Dodano 9 listopada 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Mecz na szczycie dla Polskiego Cukru Toruń

Potwierdzenie miało miejsce w rywalizacji z Arką Gdynia, która zdobyła tylko 65 punktów. Gospodarze potrafili wyeliminować największy atut gości jakim są rzuty za trzy punkty. Drużyna Frasunkiewicza z dystansu trafiła tylko siedem razy, a trzy z nich było Emelogu.

Polski Cukier Toruń w meczu siódmej kolejki na własnym parkiecie o zwycięstwo rywalizował z Arką Gdynia. Gospodarze od początku meczu objęli prowadzenie, a z podań kolegów korzystał głównie Hornsby. Arka odpowiadała akcjami Upsona oraz Hrycaniuka pod koszem. Asysty kolegom rozdzielali Bostic czy Szubarga, który jednocześnie trafił za trzy punkty. Akcja Cela dała prowadzenie miejscowym 17:11. Polski Cukier przez cały mecz utrzymywał bezpieczny dystans nad rywalem, który w drugiej kwarcie nielicznymi akcjami pod koszem Moora zdobywał punkty.

Gospodarze zmuszali przeciwnika do popełniania strat i przeprowadzali szybkie kontry. Cztery przechwyty były udziałem Aminu, a po dwa Cela czy Wrigtha.

Dodano 19 lipca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Efektownie otwarcie Jagiellonii Białystok

pierwszym przeciwnikiem w walce o ligowe punkty drużyny Ireneusza Mamorta była Arka Gdynia. Goście w efektowny sposób uzyskali pierwsze zwycięstwo w sezonie zdobywając pierwsze trzy bramki.

Jagiellonia Białystok chce ponownie włączyć się do walki o europejskie puchary. Białostocka drużyna w poprzednim sezonie jednym punktem przegrała eliminacje do Ligi Europy z Cracovią Kraków prowadzoną przez Michała Probierza byłego szkoleniowca podlaskiej drużyny. Jagiellonia w pierwszej kolejce rozgrywała wyjazdowe spotkanie w Gdyni z miejscową Arką, a bramkowe konto zostało otwarte już w 6 minucie gry. W tym czasie na listę strzelców wpisał się Bartosz Bida. Młodzieżowiec strzałem pod poprzeczkę wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony boiska Imaza.

Prowadząc różnicą jednej bramki białostocka drużyna chciała podwyższyć prowadzenie. Cel został zrealizowany już w 18 minucie. Po raz kolejny bramkowe zdarzenie zostało przeprowadzone z prawej strony boiska. Aktywny w pierwszej kolejce nowy nabytek czeski pomocnik Prikryl obsłużył Imaza.

Dodano 29 maja 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Anwil przypieczętował awans do finału.

Lider sezonu zasadniczego Arka na własnym parkiecie w walce o finał podejmowała Anwil Włocławek. Mistrzowie Polski po dwóch zwycięstwach u siebie w piątym pojedynku zamierzali wywalczyć awans do finału dający prawo szansy obrony mistrzowskiej korony.

Anwil Włocławek w meczach półfinałowych potrafił odrobić straty po pierwszych meczach. Przegrywając 0:2 drużyna Igora Milicicia wygrała dwa mecze na własnym parkiecie i w piątym pojedynku o zwycięstwo rywalizowała w Gdyni z miejscową Arką. Gospodarze rozpoczęli efektownie decydujące starcie. Miejscowi za sprawą Bostcia oraz Wyki trafiali za trzy punkty. Akcja wysokiego środkowego dała prowadzenie 11:0.

Szkoleniowiec gości nie wziął czasu na żądanie, a jego koszykarze zaczęli systematycznie odrabiać straty. Arka miała siedem pierwszych celnych rzutów z gry po asystach od Szubargi, czy indywidualnych akcjach Bostica. Rzut Amerykanina dał prowadzenie gospodarzom 17:8. Anwil zdobywał punkty po skutecznych akcjach Lichodieja oraz rzutach wolnych doświadczonego rosyjskiego zawodnika.

Dodano 23 maja 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Anwil doprowadził do remisu, o awansie zdecyduje piąty mecz

Lider sezonu zasadniczego doznał czwartej porażki w play-off, ale nadal ma szansę na awans do finału. Przyjezdnym nie pomógł znakomity występ Jamesa Florencea. Amerykanin wywalczył blisko 40 punktów w meczu, niczym jak w NBA.

Arka Gdynia nadal ma problemy z wygrywaniem meczów na wyjeździe w bieżącym sezonie play-off polskiej koszykówki. Lider sezonu zasadniczego po dwóch porażkach z Legią Warszawa przegrał dwa mecze z mistrzem Polski Anwilem Włocławek. Goście na początku meczu mieli nadzieję na wywalczenie zwycięstwa. Drużyna Frasunkiewicza rozpoczęła od skutecznych akcji pod koszem. Za dwa punkty zdobywali: Wyka, Wołoszyn, czy Florence. Arka miała przewagę w zbiórkach w ataku. Asysty rozdzielał Bostic, a efektowny wsad Łapety dał prowadzenie 12:9.

Anwil odpowiadał skuteczną bronią Arki.

Dodano 19 maja 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Arka korzysta na atucie własnego parkietu

Po emocjonującym pierwszym spotkaniu i zwycięstwie nad Anwilem Włocławek drużyna Przemysława Frasunkiewicza głównie obroną pokonała Mistrzów Polski w drugim meczu. Lider sezonu zasadniczego prowadzi już 2:0 w rywalizacji do trzech zwycięstw.

Arka Gdynia już piąte spotkanie rozgrywała przed własną publicznością w rozgrywkach play-off bieżących rozgrywek. Lider sezonu zasadniczego jest niepokonanym zespołem we własnej hali. Po trzech zwycięstwach nad Legią Warszawa przyszedł sukces nad Anwilem Włocławek. Arka w drugim spotkaniu u siebie podejmowała Mistrza Polski, a mecz stał na wysokim poziomie wtajemniczenia defensywnego. Arka grała znakomicie w obronie. Gospodarze umiejętnie opanowali strefę pod własnym koszem. Bloki na swoim koncie notowali Łapeta oraz Bostic. Arka wyprowadzała skuteczne ataki. Za trzy trafił Bostic, a pod koszem punkty zdobywali Florence czy Wołoszyn.

Dodano 13 maja 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Arka Gdynia przekroczyła granicę 40 ligowych punktów

Drużyna Jacka Zielińskiego w ostatniej 36 kolejce przed własną publicznością pokonała pewną utrzymania Wisłę Kraków 3:1. Kluczowe okazały się stałe fragmenty gry, z których dwa miały miejsce z rzutu z autu, a jeden z rzutu karnego.

Arka Gdynia imponuje formą w ostatnich meczach grupy spadkowej. Drużyna Jacka Zielińskiego kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Na własnym stadionie zespół podejmował mający zapewniony udział w przyszłym sezonie w ekstraklasie Wisłę Kraków. Arka od początku meczu narzuciła szybkie tempo piłkarskiej rywalizacji. Gospodarze często przenosili się pod pole karne przeciwnika oddając wiele strzałów na bramkę rywala. Ważną rolę odgrywały także stałe fragmenty gry. Jeden z nich już w 6 minucie gry przyniósł zmianę prowadzenia. Na listę strzelców wpisał się Adam Deja, który wykorzystał długi wyrzut z autu wykonany przez Marciniaka.

Po strzelonej bramce Arka nie zrezygnowała ze stwarzania kolejnych szans na zmianę wyniku.

Dodano 9 maja 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Legia odgryzła się Arce i doprowadziła do remisu 2:2

Arka po dwóch zwycięstwach na własnym parkiecie chciała w trzech meczach zakończyć ćwierćfinałową rywalizację. Legia u siebie pokazała charakter i mimo kadrowych osłabień doprowadziła do piątego spotkania. Na zwycięzcę rywalizacji czeka Anwil Włocławek.

Legia Warszawa w pierwszej połowie czwartego meczu ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski prowadziła przez kilkadziesiąt sekund. Koszykarskie wydarzenie miało miejsce na początku pierwszej kwarty, kiedy to z dystansu w rywalizacji z Arką Gdynia celny rzut za trzy punkty oddał Kowalczyk. Gospodarze prowadzili 9:8. Ofensywnie grający lider sezonu zasadniczego szybko odrobił straty. Goście trafiali dużo rzutów z dystansu. Za trzy punktowali Bostic oraz Florence. Po koszem faule wymuszał Upshaw oraz Wołoszyn czy Szubarga. Po pierwszych 10 minutach gry Arka prowadziła 33:20.

Dodano 3 maja 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Legia postawiła się Arce w pierwszym meczu. Genialny Matczak

Lider sezonu zasadniczego na własnym parkiecie w pierwszym meczu podejmował Legię Warszawa, która zajęła ósmą lokatę i po raz pierwszy od siedemnastu lat zagrała w rozgrywkach play-off. Faworytem meczu byli gospodarze, choć warszawski zespół postawił trudne warunki spotkania.

Gospodarzem pierwszego meczu pierwszej rundy play-off byli koszykarze Arki Gdynia. Od początku meczu warszawski zespół starał się bronią gospodarzy rozgrywać koszykarski pojedynek. Warszawska drużyna oddawała dużo rzutów za trzy punkty. Do kosza przeciwnika trafiali: Kowalczyk, czy Patiejew. Arka odpowiadała skutecznymi akcjami pod koszem. Za dwa punkty trafiali Bostic oraz Łapeta, a celny rzut z dystansu Folencra dał Arce prowadzenie 12:8. Legia w czasie meczu oddawała wiele rzutów, ale nie wszystkie znajdowały drogę do kosza przeciwnika. Aktywny na tablicach był Pinder, który notował na swoim koncie wiele zbiórek głównie w ataku. W końcówce pierwszej odsłony dwukrotnie z dystansu dla gospodarzy trafili Ginayrd oraz Dulkys i Arka prowadziła 25:14.

Dodano 29 kwietnia 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Osiem drużyn w pierwszej rundzie play-off. Mistrz z rozstawieniem

Pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym przypadło koszykarzom Arki Gdynia, którzy w każdej rundzie będą mieli przewagę własnego parkietu. Obrońcy mistrzowskiej korony Anwil Włocławek ligowe zmagania zakończył na czwartym miejscu.

Do ostatniej kolejki sezonu zasadniczego trwało ustalenie miejsc w tabeli rozgrywek Polskiej Ligi Koszykówki Mężczyzn. Każda z drużyn chciała wywalczyć miejsce gwarantujące rozgrywanie w play-off przed pierwszą rundą rozgrywek .Walczące zespoły miały do rozegrania 30 ligowych pojedynków, a najlepszą ekipą okazała się Arka Gdynia. Zespół Przemysława Frasunkiewicza wygrał aż 25 spotkań, z czego 13 miało miejsce na własnym parkiecie. Najlepsza drużyna poprzednich rozgrywek Anwil Włocławek pierwszą rundę play-off rozpocznie od czwartego miejsca. Drużyna Igora Milicicia zmierzy się z Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski. Anwil w sezonie zasadniczym wygrał 22 ligowe spotkania. Pierwszym zespołem, który doznał 10 porażek była drużyna Stali i to jej przypadło piąte miejsce. Pierwsze mecze ćwierćfinałowe zostały zaplanowane na początek maja, a żeby znaleźć się w kolejnej rundzie play-off na swoją korzyść trzeba rozstrzygnąć trzy pucharowe pojedynki.

PLK: Arka jubileuszowe 25 zwycięstw w sezonie zasadniczym

Na własnym parkiecie Arka Gdynia podejmowała Polski cukier Toruń. Gospodarze znakomitą drugą połową i głównie rzutami za trzy punkty odnieśli przekonujące 25 zwycięstwo w sezonie zasadniczym.

Arka Gdynia i Polski Cukier Toruń spotkały się w ligowym klasyku w meczu 29 kolejki rozgrywek Polskiej Ligi Koszykówki Mężczyzn. Drużyna gości od początku pojedynku imponowała skutecznością oddawanych rzutów. Goście seriami punktowali przeciwnika, a już w pierwszych 10 minutach byli w stanie wywalczyć aż 27 punktów. Polski Cukier rozpoczął mecz od prowadzenia 6:0 po skutecznych akcjach Wiśniewskiego, czy Lowrego.

Amerykanin rozdzielał asysty swoim kolegom, a łatwe punkty były udziałem Kuliga, czy Sulimy. Sulima w końcówce dwukrotnie trafił za trzy punkty. W drugiej odsłonie do zdobywania oczek dołączył Kulig. Doświadczony zawodnik grał aktywnie pod koszem oraz wymuszał faule przeciwnika po czym stawał na linii rzutów wolnych. Kuliga w tym elemencie wspierał Umeh, a w końcówce pierwszej połowy Gruszecki trafił za trzy punkty.

Dodano 16 kwietnia 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Arka skomplikowała sobie sytuację w tabeli. King wolnymi wygrał mecz

W meczu 27 kolejki przed własną publicznością lider tabeli podejmował Kinga Szczecin. Spotkanie wygrała drużyna gości, która głównie w czwartej kwarcie umiejętnie wykonywała rzuty wolne.

Liczba zwycięstw ma kluczowe znaczenia dla ustalenia kolejności ligowej tabeli PLK. Osiem najlepszych drużyn awansuje do walki o play-off, a cztery pierwsze będą miały przewagę własnego parkietu w pierwszej rundzie play-off. Do meczu 27 kolejki Arka Gdynia na swoim koncie miała aż serię 12 wygranych pojedynków z rzędu, a w ostatniej kolejce przed własną publicznością drużyna Frasunkiewicza o ligowe punkty rywalizowała z Kingiem Szczecin. Obie drużyny w pierwszej kwarcie seriami zdobywały punkty. Znakomite otwarcie zaprezentowała drużyna gości, która ograniczyła celność rzutów za trzy punkty gospodarzy. Asysty kolegom z drużyny rozdzielał Watts, a łatwe punkty zdobywali Sajus, czy dwukrotnie za trzy Kikowski. King objął prowadzenie 8:2.

Gospodarze poprawili skuteczność w obronie. Przyjezdnych zmuszali do popełniania strat, a Arka notowała przechwyty.

Dodano 10 grudnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Pasy trzecią defensywą w lidze

Drużyna Michała Probierza pnie się w górę ligowej tabeli inkasując kolejne punkty. Po zwycięstwie nad Lechem Poznań przyszedł w 18 kolejce mecz przyjaźni z Arką Gdynia na wyjeździe.

Arka Gdynia i Cracovia Kraków nadal liczą się w walce o awans do grupy mistrzowskiej rozgrywek polskiej ekstraklasy. Warunkiem jest uzyskanie po 30 kolejkach ósmego miejsca. Obie drużyny spotkały się w meczu 18 kolejki walcząc o ligowe punkty. Oba zespoły dużo grały w środkowej strefie boiska, a pierwsza szansa na zmianę wyniku pojawiła się w 6 minucie. Aktywnym piłkarzem był Zarandia.

Gruzin oddał w tym czasie zbyt słaby strzał zza pola karnego. Doświadczony Pesković nie dał się pokonać. Cracovia z wymagającym przeciwnikiem liczyła na stałe fragmenty gry. Jeden z nich pojawił się w 23 minucie.

Dodano 1 grudnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Jagiellonia najskuteczniejsza w ligowych rozgywkach

Drużyna Ireneusza Mamorta zdobywa dużą ilość bramek, ale gra nieskutecznie w obronie. Radosny futbol sprawia, że zespół na swoim koncie ma już dziewięć wygranych pojedynków, a w ostatnim meczu przed własną publicznością kibice obejrzeli cztery bramki.

Jagiellonia Białystok po remisie 2:2 z Lechem Poznań oraz wyjazdowej porażce 2:3 z Lechią Gdańsk rozegrała mecz 17 kolejki polskiej ekstraklasy przed własną publicznością. Rywalem w walce o ligowe punkty w drugim meczu rundy rewanżowej była Arka Gdynia. Pierwsza połowa nie wskazywała na dużą ilość zdobytych bramek w tym meczu. Dominowała głównie gra defensywna i w środkowej strefie boiska, choć pierwszy celny strzał na bramkę przeciwnika pojawił się już w 2 minucie. W tym czasie zbyt lekki strzał głową oddał Świderski po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska.

Arka stwarzała szanse na zmianę wyniku, ale ich próby były niedokładne, albo uderzenia były blokowane jak w przypadku Marciniaka w 12 minucie. W pierwszej połowie obaj bramkarze zachowali czyste konta i mieli udane interwencje. W 29 minucie Kelemen interweniował uderzenie Zarandii, a chwilę później Steinbors obronił uderzenie Pospisila. Czeski pomocnik mógł zmienić oblicze pierwszej połowy w 35 minucie, ale zbyt słabe uderzenie padło łupem łotewskiego bramkarza.

Dodano 3 listopada 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Pogoń mierzy w grupę mistrzowską

Drużyna z Gdyni na własnym stadionie podejmowała Pogoń Szczecin. Zgromadzeni na miejscowym stadionie kibice obejrzeli aż pięć bramek,a piłkarze gości po zakończonym spotkaniu mogli cieszyć się z czwartego zwycięstwa na pięć rozegranych ostatnich spotkań.

Piłkarze Pogoni Szczecin w ostatnich kolejkach znacząco poprawili punkty bilans w meczach polskiej ekstraklasy w bieżącym sezonie. W meczu 14 kolejki popularni portowcy po raz piąty w sezonie do ligowej tabeli mogli po zakończonym spotkaniu dopisać trzy punkty oraz rozegrać dziewiąte spotkanie ze strzeloną bramką. Od początku meczu przyjezdni starali się stwarzać bramkowe okazje głównie po uderzeniach z dalszej odległości. Aktywnym piłkarzem był Majewski, który w pierwszych 5 minutach oddał dwa groźne strzały. Pierwszy pewnie obronił Steibors, a przy drugim do szczęścia dużo nie brakowało. Pogoń nie zmieniała taktyki w kolejnych minutach meczu. Kolejne próby zmiany wyniku były udziałem Dvaliego w 15 oraz Drygasa w 16 minucie spotkania. Konsekwencja przyniosła pożądany skutek w 17 minucie meczu. Autorem trafienia został Buksa.

Dodano 7 października 2018r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Arka Gdynia namiesza w ligowej czołówce ?

W meczu przed własną publicznością drużyna Przemysława Frasunkiewicza pokonała mistrza Polski Anwil Włocławek 98:89. Gospodarze zaprezentowali znakomitą druga połowę, gdzie rzucili rywalom 54 punkty.

Arka Gdynia zmieniła nazwę w bieżącym sezonie rozgrywek Polskiej Ligi Koszykówki Mężczyzn. Już w pierwszym meczu zespół przed własną publicznością o zwycięstwo rywalizował z mistrzem Polski Anwilem Włocławek. Obie drużyny zaprezentowały radosną koszykówkę, gdzie w meczu pierwszej kolejki byli w stanie zdobyć blisko 200 punktów. Pojedynek miał dwa oblicza. Gospodarze na początku pierwszej kwarty prowadzili wyrównaną grę. Znakomite asysty rozdzielał doświadczony Szubarga, a punkty zdobywali Witliński, Bostic, czy Bulkys za trzy. Jeden z rzutów doprowadził do remisu 9:9.

Po tym zdarzeniu Anwil zastosował szczelniejszą obronę. Zmuszał rywala do trudnych rzutów po których nie był w stanie zdobywać ligowych punktów.

Dodano 31 lipca 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: System rotacji zadziałał w Jagiellonii

System rotacji zadziałał w białostockim zespole w drugiej kolejce, kiedy to żółto-czerwoni na wyjeździe o ligowe punty rywalizowali z Arką Gdynia.

Jagiellonia Białystok po porażce na własnym stadionie z Lechią Gdańsk rozegrała pierwsze wyjazdowe spotkanie w sezonie 2018/2019 na boiskach polskiej ekstraklasy. Wicemistrzowie Polski rywalizowali z Arką Gdynia. Zdobywca superpucharu w początkowych fragmentach spotkania stwarzał większe zagrożenie. Gdyński zespół rozgrywał atak pozycyjny, a pierwsza szansa na zmianę wyniku pojawiła się już w 3 minucie gry. Gospodarze większość bramkowych okazji przeprowadzali w bocznych sektorach boiska. Aankour był bliski strzelenia gola po dośrodkowaniu Zbozienia.

Arka miała przewagę w rzutach rożnych, ale żadnego z nich nie była w stanie udokumentować strzeleniem bramki. Skuteczni obrońcy umiejętnie bronili wyniku, a w 16 minucie po raz kolejny Aankour mógł zmienić wynik spotkania. W tym czasie pomocnik gospodarzy zdecydował się na strzał z obrębu pola karnego, lecz nie znalazł on drogi do bramki przeciwnika. Jagiellonia w pierwszej połowie bramkowe okazje zaczęła stwarzać w 22 minucie.

Dodano 18 marca 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Jagiellonia przyśpieszyła w doliczonym czasie gry

W meczu 28 kolejce piłkarze Ireneusza Mamrota w doliczonym czasie gry byli w stanie strzelić dwa gole wymagającemu przeciwnikowi jakim była Arka Gdynia. Liczba zdobytych punktów będzie miała kluczowe znaczenie w ostatecznej kolejności ligowej tabeli.

Jagiellonia Białystok zaimponowała formą swoim kibicom na wiosnę 2018 roku. Piłkarze Ireneusza Mamrota przegrali tylko jedno spotkanie, w meczu 27 kolejki z rywalizacji z Lechem w Poznaniu. Wypadek przy pracy sprawił, że podlaski klub przegrał 1:5 i stracił miano niepokonanej drużyny w drugiej części sezonu. Porażka zmobilizowała Dumę Podlasia na mecz z Arką Gdynia.

Obie drużyny w meczu 28 kolejki zaprezentowali ofensywny futbol. W pierwszej połowie zespoły stworzyły kilka bramkowych okazji, a szanse na zmianę wyniku pojawiły się już po 10 minutach od rozpoczęcia gry. Pierwsza zaatakowała Jagiellonia, która w 4 minucie mogła strzelić gola. Akcję prawą stroną przeprowadził Burliga. Obrońca Jagiellonii oddał piłkę do Novikovasa, a litewski pomocnik po raz pierwszy w tym meczu zmusił do interwencji doświadczonego Steinborsa.

Dodano 12 marca 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Arka przerwała bramkowy post

Zainteresowanych grą w pierwszej ósemce rozgrywek polskiej ekstraklasy jest kilka zespołów. Jednym z nich jest zdobywca Pucharu Polski oraz uczestnik europejskich pucharów Arka Gdynia. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego po raz pierwszy w 2018 roku mogli cieszyć się z kompletu punktów prezentując skuteczną grę.

Arka Gdynia i Bruk-Bet Termalica Nieciecza rywalizowały w meczu 27 kolejki o ligowe punkty. Gospodarzem spotkania był gdyński zespół, który zamierzał po raz pierwszy w nowym roku cieszyć się z kompletu punktów i znacząco poprawić sytuację w ligowej tabeli. Awans do pierwszej ósemki zapewnia ligowy byt na kolejne rozgrywki oraz daje szansę powalczyć o europejskie puchary w przyszłym sezonie. Arka zna smak europejskiej przygody po wywalczeniu Pucharu Polski. W ligowym spotkaniu podopieczni Leszka Ojrzyńskiego na własnym stadionie zamierzali poprawić bramkowy bilans. Pierwsi gola mogli zdobyć przyjezdni piłkarze. Bohaterem mógł zostać Gutkovskis, lecz napastnik Termalici nie wykorzystał znakomitej okazji do strzelenia bramki po akcji Romana Gergela w 5 minucie gry.

Mimo aktywności bocznego pomocnika to Arka opanowała środek boiska i było kwestią czasu jak padną bramki.

Dodano 30 października 2017r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Legia skuteczna w ostatnich trzech meczach

W meczu 14 kolejki drużyna z Łazienkowskiej rywalizowała ze zdobywcą piłkarskiego Pucharu Polski Arką Gdynia. Gospodarze potrafili strzelić dwie bramki nie tracąc żadnej. Mecz na zero z tyłu był trzecim spotkaniem wojskowych piłkarzy bez straty gola.

Legia Warszawa nie rezygnuje z pierwszego miejsca na zakończenie pierwszej części sezonu rozgrywek polskiej ekstraklasy. W meczu 14 kolejki mistrzowie Polski rywalizowali z Arką Gdynia, która stworzyła kilka groźnych okazji do zmiany wyniku. Pierwsza szansa pojawiła się już w 11 minucie. W tym czasie bliski powodzenia był Kun. Uderzenie piłkarza Arki pewnie obronił Arkadiusz Malarz. Walczące drużyny w kolejnych minutach miały szansę na strzelenie gola. Trzy minuty później odpowiedzieli mistrzowie Polski. Kombinacyjna akcja środkiem pola zakończyła się zbyt mocnym zagraniem Guilherme i interwencją na przed polu Steinborsa.

Dodano 22 października 2017r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Arka Gdynia pokazała jak wygrywać z liderem wyjazdów

Mimo zdecydowanej przewagi w posiadaniu piłki przyjezdnych piłkarzy to bramki głównie strzelali piłkarze Arki. Gospodarze za sprawą polskich zawodników rozstrzygnęli piłkarski pojedynek w meczu przed własną publicznością.

Jagiellonia odniosła trzy zwycięstwa na boiskach przeciwnika. Na obiektach rywali piłkarze Ireneusza Mamrota wywalczyli 12 punktów i jako jedyna drużyna w polskiej ekstraklasie może pochwalić się dwucyfrowym osiągnięciem. W meczu 13 kolejki Duma Podlasia rywalizowała z Arką Gdynia, która potrafiła zdobywać bramki głównie po uderzeniach piłki głową. Jedna z takich okazji pojawiła się w 13 minucie. W tym czasie gospodarze wykonywali długi wyrzut piłki z autu. Efektownego gola przewrotką chciał zdobyć Rafał Siemaszko. Piłka odbiła się od poprzeczki, a skuteczną dobitką mógł się pochwalić Marcjanik. Wychowanek Arki uderzył nie do obrony, a gospodarze prowadzili różnią jednego gola.

Arka była skutecznym zespołem w ligowym pojedynku.

Dodano 22 września 2017r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Arka podwoiła bramkowy bilans wyjazdowych spotkań

Obie drużyny zamierzały poprawić dotychczasowy bilans bramkowy po niezbyt udanym początku rozgrywek. Arka chciała poprawić głównie bilans wyjazdowych spotkań, a piłkarze gospodarzy pokazać się nowemu szkoleniowcowi.

Trenerskie roszady po rozegraniu dziewięciu kolejek polskiej ekstraklasy nie ominęły także Gliwic. W roli pierwszego szkoleniowca przy Okrzei pojawił się Waldemar Fornalik, który zastąpił na tym stanowisku Dariusza Wdowczyka. Walczące o ligowe punkty zespoły sprawiły, że oddawanych było dużo strzałów, ale nie wszystkie znajdowały drogę do bramki przeciwnika. W pierwszych 10 minutach gry Piast i Arka oddały blokowane uderzenie za sprawą Papadopulosa oraz Piesio.

Ofensywna aktywność drużyny w kolejnych minutach pozostawiała dużo do życzenia. Na kolejną okazję do zmiany wyniku trzeba było poczekać do 23 minuty. W tym czasie goście przeprowadzili składną akcję, a na uderzenie z dystansu zdecydował się Marcus Da Silva. Strzał Brazylijczyka okazał się nieskuteczny i na stadionowym zegarze nadal widniał bezbramkowy rezultat. Wynik spotkania zmienił się dopiero w drugiej połowie.

Dodano 25 sierpnia 2017r, w Piłka nożna, przez Michał Kruk
Liga Europy: Faza grupowa bez polskich klubów

Za wysokie wymagania okazały się w rozgrywkach piłkarskiej Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Polskie kluby ominęła w Lidze Europy rywalizacja m.in. z AC Milan, Arsenalem Londyn, czy Evertonem oraz włoskim Lazio Rzym, czy berlińską Herhą. Ostatecznie 48 klubów w Lidze europy zostało podzielonych na 12 grup.

Cztery polskie drużyny przystąpiły do walki o europejskie puchary, a były to: Jagiellonia Białystok, Arka Gdynia, Lech Poznań i Legia Warszawa. Żadnej nie udało się awansować do fazy grupowej odpadając w ostatniej lub wcześniejszych rundach kwalifikacji. Walkę europejskich gigantów polskie zespoły oglądać będą na ekranach telewizorów, a wszystkie uczestniczące drużyny walczyć będą o awans do wielkiego finału, który zostanie rozegrany w Lyonie. Losowania fazy grupowej dokonały gwiazdy światowego futbolu Henrik Larosson oraz Eric Abidal.

Poniżej przedstawiamy podział na grupy rozgrywek Ligi Europy w sezonie 2017/2018:

Puchar Polski: Arka bliska odpadnięcia, ale zdecydowała dogrywka

W pierwszym meczu nowych rozgrywek piłkarze Leszka Ojrzyńskiego musieli rywalizować z przedstawicielem ekstraklasy Śląskiem Wrocław. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna byłą dogrywka oraz sześć strzelonych bramek, z czego większość była udziałem polskich piłkarzy.

Napięty terminarz przez ostatni miesiąc mają piłkarze Arki Gdynia. Po wywalczeniu Superpucharu Polski przyszła rywalizacja w lidze oraz dwa występy w europejskich pucharach. Drużyna Leszka Ojrzyńskiego to obrońca krajowego trofeum, która rywalizację rozpoczęła od walki w 1/16 finału i potyczki z innymi ekstraklasowym zespołem Śląskiem Wrocław. Mecz stał na wysokim poziomie, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był dodatkowy czas gry. Walczące zespoły stworzyły wiele bramkowych okazji, a miejscowi kibice oglądali aż sześć bramek.

Pierwsze okazje na zmianę wyniku pojawiły się już w pierwszych 10 minutach gry. W tym czasie miała miejsce skuteczna gra obydwu bramkarzy Już w 2 minucie bramkarz Śląska musiał interweniować na przedpolu karnym po akcji gospodarzy środkiem boiska. Chwilę później wynik próbował strzałem z dystansu zmienić doświadczony Madej. Pilarz nie dał się pokonać.

Dodano 7 sierpnia 2017r, w Piłka nożna, przez Michał Kruk
Ekstraklasa: Arka nadal niepokonana na polskich boiskach

W meczu czwartej kolejki podopieczni Leszka Ojrzyńskiego rozegrali mecz z Korona Kielce, która potrafiła na własnym stadionie ograć Cracovię Kraków. Piłkarze z Kielc mieli więcej bramkowych okazji do zmiany wyniku oraz przewagę jednego piłkarza przez 10 minut piłkarskiej rywalizacji.

Arka Gdynia dość niespodziewanie została jedną z nielicznych drużyn, które nie zaznały goryczy porażki na ligowych boiskach. W meczu 4 kolejki po wyjazdowej porażce w Lidze Europejskiej drużyna mierzyła się z Korona Kielce. Obie drużyny zamierzały wywalczyć kolejne zwycięstwo, które pozwoli na awans w górną połowę ligowej tabeli, a początek meczu pokazał, że może być to ofensywny pojedynek. Co prawda pierwsza szansa na zmianę wyniku pojawiła się po 20 minutach gry, ale Arka starała się szybko przenosić piłkę pod pole karne przeciwnika. Gospodarze nie uniknęli agresywnej gry, gdzie arbiter spotkania pokazywał żółte karki.

W pierwszej połowie brakowało skuteczności, a w 22 minucie Grzegorz Piesio oddał niecelny strzał bezpośrednio z rzutu wolnego. Chwilę później próbę zaskoczenia bramkarza Korony podjął Alvaro Reya, lecz jego próba także nie znalazła drogi do celu. Arka musiała wystrzegać się ofensywnych wejść piłkarzy włoskiego szkoleniowca. Korona okazję do bramki miała w 32 minucie.