Dodano 27 stycznia 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Puchar Polski: ZAKSA nadal niepokonana na polskich parkietach

Drużyna włoskiego szkoleniowca w pokonanym polu zostawiła PGE Skrę Bełchatów, Aluron Virtu Wartę Zawiercie oraz Jastrzębskiego Węgla. Wicemistrzowie Polski w czasie trzech spotkań stracili tylko dwa sety i po raz siódmy sięgnęli po klubowe trofeum.

AZS Olsztyn i PGE Skra Bełchatów na swoim koncie mieli po siedem tytułów Pucharu Polski w siatkówce mężczyzn. Znakomicie spisująca się w bieżących rozgrywkach ligowych ZAKSA Kędzierzyn Koźle na swoim koncie miała sześć triumfów. Drużyna włoskiego szkoleniowca marzyła o tym, aby po raz siódmy sięgnąć po klubowe trofeum. Marsz rozpoczął się od efektownej wygranej z PGE Skrą Bełchatów oraz w półfinałowym pojedynku Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. Finał rozgrywany był z Jastrzębskim Węglem. W początkowych fragmentach pierwszego seta przewagę osiągnęli Jastrzębianie. Kluczowa okazała się zagrywka Dawida Konarskiego. Atakujący reprezentacji Polski wraz z kontrami Lyneela dał kolegom z drużyny prowadzenie 7:5.

ZAKSA szybko odrobiła straty.

Dodano 29 grudnia 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Plus Liga: Jastrzębie zdominowało radomskiego przeciwnika

W meczu 14 kolejki przed własną publicznością zespół o ligowe punkty rywalizował z Cerradem Czarnymi Radom. Mecz zakończył się w trzech setach, a najwięcej emocji zbudzała ostatnia partia siatkarskiego pojedynku.

Jastrzębski Węgiel chce powalczyć o miejsce gwarantujące udział w rozgrywkach Pucharu Polski oraz jak najlepsza pozycję przed rozpoczęciem rundy play-off. Zespół na swoim koncie kolekcjonuje ligowe zwycięstwa i podobnie było w meczu 14 kolejki. Przed meczem z Czarnymi Radom gospodarze na swoim koncie mieli 9 zwycięstw w tym trzy bez straty seta. Początek pierwszej partii był wyrównany. Gospodarze zdobywali punkty po błędach Cerradu w zagrywce oraz po atakach Fromma, Konarskiego czy Lyneela. Punkty francuskiego przyjmującego z kontry dały prowadzenie miejscowym zawodnikom 11:8.

Czarni skutecznie w pierwszej partii grali punktowym blokiem. Swoje ataki opierali głównie po akcjach Filipa. Przy dobrym przyjęciu Pajenk powiększał indywidualne osiągnięcie.

Dodano 12 listopada 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Plus Liga: Jastrzębie po raz drugi bez straty seta u siebie

W walce o ligowe punkty drużyna włoskiego szkoleniowca rywalizowała z uczestnikiem fazy grupowej Ligi Mistrzów Treflem Gdańsk. Mecz zakończył się w trzech setach, a jednym z bohaterów gospodarzy został aktualny mistrz świata Dawid Konarski.

Jastrzębski Węgiel przed rozpoczęciem spotkania 7 kolejki plus Ligi miał dodatni bilans wygranych do przegrywanych. Gospodarze zamierzali z wymagającym przeciwnikiem jakim był Trefl Gdańsk do ligowej tabeli dopisać kolejne punkty. Jastrzębie po sześciu meczach nowego sezonu wygrało tylko jedno spotkanie bez straty seta i był to pojedynek przed własną publicznością w rywalizacji z Cerradem Czarnymi Radom. Gospodarze od początku spotkania starali się narzucić własny styl gry. Kluczowa była techniczna zagrywka Kosoka.

Środkowy gospodarzy sam zdobył punkt asem serwisowym oraz pozwalał kolegom z drużyny na wyprowadzanie skutecznych kontr. Aktywni w tym elemencie gry Fromm oraz Konarski. Jastrzębiu w zdobywaniu punktów pomagał szczelny blok. Jedna z akcji dała prowadzenie 10:3.

Dodano 12 października 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Plus Liga: Jastrzębianie pierwszym liderem

W bieżących rozgrywkach drużyna włoskiego szkoleniowca zamierza powalczyć o miejsce na podium. W pierwszej kolejce na wyjeździe siatkarski zespół o ligowe punkty rywalizował z Cerrad Czarnymi Radom.

Mocno przemeblowana drużyna Jastrzębskiego Węgla przystąpiła do rywalizacji w nowym sezonie rozgrywek Polskiej Ligi Siatkówki Mężczyzn. W pierwszej kolejce o ligowe punkty piąta drużyna poprzedniego sezonu rywalizowała z Cerrad Czarnymi Radom. Początek spotkania był bardzo wyrównany. Żadnej ze stron nie udało się wywalczyć bezpiecznej przewagi, a gospodarze skupili się na grze środkiem. Punkty zdobywali Huber oraz Pajenk. Jastrzębie odpowiadało szczelnym blokiem oraz atakami Konarskiego. Jeden z nich mistrza świata doprowadził do remisu 6:6. W pierwszej odsłonie aktywnym wśród gospodarzy był Zhigalov. Reprezentant Rosji zdobywał punkty atakiem, a jedna z kontr dała prowadzenie 9:7.

Dodano 19 stycznia 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Siatkarska Liga Mistrzów: Zenit nie stracił prowadzenia w meczu z Jastrzębiem

Jedną z nich jest Jastrzębski Węgiel, który do grona 24 najlepszych klubowych drużyn w Europie przebijał się przez kwalifikacje. Po dwóch zwycięstwach przyszła konfrontacja sił z najlepszą drużyną w ostatnich latach Zenitem Kazań. Wynik spotkania był jednostronny.

Trzecie spotkanie fazy grupowej miało jednostronny przebieg. Już w pierwszej odsłonie gospodarze byli w stanie narzucić własny styl gry. Zagrywki Butko sprawiły, że punkty w ataku zdobywał Anderson, a wynik przechylił się na korzyść miejscowej drużyny. Prowadząc 3:0 Zenit pokazał ofensywny potencjał. Skuteczny w ataku ze skrzydła był Mikhaylov. Ważne punkty były udziałem bloku i na tablicy wyników szybko zrobiło się12:5 dla Zenitu. Jastrzębie nie zdobywało zbyt wielu punktów. W początkowych fragmentach skuteczny był Muzaj, ale został szybko zmieniony przez Strzeżeka.

Dodano 21 listopada 2017r, w Siatkówka, przez misiek
Siatkarska Liga Mistrzów: 20 klubów w tym 3 polskie powalczą o awans

Jedyne zwycięstwo polskiego zespołu miało miejsce w sezonie 1977/1978 za sprawą Płomienia Miłowicie. Ostatnie pięć sezonów to dominacja rosyjskiej siatkówki. Najbardziej utytułowanym zespołem jest CSKA Moskwa, która triumfowała w rozgrywkach 13 razy za czasów Związku Radzieckiego.

Trzy rosyjskie drużyny w ostatnich sezonach rozdzielały między sobą pierwsze miejsce w rozgrywkach siatkarskiej Ligi Mistrzów. Najwięcej sukcesów przypadło Zenitowi Kazań. Triumfy święciły także Biełogorjie Biełgorad oraz Lokomotiv Novosibirsk. W nowożytnej siatkówce najbliższe zwycięstwa były PGE Skra Bełchatów oraz Asseco Resovia Rzeszów. Miejsce na podium przypadło także Jastrzębskiemu Węglowi. Polska siatkówka może pochwalić się największą liczną organizacji turniejów finałowych w XXI wieku.

Biało-czerwoni dokonywali też sztuki aż pięć razy. Cztery były udziałem włoskiej reprezentacji, a trzy rosyjskiej.

Dodano 12 października 2017r, w Siatkówka, przez misiek
Plus Liga: Mistrz, blisko czołówki

Po dwóch wyjazdowych spotkaniach aktualni mistrzowskie Polski po raz pierwszy zaprezentowali się przed własną publicznością. Rywalem obrońców trofeum byli siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy kilka dni wcześniej pokonali PGE Skrę Bełchatów.

Na początku sezonu siatkarskiego można obserwować wiele ciekawych i interesujących pojedynków. Mecze stoją na wysokim siatkarskim poziomie, a walczące drużyny są w wysokiej formie. Podobne zdarzenie miało miejsce w rywalizacji ZAKSY Kędzierzyn Koźle oraz Jastrzębskiego Węgla. Mistrzom Polski nie znudziło się wygrywanie ligowych pojedynków i w trzecim meczu zamierzali wywalczyć komplet trzech punktów. Gospodarze od początku meczu narzucili własny styl gry. Zagrywka miała kluczowe znaczenie w zdobywaniu punktów.

Pierwsza seria przytrafiła się przy zagrywkach Mateusza Bieńka. Utalentowany środkowy utrudnił rozegranie piłki przez Kampę, a jego koledzy z drużyny umiejętnie blokowali przeciwnika. Kilka z rzędu punktów w tym elemencie gry sprawiło, że gospodarze prowadzili w pierwszym secie 7:3.

Dodano 9 października 2017r, w Siatkówka, przez misiek
Plus Liga: Pierwszy mecz w sezonie pokazał, że Jastrzębie może być mocne

W pierwszym swoim meczu obie drużyny spotkały się na parkiecie w Jastrzębiu. Gospodarze zamierzają powalczyć o coś więcej niż tylko brązowy medal ostatniego sezonu ligowego.

Jastrzębski Węgiel i PGE Skra Bełchatów w bieżącym sezonie zamierzają powalczyć o górną połowę ligowej tabeli Polskiej Ligi Siatkówki Mężczyzn. Oba zespoły będą chciały się znaleźć w strefie medalowe, choć chętnych jest znacznie więcej. Kluczowe będą mecze zainteresowanych drużyn dla ustalenia ligowej tabeli, a jedno z nich zostało rozegrane już w trzeciej kolejce. Od początku pierwszego seta Jastrzębie starało się narzucić własny styl gry. Gospodarze grali efektownie zagrywką zdobywając wiele ważnych ligowych punktów. Punktową serię rozpoczął Maciej Muzaj, a ważne punkty były udziałem Damiana Boruha. Po jednym z zagrań gospodarze prowadzili 10:6.

Miejscowi nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa do zakończenia pierwszego seta utrzymując do jego zakończenia kilku punktową przewagę. Skra liczyła na ataki swoich najbardziej doświadczony zawodników.