Dodano 19 sierpnia 2019r, w Igrzyska Olimpijskie, przez misiek
Tokyo 2020: Połowiczny sukces polskich drużyn siatkarskich.

5cm;"> Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn awansowała do turnieju finałowego przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich rozgrywanych na tokijskich parkietach. Biało-czerwoni wywalczyli awans z kwalifikacyjnego turnieju rozgrywanego w Ergo Arenie na pograniczu Gdańska i Sopotu. Takiej sztuki nie udało się dokonać polskim siatkarkom, które we Wrocławiu przegrały w decydującym starciu z Serbią 1:3.

Przez pierwsze dwa weekendy sierpnia rozgrywane były turnieje kwalifikacyjne do przyszłorocznych Letnich Igrzysk Olimpijskich. Szanse na awans miały dwa polskie zespoły prowadzone przez Jacka Nawrockiego oraz Vitala Heynena. Trzy mecze na swoją korzyść rozstrzygnęła drużyna belgijskiego szkoleniowca, która pokonała Tunezję, Francję oraz Słowenię. Biało-czerwoni z kompletem dziewięciu punktów uzyskali prawo gry na przyszłorocznym turnieju.

Takiej sztuki nie udało się dokonać polskim zawodniczkom. Drużyna prowadzona przez Jacka Nawrockiego w turnieju we Wrocławiu pokonała Puerto Rico oraz Tajlandię. Decydujące starcie o olimpijskie paszporty miało miejsce w rywalizacji z Serbią. Pierwszego seta wygrały gospodynie turnieju, ale trzy kolejne padły łupem aktualnych Mistrzyń Świata i to zawodniczki z Bałkanów wywalczyły olimpijskie paszporty.

Dodano 9 lipca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Copa America 2019: Brazylia przypieczętowała zwycięstwo w finale

Canarinhos do meczu o złoto przystępowali bez straty gola. Brazylia w meczu o złoto strzeliła trzy bramki oraz kończyła spotkanie w osłabionym składzie po czerwonej kartce dla Gabriela Jesusa.

Dość nieoczekiwanie drugim finalistą 46 finału Copa America była reprezentacja Peru. Zawodnicy argentyńskiego szkoleniowca w fazie pucharowej wyeliminowali po rzutach karnych Urugwaj oraz obrońcę trofeum reprezentację Chile. W finałowym spotkaniu w pierwszych 10 minutach drużyna stworzyła dwie okazje do zmiany wyniku. Pierwsza z nich miał miejsce już w 2 minucie, kiedy na uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Cueva. Chwilę później podobnym skutkiem Tapia po niecelnym uderzeniu. Gospodarz meczu finałowego miał zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki, ale bramkowa okazja pojawiła się dopiero w 15 minucie.

Drużyna Tite okazała się skutecznym zespołem, a pierwszego gola w meczu strzelił Everton. Napastnik gospodarzy wykorzystał akcję w bocznym sektorze boiska Gabriela Jesea, który znakomicie dośrodkował. Brazylia brakowe okazje stwarzała głównie po akcjach w bocznych sektorach boiska.

Dodano 7 lipca 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów 2019: Amerykanki pokazały moc w finale

Drużyna z Ameryki Północnej w wielkim finale spotkała się z reprezentacją Brazylii. Obrończynie tytułu przegrywały już 0:2. Bohaterką zwycięskiego zespołu została Andrea Drew, która wywalczyła 33 punkty.

Reprezentacje Stanów Zjednoczonych i Brazylii były grupowymi rywalkami polskiego zespołu w turnieju finałowym rozgrywanego na chińskich parkietach. Złotych medali broniła drużyna z Ameryki Północnej, która w poprzednim sezonie pokonała reprezentacją Turcji w pięciu setach. Podobny scenariusz miał miejsce w finale w 2019 roku. Amerykanki w pierwszym secie objęły nieznaczną przewagę. Kluczowe okazały się ataki Robison oraz Hackley czy Drews na kontrze. Amerykanki prowadziły 10:6.

Reprezentacja Brazylii grała znakomicie po drugiej przerwie technicznej szczelnym blokiem. Aktywna była Mara i zawodniczki Caanrinhos szybko objęły prowadzenie 20:18.

Dodano 6 lipca 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów 2019: Brazylia i Iran rywalem polskich siatkarzy w finale

Najbliższy finał zostanie rozegrany w Stanach Zjednoczonych w Chicago. Biało-czerwoni znaleźli się w wymagającej grupie wraz z Brazylią i Iranem. Zespół belgijskiego szkoleniowca siatkarki turniej w Ameryce Północnej rozpocznie od pojedynku z Canarinhos.

Sześć drużyn uczestniczyć będzie w turnieju finałowym siatkarskiej Ligi Narodów mężczyzn. Gospodarzem turnieju będzie reprezentacja Stanów Zjednoczonych, a siatkarskie pojedynki rozgrywane będą na parkiecie w Chicago. Biało-czerwoni zmierzą się z wymagającymi przeciwnikami, a siatkarską rywalizacją rozpoczną od pojedynku z Brazylią. Będzie to drugie spotkanie, tych reprezentacji, gdzie w pierwszym biało-czerwoni ulegli na własnym parkiecie siatkarzom z Ameryki Południowej 1:3. W drugiej grupie oprócz gospodarzy turnieju zagrają drużyny Francji i Rosji. Awans do ścisłego finału wywalczy po dwie reprezentacje z każdej grupy, a o kolejności w tabeli decydować będzie liczba wygranych pojedynków. Turniej Ligi Narodów jest okazją to sprawdzenia się na tle wymagających reprezentacji, gdyż nadrzędnym celem na reprezentacyjny kalendarz jest wywalczenie awansu do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich rozgrywanych na japońskich parkietach.

Szczegółowy terminarz turnieju finałowego Ligi Narodów Mężczyzn w Chicago:

10 lipca 2019 godz.

Dodano 27 czerwca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Copa America 2019: Brazylia poprawiła bilans bramkowy i punktowy

Przeciwnikiem Canarinhos w walce o ligowe punkty była reprezentacja Peru. Gospodarze swojemu rywali zaaplikowali aż pięć bramek, a w doliczonym czasie gry Gabriel Jeus z Manchesteru City nie wykorzystał rzutu karnego.

Reprezentacja Brazylii rozegrała trzeci mecz na Copa America w grupie A. W walce o punkty przeciwnikiem Canarinhos było Peru, a w początkowych fragmentach meczu to niżej notowany rywal stworzył dwie szanse na zmianę wyniku. Pierwsza z nich miała miejsce w 4 minucie po uderzeniu Guerrero z rzutu wolnego. Chwilę później Peruwiańczycy zdecydowali się na uderzenie z dystansu, a swoich sił próbował Advincula. Uderzenie okazało się niecelne.

Brazylia miała przewagę w posiadaniu piłki, a pierwsza zagrożenie peruwiańskiej bramki miało miejsce w 12 minucie gry. Canarinhos wykonywali rzut rożny. Przedłużenie trafiło do Marquinhosa. Futbolówka trafiła po uderzeniu głową w słupek, a dobitka Casemiro okazała się skuteczna.

Dodano 15 czerwca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Copa America 2019: Brazylia otworzyła domowy turniej

Popularni Canarinhos w pierwszym meczu fazy grupowej rozegrali mecz z Boliwią. Spotkanie rozstrzygnęło się w drugiej połowie, kiedy to piłkarze z Ameryki Południowej swojemu rywalowi zaaplikowali aż trzy bramki.

Reprezentacja Brazylii po raz ostatni wygrała turniej drużyn Ameryki Południowej w 2007, kiedy impreza rozgrywana była na boiskach Wenezueli. Domowy turniej to okazja do zaprezentowania się szerszej publiczności oraz pokazania gwiazd światowego formatu. Brazylia jako gospodarz imprezy występuje w grupie A, a pierwszym przeciwnikiem oprócz Peru i Wenezueli była drużyna Boliwii. Canarinhos od początku meczu mieli zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki. Miejscowym brakowało jednak klarownych okazji do strzelenia gola.

Miejscowi mieli dużą ilość wykonywanych rzutów rożnych, a po jednym z nich w 11 minucie gry Silva oddał niecelny strzał. Canarinhos kontynuowali ofensywną grę. Gospodarze oddawali strzały z dystansu, a takimi próbami mogli zaprezentować się Richarlison oraz Fernandinho. W 37 minucie Brazylijczycy zmusili do interwencji boliwijskiego bramkarza.

Dodano 31 maja 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów 2019: Imponujący początek Brazylijczyków.

Na turnieju w Katowicach popularni Canarinhos w pierwszym pojedynku podejmowali reprezentację Stanów Zjednoczonych. Obie drużyny na ostatnich mistrzostwach świata wywalczyły medale wraz z Polską, która zdobyła złoto.

Reprezentacja Polski jest gospodarzem pierwszego weekendu rozgrywek siatkarskiej Ligi Narodów Mężczyzn. Biało-czerwoni w pierwszym dniu turnieju zmierzą się z Australia, by w kolejnych dniach rozegrać mecz ze Stanami Zjednoczonymi oraz Brazylią. Obie drużyny spotkały się w spotkaniu otwarcia polskiego turnieju. W pierwszym secie punktową inicjatywę przejęli amerykańscy zawodnicy. Skuteczny w ataku był Ensing, a wsparty zagrywką Defalco oraz atakami Sadnera Amerykanie prowadzili 11:8.

Reprezentacja Brazylii zaczęła odrabiać straty po drugiej przerwie technicznej. W tym czasie punktowali głównie skrzydłowi Wallace oraz Lucarelli. Pojawił się także punktowy blok, a błąd własny siatkarzy z Ameryki Północnej pozwolił drużynie Canarinhos wygrać seta 25:22 i objąć prowadzenie w meczu 1:0. Początek drugiej partii to skuteczna gra Brazylii w ataku.

Dodano 2 października 2018r, w Siatkówka, przez misiek
MŚ w siatkówce 2018: Polska obroniła tytuł z przed czterech lat

Obrońcy tytułu pokazali znakomitą moc w ataku, a bohaterami pojedynku zostali Michał Kubiak oraz Bartosz Kurek.

Awansując do wielkiego finału siatkarskich Mistrzostw Świata reprezentacja Polski miała zagwarantowany, co najmniej srebrny medal światowego championatu. Biało-czerwoni po raz trzeci w ostatnich 12 latach wielkiej imprezy spotkali się z reprezentacją Brazylii. Drużyna belgijskiego szkoleniowca zamierzała powtórzyć sukces z polskiego turnieju i po raz trzeci w historii sięgnąć po najcenniejsze trofeum.

Od początku spotkania do pierwszej przerwy technicznej polska drużyna znakomicie grała w polu serwisowym. Zagrywki Nowakowskiego pozwalały biało-czerwonym na ataki Kurka oraz punktowy blok. Mocny serwis sprawił, że Polska objęła prowadzenie 6:5. Brazylijczycy odpowiadali atakami ze skrzydła Wallacea. Nieznaczną przewagę polskiej reprezentacji udało się uzyskać tuż przed drugą przerwa techniczną w drugim secie. W tym czasie znakomicie atakował Bartosz Kurek. Wysoka skuteczność wsparta Michałem Kubiakiem dała prowadzenie 16:13 oraz 20:16.

Dodano 7 lipca 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
MŚ Rosja 2018: Belgowie kończą mecz po 90 minutach

W meczu ćwierćfinałowym podopieczni Roberto Martineza podejmowali Brazylię, która broniła honoru drużyn spoza Europy. Popularne Czerwone Diabły spotkanie rozstrzygnęły na własną korzyść odnosząc na rosyjskim turnieju piąte zwycięstwo z rzędu.

Reprezentacja Belgii na piłkarskich Mistrzostwach Świata wygrywa mecz za meczem. Po znakomitej grze w fazie grupowej i kompletu zwycięstw Belgowie w fazie pucharowej 3:2 pokonali Japonię oraz mieli nadzieję na podtrzymanie zwycięskiej passy w rywalizacji z Brazylią. Znakomicie przygotowani fizycznie piłkarze hiszpańskiego szkoleniowca od początku meczu stwarzali bramkowe okazje. Pierwsza z nich pojawiła się już w 2 minucie gry. Piłkę w środkowej strefie boiska przejął De Bruyne.

Po indywidualnej akcji zdecydował się na uderzenie z dystansu, które okazało się niecelne. Obie drużyny w początkowych fragmentach meczu stworzyły emocjonujące widowisko. Już w 8 minucie Brazylia mogła prowadzić różnicą jednej bramki. Szczęście sprzyjało belgijskim zawodnikom po uderzeniu przez Thiagio Silvę piłki w słupek.

Dodano 2 lipca 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
MŚ Rosja 2018: Brazylia rozstrzyga mecze w końcowych fragmentach

W pierwszym meczu fazy pucharowej Canarinhos podejmowali drużynę Meksyku. Bramki dla piłkarzy z Ameryki Południowej padły w drugiej połowie, a na listę strzelców wpisali się Neymar oraz Roberto Firmino.

Reprezentacja Brazylii umiejętnie rozgrywa mecze na piłkarskich Mistrzostwach Świata. Drużyna z Ameryki Południowej potrafili swoim przeciwnikom strzelać gole w kluczowych momentach spotkania. Podobnie było w rywalizacji w fazie grupowej z Kostaryką, gdzie Canarinhos w doliczonym czasie gry strzelili dwa gole. Brazylia w pierwszym meczu fazy pucharowej rozgrywała mecz z Meksykiem. Wynik spotkania rozstrzygnął się w drugiej połowie. W pierwszych 45 minutach aktywnym zawodnikiem był Neymar. Napastnik Paris Saint Germain zdobywanie bramek chciał rozpocząć już w 5 minucie gry.

W tym czasie zdecydował się na uderzenie z dystansu, lecz jego próbę pewnie obronił Ochoa. Reprezentacja Meksyk w pierwszych 45 minutach gry swoich ofensywnych akcji próbowała głównie w bocznych sektorach boiska z lewej strony.

Dodano 23 czerwca 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów: Młodzież atakuje w polskiej reprezentacji

W drugim dniu turnieju prowadzona przez belgijskiego szkoleniowca reprezentacja o ligowe punkty rywalizowała z Brazylią. Canarinhos zamierzają odnieść komplet zwycięstw na Antypodach i polskim zawodnikom dali szansę wygrania tylko jednego seta.

Reprezentacja Polski testuje ustawienie w siatkarskiej lidze Narodów. W każdym spotkaniu belgijski szkoleniowiec jest w stanie zaprezentować inną wyjściową szóstkę w zależności od ligowego przeciwnika. Podobnie było w 14 meczu fazy grupowej, gdzie biało-czerwoni o ligowe punkty rywalizowali z wyżej notowanym zespołem – Brazylią. Od początku spotkania obie drużyny stoczyły wyrównany pojedynek. Biało-czerwoni bazowali na atakach Szalupka, a jego zagrywce punkty na kontrach byli w stanie zdobywać Muzaj oraz Lemański. Polscy siatkarze w pierwszym secie na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:5. Reprezentacja Brazylii szybko doprowadziła do remisu. Kluczowa okazała się zagrywka Edera oraz Loha Punkty serwis sprawił, że Canarinhos wyszli na prowadzenie 11:10. Walka punkt za punkt toczyła się niemal do zakończenia pierwszego seta.

Dodano 22 czerwca 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
MŚ Rosja 2018: Brazylia wygrała w doliczonym czasie gry

Po dość nieoczekiwanym remisie 1:1 z reprezentacją Szwajcarii przyszedł pojedynek z reprezentacją Kostaryki. Wynik spotkania został rozstrzygnięty dopiero w doliczonym czasie gry, a Canarinhos o zwycięstwo w grupie powalczą z Serbami.

Brazylia uznawana jest za jedno z faworytów rosyjskiego turnieju o Mistrzostwo Świata. Drużyna z Ameryki Południowej po końcowe zwycięsko może sięgnąć po raz szósty w historii. Warunkiem jest rozegranie siedmiu meczów – trzy w fazie grupowej oraz cztery w fazie pucharowej. Po pierwszym meczu Canarinhos na swoim koncie mieli tylko jeden punkt po remisie ze Szwajcarią i efektownym uderzeniu z obrębu pola karnego Coutinho. Brazylia w drugim spotkaniu z Kostaryką zamierzała poprawić bramkowy bilans. Od początku meczu drużyna Tite dłużej utrzymywała się przy piłce stwarzać bramkowe okazje.

Wynik mógł się zmienić już w 4 minucie gry. W tym czasie pomocnik Barcelony powinien strzelić pierwszego gola. Jego uderzenie zza pola karnego okazało się niecelne po błędzie Kostaryki przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy.

Dodano 12 czerwca 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
MŚ Rosja 2018: Gospodarze mają szansę na zwycięstwo

W pierwszym meczu turnieju gospodarz – Rosja zmierzy się z Arabią Saudyjską. Komplet punktów da nadzieję na awans z trudnej grupy w rywalizacji z Egiptem oraz Urugwajem.

Gospodarzem ostatniego turnieju o Mistrzostwo Świata była reprezentacja Brazylii. Popularni Canarinhos w meczu otwarcia o pucharowe punkty rywalizowali z Chorwacją, która w 1998 roku sięgnęła po trzecie miejsce zdobywając tym samym brązowy medal. Mecz udanie rozpoczął się dla gości, którzy po bramce samobójczej Marcelo w 11 minucie spotkania objęli prowadzenie. W kolejnych minutach trwała dominacja Brazylijczyków. Gospodarze strzelili trzy bramki. Dwie z nich były udziałem Neymara, a jedna Oscara.

Brazylia w meczu otwarcia pokonała 3:1 Chorwację. W 2010 roku turniej odbywał się na boiskach Republiki Południowej Afryki. Gospodarze zostali przydzieleni do grupy A piłkarskiej imprezy, remisując z Meksykiem 1:1.

Dodano 8 czerwca 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów: Brazylia chce być pierwsza przed turniejem finałowym

Po wygraniu domowego turnieju Canarinhos o ligowe punkty walczą na rosyjskich parkietach. W pierwszym meczu Brazylia o ligowe punkty walczyła z gospodarzem turnieju, a mecz zakończył się w czterosetowej rywalizacji.

Reprezentacja Brazylii zamierza powalczyć o pierwsze miejsce na zakończenie rozgrywek fazy interkontynentalnej w siatkarskiej Lidze Narodów. Po trzech zwycięstwach u siebie Canarinhos rozegrali kolejne wyjazdowe spotkanie z mocnym przeciwnikiem. Reprezentacja Rosji postawiła trudne warunki siatkarskiej rywalizacji. W pierwszym secie gospodarzom wiele punktów w ataku zdobywał Bakun. Zawodnik gospodarzy brał na siebie ciężar zdobywania punktów. Wsparcie otrzymywał ze skrzydła za sprawą Kliuki oraz nielicznych ataków ze środka Muserskiyego. Jeden z ataków dał prowadzenie 13:12.

Wyrównana walka toczyła się do drugiej przerwy technicznej. Brazylijczykom w zdobywaniu przewagi kluczowa okazała się zagrywka.

Dodano 3 czerwca 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów: Brazylia z kompletem zwycięstw we własnym turnieju

Po przekonujących zwycięstwach 3:0 nad Japonią oraz Koreą Południową przyszła rywalizacja ze Stanami Zjednoczonymi. Mecz był bardzo emocjonujący i rozstrzygnął się w pięciu setach, a ostatni wynikiem 20:18.

Siatkarska Liga Narodów jest odpowiednikiem Ligi Światowej. 16 reprezentacji walczy o awans do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany na francuskich parkietach. Reprezentacja Brazylii chce odnieść sukces na międzynarodowej arenie. W czasie drugiego weekendu była gospodarzem siatkarskiej imprezy i o ligowe punkty walczyła z Japonią, Koreą Południową oraz Stanami Zjednoczonymi. W trzech spotkaniach udało się uzbierać osiem punktów. W ostatnim pojedynku z Amerykanami triumfatora musiał rozstrzygnąć piąty set. Od początku to Stany Zjednoczone były w stanie narzucić własny styl gry. Gospodarze do pierwszej przerwy technicznej w ataku uzyskali tylko jeden punkt po zagraniu Fontelesa. Canarinhos punktowali głównie po błędach w zagrywce Amerykanów, którzy odpowiadali skutecznymi atakami Russella czy Andersona.

Dodano 26 maja 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów: Brazylia nie pozostawiła złudzeń Serbom

W pierwszym spotkaniu na wyjeździe nowego reprezentacyjnego sezonu drużyna z Ameryki Południowej pokonała serbski zespół w trzech setach. Zwycięstwo zapewniło komplet punktów do ligowej tabeli.

Nowa formuła Siatkarskiej Ligi Narodów sprawia, że każda z reprezentacji musi rozegrać 15 ligowych pojedynków. O awansie do turnieju finałowego zdecyduje liczba zdobytych punktów oraz miejsce w tabeli. Brazylia zamierza walczyć o awans do turnieju finałowego. W pierwszym meczu Canarinhos mierzyło się z serbskim zespołem. Pierwszy set był bardzo wyrównany. Reprezentacja Serbii była w stanie objąć nieznaczne prowadzenie po błędach przeciwnika w ataku i polu serwisowym.

Mając doskonałe przyjęcie gospodarze turnieju wiele punktów zdobywali w ataku za sprawą Atanasijevicia oraz efektownych zagrań środkowych Podrascanina czy Lisinaca. Brazylia pod koniec pierwszego seta objęła prowadzenie. Siłowe ataki Mauricio powiększały indywidualne konto.

Dodano 29 kwietnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga angielska: City wygrywają kolejne mecze

Drużyna Josepa Guardioli w meczu 36 kolejki na wyjeździe rywalizowała z West Ham United. Popularne młoty walczą o pozostanie na boiskach angielskiej ekstraklasy na kolejne rozgrywki.

Manchester City jako nowy mistrz Anglii przystępował do wyjazdowego spotkania z West Ham United. Drużyna hiszpańskiego szkoleniowca nie zamierzała spocząć na laurach i wywalczyć kolejne zwycięstwo zdobywając wiele ligowych bramek. W początkowych minutach West Ham starał się skutecznie grać w obronie. City wymieniało wiele podań, ale brakowało finalizacji akcji. Przyjezdni wynik spotkania otworzyli w 13 minucie gry. Goście przeprowadzili kombinacyjną akcję.

Przerzutem na drugą stronę boiska popisał się Sterling. Piłka trafiła do Sane. Niemiecki zawodnik zdecydował się na mocne uderzenie.

Dodano 17 czerwca 2017r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Światowa 2017: Włosi nadal z kompleksem Brazylijczyków

Awans do finału ma zapewniona reprezentacja Brazylii, która będzie gospodarzem imprezy, a w jednym ze spotkań rywalizowała o komplet punktów z Włochami. Mecz rozstrzygnął się w czterech setach.

Reprezentacja Włoch w ostatnich latach odnosi sukcesy. Drużynie udało się wywalczyć drugie miejsce na Pucharze Świata oraz uzyskać srebrny medal na ostatnich Letnich Igrzyskach Olimpijskich przegrywając w finale z Brazylijczykami. Obie drużyny spotkały się w trakcie eliminacyjnego pojedynku do turnieju finałowego Ligi Światowej, który odbędzie się na stadionie piłkarskim w Kurytybie. Walka punkt za punkt toczyła się w pierwszym secie do pierwszej przerwy technicznej. W tym czasie Canarinhos korzystali głównie na skuteczności Evandro. Szczelny blok sprawił, że Brazylia szybko wyszła na prowadzenie 9:6.

W kolejnych minutach pierwszego seta Brazylijczycy systematycznie powiększali wywalczoną punktową przewagę. Znakomite obrony pozwalały na wyprowadzanie skutecznych kontr. Niezawodny w tym elemencie gry był Evando, a na drugiej przerwie technicznej Canarinhos prowadzili 16:9.

Dodano 10 kwietnia 2017r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Światowa 2017: Polska pierwszy turniej zagra we Włoszech

Od wielu sezonów reprezentacja Polski zaliczana jest do grona ścisłych kandydatów do gry w wielkim finale oraz walki o medale. Tegoroczny finał odbędzie się w Brazylii. Biało-czerwoni w walce o awans zmierzą się z bardzo wymagającymi przeciwnikami.

Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn była gospodarzem ostatniego finałowego turnieju rozgrywanego w Krakowie. Najlepsza okazała się Serbią, a drugie miejsce przypadło siatkarzom z Brazylii oraz Francji. Popularni Canarinhos będą chcieli przełamać serię drugich miejsc i odnieść sukces po wielu latach nieobecności na pierwszym miejscu. Cel może być zrealizowany, tym bardziej, że siatkarze z Ameryki Południowej będą gospodarzem finałowej rywalizacji. Walka w fazie eliminacyjnej będzie okazją do walki z najlepszymi drużynami oraz możliwość sprawdzenia wielu siatkarzy na wysokim poziomie. Od wielu sezonów Brazylia mierzy się z reprezentacją Polski podobnie będzie i w tym sezonie. Oprócz tych dwóch drużyn w walce o awans zmierzą się reprezentacje Włoch oraz Iranu, który zawsze jest groźny na własnym terenie. Znakomita generacja siatkarzy nadal czeka na spektakularny sukces, a takim niewątpliwie byłoby wywalczenie jednego z trzech medali.