Dodano 12 lipca 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów 2019: Po Brazylii przyszedł czas na Iran

Drużyna belgijskiego szkoleniowca po emocjonującym pojedynku z Brazylią rozgrywała mecz z Iranem. Polscy siatkarze pokazali, że potrafią grać z najlepszymi zespołami świata wygrywając z Azjatami za trzy punkty.

Umiejętna selekcja szkoleniowca reprezentacji Polski sprawiła, że biało-czerwoni mają kilka drużyn, które mogą rywalizować z najlepszymi zespołami na świecie. Polska reprezentacja na swoim koncie ma już podwójne zwycięstwo na Mistrzostwach Świata oraz jest bliska wywalczenia kolejnego medalu w rozgrywkach Ligi Narodów. W 2019 turniej finałowy rozgrywany jest na amerykańskiej ziemi. Na parkiecie w Chicago biało-czerwoni determinacją i zaangażowaniem wygrywają mecz za meczem.

Na początku pierwszego seta obie drużyny starały się zagrywką wywalczyć bezpieczną przewagę. Iran zdobywał punkty szczelnym blokiem, a as serwisowy Shafieiego dał prowadzenie 3:0. Polska szybko doprowadziła do remisu przy zagrywkach Kłosa oraz punktowych atakach Muzaja czy Bednorza. Iran punktową przewagę uzyskał przy zagrywkach Ebadipoura. Szczelny blok i kontry Fayazigo dały prowadzenie 12:7.

Dodano 7 lipca 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów 2019: Amerykanki pokazały moc w finale

Drużyna z Ameryki Północnej w wielkim finale spotkała się z reprezentacją Brazylii. Obrończynie tytułu przegrywały już 0:2. Bohaterką zwycięskiego zespołu została Andrea Drew, która wywalczyła 33 punkty.

Reprezentacje Stanów Zjednoczonych i Brazylii były grupowymi rywalkami polskiego zespołu w turnieju finałowym rozgrywanego na chińskich parkietach. Złotych medali broniła drużyna z Ameryki Północnej, która w poprzednim sezonie pokonała reprezentacją Turcji w pięciu setach. Podobny scenariusz miał miejsce w finale w 2019 roku. Amerykanki w pierwszym secie objęły nieznaczną przewagę. Kluczowe okazały się ataki Robison oraz Hackley czy Drews na kontrze. Amerykanki prowadziły 10:6.

Reprezentacja Brazylii grała znakomicie po drugiej przerwie technicznej szczelnym blokiem. Aktywna była Mara i zawodniczki Caanrinhos szybko objęły prowadzenie 20:18.

Dodano 6 lipca 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów 2019: Brazylia i Iran rywalem polskich siatkarzy w finale

Najbliższy finał zostanie rozegrany w Stanach Zjednoczonych w Chicago. Biało-czerwoni znaleźli się w wymagającej grupie wraz z Brazylią i Iranem. Zespół belgijskiego szkoleniowca siatkarki turniej w Ameryce Północnej rozpocznie od pojedynku z Canarinhos.

Sześć drużyn uczestniczyć będzie w turnieju finałowym siatkarskiej Ligi Narodów mężczyzn. Gospodarzem turnieju będzie reprezentacja Stanów Zjednoczonych, a siatkarskie pojedynki rozgrywane będą na parkiecie w Chicago. Biało-czerwoni zmierzą się z wymagającymi przeciwnikami, a siatkarską rywalizacją rozpoczną od pojedynku z Brazylią. Będzie to drugie spotkanie, tych reprezentacji, gdzie w pierwszym biało-czerwoni ulegli na własnym parkiecie siatkarzom z Ameryki Południowej 1:3. W drugiej grupie oprócz gospodarzy turnieju zagrają drużyny Francji i Rosji. Awans do ścisłego finału wywalczy po dwie reprezentacje z każdej grupy, a o kolejności w tabeli decydować będzie liczba wygranych pojedynków. Turniej Ligi Narodów jest okazją to sprawdzenia się na tle wymagających reprezentacji, gdyż nadrzędnym celem na reprezentacyjny kalendarz jest wywalczenie awansu do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich rozgrywanych na japońskich parkietach.

Szczegółowy terminarz turnieju finałowego Ligi Narodów Mężczyzn w Chicago:

10 lipca 2019 godz.

Dodano 3 lipca 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów 2019: Amerykanki nie dały szans Polkom w dwóch setach

Turniej rozgrywany jest w Chinach, a rywalem w walce o ligowe punkty była reprezentacja Stanów Zjednoczonych. Drużyna Jacka Nawrockiego była w stanie przeciwstawić się mocniejszemu rywalowi tylko w pierwszym i w czwartym secie.

Reprezentacja Polski w pierwszym secie korzystała głównie na atakach Stysiak oraz Mędrzyk. Amerykanki odpowiadały skutecznymi zagraniami Robinson, Hackley czy Drews. Na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:7. Biało-czerwone zagrywką Smarzek, szczelnym blokiem objęły prowadzenie 13:12. W pierwszej odsłonie polski zespół popełniał mało błędów własnych, a po drugiej przerwie technicznej Polska była w stanie odrobić dwa punkty straty 16;18. Kluczowa okazała się w ataku Smarzek, wsparta szczelnym blokiem. Atak Mędrzyk dał zwycięstwo 25;21 i prowadzenie w mecz 1:0.

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w drugiej partii narzuciła własny styl gry. Kluczowa dla ustalenia wyniku okazała się punktowa zagrywka w wykonaniu Hackley.

Dodano 2 lipca 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów 2019: Final Six z udziałem polskich siatkarek

Sportowa rywalizacja odbędzie się na chińskich parkietach, a rywalkami w fazie grupowej będą drużyny Stanów Zjednoczonych oraz Brazylii. Turniej finałowy zostanie rozegrany od 3 do 7 lipca 2019 roku.

Sześć drużyn uczestniczyć będzie w turnieju finałowym siatkarskiej Ligi Narodów kobiet. Mecze rozgrywane będą na chińskich parkietach, a biało-czerwone wywalczyły awans po rozegraniu 15 pojedynków fazy interkontynentalnej. Drużyna Jacka Nawrockiego po raz trzeci walczyć będzie z najlepszymi zespołami na świecie, a wywalczenie awansu do fazy pucharowej będzie trudnym zadaniem. Biało-czerwone w walce o pucharowe punkty zmierzą się ze Stanami Zjednoczonymi oraz Brazylijkami. Drużyna USA to obrońca trofeum, a Brazylijki oprócz gospodyń Chinek uznawane są na faworytki turnieju. Polski zespół czeka dwa mecze turnieju finałowego, a kluczowa dla ustalenia kolejności w tabeli będzie liczba wygranych pojedynków. Polskie zawodniczki już raz pokonały Amerykanki w jednym ze spotkań fazy interkontynentalnej. Poniżej przedstawiamy szczegółowy terminarz turnieju finałowego siatkarskiej Ligi Narodów kobiet w 2019 roku: