Dodano 21 marca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
El. EURO 2020: Kazachstan wypunktował Szkotów. Pierwsze punkty w eliminacjach

W pierwszym pojedynku dość nieoczekiwanie drużyna czeskiego szkoleniowca zgromadziła komplet trzech punktów pokonując reprezentację Szkocji.

Reprezentacja Kazachstanu po raz drugi z rzędu mogła cieszyć się ze zwycięstwa w eliminacjach piłkarskich Mistrzostw europy. Ostatni sukces miał miejsce na wyjeździe w rywalizacji z Łotwą, a bramkę na wagę trzech punktów strzelił Islambek Kuat. Przystępując do nowego rozdania znajdująca się w drugiej setce rankingu FIFA reprezentacja Kazachstanu podejmował Szkocję. Przyjezdni od początku spotkania starali się dłużej utrzymywać przy piłce przeprowadzając głównie ataki pozycyjne w bocznych sektorach boiska.

W pierwszych minutach meczu brakowało skuteczności, a szansa na strzelenie bramki pojawiła się w 6 minucie. To drużyna gospodarzy zmieniła wynik piłkarskiej rywalizacji. Bohaterem miejscowej publiczności został Yuriy Pertsukh. Pomocnik gospodarzy wykorzystał długie zagranie z głębi pola Merkela i mocnym uderzeniem przy bliższym słupku dał gospodarzom jednobramkowe prowadzenie. Kazachstan nie zamierzał się bronić. Nie minęło cztery minuty meczu, a miejscowi kibice po raz drugi oklaskiwali bramkową akcję.

Dodano 29 sierpnia 2017r, w Siatkówka, przez misiek
Eurovolley 2017: Polska zdecydowała o miejscu na zakończenie fazy grupowej

W ostatniej kolejce biało-czerwoni podejmowali nieobliczaną reprezentację Estonii, która w czasie turnieju miała znakomitych kibiców. Mecz zakończył się w trzech setach, a wynik tego spotkania decydował o przeciwniku w barażach o ćwierćfinał polskiego turnieju.

Reprezentacja Polski po drugi rozgrywała mecz w Ergo Arenie. Po zwycięstwie nad reprezentacją Finlandii przyszła poczyta z reprezentacją Estonii, która w dwóch meczach była w stanie wygrać aż cztery sety i dopisać dwa punkty do ligowej tabeli siatkarskiego turnieju. Początek meczu był bardzo wyrównany. Żadnej ze stron do pierwszej przerwy technicznej nie udało się osiągnąć bezpiecznej przewagi. Reprezentacja Estonii wiele punktów zdobywała głównie po atakach Teppana. W czasie spotkania nie brakowało skutecznej gry w obronie obydwu reprezentacji. Polacy potrafili wyprowadzać skuteczne kontry. Aktywni na środku byli Bieniek oraz Lemański, którzy kończyli większość ataków. Jeden z nich dał prowadzenie 12:9.

Dodano 26 sierpnia 2017r, w Siatkówka, przez misiek
Eurovolley 2017: Polska nadal w grze o pierwsze miejsce

Na parkiecie w Ergo Arenie w Gdańsku podopieczni włoskiego szkoleniowca rywalizowali z wymagającą reprezentacją Finlandii. Marząc o barażach do ćwierćfinału polscy siatkarze musieli pokonać niżej notowanego przeciwnika.

Reprezentacja Polski jego gospodarzem turnieju finałowego o Mistrzostwo Europy. Biało-czerwoni po niezbyt udanej inauguracji rozgrywek z reprezentacją Serbii na Stadionie Narodowym zmierzyła się z wymagającymi Finami. Już początek spotkania pokazał, że walka o zwycięstwo nie będzie łatwa. Suomi zaczęli grać znakomicie w obronie. Taka sytuacja umożliwiała wyprowadzanie skutecznych kontr. Wysoki procent w ataku był udziałem Ojansivu oraz skutecznego bloku. Po jednej z akcji Finlandia prowadziła 7:3.

W kolejnych minutach pierwszego seta gospodarze starali się odrabiać straty. Skuteczność w ataku miała kluczowe znaczenie, a dużo punktów było udziałem środkowego Bieńka, atakującego Konarskiego, czy przyjmującego i kapitana Kurka.

Dodano 24 sierpnia 2017r, w Siatkówka, przez misiek
Eurovolley 2017: Serbowie nie dali się emocjom z polskimi siatkarzami

Pierwszy mecz biało-czerwoni podobnie jak trzy lata temu podczas Mistrzostw Świata rozgrywali na Stadionie Narodowym. Tak samo jak trzy lata temu rywalem polskiej drużyny narodowej była reprezentacja Serbii. Wynik tego meczu nie był już taki sam.

Ponad 60 tysięcy kibiców miało nadzieję na wywalczenie korzystnego wyniku z wymagającym przeciwnikiem jakim jest reprezentacja Serbii. Mecz otwarcia jubileuszowych 30 Mistrzostw Europy stał na wysokim siatkarskim poziomie. Znakomity doping sprawił, że początkowe fragmenty meczu należały do podopiecznych włoskiego szkoleniowca. Polacy przeprowadzali ataki wieloma strefami oraz dołożyli asa serwisowego w wykonaniu Bartosza Kurka.

Z każdą kolejną minutą pierwszego seta Serbowie zaczęli panować na boisku. Szybko opanowali emocje związane z początkami meczu. Znakomite zagrywki Petricia oraz Lisinaca nie tylko doprowadziły do remisu, ale także pozwoliły wyjść na prowadzenie Serbom 11:9. Serbowie nie dali sobie wydrzeć sukcesu w pierwszej odsłonie.

Eurovolley 2017: Rosjanie zrealizowali plan w meczu z Bułgarią

W pierwszym meczu grupy C zawodnicy zbornej podejmowali najtrudniejszego rywala w fazie grupowej reprezentację Bułgarii. Mecz zakończył się zwycięstwem zbornej, która podczas spotkania zaprezentowała skuteczną grę blokiem oraz zagrywką

Reprezentacja Rosji jest jednym z faworytów polskiego turnieju o Mistrzostwo Europy w siatkówce mężczyzn. W pierwszym spotkaniu Rosjanie rywalizowali z Bułgarią, która będzie walczyć o awans do fazy pucharowej siatkarskiego turnieju. Znakomitą formę Rosjanie zaprezentowali w zagrywce. Od początku bohaterem Rosjan okazał się doświadczony Maxim Mikhaylov. Jego seria sprawiła, że Rosjanie grali skutecznie blokiem. Rosja wyszła na prowadzenie przed pierwszą przerwą techniczną 7:2.

Grająca na ambicji reprezentacja Bułgarii potrafiła doprowadzić do walki punkt za punkt. Bułgarzy przewagę Rosjan eliminowali w pierwszym secie głównie poprzez skuteczny blok. Jeden z nich sprawił, że na tablicy wyników siatkarze zza wschodniej granicy prowadzili już tylko jednym punktem 15:14. Walka o zwycięstwo rozegrała się w końcówce pierwszego seta.

Dodano 22 sierpnia 2017r, w Koszykówka, przez misiek
Eurobasket 2017: Polska zagra w grupie A w Finlandii

Biało-czerwoni na poprzednim turnieju odnieśli trzy zwycięstwa i zanotowali dwie porażki. Wywalczyli awans do fazy pucharowej, gdzie przegrali 66:80 z reprezentacją Hiszpanii. Po raz drugi z rzędu turniej zostanie rozegrany w czterech miastach, a polscy koszykarze trafili do grypy z reprezentacją Finlandii.

Biało-czerwoni nie mieli problemów z wywalczeniem awansu do jubileuszowych 40 Mistrzostw Europy w koszykówce mężczyzn. W sześciu meczach grupy D polskim zawodnikom udało się wywalczyć 5 zwycięstw i ponieść tylko jedną porażkę. W grupie udało się wyprzedzić Estonię oraz Białoruś i Portugalię. Polscy koszykarze będą chcieli powtórzyć sukces sprzed 12 miesięcy, kiedy udało się wywalczyć awans do kolejnej fazy. Zadanie nie będzie łatwe, gdyż biało-czerwoni w losowani byli z piątego koszyka i trafili do grupy z reprezentacją Finlandii, która będzie jednym z gospodarzy europejskiego championatu.

Oprócz Finów rywalami polskiej drużyny narodowej będą Francuzi, Grecy, Słoweńcy oraz reprezentacja Islandii. Podobnie jak we wcześniejszym turnieju awans do fazy pucharowej wywalczy po cztery reprezentacje z każdej grupy. W turnieju głównym udział weźmie 24 reprezentacje narodowe, a obrońcy mistrzowskiej korony Hiszpanie, trafili do grupy C, gdzie zmierzą się z Chorwacją, Czechami, Czarnogórą, Rumunią i Węgrami.

Dodano 8 czerwca 2017r, w Imprezy sportowe, przez misiek
MME U-21: Polska zagra w wymagającej grupie. Zasady polskiego turnieju

Impreza odbywać się będzie na sześciu stadionach. Finał zaplanowano na obiektach w Krakowie, a mecze w poszczególnych fazach odbywać się będą w Bydgoszczy, Kielcach, Gdyni, Lublinie oraz Tychach. W turnieju finałowym udział weźmie 12 reprezentacji, a Polska trzy mecze fazy grupowej zagra ze Słowacją, Szwecją oraz Anglią.

Polska jako gospodarz miała zagwarantowany start na domowej imprezie. Piłkarze Macieja Dorny do najważniejszego turnieju przygotowywali się na zgrupowaniach oraz w meczach towarzyskich. Los sprawił, że o awans do kolejnej fazy będzie bardzo trudno. Biało-czerwoni w trzech meczach fazy grupowej zmierzą się ze Słowacją, Szwecją oraz Anglią. Atutem może być własne boisko, a piłkarskie umiejętności mogą dać upragniony awans do strefy pucharowej. 12 drużyn polskiego turnieju zostało podzielonych na trzy drużyny po czterech w każdym.

Awans do dalszych gier uzyskają tylko zwycięzcy poszczególnych grup oraz jedna drużyna z drugiego miejsca, która będzie miała najlepszy bilans. Mecze półfinałowe zaplanowano na 27 czerwca, a wielki finał odbędzie się 30 czerwca na stadionie w Krakowie.