Dodano 1 lutego 2020r, w Igrzyska Olimpijskie, przez misiek
Tokyo 2020: Polacy poznali grupowych rywali.

Biało-czerwoni wygrali trzy spotkania i czekali na grupowych przeciwników. Podczas fazy grupowej mistrzowie świata zmierzą się w sześciozespołej grupie, a największymi rywalami powinni być Irańczycy oraz Rosjanie.

.

Dodano 5 stycznia 2020r, w Igrzyska Olimpijskie, przez misiek
Tokyo 2020: Francja zmierza po olimpijski paszport

Najciekawsze spotkanie fazy grupowej zostało rozegrane pierwszego dnia turnieju w Berlinie, gdzie Francuzi zmierzyli się z reprezentacją Serbii. Trójkolorowi zdecydowanie pokonali serbskiego przeciwnika 3:0 i są co raz bliżej wywalczenia olimpijskiego paszportu.

.

Dodano 19 sierpnia 2019r, w Igrzyska Olimpijskie, przez misiek
Tokyo 2020: Połowiczny sukces polskich drużyn siatkarskich.

5cm;"> Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn awansowała do turnieju finałowego przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich rozgrywanych na tokijskich parkietach. Biało-czerwoni wywalczyli awans z kwalifikacyjnego turnieju rozgrywanego w Ergo Arenie na pograniczu Gdańska i Sopotu. Takiej sztuki nie udało się dokonać polskim siatkarkom, które we Wrocławiu przegrały w decydującym starciu z Serbią 1:3.

.

Dodano 10 sierpnia 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Tokyo 2020: Igrzyska od jednego seta. Polacy zdemolowali Francję.

Biało-czerwoni w Ergo Arenie po dwóch dniach turnieju na swoim koncie mają sześć punktów i żadnego straconego seta. Do awansu na Olimpiadę polskim siatkarzom w ostatnim dniu rywalizacji ze Słowenią wystarczy wygrać jednego seta.

.

Dodano 9 sierpnia 2019r, w Igrzyska Olimpijskie, przez misiek
Tokyo 2020: Mistrz świata pokonał Mistrza Afryki

Turniej rozgrywany jest w Ergo Arenie, a rywalem polskiej drużyny narodowej są reprezentacje: Tunezji, Francji oraz Słowenii. Biało-czerwoni wykonali pierwszy krok na olimpiadę pokonując Mistrzów Afryki.

.

Dodano 6 sierpnia 2019r, w Igrzyska Olimpijskie, przez misiek
Tokyo 2020: Serbia z awansem po polskim turnieju

Mistrzynie Świata awans wywalczyły w trzeciej kolejce turnieju kwalifikacyjnego rozgrywanego we Wrocławiu. W decydującym starciu zespół Zorana Terzicia pokonała Polske 3:1.

.

Dodano 12 lipca 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów 2019: Po Brazylii przyszedł czas na Iran

Drużyna belgijskiego szkoleniowca po emocjonującym pojedynku z Brazylią rozgrywała mecz z Iranem. Polscy siatkarze pokazali, że potrafią grać z najlepszymi zespołami świata wygrywając z Azjatami za trzy punkty.

.

Dodano 7 lipca 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów 2019: Amerykanki pokazały moc w finale

Drużyna z Ameryki Północnej w wielkim finale spotkała się z reprezentacją Brazylii. Obrończynie tytułu przegrywały już 0:2. Bohaterką zwycięskiego zespołu została Andrea Drew, która wywalczyła 33 punkty.

.

Dodano 6 lipca 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów 2019: Brazylia i Iran rywalem polskich siatkarzy w finale

Najbliższy finał zostanie rozegrany w Stanach Zjednoczonych w Chicago. Biało-czerwoni znaleźli się w wymagającej grupie wraz z Brazylią i Iranem. Zespół belgijskiego szkoleniowca siatkarki turniej w Ameryce Północnej rozpocznie od pojedynku z Canarinhos.

.

Dodano 3 lipca 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów 2019: Amerykanki nie dały szans Polkom w dwóch setach

Turniej rozgrywany jest w Chinach, a rywalem w walce o ligowe punkty była reprezentacja Stanów Zjednoczonych. Drużyna Jacka Nawrockiego była w stanie przeciwstawić się mocniejszemu rywalowi tylko w pierwszym i w czwartym secie.

.

Dodano 2 lipca 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów 2019: Udział Polek w poprzednich turniejach finałowych

Biało-czerwone w obydwu przypadkach zajęły szóste miejsce, wygrywając tylko 2 z 12 pojedynków turnieju finałowego.

.

Dodano 22 czerwca 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów: Polacy polubili pięciosetowe boje

Turniej odbędzie się na początku sierpnia w Polsce, a najbliższe tygodnie to przygotowanie wysokiej formy poprzez uczestnictwo w siatkarskiej Lidze Narodów na turnieju we Włoszech.

.

Dodano 21 czerwca 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów 2019: Polacy po raz kolejny z pięcioma setami

W kolejnym meczu fazy interkontynentalnej drużyna belgijskiego szkoleniowca rozgrywała spotkanie z reprezentacją Argentyny. Mecz powinien zakończyć się w trzech setach, ale najważniejsze jest zwycięstwo.

.

Dodano 17 czerwca 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów 2019: Rosjanie punktują kolejnych rywali

Siatkarski pojedynek miał jednostronny przebieg, a zwycięsko z siatkarskiej rywalizacji wyszli rosyjscy siatkarze prezentując znakomitą grę blokiem głównie w trzecim secie.

.

Dodano 9 czerwca 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów 2019: Polacy nie dali szans Chińczykom. Różnica klas.

Drużyna belgijskiego szkoleniowca przygotowuje się do turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich, który zostanie rozegrany na początku sierpnia. Biało-czerwoni rozegrali jedno z najszybszych spotkań na międzynarodowym turnieju pokonując reprezentację Chin.

.

Dodano 8 czerwca 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów: Iran z nadziejami na turniej finałowy

W jednym z meczów podczas chińskiego turnieju drużyna Igora Kolakovicia o ligowe punkty rywalizowała z reprezentacją Niemiec. Spotkanie rozstrzygnęło się w trzech setach, a azjatycki zespół jest w stanie rywalizować z najlepszymi drużynami świata.

.

Dodano 26 listopada 2018r, w Siatkówka, przez misiek
KMŚ: Skra bliska niespodzianki i gry w piątym secie

Trzy medale dają nadzieję na walkę o czwarty krążek na prestiżowej imprezie. Już w pierwszym meczu fazy grupowej Mistrzowie Polski postawili trudne warunki siatkarskiej rywalizacji naszpikowanej gwiazdami drużynie Cucine Lube Civitanova.

.

Dodano 2 października 2018r, w Siatkówka, przez misiek
MŚ w siatkówce 2018: Polska obroniła tytuł z przed czterech lat

Obrońcy tytułu pokazali znakomitą moc w ataku, a bohaterami pojedynku zostali Michał Kubiak oraz Bartosz Kurek.

.

Dodano 30 września 2018r, w Siatkówka, przez misiek
MŚ w siatkówce 2018: Amerykanie z brązowym medalem

Mecz stał na wysokim siatkarskim poziomie, a znakomitą formę przyszykował Matthew Anderson. Amerykanin był wiodącą postacią w meczu, a siatkarze Stanów Zjednoczonych pokonali przeciwnika z Bałkanów 3:1.

.

MŚ w siatkówce 2018: Polska zagra w finale z Brazylią

Mecz zakończył się blisko godziny 24:00, a drużyna belgijskiego szkoleniowca pokonała drużynę zza oceanu 3:2.

.

Dodano 23 września 2018r, w Siatkówka, przez misiek
MŚ w siatkówce 2018: Polacy przerwali dwie serie

W decydującym spotkaniu o być albo nie być na turnieju podopieczni belgijskiego szkoleniowca rozgrywali pojedynek z serbskimi zawodnikami. Nikola Grbić dokonał zmian już w pierwszym secie, a inna szóstka kończyła siatkarski pojedynek.

.

Dodano 22 września 2018r, w Siatkówka, przez misiek
MŚ w siatkówce 2018: Francja obroną wygrała z Polską

Rywalem drużyny belgijskiego szkoleniowca była reprezentacja Francji, która nadal liczyła się w grze o awans do kolejnej rundy turnieju. Biało-czerwoni w spotkaniu z trójkolorowymi byli w stanie ugrać tylko jednego seta i z dorobkiem jednego punktu mocno ograniczyli szansę awansu.

.

MŚ w siatkówce 2018: Punktowy pojedynek Atanasijevicia z Boyerem

W meczu pierwszej kolejki spotkały się drużyny Serbii oraz Francji. Emocjonujący pojedynek zakończył się podziałem punktów, a jednym z bohaterów serbskiego zespołu został Aleksandar Atanasijević, który toczył punktowy pojedynek ze Stephanem Boyerem.

.

Dodano 17 września 2018r, w Siatkówka, przez misiek
MŚ w siatkówce 2018: Polacy charakterem wygrali trzeciego seta

Biało-czerwoni bronią złotego medalu wywalczonego przed czterema laty, a przeciwnikiem w kolejnym meczu fazy grupowej była reprezentacja Iranu. Drużyna belgijskiego szkoleniowca rozegrała najlepsze spotkanie w fazie grupowej, a azjatyckiego przeciwnika pokonała w trzech setach.

.

Dodano 13 września 2018r, w Siatkówka, przez misiek
MŚ w siatkówce 2018: Polska powiększyła liczbę zwycięstw

Podopieczni belgijskiego szkoleniowca po raz drugi do ligowej tabeli dopisali sześć trzy punkty. Polska drużyna na swoim koncie ma już dwa zwycięstwa, po pokonaniu reprezentacji Puerto Rico.

.

MŚ w siatkówce 2018: Mistrz stracił już jednego seta

Ostatni sukces miał miejsce w 2014 roku, kiedy to biało-czerwoni byli gospodarzem turnieju. Cztery lata później sportowa impreza rozgrywana jest na parkietach Włoch i Bułgarii. Pierwszym rywalem była reprezentacja Kuby, a mecz zakończył się w czterech setach.

.

MŚ w siatkówce 2018: Bułgarzy już po pierwszym meczu

Bułgaria w pierwszym meczu o pucharowe punkty rywalizowała z niżej notowanym przeciwnikiem reprezentacją Finlandii w trzech setach. Gospodarzom pomógł skuteczny atak.

.

Dodano 5 września 2018r, w Siatkówka, przez misiek
MŚ w siatkówce 2018: Droga Polaków do złota w 2014 roku

Kadra znacząco będzie się różnić od zespołu Stephana Antigi, ale warto sobie przypomnieć drogę polskiej reprezentacji do drugiego złota w historii występów na światowym championacie.

.

Dodano 30 sierpnia 2018r, w Siatkówka, przez misiek
MŚ w siatkówce 2018: Terminarz pierwszej fazy grupowej

Biało-czerwoni pierwsze mecze zagrają w Bułgarii, a końcowy wynik zdecyduje, czy uda się zakwalifikować do kolejnej fazy rozgrywek. Terminarz siatkarskiego turnieju jest wymagający, gdyż oprócz gospodarzy Polaków czeka rywalizacja z :Kubą, Iranem, Finlandią i Puerto Rico.

.

Dodano 10 lipca 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów: Rosjanie w trzech setach ograli Francuzów

W meczu o złoty medal Rosjanie zmierzyli się z gospodarzem finałowego turnieju reprezentacją Francji. Mecz rozstrzygnął się w trzech setach, a zwycięzca całej imprezy rozegrał cztery mecze.

.

Dodano 10 czerwca 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów: Turniej finałowy co raz bliżej

W pierwszym wyjazdowym turnieju biało-czerwoni w trzecim meczu o ligowe punkty rywalizowali z wymagającą reprezentacją Bułgarii. Mecz zakończył się w czterech setach, a znaczącymi postaciami zwycięstwa byli Dawid Konarski oraz utalentowany Bartosz Kwolek.

.

Dodano 1 czerwca 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów: Na początek Francja, później powinno być łatwiej

Biało-czerwoni w drugim weekendzie będą gospodarzem turnieju, a siatkarskie spotkania rozgrywane będą w Atlas Arenie w Łodzi. Finałowy turniej rozgrywany będzie we Francji, a warunkiem awansu będzie zagwarantowanie sobie miejsca w pierwszej piątce.

.

Dodano 26 maja 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów: Brazylia nie pozostawiła złudzeń Serbom

W pierwszym spotkaniu na wyjeździe nowego reprezentacyjnego sezonu drużyna z Ameryki Południowej pokonała serbski zespół w trzech setach. Zwycięstwo zapewniło komplet punktów do ligowej tabeli.

.

Dodano 25 maja 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów: Polska zgodnie z planem w meczu z Koreą

Rywalem polskiego zespołu była reprezentacja Korei Południowej. Prowadzona przez nowego szkoleniowca drużyna narodowa pokonała azjatyckiego przeciwnika w trzech setach i do ligowej tabeli zgromadziła komplet trzech punktów.

.

Dodano 4 maja 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów: Nowa odsłona Ligi Światowej ?

W czasie turnieju każda z reprezentacji rozegra, co najmniej 15 siatkarskich pojedynków. Mecze odbywać się systemem każdy z każdym, a ostatecznej kolejności decydować będzie liczba zdobytych punktów oraz wygrane spotkania.

.

Dodano 22 grudnia 2017r, w Siatkówka, przez misiek
KMŚ 2017: Zenit rozkręca się w fazie grupowej

Podopieczni Vladimira Alekhny w Polsce uczestniczą w klubowych mistrzostwach świata. W pierwszym spotkaniu fazy grupowej naszpikowana gwiazdami światowego formatu drużyna podejmowała Personal Bolivar. Mecz miał jednostronny przebieg.

.

Dodano 12 grudnia 2017r, w Siatkówka, przez misiek
KMŚ: ZAKSA rozpoczęła walkę o zwycięstwo od trzeciego seta

W pierwszym meczu podopieczni Andrei Gardiniego podejmowali mistrza Azji Samaye Bak Teheran. Awans do fazy pucharowej wywalczy po dwie najlepsze drużyny.

.

Dodano 30 listopada 2017r, w Siatkówka, przez misiek
MŚ w siatkówce: Polska poznała grupowych rywali

We włoskiej Florencji odbyło się losowanie fazy grupowej. Cztery grupy liczą po sześć zespołów, a biało-czerwoni w pierwszej fazie rozgrywek w jednym z meczy zmierzą się ze współgospodarzem turnieju Bułgarią.

.

Dodano 8 listopada 2017r, w Siatkówka, przez misiek
KMŚ 2017: W Polsce zagrają najlepsze drużyny klubowe

13 edycja rozgrywek odbędzie się od 12 do 17 grudnia bieżącego roku. Gospodarzem imprezy będą trzy miasta: Opole, Łódź, Kraków. Polskę reprezentować będą ZAKSA Kędzierzyn Koźle oraz PGE Skra Bełchatów. Najbliższa impreza będzie okazją do wywalczenia piątego medalu dla polskiej siatkówki.

.

Dodano 19 lipca 2017r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Światowa 2017: Rosjanie pokazali wyższość nad irańską drużyną

W kolejnym meczu siatkarze zbornej rywalizowali z Iranem. Wynik pierwszego seta miał kluczowe znaczenie dla losów całego pojedynku. Rosjanie wywalczyli komplet punktów i poprawili bilans zwycięstw do porażek.

.

Dodano 5 czerwca 2017r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Światowa 2017: Cztery sety w meczu Włochy-Polska

Gospodarzem imprezy była włoska drużyna, a podopieczni nowego szkoleniowca rywalizowali o ligowe punkty z miejscowymi zawodnikami. Mecz stał na wysokim siatkarskim poziomie, a wynik pojedynku rozstrzygnął się w czterech setach.

.

Dodano 1 czerwca 2017r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Światowa 2017: Serbowie znów zaskoczą siatkarski świat ?

Drugie miejsce przypadło Brazylii, a trzecią lokatę wywalczyła Francja, która drugi raz z rzędu znalazła się na podium. Reprezentacji Polski przypadło piąte miejsce, gdzie udało się wyprzedzić tylko siatkarzy ze Stanów Zjednoczonych.