Dodano 3 czerwca 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów: Polska nadal niepokonana

W piątym spotkaniu przed własną publicznością biało-czerwoni o ligowe punkty rywalizowali z Chińczykami. Mecz zakończył się w trzech setach, a gospodarze odnieśli piąte zwycięstwo w tych prestiżowych rozgrywkach. Biało-czerwoni grali mocno zmienionym składem.

Dla belgijskiego szkoleniowca nie ma zdecydowanego faworyta, jeżeli chodzi o miejsce w podstawowym składzie reprezentacji Polski. Biało-czerwoni przygotowują się do siatkarskich Mistrzostw Świata, w których bronić będą złotego medalu. W piątym spotkaniu siatkarskiej Ligi Narodów w Atlas Arenie nasza drużyna rywalizowała z Chinami. Belgijski szkoleniowiec po raz kolejny postanowił zmienić pierwszą szóstkę. Na placu gry pojawił się Kwolek, który pokazał się z dobrej strony notując na swoim koncie wiele skutecznych ataków. W pierwszym secie biało-czerwoni zagrywką zbudowali przewagę. Aktywny w polu serwisowym był Szalpuk, a swoje dołożył też Kwolek. Gospodarze wyprowadzali skuteczne kontry i prowadzili 13:9.

Dodano 1 czerwca 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów: Monster blok polskiej reprezentacji

W czwartym meczu przed własną publicznością podopieczni belgijskiego szkoleniowca pewnie pokonali Francję 3:0. Gospodarze zaprezentowali efektowną grę blokiem, gdzie przez trzy sety meczu uzbierali aż 9 punktowych bloków.

Biało-czerwoni zamierzali utrzymać pierwszą lokatę po czwartym spotkaniu w siatkarskiej Lidze Narodów. Zadanie nie było łatwe, gdyż przeciwnikiem biało-czerwonych byli zwycięzcy ostatniej edycji Ligi Światowej reprezentacja Francji. Trójkolorowi w pierwszej partii nie byli w stanie nawiązać skutecznej walki z polskimi zawodnikami. Polacy znakomicie rozpoczęli mecz od dwóch punktowych bloków oraz skutecznych ataków Kubiaka.

Biało-czerwoni szybko objęli prowadzenie w meczu 4:2 i powiększali je w kolejnych minutach spotkania. Znakomita gra w obronie umożliwiała wyprowadzanie kontr. Wysoka skuteczność w ataku dawała kolejne punkty przewagi. Skuteczny był wracający do polskiego zespołu doświadczony Bartosz Kurek. Atakujący polskiego zespołu zdobywał wiele punktów, a jedna z kontr powiększyła prowadzenie do siedmiu punktów 19:12.

Liga Narodów: Na początek Francja, później powinno być łatwiej

Biało-czerwoni w drugim weekendzie będą gospodarzem turnieju, a siatkarskie spotkania rozgrywane będą w Atlas Arenie w Łodzi. Finałowy turniej rozgrywany będzie we Francji, a warunkiem awansu będzie zagwarantowanie sobie miejsca w pierwszej piątce.

Siatkarska Liga Narodów to nowa formuła Ligi Światowej. 16 reprezentacji walczy w pięciu weekendach o powiększenie drużynowego dorobku i awansu do turnieju finałowego który zostanie rozegrany we Francji. Biało-czerwoni prowadzeni przez belgijskiego szkoleniowca w pierwszym weekendzie pokonali: Koreę Południową, Rosję i Kanadę. Z kompletem dziewięciu punktów przewodzą w ligowej tabeli. Druga jest Francja, a pierwsze spotkanie zostanie rozegrane pomiędzy tymi dwoma drużynami. Stawkę drużyn walczących o ligowe punkty uzupełnią reprezentacje Niemiec oraz Chin. Ewentualne trzy zwycięstwa znacząco przybliżą polskich siatkarzy do turnieju finałowego, ale najważniejsza impreza będzie rozgrywana na włosko-bułgarskich parkietach, gdzie biało-czerwoni bronić będą złotego medalu. W drugim weekendzie polscy siatkarze swoje mecze rozgrywać będą o godz. 16:00.

Dodano 22 grudnia 2017r, w Siatkówka, przez misiek
KMŚ 2017: Zenit rozkręca się w fazie grupowej

Podopieczni Vladimira Alekhny w Polsce uczestniczą w klubowych mistrzostwach świata. W pierwszym spotkaniu fazy grupowej naszpikowana gwiazdami światowego formatu drużyna podejmowała Personal Bolivar. Mecz miał jednostronny przebieg.

Zenitowi Kazań do klubowej gabloty brakuje tylko jedno trofeum. Rosyjska drużyna zna smak zwycięstwa w rodzimej rywalizacji w siatkarskiej Lidze Mistrzów, ale brakuje im sukcesu na międzynarodowej arenie. Po raz pierwszy w bogatej historii klubowe mistrzostwa świata rozgrywane są na polskich parkietach. W pierwszym meczu fazy grupowej rosyjska drużyna miała łatwego przeciwnika w drużynie Personal Bolivar. Argentyński zespół stawiał opór zwłaszcza na początku każdego z setów. W pierwszym walczące o zwycięstwo zespoły zdobywały wiele punktów po błędach przeciwnika głównie w polu serwisowym. Skuteczni na skrzydłach po stronie rosyjskiego zespołu byli Leon, czy Anderson. Ważne punkty były udziałem Mikhaylova.

Dodano 19 lipca 2017r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Światowa 2017: Rosjanie pokazali wyższość nad irańską drużyną

W kolejnym meczu siatkarze zbornej rywalizowali z Iranem. Wynik pierwszego seta miał kluczowe znaczenie dla losów całego pojedynku. Rosjanie wywalczyli komplet punktów i poprawili bilans zwycięstw do porażek.

Liga Światowa to prestiżowe rozgrywki. Każda z reprezentacji che wywalczyć zwycięstwo, choć nie wszystkim jest to dane. Jednym z faworytów jest drużyna narodowa Rosji, która w walce o komplet trzech punktów podejmowała reprezentację Iranu. Początek meczu był bardzo wyrównany. Iran zdobywał wiele punktów po błędach przeciwnika oraz w ataku ze skrzydła za sprawą Ghary. Rosjanie odpowiadali skutecznymi zagraniami Likhosherstova. W reprezentacji Rosji aktywni byli środkowi. Ważne punkty były udziałem Kurkaeva.