Dodano 29 sierpnia 2017r, w Siatkówka, przez misiek
Eurovolley 2017: Polska zdecydowała o miejscu na zakończenie fazy grupowej

W ostatniej kolejce biało-czerwoni podejmowali nieobliczaną reprezentację Estonii, która w czasie turnieju miała znakomitych kibiców. Mecz zakończył się w trzech setach, a wynik tego spotkania decydował o przeciwniku w barażach o ćwierćfinał polskiego turnieju.

Reprezentacja Polski po drugi rozgrywała mecz w Ergo Arenie. Po zwycięstwie nad reprezentacją Finlandii przyszła poczyta z reprezentacją Estonii, która w dwóch meczach była w stanie wygrać aż cztery sety i dopisać dwa punkty do ligowej tabeli siatkarskiego turnieju. Początek meczu był bardzo wyrównany. Żadnej ze stron do pierwszej przerwy technicznej nie udało się osiągnąć bezpiecznej przewagi. Reprezentacja Estonii wiele punktów zdobywała głównie po atakach Teppana. W czasie spotkania nie brakowało skutecznej gry w obronie obydwu reprezentacji. Polacy potrafili wyprowadzać skuteczne kontry. Aktywni na środku byli Bieniek oraz Lemański, którzy kończyli większość ataków. Jeden z nich dał prowadzenie 12:9.

Dodano 26 sierpnia 2017r, w Siatkówka, przez misiek
Eurovolley 2017: Polska nadal w grze o pierwsze miejsce

Na parkiecie w Ergo Arenie w Gdańsku podopieczni włoskiego szkoleniowca rywalizowali z wymagającą reprezentacją Finlandii. Marząc o barażach do ćwierćfinału polscy siatkarze musieli pokonać niżej notowanego przeciwnika.

Reprezentacja Polski jego gospodarzem turnieju finałowego o Mistrzostwo Europy. Biało-czerwoni po niezbyt udanej inauguracji rozgrywek z reprezentacją Serbii na Stadionie Narodowym zmierzyła się z wymagającymi Finami. Już początek spotkania pokazał, że walka o zwycięstwo nie będzie łatwa. Suomi zaczęli grać znakomicie w obronie. Taka sytuacja umożliwiała wyprowadzanie skutecznych kontr. Wysoki procent w ataku był udziałem Ojansivu oraz skutecznego bloku. Po jednej z akcji Finlandia prowadziła 7:3.

W kolejnych minutach pierwszego seta gospodarze starali się odrabiać straty. Skuteczność w ataku miała kluczowe znaczenie, a dużo punktów było udziałem środkowego Bieńka, atakującego Konarskiego, czy przyjmującego i kapitana Kurka.