Dodano 4 sierpnia 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Europy: Legia ratuje honor polskiej piłki klubowej w sezonie 2019/2020

Drużyna Aleksandra Vukovicia na swoim koncie będzie miała co najmniej sześć spotkań po meczach 3 rundy kwalifikacji do fazy grupowej piłkarskiej Ligi Europy. W dotychczasowych meczach Legia odniosła dwa zwycięstwa i zanotowała dwa remisy.

Legia Warszawa jest od wielu lat najlepszym polskim zespołem w europejskich pucharach. To dzięki drużynie ze stolicy Polska federacja nadal może wystawiać cztery drużyny w eliminacjach Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Legia Warszawa w bieżącym sezonie rozegrała cztery spotkania. Dwa z nich wygrała i oba miały miejsce na własnym stadionie. Popularni Wojskowi zachowali w dwóch meczach czyste konto i pokonali Europa FC 3:0 z Gibraltaru oraz 1:0 Kups z Finlandii. Legia Warszawa nadal ma szansę na grę w fazie grupowej. W trzeciej rundzie fazy eliminacyjnej popularni wojskowi zmierzą się z greckim Atromitosem Ateny. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane w stolicy, a Legia będzie miała szansę na trzecie zwycięstwo w europejskich pucharach w bieżących rozgrywkach.

Legia za uzyskane wyniki dostarczyła polskiej federacji najwięcej punktów rankingowych.

Dodano 21 lipca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Piast stracił pierwsze punkty w nowym sezonie

Po dwumeczu z BATE Borysow i meczem o superpuchar Polski dla drużyny Waldemara Fornalika przyszła rywalizacja o obronę mistrzowskiej korony. W pierwszej kolejce Piast na własnym stadionie podejmował Lecha Poznań, a gospodarze gola stracili w końcowych fragmentach meczu.

Piast Gliwice w poprzednim sezonie dość nieoczekiwanie został Mistrzem Polski. Drużyna Waldemara Fornalika w pierwszej kolejce o ligowe punkty mierzyła się z Lechem poznań. Obie drużyny udanie chciały otworzyć walkę o kolejne trofeum na polskich boiskach. Piast podobnie jak w poprzednich meczach głównie z BATE Borysow jako pierwszy otworzył wynik. Bohaterem miejscowej publiczności w szóstej minucie gry został Jorge Felix. Hiszpan wykorzystał podanie z bocznego sektora Badii i mocnym strzałem z bliskiej odległości strzelił pierwszego gola w nowym sezonie.

Po straconej bramce Lech miał kilka dogodnych okazji do zmiany niekorzystnego wyniku. Najpoważniejsze zagrożenie drużyna Żurawia stwarzała po rzutach rożnych. Dośrodkowanie Jevitcia w 14 minucie gry trafiło na głowę Crmonarkovicia.

Dodano 17 lipca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: BATE doświadczeniem pokonało Piasta.

Drużyna Waldemara Fornalika o awans do kolejnej rundy rywalizowała z mistrzem Białorusi BATE Borysow. Drużyna gości decydujące trafienia o awansie strzeliła w ostatnich dziesięciu minutach gry i oba miały miejsce po stałych fragmentach gry.

Piast Gliwice jako Mistrz Polski rozegrał drugie spotkanie w ramach eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Po korzystnym wyniku w pierwszym meczu rozgrywanym na Białorusi drużyna Waldemara Fornalika miała nadzieję na wyeliminowanie renomowanego przeciwnika. BATE Borysow w rewanżowym meczu za wszelką cenę musiało strzelić bramkę. Pierwsi tej sztuki dokonali gospodarze. Bramkowe zdarzenie miało miejsce w 21 minucie. W tym czasie gospodarze oddali drugi celny strzał na bramkę rywala. Bohaterem miejscowej publiczności został Czerwiński. Polski obrońca z bliskiej odległości skierował piłkę do bramki po dośrodkowaniu Valencii z bocznego sektora boiska.

Piłkarz mistrza Polski zrehabilitował się za sytuację w 12 minucie gry.

Dodano 11 lipca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Piłka nożna: Piast czeka od pięciu do siedmiu meczów do końca lipca

Drużyna Waldemara Fornalika zostawiła w pokonanym polu Legię Warszawa, Lechią Gdańsk czy Cracovię Kraków. Wszystkie zespoły reprezentują Polskę na międzynarodowej arenie w Lidze Mistrzów bądź Lidze Europy. Piast do końca lipca rozegra, co najmniej pięć gier, a może i siedem.

Piast Gliwice nie rozgrywał zbyt wielu meczów kontrolnych przygotowujących do nowych rozgrywek. Najwyższe zwycięstwo udało się odnieść w rywalizacji tuż przed eliminacjami Ligi Mistrzów z Miedzią Legnica. Mistrz pokonał przeciwnika aż 7:1. Wysokie zwycięstwo zmotywowało Piast Gliwice to heroicznej postawy w pierwszej rundzie kwalifikacji Champions League. Piast trafił na BATE Borysow i kibice nie dawali zbyt dużej nadziei na awans do kolejnej fazy. Piast meczem z białoruskim przeciwnikiem rozpoczął rywalizację niemal co trzy dni. Po wyjazdowym spotkaniu drużyna Waldemara Fornalika zmierzy się na ligowym podwórku w walce o Superpuchar Polski. Mecz odbędzie się w sobotę 13 lipca.

Dodano 10 lipca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: Piast postawił się białoruskiemu gigantowi

Z Mistrzem Białorusi BATE Borysow Mistrzowie Polski strzelili jednego gola. Autorem trafienia okazał się napastnik Piotr Parzyszek.

BATE Borysow wielokrotny uczestnik fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów i Ligi Europy rozgrywał pierwszy mecz pierwszej rundy eliminacji przed własną publicznością. Rywalem białoruskiego hegemona był kopciuszek w europejskich pucharach Piast Gliwice. Drużyna Waldemara Fornalika na międzynarodowej arenie rozgrywała dopiero piąte spotkanie, ale nie przestraszyła się bardziej renomowanego przeciwnika. Piast w pierwszej połowie grał konsekwentnie w obronie, a sam był w stanie stworzyć kilka bramkowych okazji do zmiany wyniku. Pierwsza z nich miała miejsce już w 14 minucie gry, kiedy to Czerwiński oddał niecelny strzał głową po dośrodkowaniu Hateleya z rzutu rożnego.

Piast częściej operował piłkę i potrafił wymienić podania na połowie przeciwnika. Mistrzowie Polski w pierwszych 45 minutach oddawali więcej celnych strzałów, a pierwszy z nich pojawił się w 21 minucie. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Dziczek, lecz białoruski bramkarz nie dał się pokonać. Piast poszedł za ciosem i w 29 minucie ponownie Dziczek zmusił do interwencji bramkarza gospodarzy.

Dodano 20 czerwca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Polskie kluby w europejskich pucharach w sezonie 2019/2020

Zadanie dla zespołu Waldemara Fornalika nie będzie łatwe, gdyż rywalem w walce o miliony Euro będzie białoruskie BATE Borysow. Swoich pucharowych rywali poznały pozostałe drużyny uczestniczące w europejskich pucharach.

Cztery drużyny reprezentować będzie polski futbol na międzynarodowej arenie w sezonie 2019/2020. Jedna z nich mistrz Polski walczyć będzie o przepustkę do fazy grupowej Ligi Mistrzów, a trzy pozostałe rywalizować będą o awans do fazy grupowej rozgrywek Ligi Europy. Trudne zadanie czeka Piast Gliwice. Drużynę Waldemara Fornalika los skojarzył z mistrzem Białorusi BATE Borysow. Zespół zza wschodniej granicy wielokrotnie uczestniczył w fazie grupowej Ligi Mistrzów i ligi Europy rozgrywając mecze z europejskimi potęgami. Pierwszy mecz odbędzie się na terenie białoruskiego przeciwnika, a tydzień później zostanie rozegrane rewanżowe spotkanie w Gliwicach. Mecze pierwszej rundy zaplanowano jeszcze przed rozpoczęciem ligowych rozgrywek. Starcie na Białorusi odbędzie się 9 lub 10 lica. W lidze Europy uczestniczyć będą trzy polskie drużyny.

Dodano 25 sierpnia 2017r, w Piłka nożna, przez Michał Kruk
Liga Europy: Faza grupowa bez polskich klubów

Za wysokie wymagania okazały się w rozgrywkach piłkarskiej Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Polskie kluby ominęła w Lidze Europy rywalizacja m.in. z AC Milan, Arsenalem Londyn, czy Evertonem oraz włoskim Lazio Rzym, czy berlińską Herhą. Ostatecznie 48 klubów w Lidze europy zostało podzielonych na 12 grup.

Cztery polskie drużyny przystąpiły do walki o europejskie puchary, a były to: Jagiellonia Białystok, Arka Gdynia, Lech Poznań i Legia Warszawa. Żadnej nie udało się awansować do fazy grupowej odpadając w ostatniej lub wcześniejszych rundach kwalifikacji. Walkę europejskich gigantów polskie zespoły oglądać będą na ekranach telewizorów, a wszystkie uczestniczące drużyny walczyć będą o awans do wielkiego finału, który zostanie rozegrany w Lyonie. Losowania fazy grupowej dokonały gwiazdy światowego futbolu Henrik Larosson oraz Eric Abidal.

Poniżej przedstawiamy podział na grupy rozgrywek Ligi Europy w sezonie 2017/2018: