Dodano 29 maja 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów: Kubiak sam wygrał blisko jednego seta

W meczu w Krakowie biało-czerwoni po zwycięstwie 3:0 nad Koreą Południową podejmowali Rosję. Prowadzeni przez belgijskiego szkoleniowca polscy zawodnicy świętowali drugie zwycięstwo, a bohaterem siatkarskiej rywalizacji został Michał Kubiak.

Siatkarska Liga Narodów ma sprawić większą rywalizację i prestiż na międzynarodowej arenie. Biało-czerwoni będą chcieli pokazać się jak z najlepszej strony i po rozegraniu 15 ligowych pojedynków awansować do wielkiego finału. Pierwsze kroki zostały już poczynione. Po zwycięstwie nad azjatyckim przeciwnikiem przyszła druga domowa rywalizacja z Rosją. Rywal był bardziej wymagający, ale polscy siatkarze stanęli na wysokości zadania. W pierwszym secie wyrównany pojedynek toczył się tylko do pierwszej przerwy technicznej. W polskiej reprezentacji za zdobywanie punktów odpowiedzialny był Kubiak. Jego ataki oraz skuteczność ze skrzydła Bednorza i blok dały prowadzenie 9:8. Biało-czerwoni przewagę zaczęli budować przy zagrywce Grzegorza Łomacza.