Dodano 24 stycznia 2019r, w Siatkówka, przez misiek
ME 2019: Polska poznała rywali w fazie grupowej

W czasie turnieju rozgrywanego na czesko-austriackich boiskach biało-czerwoni sięgnęli po trzecie miejsce. Dwa lata wcześniej zespół wywalczył jedyny złoty medal w historii europejskiego championatu. Najbliższy turniej odbywać się będzie aż w czterech miastach.

Najbliższe Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn po raz pierwszy zostaną rozegrane w czterech krajach. Gospodarzami turnieju będą: Belgia, Holandia, Francja oraz Słowenia. Najbliższy turniej będzie 31 w historii, a jednym z faworytów do końcowego sukcesu będzie drużyna prowadzona przez obecnego szkoleniowca Vitala Heynena. Belg z zespołem obronił Mistrzostwo Świata, a biało-czerwoni na turnieju będą mieli okazję do wywalczenia dziewiątego medalu w historii imprezy. Biało-czerwoni na pierwszym etapie turnieju rozegrają mecze na holenderskich parkietach. Jednym z rywali będą współgospodarze imprezy Holendrzy, a ponadto w fazie grupowej biało-czerwoni o punkty powalczą z: Czechami, Czarnogórą, Estonią oraz Ukrainą.

W pierwszym etapie zespół czeka pięć pucharowych pojedynków. O kolejności w tabeli w nadrzędnym przypadku decyduje liczba wygranych meczy, w dalszej kolejności pod uwagę brane są zdobyte punkty, wygrane sety oraz małe punkty.

Dodano 17 października 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Plus Liga: ZAKSA rozstrzygnęła mecz w trzech setach

Rywalem był wicemistrz Polski ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem podopiecznych włoskiego szkoleniowca, a Łukasz Wiśniewski został najlepszym zawodnikiem.

ZAKSA Kędzierzyn Koźle zamierza wrócić do walki o złoty medal w bieżącym sezonie rozgrywek ligowych w męskiej siatkówce. W drugim meczu sezonu drużyna włoskiego szkoleniowca o ligowe punkty rywalizowała z gospodarzem pojedynku Stoczni Szczecin. Obie drużyny w swoich składach mają znakomitych zawodników wraz z aktualnymi mistrzami świata w siatkówce. Pierwszy set dawał nadzieję gospodarzom na wywalczenie cennego zwycięstwa nad wymagającym przeciwnikiem. Stocznia grała skutecznie blokiem, a aktywny w ataku był Bartosz Kurek. ZAKSA odpowiadała środkowymi Wiśniewskim oraz Bieńkiem. Na skrzydle niezawodny okazał się Kaczmarek. Jedna z kontr i szczelny blok dał przyjezdnym prowadzenie 12:9.

Stocznia była w stanie doprowadzić do wyrównania.

Dodano 2 października 2018r, w Siatkówka, przez misiek
MŚ w siatkówce 2018: Polska obroniła tytuł z przed czterech lat

Obrońcy tytułu pokazali znakomitą moc w ataku, a bohaterami pojedynku zostali Michał Kubiak oraz Bartosz Kurek.

Awansując do wielkiego finału siatkarskich Mistrzostw Świata reprezentacja Polski miała zagwarantowany, co najmniej srebrny medal światowego championatu. Biało-czerwoni po raz trzeci w ostatnich 12 latach wielkiej imprezy spotkali się z reprezentacją Brazylii. Drużyna belgijskiego szkoleniowca zamierzała powtórzyć sukces z polskiego turnieju i po raz trzeci w historii sięgnąć po najcenniejsze trofeum.

Od początku spotkania do pierwszej przerwy technicznej polska drużyna znakomicie grała w polu serwisowym. Zagrywki Nowakowskiego pozwalały biało-czerwonym na ataki Kurka oraz punktowy blok. Mocny serwis sprawił, że Polska objęła prowadzenie 6:5. Brazylijczycy odpowiadali atakami ze skrzydła Wallacea. Nieznaczną przewagę polskiej reprezentacji udało się uzyskać tuż przed drugą przerwa techniczną w drugim secie. W tym czasie znakomicie atakował Bartosz Kurek. Wysoka skuteczność wsparta Michałem Kubiakiem dała prowadzenie 16:13 oraz 20:16.

Dodano 30 września 2018r, w Siatkówka, przez misiek
MŚ w siatkówce 2018: Polska zagra w finale z Brazylią

Mecz zakończył się blisko godziny 24:00, a drużyna belgijskiego szkoleniowca pokonała drużynę zza oceanu 3:2.

Reprezentacja Polski po wywalczeniu jednego seta z reprezentacją Włoch zapewniła sobie awans do półfinału siatkarskich Mistrzostw Świata rozgrywanych na włoskich i bułgarskich parkietach. Finałowe pojedynki toczone są na sali w Turynie, a w mecz półfinałowy rozgrywany był przeciwko reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Biało-czerwoni znakomicie w pierwszej partii grali zagrywką. Odrzucili Amerykanów od siatki. Podopieczni belgijskiego szkoleniowca szybko odrobili trzypunktową stratę po atakach Russella oraz Snadera. Kontry Kubiaka dały prowadzenie 7:6.

Znakomite zagrywki Drzyzgi tylko powiększały przewagę. Punktowe prowadzenie urosło do siedmiu punktów 14:7. Biało-czerwoni w pełni kontrolowali przebieg pierwszego seta. Polska drużyna efektownie grała blokiem.

Dodano 17 września 2018r, w Siatkówka, przez misiek
MŚ w siatkówce 2018: Polacy charakterem wygrali trzeciego seta

Biało-czerwoni bronią złotego medalu wywalczonego przed czterema laty, a przeciwnikiem w kolejnym meczu fazy grupowej była reprezentacja Iranu. Drużyna belgijskiego szkoleniowca rozegrała najlepsze spotkanie w fazie grupowej, a azjatyckiego przeciwnika pokonała w trzech setach.

Reprezentacja Polski rozgrywa najważniejsze mecze w pierwszej rundzie fazy grupowej siatkarskiego turnieju o Mistrzostwo Świata. Złoci medaliści sprzed czterech lat w czwartym pojedynku rywalizowali z najtrudniejszym przeciwnikiem, jakim była reprezentacja Iranu. Polacy po trzech zwycięstwach nad Kubą, Puerto Rico oraz Finlandią do ligowej tabeli zamierzali dopisać kolejny komplet trzech punktów. Od początku meczu biało-czerwoni starali się narzucić własny styl gry. Polska reprezentacja przewagę zaczęła budować jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną przy zagrywkach Szalpuka. Punkty Bieńka oraz Kubiaka dały prowadzenie 6:3.

Biało-czerwoni w kolejnych minutach utrzymywali bezpieczny dystans nad irańskim zespołem. Drużyna belgijskiego szkoleniowca w pierwszej partii punktowała szczelnym blokiem. Jeden z nich dał powiększenie przewagi do sześciu punktów 12:6.

Dodano 5 lipca 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów: Bartosz Kurek najskuteczniejszy w pierwszym meczu

Biało-czerwoni w pierwszym spotkaniu fazy grupowej podejmowali reprezentację Rosji. Mecz zakończył się w czterech setach, a polscy siatkarze prowadzeni przez belgijskiego szkoleniowca byli w stanie wywalczyć tylko jednego seta.

Reprezentacja Polski z szóstego miejsca awansowała do turnieju finałowego siatkarskiej Ligi Narodów. W imprezie rozgrywanej na stadionie w Lillie biało-czerwoni marząc o medalach muszą rozegrać, co najmniej dwa pojedynki oraz liczyć na miejsce w pierwszej dwójce francuskiego turnieju. Biało-czerwoni w pierwszym meczu rywalizowali z reprezentacją Rosji. Początek spotkania był bardzo wyrównany. Żadnej ze stron nie udało się osiągnąć większej przewagi, a reprezentacja Rosji zdobywała większość punktów głównie po błędach w zagrywce polskiej drużyny oraz skutecznym bloku przy zagrywkach Volvicha. Biało-czerwoni bazowali na skuteczności Bartosza Kurka. Rosja na pierwszej przerwie technicznej w pierwszym secie prowadziła 8:5.

Punktowa inicjatywa utrzymała się do zakończenia seta. Znakomicie w ataku w polskiej drużynie spisywał się Kurek, a Rosjanie większość akcji kończyli w pierwszym tempie, a punktowe osiągnięcie poprawiał Mikhaylov.

Dodano 1 czerwca 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów: Monster blok polskiej reprezentacji

W czwartym meczu przed własną publicznością podopieczni belgijskiego szkoleniowca pewnie pokonali Francję 3:0. Gospodarze zaprezentowali efektowną grę blokiem, gdzie przez trzy sety meczu uzbierali aż 9 punktowych bloków.

Biało-czerwoni zamierzali utrzymać pierwszą lokatę po czwartym spotkaniu w siatkarskiej Lidze Narodów. Zadanie nie było łatwe, gdyż przeciwnikiem biało-czerwonych byli zwycięzcy ostatniej edycji Ligi Światowej reprezentacja Francji. Trójkolorowi w pierwszej partii nie byli w stanie nawiązać skutecznej walki z polskimi zawodnikami. Polacy znakomicie rozpoczęli mecz od dwóch punktowych bloków oraz skutecznych ataków Kubiaka.

Biało-czerwoni szybko objęli prowadzenie w meczu 4:2 i powiększali je w kolejnych minutach spotkania. Znakomita gra w obronie umożliwiała wyprowadzanie kontr. Wysoka skuteczność w ataku dawała kolejne punkty przewagi. Skuteczny był wracający do polskiego zespołu doświadczony Bartosz Kurek. Atakujący polskiego zespołu zdobywał wiele punktów, a jedna z kontr powiększyła prowadzenie do siedmiu punktów 19:12.

Dodano 26 sierpnia 2017r, w Siatkówka, przez misiek
Eurovolley 2017: Polska nadal w grze o pierwsze miejsce

Na parkiecie w Ergo Arenie w Gdańsku podopieczni włoskiego szkoleniowca rywalizowali z wymagającą reprezentacją Finlandii. Marząc o barażach do ćwierćfinału polscy siatkarze musieli pokonać niżej notowanego przeciwnika.

Reprezentacja Polski jego gospodarzem turnieju finałowego o Mistrzostwo Europy. Biało-czerwoni po niezbyt udanej inauguracji rozgrywek z reprezentacją Serbii na Stadionie Narodowym zmierzyła się z wymagającymi Finami. Już początek spotkania pokazał, że walka o zwycięstwo nie będzie łatwa. Suomi zaczęli grać znakomicie w obronie. Taka sytuacja umożliwiała wyprowadzanie skutecznych kontr. Wysoki procent w ataku był udziałem Ojansivu oraz skutecznego bloku. Po jednej z akcji Finlandia prowadziła 7:3.

W kolejnych minutach pierwszego seta gospodarze starali się odrabiać straty. Skuteczność w ataku miała kluczowe znaczenie, a dużo punktów było udziałem środkowego Bieńka, atakującego Konarskiego, czy przyjmującego i kapitana Kurka.

Dodano 5 czerwca 2017r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Światowa 2017: Cztery sety w meczu Włochy-Polska

Gospodarzem imprezy była włoska drużyna, a podopieczni nowego szkoleniowca rywalizowali o ligowe punkty z miejscowymi zawodnikami. Mecz stał na wysokim siatkarskim poziomie, a wynik pojedynku rozstrzygnął się w czterech setach.

Reprezentacja Włoch to wicemistrzowie olimpijscy z ostatnich Letnich Igrzysk rozgrywanych na brazylijskich parkietach. Biało-czerwoni bronią złotego medalu z mistrzostw świata rozgrywanych na polskich parkietach trzy lata temu. Obie drużyny przygotowują się do sierpniowo-wrześniowych Mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn. W pierwszym secie w początkowych jego fragmentach punktowa inicjatywa należała do polskich zawodników. Podopieczni Ferdinando De Giorgiego znakomicie grali w obronie mając możliwość wyprowadzania skutecznych kontr. Przed pierwszą przerwą techniczną w tym elemencie niezawodni byli Bartosz Kurek,czy Dawid Konarski. Polscy siatkarze objęli prowadzenie 7:3.

W kolejnych fragmentach pierwszego seta gospodarze poprawili grę w obronie oraz w zagrywce. Wiele punktów zdobywała dwójka skrzydłowych Lanza oraz Vettori.