Dodano 3 września 2017r, w Siatkówka, przez misiek
Eurovolley 2017: Niemcy pokazali charakter po dwóch setach

Na parkiecie zaprezentowały się drużyny Serbii oraz Niemiec. Wynik spotkania jest dość nieoczekiwany, tym bardziej że pogromcy polskiej reprezentacji prowadzili już 2:0.

Od początku spotkania reprezentacja Serbii realizowała plan wywalczenia awansu do finału rozgrywek siatkarskich Mistrzostw Europy. Znakomity w ataku od początku rywalizacji był Uros Kovacević. Zawodnik zdobywał wiele punktów, a wspomagany Petriciem oraz szczelnym blokiem sprawił, że przewaga szybko urosła do czterech punktów 12:8. Niemiecka drużyna miała dobre przyjęcie w początkowych fragmentach meczu, co pozwoliło dla Kamy rozgrywać mecz środkiem. Niezawodny w ataku był utalentowany środkowy Krick.

Punktowa inicjatywa niemal przez cały set należała do serbskiej drużyny. Tylko przy zagrywce Fromma niemiecka drużyna mogła nieznacznie zniwelować przewagę. W tym czasie Serbowie popełniali błędy w ataku oraz Niemcy byli w stanie ustawiać szczelny blok. Jeden z nich doprowadził do remisu 22:22.

Dodano 29 sierpnia 2017r, w Siatkówka, przez misiek
Eurovolley 2017: Polska zdecydowała o miejscu na zakończenie fazy grupowej

W ostatniej kolejce biało-czerwoni podejmowali nieobliczaną reprezentację Estonii, która w czasie turnieju miała znakomitych kibiców. Mecz zakończył się w trzech setach, a wynik tego spotkania decydował o przeciwniku w barażach o ćwierćfinał polskiego turnieju.

Reprezentacja Polski po drugi rozgrywała mecz w Ergo Arenie. Po zwycięstwie nad reprezentacją Finlandii przyszła poczyta z reprezentacją Estonii, która w dwóch meczach była w stanie wygrać aż cztery sety i dopisać dwa punkty do ligowej tabeli siatkarskiego turnieju. Początek meczu był bardzo wyrównany. Żadnej ze stron do pierwszej przerwy technicznej nie udało się osiągnąć bezpiecznej przewagi. Reprezentacja Estonii wiele punktów zdobywała głównie po atakach Teppana. W czasie spotkania nie brakowało skutecznej gry w obronie obydwu reprezentacji. Polacy potrafili wyprowadzać skuteczne kontry. Aktywni na środku byli Bieniek oraz Lemański, którzy kończyli większość ataków. Jeden z nich dał prowadzenie 12:9.

Dodano 26 sierpnia 2017r, w Siatkówka, przez misiek
Eurovolley 2017: Polska nadal w grze o pierwsze miejsce

Na parkiecie w Ergo Arenie w Gdańsku podopieczni włoskiego szkoleniowca rywalizowali z wymagającą reprezentacją Finlandii. Marząc o barażach do ćwierćfinału polscy siatkarze musieli pokonać niżej notowanego przeciwnika.

Reprezentacja Polski jego gospodarzem turnieju finałowego o Mistrzostwo Europy. Biało-czerwoni po niezbyt udanej inauguracji rozgrywek z reprezentacją Serbii na Stadionie Narodowym zmierzyła się z wymagającymi Finami. Już początek spotkania pokazał, że walka o zwycięstwo nie będzie łatwa. Suomi zaczęli grać znakomicie w obronie. Taka sytuacja umożliwiała wyprowadzanie skutecznych kontr. Wysoki procent w ataku był udziałem Ojansivu oraz skutecznego bloku. Po jednej z akcji Finlandia prowadziła 7:3.

W kolejnych minutach pierwszego seta gospodarze starali się odrabiać straty. Skuteczność w ataku miała kluczowe znaczenie, a dużo punktów było udziałem środkowego Bieńka, atakującego Konarskiego, czy przyjmującego i kapitana Kurka.

Dodano 24 sierpnia 2017r, w Siatkówka, przez misiek
Eurovolley 2017: Serbowie nie dali się emocjom z polskimi siatkarzami

Pierwszy mecz biało-czerwoni podobnie jak trzy lata temu podczas Mistrzostw Świata rozgrywali na Stadionie Narodowym. Tak samo jak trzy lata temu rywalem polskiej drużyny narodowej była reprezentacja Serbii. Wynik tego meczu nie był już taki sam.

Ponad 60 tysięcy kibiców miało nadzieję na wywalczenie korzystnego wyniku z wymagającym przeciwnikiem jakim jest reprezentacja Serbii. Mecz otwarcia jubileuszowych 30 Mistrzostw Europy stał na wysokim siatkarskim poziomie. Znakomity doping sprawił, że początkowe fragmenty meczu należały do podopiecznych włoskiego szkoleniowca. Polacy przeprowadzali ataki wieloma strefami oraz dołożyli asa serwisowego w wykonaniu Bartosza Kurka.

Z każdą kolejną minutą pierwszego seta Serbowie zaczęli panować na boisku. Szybko opanowali emocje związane z początkami meczu. Znakomite zagrywki Petricia oraz Lisinaca nie tylko doprowadziły do remisu, ale także pozwoliły wyjść na prowadzenie Serbom 11:9. Serbowie nie dali sobie wydrzeć sukcesu w pierwszej odsłonie.

Eurovolley 2017: Rosjanie zrealizowali plan w meczu z Bułgarią

W pierwszym meczu grupy C zawodnicy zbornej podejmowali najtrudniejszego rywala w fazie grupowej reprezentację Bułgarii. Mecz zakończył się zwycięstwem zbornej, która podczas spotkania zaprezentowała skuteczną grę blokiem oraz zagrywką

Reprezentacja Rosji jest jednym z faworytów polskiego turnieju o Mistrzostwo Europy w siatkówce mężczyzn. W pierwszym spotkaniu Rosjanie rywalizowali z Bułgarią, która będzie walczyć o awans do fazy pucharowej siatkarskiego turnieju. Znakomitą formę Rosjanie zaprezentowali w zagrywce. Od początku bohaterem Rosjan okazał się doświadczony Maxim Mikhaylov. Jego seria sprawiła, że Rosjanie grali skutecznie blokiem. Rosja wyszła na prowadzenie przed pierwszą przerwą techniczną 7:2.

Grająca na ambicji reprezentacja Bułgarii potrafiła doprowadzić do walki punkt za punkt. Bułgarzy przewagę Rosjan eliminowali w pierwszym secie głównie poprzez skuteczny blok. Jeden z nich sprawił, że na tablicy wyników siatkarze zza wschodniej granicy prowadzili już tylko jednym punktem 15:14. Walka o zwycięstwo rozegrała się w końcówce pierwszego seta.