Dodano 15 maja 2019r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Popis Golden w rzutach za trzy punkty

Drużyna marząca o trzecim mistrzowskim tytule z rzędu podejmowała trzecią drużynę sezonu zasadniczego Portland Trial Blazers. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy, którzy zaimponowali skutecznością rzutów za trzy punkty.

Golden State Warriros w drodze do finału konferencji zachodniej pokonało w pierwszej rundzie play-off Los Angeles Clippers oraz w półfinale Houston Rockets. Obie serie kończyły się po sześciu pojedynkach i zwycięstwem obrońców mistrzowskiej korony 4:2. W pierwszym meczu finałowym początek meczu należał do przyjezdnych,. Portland objęło prowadzenie w meczu 5:0 po akcjach w wykonaniu McColluma i Lillarda. Gospodarze szybko odpowiedzieli i wyszli na prowadzenie. Kluczowe okazały się kontry, po których łatwe punkty były udziałem Greena, Thomspona czy Curryego. Golden objeło prowadzenie 15:9.

Gospodarze notowali na swoim koncie w pierwszej kwarcie zbiórki w ataku. Aktywni byli Looney, czy Green.

Dodano 11 maja 2019r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Golden awans rozstrzygnęło w szóstym meczu

Pojedynek rozgrywany był w Houston, a rywalem miejscowych rakiet byli obrońcy mistrzowskiej korony Golden State Warriors. Mimo efektownych rzutów za trzy punkty w końcówce mecz na swoją korzyść rozstrzygnęli koszykarze Wojowników z Kalifornii.

Koszykarze Golden State Warriors w szóstym meczu półfinałowym konferencji zachodniej NBA nie byli w stanie skorzystać z kontuzjowanego Kevina Duranta. Brak gwiazdy nie przeszkodziło przyjezdnym w zdobywaniu punktów rzutami za trzy punty. W pierwszej kwarcie taki mi mógł pochwalić się Thompson, który na siebie wziął ciężar zdobywania ligowych punktów. Wsparty Iguodalą oraz Greenem goście szybko objęli prowadzenie 10:8.

Wynik spotkania zmieniał się jak w kalejdoskopie. Żadnej ze stron nie udało się osiągnąć bezpiecznej przewagi. Dla gospodarzy punktowali Harden oraz Tucker za trzy. Przyjezdni na przełomie pierwszej i drugiej kwarty aktywnie grali na atakowanej tablicy. Goście notowali zbiórki w ataku, czym zdobywali punkty drugiej szansy.

Dodano 5 maja 2019r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Houston zmniejsza przewagę Golden State Warriros

Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, w której gospodarze zdobyli o pięć punktów więcej od przyjezdnej drużyny. Walka w półfinale toczy się do czterech zwycięstw, a czwarty mecz zostanie rozegrany na parkiecie w Houston.

Po dwóch zwycięstwach Golden State Warriors nad Houston Rockets rywalizacja o awans do finału konferencji zachodniej przeniosła się na parkiet Toyota Center. Początek spotkania nie wskazywał na emocjonujący pojedynek, gdyż obrońcy mistrzowskiej korony grali bardzo zespołową koszykówkę przeprowadzając wiele skutecznych ataków. Asysty kolegom z drużyny rozdzielał Green. Golden rozpoczęło mecz od dwóch celnych rzutów za trzy punkty za sprawą Curryego oraz Duranta. Miejscowi starali się odpowiadać akcjami pod koszem. Houston notowało zbiórki w ataku, a punkty był udziałem Hardena czy Gordona. Umiejętna selekcja rzutów pozwalała Golden prowadzić w meczu 22:15 po akcjach Iguodali. W końcówce pierwszej kwarty drużynowy dorobek dla gospodarzy powiększał Capela. Golden w drugiej kwarcie nie było wstanie zdobyć przez cztery minuty punktów z gry.

Dodano 28 grudnia 2018r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Houston ma zdecydowanego lidera, sam wygrywa ligowe mecze

W okresie świąteczno-noworocznym drużyna z Texasu potrafi zdobywać ponad 110 punktów w czasie jednego pojedynku. W tym okresie bardzo skuteczny jest lider James Harden. Amerykanin na swoim koncie notuje mecze z ponad 40 punktową zdobyczą, a gospodarze w czasie ostatniej potyczki cieszyli się z 12 domowego zwycięstwa,

Houston Rockets poprawia miejsce w ligowej tabeli. Drużyna z Texasu jest bliska w bieżących rozgrywkach przekroczenia liczby 20 zwycięstw w sezonie oraz ma dodatni bilans domowych pojedynków. Dwa sukcesy miały miejsce z wymagającymi rywalami jakimi byli Oklahoma City Thunder oraz Boston Celtics. W obydwu meczach gospodarze zdobywali ponad 110 punktów, a bohaterem koszykarskiej rywalizacji była największa gwiazda drużyny James Harden.

Amerykanin znakomitą grę rozpoczął w rywalizacji z Bostonem od skutecznych rzutów za trzy punkty. Przez pierwsze 12 minut rozgrywający gospodarzy na swoim koncie miał pięć celnych rzutów z dystansu oraz 17 punktów na swoim koncie. Hardena umiejętnie wspierał Capela. Szwajcar notował wiele punktów pod koszem oraz miał zbiórki w ataku umożliwiające ponowienie akcji. Dwójkę liderów wspierał Gordon oraz z ławki rezerwowych Nene.

Dodano 17 listopada 2018r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Udane rewanż Houston nad Golden State

W meczu na szczycie konferencji zachodniej koszykarze Golden State Warriors doznali czwartej porażki w sezonie. Zbyt mocna okazała się drużyna Houston Rockets, która była w stanie odnieść siódme zwycięstwo w rozgrywkach.

Każda z drużyn NBA ma za zadanie rozegrać 82 mecze sezonu zasadniczego. Po tych meczach zostanie ustalona kolejność przed rozgrywkami play-off. Wielki finał rozgrywek zaplanowano podobnie jak w poprzednich latach na przełomie maja i czerwca. Nadzieję na kolejny finał w historii klubu mają koszykarze Golden State Warrios, którzy po siedmiu meczach poprzednich rozgrywek awansowali do finału kosztem Houston Rockets. W nowym sezonie obie drużyny spotkały się w pierwszym meczu sezonu zasadniczego. Golden musi uzbroić się w cierpliwość, by móc ponownie odnosić seryjne zwycięstwa. Kluczem jest szybki powrót do zdrowia Curryego. W początkowych fragmentach Golden był w stanie seriami zdobywać punkty. Przyjezdni grali skutecznie głównie pod koszem przeciwnika za sprawą Thompsona czy Druanta.

Dodano 1 czerwca 2018r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Piąta kwarta zdecydowała o pierwszym meczu finału

Pierwsze z nich na swoją korzyść rozstrzygnęli obrońcy mistrzowskiej korony Golden State Warriors. Gospodarze podejmowali Cleveland Cavaliers. Mecz zakończył się po 53 minutach gry, a przyjezdnym do zwycięstwa nie pomogło 51 punktów zdobytych przez LeBrona Jamesa.

Po raz czwarty z rzędu w finałowych meczach NBA spotkały się ze sobą Golden State Warriors oraz Cleveland Cavaliers. Gospodarzem pierwszego meczu byli obrońcy mistrzowskiej korony koszykarze Golden. Miejscowi dopiero po siódmym meczu awansowali do finału pokonując Houston Rockets. Cleveland awans do finału wywalczyli po emocjonującej rywalizacji z Boston Celtics. Początek mecz to wyrównana gra obydwu zespołów. Cleveland bazowało głównie na skuteczności największej gwiazdy LeBrona Jamesa. Doświadczony Amerykanin trafiał za trzy. Wsparcie w pierwszej kwarcie miał w osobie Kevina Lovea, który akcjami pod koszem powiększał indywidualne osiągnięcie oraz potrafił wykonywać skuteczne rzuty wolne.

Dodano 22 maja 2018r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Wróciła moc do wojowników

Gospodarzem spotkania byli obrońcy mistrzowskiej korony, którzy już w pierwszych dwóch meczach odrobili atut własnego parkietu. Warunkiem wywalczenia awansu do wielkiego finału jest uzyskanie czterech zwycięstw w finałowej rywalizacji.

Golden State Warrios rozegrało pierwsze spotkanie w finale konferencji zachodniej NBA. Przeciwnikiem obrońców mistrzowskiej korony była najlepsza drużyna sezonu zasadniczego Houston Rockets. Początek spotkania dawał nadzieję przyjezdnym na nawiązanie wyrównanej rywalizacji i nadzieję na zwycięstwo w trzecim meczu play-off NBA. Goście grali zespołową koszykówkę. Przyjezdni na swoim koncie notowali wiele asyst, a pod koszem punktowo dokarmiany był Capela oraz Ariza. Houston po jednej z akcji prowadziło 8:4.

W kolejnych minutach gospodarze w pierwszej kwarcie poprawili grę w obronie. Miejscowi na swoim koncie notowali przechwyty po czym wyprowadzali skuteczne kontry. Przed własną publicznością aktywny był Curry.

Dodano 19 maja 2018r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Harden otrzymał odpowiednie wsparcie

W finałowych meczach konferencji zachodniej zespół ma przewagę własnego parkietu rywalizując z Golden State Warriors. W pierwszym meczu rakiety musiały uznać wyższość wojowników. W drugim Houston oddało 16 celnych rzutów za trzy punkty i doprowadziło do remisu 1:1 w serii do czterech zwycięstw.

Houston Rockets rozgrywało drugi mecz przed własną publicznością w finale konferencji zachodniej koszykarskiej NBA. Popularne rakiety chciały się zrewanżować za porażkę w pierwszym meczu przeciwko Golden State Warriors – obrońcom mistrzowskiej korony. Gospodarze od początku meczu znakomicie byli dysponowali w rzutach za trzy punkty. W pierwszych 12 minutach trafiali Harden oraz Gordon.

Gospodarze umiejętnie wymuszali faule przeciwnika po czym zdobywali punkty z łatwych pozycji. Indywidualne konto powiększali: Ariza oraz Gordon. Miejscowi umiejętnie ograniczyli w pierwszej kwarcie zdobywanie punktów przez Golden z dystansu. Obrońcy mistrzowskiej korony oddali siedem rzutów nie trafiając żadnego.

Dodano 15 maja 2018r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Golden State rozpoczęło marsz po obronę tytułu

Zgromadzeni kibice obejrzeli emocjonujący strzelecki pojedynek pomiędzy Harden oraz Durantem. Walka o awans do wielkiego finału może rozstrzygnąć się w siedmiu meczach, a w pierwszym meczu koszykarze Golden odrobili straty własnego parkietu.

Po raz pierwszy od 2014 roku koszykarze Golden State Warriors w decydujących meczach o mistrzostwo NBA nie mają przewagi własnego parkietu. W pierwszym meczu finału konferencji zachodniej Golden na wyjeździe rywalizowało z najlepszą drużyną sezonu zasadniczego Huston Rockets. Gospodarze starali się narzucić własny styl gry przeprowadzając szybkie i skuteczne akcje. Od początku meczu znakomicie dysponowany był lider Hoston James Harden. Jego trzypunktowe akcje wraz z Gordonem i Arizą dały prowadzenie miejscowym zawodnikom 21:12. Dopiero w końcówce pierwszej kwarty ważne punkty zdobywał Durant. Thompson oraz Young dołożyli celne rzuty za trzy i po 12 minutach gry miejscowi prowadzili zaledwie jednym punktem 30:29.

Obie drużyny w drugiej kwarcie starały się grać zespołową koszykówkę. Po stronie Golden asysty kolegom rozdzielał doświadczony West.

Dodano 30 kwietnia 2018r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Houston w drodze po finał

Mecz rozstrzygnął się po 48 minutach rywalizacji, a bohaterem miejscowej publiczności został James Harden. Zawodnik przekroczył granicę 40 punktów w meczu, a gospodarze przekroczyli granicę 100 punktów w meczu.

Co raz bliżej decydujących rozstrzygnięć na parkietach najlepszej koszykarskiej ligi świata NBA. Na placu boju w walce o końcowy sukces pozostało osiem zespołów. Dwa z nich Houston Rockets oraz Utah Jazz spotkały się w półfinale konferencji zachodniej bieżących rozgrywek. Gospodarzem pierwszego spotkania byli koszykarze Houston. Miejscowi od początku meczu znakomicie byli dysponowali w rzutach za trzy punkty. Z dystansu trafiali Tucker, Ariza czy Harden. Jedna z takich akcji dała prowadzenie miejscowym 24:15.

Goście odpowiadali celnymi rzutami Crowdera, Mitchella, czy pod koszem skutecznego Favorsa. Houston potrafiło grać szczelnym blokiem.

Dodano 11 kwietnia 2018r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Czy tak zostanie, czy będą roszady po ostatnim meczu ?

Dość nieoczekiwani zwycięzcy poszczególnych konferencji mogą spotkać się w meczu finałowym NBA. Słabszą formę na zakończenie rozgrywek zaprezentowali koszykarze Golden State Warriors. Drużyna konferencji zachodniej na swoim koncie zanotowała aż 24 porażki, co dało drugie miejsce za Houston Rockets.

Początek pierwszej rundy play-off zaplanowano na 14 kwietnia. Każda z ośmiu drużyn będzie miała szansę na zwycięstwo w konferencji zachodniej oraz wschodniej. Faworytami rozgrywek na pewno będą w pierwszej rundzie Toronto Raptors, Boston Celtics, czy Houston Rockets i Golden State Warriors. Cleveland Cavaliers z nowymi siłami będzie chciało powalczyć o kolejny finał koszykarskiej NBA i sięgnąć po mistrzowski pierścień. Do kolejnej rundy NBA awansują zwycięzcy poszczególnych par. Kluczem do sukcesu jest wywalczenie czterech zwycięstw, a pierwsza czwórka będzie miała przewagę własnego parkietu. Na wschodzie ósme miejsce przypadło zawodnikom Washington Wizards którzy o awans do dalszych gier najprawdopodobniej zmierzą się z Toronto Raptors.

Ciekawą parę stworzą koszykarze Philapdelphi oraz Milwaukee Bucks.

Dodano 4 lutego 2018r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Rakietowy mecz Houston. Już po 3 kwartach mieli 97 punktów

W kolejnym wyjazdowym spotkaniu popularne Rakiety były w stanie pokonać wicemistrzów NBA Cleveland Cavaliers. Przyjezdni byli w stanie uzyskać 120 punktów przez 48 minut koszykarskiej rywalizacji.

Wysokie miejsce w poszczególnej konferencji ma także kluczowe znaczenie w walce o awans do wielkiego finału rozgrywek koszykarskiej NBA. Koszykarze Houston Rockets byli w stanie przekroczyć granicę 37 zwycięstw w sezonie zasadniczym. Tej sztuki udało się dokonać w 51 spotkaniu sezonu zasadniczego. Rezultat jest tym bardziej okazalszy, że ostatni sukces miał miejsce na boisku wicemistrzów NBA z poprzednich rozgrywek. Tylko początek meczu dla Cleveland dawał nadzieję na nawiązanie równorzędnej walki, gdzie po akcjach Thomasa oraz Thompsona na tablicy wyników widniał remis 4:4.

W kolejnych minutach pierwszej kwarty gospodarzom brakowało skuteczności. W tym czasie przez 5 minut gry Houston było w stanie uzbierać 11 punktów. Przyjezdni byli znakomicie dysponowani w rzutach za trzy punkty. Z dystansu trafiał Paul, a ważne punkty po wymuszonych przewinieniach zdobywał Harden.

Dodano 22 października 2017r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Niecodzienny początek sezonu Golden State Warriors

Po meczu z Houston Rockets, New Orleans Pelicans przyszła rywalizacja na wyjeździe z Memphis Grizzlies. Gospodarze zaprezentowali znakomitą obronę, która umożliwiała zdobywanie punktów po szybkich atakach. Atutem miejscowych była większa liczba zdobytych punktów w porównaniu z poprzednimi rozgrywkami.

Golden State Warriors jest jednym z faworytów do obrony mistrzowskiej korony. Początek sezonu nie jest jednak zbyt obiecujący. Mistrzowie NBA rozegrali już trzy spotkania sezonu zasadniczego, a w dwóch musieli uznać wyższość przeciwników. Pierwsza porażka miała miejsce na inaugurację rozgrywek z Houston Rockets, a druga w wyjazdowym pojedynku przeciwko Memphis Grizzlies. Początek spotkania dawał nadzieję przyjezdnym, że mecz uda się rozstrzygnąć na swoją korzyść. Goście budowali przewagę głównie rzutami za trzy punkty. Skuteczne akcje Thompsona oraz Curryego dały prowadzenie obrońcom trofeum 12:8.

Gospodarze nie zamierzali się poddać.

Dodano 30 września 2017r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Gwiazdorska obsada Oklahoma City Thunder

Mimo osłabienia i sprzedania największej gwiazdy Kevina Duranta do Golden State Warriors to pozyskani zawodnicy mogą poważnie namieszać w czołówce konferencji zachodniej.

Największym sukcesem Oklahoma City Thunder był awans do wielkiego finału NBA w 2013 roku, kiedy to po pięciu meczach ulegli zawodnikom Miami Heat 1:4. W poprzednim sezonie klub stracił czołowego strzelca rozgrywek Kevina Duranta, który wraz z Golden State Warriors sięgnął po mistrzowski tytuł. Nadchodzący sezon dla koszykarzy Thunder ma być zdecydowanie lepszy. Lider drużyny Russell Westbrook przedłużył kontrakt. Nowa umowa obowiązywać będzie przez najbliższe pięć lat, a koszykarz w tym czasie dostanie nie wyobrażalną kwotę 205 milionów dolarów. Nowy podpis na umowie sprawił, że amerykański zawodnik w wysokości zarobków konkurować będzie z Jamesem Hardem, który w Houston Roketcs za pięć lat gry otrzyma ponad 220 milionów dolarów.

Oklahoma City Thunder to klub, który nie tylko potrafi na dłużej związać zawodników, ale pozyskiwać gwiazdy światowego formatu. Zespól chce poważne włączyć się do rywalizacji o najwyższe cele w NBA i w nadchodzącym sezonie Paul Gorge oraz Carmelo Anthony będą walczyć o miejsce w pierwszej piątce dawnej drużyny Seatle Super Sonics. Pierwszy z wymienionych koszykarzy przyszedł z Indiana Pacers, a drugi z New York Nicks. Oklahoma City Thunder w poprzednim sezonie wygrała 47 ligowych pojedynków.

Dodano 10 kwietnia 2017r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Niecodzienna seria Golden State Warriors

Wojownicy w bieżących rozgrywkach zamierzają zdetronizować aktualnego mistrza Clevland Cavaliers. Koszykarze wojowników do lider konferencji wschodniej, który jest na najlepszej drodze po kolejne zwycięstwo w sezonie regularnym. Stephen Curry i spółka na swoim koncie mają 14 zwycięstw z rzędu.

Golden State Warriors nie chce popełnić błędu z poprzedniego sezonu. Koszykarze wojowników po raz pierwszy w historii rozgrywek na swoim koncie mogli pochwalić się pojedynczą liczbą przegranych pojedynków w sezonie zasadniczym i w cuglach wygrać całe rozgrywki. Taki scenariusz nie sprawdził się jednak w play-off. Mimo prowadzenia z Clevland Cavaliers w finale 3:1 to LeBron James i spółka byli w stanie przechylić szalę na swoją korzyść i wygrać całą rywalizację 4:3. Bieżący sezon jest inny. Koszykarze wojowników mistrzowską formę szykują na rozgrywki play-off. Pod zakończenie sezonu regularnego Golden State na swoim koncie ma 14 wygranych pojedynków z rzędu. Sukcesy są tym cenniejsze, że zostały wywalczone także na trudnych parkietach przeciwnika.