuzji oraz był w stanie zdobyć dwa punkty pod koszem przeciwnika. Anwil grał zespołową koszykówkę. Asysty kolegom z drużyny rozdzielał Almeida po celnych akcjach Ignerskiego oraz Szewczyka. Doświadczony zawodnik gospodarzy trafił z dwukrotnie z dystansu, a miejscowi przegrywali jednym punktem 21:22.

Dodano 19 maja 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Arka korzysta na atucie własnego parkietu

Po emocjonującym pierwszym spotkaniu i zwycięstwie nad Anwilem Włocławek drużyna Przemysława Frasunkiewicza głównie obroną pokonała Mistrzów Polski w drugim meczu. Lider sezonu zasadniczego prowadzi już 2:0 w rywalizacji do trzech zwycięstw.

Arka Gdynia już piąte spotkanie rozgrywała przed własną publicznością w rozgrywkach play-off bieżących rozgrywek. Lider sezonu zasadniczego jest niepokonanym zespołem we własnej hali. Po trzech zwycięstwach nad Legią Warszawa przyszedł sukces nad Anwilem Włocławek. Arka w drugim spotkaniu u siebie podejmowała Mistrza Polski, a mecz stał na wysokim poziomie wtajemniczenia defensywnego. Arka grała znakomicie w obronie. Gospodarze umiejętnie opanowali strefę pod własnym koszem. Bloki na swoim koncie notowali Łapeta oraz Bostic. Arka wyprowadzała skuteczne ataki. Za trzy trafił Bostic, a pod koszem punkty zdobywali Florence czy Wołoszyn.

Dodano 9 maja 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Legia odgryzła się Arce i doprowadziła do remisu 2:2

Arka po dwóch zwycięstwach na własnym parkiecie chciała w trzech meczach zakończyć ćwierćfinałową rywalizację. Legia u siebie pokazała charakter i mimo kadrowych osłabień doprowadziła do piątego spotkania. Na zwycięzcę rywalizacji czeka Anwil Włocławek.

Legia Warszawa w pierwszej połowie czwartego meczu ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski prowadziła przez kilkadziesiąt sekund. Koszykarskie wydarzenie miało miejsce na początku pierwszej kwarty, kiedy to z dystansu w rywalizacji z Arką Gdynia celny rzut za trzy punkty oddał Kowalczyk. Gospodarze prowadzili 9:8. Ofensywnie grający lider sezonu zasadniczego szybko odrobił straty. Goście trafiali dużo rzutów z dystansu. Za trzy punktowali Bostic oraz Florence. Po koszem faule wymuszał Upshaw oraz Wołoszyn czy Szubarga. Po pierwszych 10 minutach gry Arka prowadziła 33:20.

Dodano 7 maja 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Anwil przygotował mistrzowską formę na play-off

Obie drużyny zaprezentowały ofensywna koszykówkę z której zwycięsko wyszli obrońcy mistrzowskiej korony. Koszykarze Igora Milicicia wywalczyli awans do półfinału, w którym najprawdopodobniej zmierzą się z Arką Gdynia.

Trzeci mecz ćwierćfinałowy Polskiej Ligi Koszykówki Mężczyzn rozgrywany był w Ostrowie Wielkopolskim. Stal na własnym parkiecie po dwóch porażkach z rzędu z Anwilem marząc o awansie do dalszych gier musiała rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Obie drużyny grały bardzo ofensywnie i zespołowo. Goście rozpoczęli od celnych rzutów za trzy punkty Almeidy. Punktować z dystansu zaczął także Simon. Gospodarze zdobywanie punktów rozpoczęli od dwóch akcji Kostrzewskiego. Stal grała skutecznie na atakowanej tablicy. Zbiórki w ataku notował King oraz Maras, a asysty wysokich zawodników pozwoliły na powiększanie indywidualnego dorobku przez Marasa oraz Kinga. Żołnierewicz trafił za dwa punkty i gospodarze prowadzili 24:21.

Dodano 29 kwietnia 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Osiem drużyn w pierwszej rundzie play-off. Mistrz z rozstawieniem

Pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym przypadło koszykarzom Arki Gdynia, którzy w każdej rundzie będą mieli przewagę własnego parkietu. Obrońcy mistrzowskiej korony Anwil Włocławek ligowe zmagania zakończył na czwartym miejscu.

Do ostatniej kolejki sezonu zasadniczego trwało ustalenie miejsc w tabeli rozgrywek Polskiej Ligi Koszykówki Mężczyzn. Każda z drużyn chciała wywalczyć miejsce gwarantujące rozgrywanie w play-off przed pierwszą rundą rozgrywek .Walczące zespoły miały do rozegrania 30 ligowych pojedynków, a najlepszą ekipą okazała się Arka Gdynia. Zespół Przemysława Frasunkiewicza wygrał aż 25 spotkań, z czego 13 miało miejsce na własnym parkiecie. Najlepsza drużyna poprzednich rozgrywek Anwil Włocławek pierwszą rundę play-off rozpocznie od czwartego miejsca. Drużyna Igora Milicicia zmierzy się z Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski. Anwil w sezonie zasadniczym wygrał 22 ligowe spotkania. Pierwszym zespołem, który doznał 10 porażek była drużyna Stali i to jej przypadło piąte miejsce. Pierwsze mecze ćwierćfinałowe zostały zaplanowane na początek maja, a żeby znaleźć się w kolejnej rundzie play-off na swoją korzyść trzeba rozstrzygnąć trzy pucharowe pojedynki.

Dodano 10 kwietnia 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Stelmet i Anwil spotkały się w ligowym klasyku

Obie drużyny walczą o jak najlepsze miejsce przed rozpoczęciem rozgrywek play-off oraz atut własnego parkietu w pierwszej rundzie koszykarskiej rywalizacji.

Anwil Włocławek broni złotego medalu na polskich parkietach. Do spotkania ze Stelmetem Zielona Góra drużyna Igora Milicicia była najlepszym zespołem na wyjeździe, która mogła pochwalić się 11 wygranymi w sezonie na parkiecie rywala. Obie drużyny reprezentują bądź reprezentowały polską koszykówkę na międzynarodowej arenie, a początek spotkania 26 kolejki to gra Anwilu głównie pod koszem przeciwnika, Punkty zdobywali polscy koszykarze: Zyskowski oraz Łączyński. Stelmet odpowiadał akcjami za trzy punkty. Jedną z nich wykonał Planinić pod koszem, a z dystansu zaczął trafiać Zamojski. Trzy celne rzuty z rzędu dały prowadzenie gospodarzom 12:10.

Prowadzenie często się zmieniało. W drużynie gości indywidualne konto powiększał doświadczony Ignerski. Gospodarze grali zespołową koszykówkę, a podania kolegom z drużyny rozdzielał Starks. Z podań korzystali: Sokołowski, czy Planinić.

Dodano 19 stycznia 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Arka Gdynia powstrzymała rozpędzony Anwil

W pierwszym meczu rundy rewanżowej na własnym parkiecie podejmował pogromcę z pierwszej kolejki Arkę Gdynia. Zespół Przemysława Frasunkiewicza po raz drugi w sezonie pokonał Anwil tym razem na jego hali i ma lepszy bilans pomiędzy zainteresowanymi drużynami.

Miejsce w tabeli ma kluczowe znaczenie przed rozgrywkach play-off. W pierwszej rundzie pierwsza czwórka ma przewagę własnego parkietu, który może być korzystny w kontekście dalszego awansu. W meczu 16 kolejki spotkały się dwie drużyny, które marzą o medalowych miejscach na zakończenie koszykarskiej rywalizacji w bieżących rozgrywkach. Obie drużyny reprezentują polską koszykówkę na międzynarodowej arenie, a ligowe starcie lepiej rozpoczęła drużyna Igora Milicicia. Anwil grał skutecznie pod koszem. Asysty kolegom z zespołu rozdzielał Łączyński, a punktowali głównie Kostrzewski, Lichodiej czy Sobin. Za trzy dla Mistrzów polski trafili Marković oraz Michalak. Anwil prowadził 16:10. Dla Asseco punkty zdobywali amerykańscy koszykarze Bostic oraz Florence.

Dodano 12 stycznia 2019r, w Koszykówka, przez misiek
KLM: Anwil przegrał z defensywną Avellino

Anwil rozgrywając mecz na własnym boisku przegrywał z wyżej notowanym włoskim przeciwnikiem Sidigas Avellino 62:72 mimo zdobywca 22 punktów w czwartej kwarcie spotkania.

Anwil Włocławek jako Mistrz Polski uczestniczy w fazie grupowej koszykarskiej Ligi Mistrzów w sezonie 2018/2019. Awans do fazy pucharowej prestiżowych rozgrywek zapewni zajęcie, co najmniej czwartego miejsca po rozegraniu 14 pojedynków. W rundzie rewanżowej Anwil rozegra więcej spotkań na własnym parkiecie, ale aby uzyskać awans potrzebne są wygrane. Jedna z szans na poprawę bilansu pucharowej rywalizacji miała miejsce przed własną publicznością w rywalizacji z Avellino. Włoska drużyna skutecznie grała w obronie uniemożliwiając gospodarzom na łatwe punkty. Mistrzowie Polski starali się powiększać drużynowy dorobek akcjami pod koszem. Aktywnym zawodnikiem był Zyskowski, ale nie pomogło to w wyjściu na prowadzenie. Dwa celne rzuty z dystansu gości w wykonaniu Younga, Nichlosa oraz Sykesa dały prowadzenie 13:8.

Goście utrzymywali bezpieczny dystans nad Anwilem. W drugiej kwarcie przyjezdni podobnie jak w pierwszej oddawali dużo celnych rzutów z dystansu.

Dodano 7 stycznia 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Anwil odparł atak Startu w II kwarcie

Mistrzowie Polski po wygranej nad Stelemetem Zielona Góra oraz dwóch dogrywkach nad Polpharmą Starogard Gdański w walce o ligowe punkty zmierzyli się ze Startem Lublin. Anwil odniósł 11 ligowe zwycięstwo w sezonie.

Liczba zwycięstw ma kluczowe znaczenie dla ustalenia miejsc w klasyfikacji łącznej rozgrywek Polskiej Ligi Koszykówki Mężczyzn. Obrońcą mistrzowskiej korony są koszykarze Anwilu Włocławek, którzy śrubują liczbę zwycięstw na ligowych parkietach. W ostatniej kolejce drużyna Igora Milicicia w walce o ligowe punkty rywalizowała z TBV Startem Lublin. Goście rozpoczęli mecz od skutecznej grze w obronie. Start na swoim koncie zanotował dwa bloki oraz potrafił grać pod kosz przeciwnika. W tym czasie indywidualne konto powiększali Upson, Borowski oraz Szymański. Szkoleniowiec gości szybko w pierwszej połowie został zmuszony do wzięcia dwóch czasów. To nie pomogło w zespołowej grze Anwilu. Gospodarze w pierwszych 10 minutach gry na swoim koncie mieli aż 10 asyst.

Dodano 15 grudnia 2018r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Faworyt nie zawiódł w meczu z Dąbrową Górniczą

Mistrzowie Polski realizują plan wywalczenia pierwszego miejsca po sezonie zasadniczym ligowych rozgrywek. Kolejnym przeciwnikiem, który nie był w stanie przeciwstawić się ofensywnej gry złotych medalistów był MKS Dąbrowa Górnicza.

Spotkanie 10 kolejki pomiędzy MKS-em Dąbrowa Górnicza, a Anwilem Włocławek było emocjonujące tylko w pierwszej kwarcie. Gospodarze grali znakomicie dystansu zdobywając wiele punktów rzutami za trzy punkty. W tym elemencie niezawodni byli Richardson oraz Wołoszyn. Doświadczony zawodnik gospodarzy potrafił zdobywać punkty z linii rzutów wolnych. Anwil grał w pierwszej kwarcie bardzo zespołową koszykówkę. Przez 10 minut gry podopieczni Igora Milicicia zanotowali aż 10 asyst. Podania kolegów pod koszem wykorzystywali głównie Simon czy Lichodiej. Dwukrotnie za trzy trafił doświadczony Szewczyk.

Po 10 minutach gry Anwil prowadził tylko jednym punktem 25:24.

Dodano 14 listopada 2018r, w Koszykówka, przez misiek
BCL: Anwil skomplikował sobie sytuację w grupie A

Mistrzowie Polski w meczu szóstej kolejki na wyjeździe o pucharowe punkty rywalizowali z tureckim Banvitem. Po zakończonym spotkaniu miejscowi mogli cieszyć się z czwartego zwycięstwa w pucharowej rywalizacji oraz czwartego na własnym stadionie.

Anwil Włocławek ma szansę wywalczenia awansu do fazy play-off koszykarskiej Ligi Mistrzów w sezonie 2018/2019. W szóstym spotkaniu fazy grupowej mistrzowie Polski rywalizowali na wyjeździe z Banvitem, który na swoim koncie na trzy rozegrane mecze przed własną publicznością wygrał trzy spotkania. Anwil na wyjeździe rozegrał czwarty pojedynek najwięcej ze wszystkich uczestniczących drużyn w swojej grupie. Podopieczni Igora Milicicia niemrawo rozpoczęli spotkanie. Gospodarze zdobywali wiele punktów pod koszem. Skuteczny okazał się Morgan. Jedna z akcji dała Banvitovi prowadzenie 10:4. Przyjezdni starali się zmniejszać punktową różnicę. Asysty Anwilowi rozdzielał Łączyński, a pod koszem punktował Sobin, czy Lichodiej.

Dodano 28 października 2018r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Polski Cukier doprowadził do dogrywki

Gospodarze byli niepokonanym zespołem na własnym parkiecie, natomiast goście liczyli na podtrzymanie znakomitej formy na boisku przeciwnika. Do wyłonienia zwycięzcy w ligowym pojedynku potrzebne było dodatkowe 5 minut gry.

Anwil Włocławek i Polski Cukier Toruń to dwie najlepsze drużyny poprzedniego sezonu rozgrywek Polskiej Ligi Koszykówki Mężczyzn. Anwil w efektownym stylu wywalczył tytuł Mistrza Polski, natomiast Polski Cukier Toruń sięgnął po Puchar Polski. Obie drużyny już na początku ligowych rozgrywek spotkały się w meczu o ligowe punkty. Od początku pojedynku Anwil grał pod kosz przeciwnika. Wysoka skuteczność pozwalała na powiększanie indywidualnego dorobku dla Sobina. Wsparty Zyskowskim oraz Lichodiejem za trzy punkty sprawił, że gospodarze prowadzili 19:11. Goście byli w stanie doprowadzić do remisu. Przyjezdni oddawali dużo rzutów za trzy punkty. Skuteczni byli Cel oraz Gruszecki, a z półdystansu trafiał Mbodj.

Dodano 7 października 2018r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Arka Gdynia namiesza w ligowej czołówce ?

W meczu przed własną publicznością drużyna Przemysława Frasunkiewicza pokonała mistrza Polski Anwil Włocławek 98:89. Gospodarze zaprezentowali znakomitą druga połowę, gdzie rzucili rywalom 54 punkty.

Arka Gdynia zmieniła nazwę w bieżącym sezonie rozgrywek Polskiej Ligi Koszykówki Mężczyzn. Już w pierwszym meczu zespół przed własną publicznością o zwycięstwo rywalizował z mistrzem Polski Anwilem Włocławek. Obie drużyny zaprezentowały radosną koszykówkę, gdzie w meczu pierwszej kolejki byli w stanie zdobyć blisko 200 punktów. Pojedynek miał dwa oblicza. Gospodarze na początku pierwszej kwarty prowadzili wyrównaną grę. Znakomite asysty rozdzielał doświadczony Szubarga, a punkty zdobywali Witliński, Bostic, czy Bulkys za trzy. Jeden z rzutów doprowadził do remisu 9:9.

Po tym zdarzeniu Anwil zastosował szczelniejszą obronę. Zmuszał rywala do trudnych rzutów po których nie był w stanie zdobywać ligowych punktów.