Dodano 5 maja 2019r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Houston zmniejsza przewagę Golden State Warriros

Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, w której gospodarze zdobyli o pięć punktów więcej od przyjezdnej drużyny. Walka w półfinale toczy się do czterech zwycięstw, a czwarty mecz zostanie rozegrany na parkiecie w Houston.

Po dwóch zwycięstwach Golden State Warriors nad Houston Rockets rywalizacja o awans do finału konferencji zachodniej przeniosła się na parkiet Toyota Center. Początek spotkania nie wskazywał na emocjonujący pojedynek, gdyż obrońcy mistrzowskiej korony grali bardzo zespołową koszykówkę przeprowadzając wiele skutecznych ataków. Asysty kolegom z drużyny rozdzielał Green. Golden rozpoczęło mecz od dwóch celnych rzutów za trzy punkty za sprawą Curryego oraz Duranta. Miejscowi starali się odpowiadać akcjami pod koszem. Houston notowało zbiórki w ataku, a punkty był udziałem Hardena czy Gordona. Umiejętna selekcja rzutów pozwalała Golden prowadzić w meczu 22:15 po akcjach Iguodali. W końcówce pierwszej kwarty drużynowy dorobek dla gospodarzy powiększał Capela. Golden w drugiej kwarcie nie było wstanie zdobyć przez cztery minuty punktów z gry.

Dodano 9 czerwca 2018r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Golden nie zaryzykowało piątego meczu. Goście wygrali 4 mecz

W czwartym meczu decydującym o mistrzowskiej koronie na parkiecie przeciwnika obrońcy trofeum zdecydowanie pokonali Cleveland Cavaliers 108:85. Bohaterami spotkania zostali: Stephen Curry, który zdobył ponad 30 punktów oraz Kevin Durant, który popisał się pierwszym tripple-double w karierze w play-off.

Marząc o mistrzowskim tytule w finałowych spotkaniach koszykarskiej NBA trzeba wygrać cztery mecze. Golden State Warriors w rywalizacji z Cleveland Cavaliers prowadziła 3:0. W czwartym meczu rozgrywanym na wyjeździe obrońcy mistrzowskiej korony przypieczętowali skuteczną grę w play-off i pokonali przeciwnika na jego parkiecie. Od początku meczu Golden realizowało swój plan. Przyjezdni grali znakomicie w ataku. Zespołowość pozwalała na zdobywanie punktów z wypracowanych pozycji. Pod koszem punktowali Durant oraz McGee. Stephen Curry zaczął trafiać za trzy punkty. Po jednej z akcji Golden prowadzili 13:3.

Dodano 19 maja 2018r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Harden otrzymał odpowiednie wsparcie

W finałowych meczach konferencji zachodniej zespół ma przewagę własnego parkietu rywalizując z Golden State Warriors. W pierwszym meczu rakiety musiały uznać wyższość wojowników. W drugim Houston oddało 16 celnych rzutów za trzy punkty i doprowadziło do remisu 1:1 w serii do czterech zwycięstw.

Houston Rockets rozgrywało drugi mecz przed własną publicznością w finale konferencji zachodniej koszykarskiej NBA. Popularne rakiety chciały się zrewanżować za porażkę w pierwszym meczu przeciwko Golden State Warriors – obrońcom mistrzowskiej korony. Gospodarze od początku meczu znakomicie byli dysponowali w rzutach za trzy punkty. W pierwszych 12 minutach trafiali Harden oraz Gordon.

Gospodarze umiejętnie wymuszali faule przeciwnika po czym zdobywali punkty z łatwych pozycji. Indywidualne konto powiększali: Ariza oraz Gordon. Miejscowi umiejętnie ograniczyli w pierwszej kwarcie zdobywanie punktów przez Golden z dystansu. Obrońcy mistrzowskiej korony oddali siedem rzutów nie trafiając żadnego.

Dodano 15 maja 2018r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Golden State rozpoczęło marsz po obronę tytułu

Zgromadzeni kibice obejrzeli emocjonujący strzelecki pojedynek pomiędzy Harden oraz Durantem. Walka o awans do wielkiego finału może rozstrzygnąć się w siedmiu meczach, a w pierwszym meczu koszykarze Golden odrobili straty własnego parkietu.

Po raz pierwszy od 2014 roku koszykarze Golden State Warriors w decydujących meczach o mistrzostwo NBA nie mają przewagi własnego parkietu. W pierwszym meczu finału konferencji zachodniej Golden na wyjeździe rywalizowało z najlepszą drużyną sezonu zasadniczego Huston Rockets. Gospodarze starali się narzucić własny styl gry przeprowadzając szybkie i skuteczne akcje. Od początku meczu znakomicie dysponowany był lider Hoston James Harden. Jego trzypunktowe akcje wraz z Gordonem i Arizą dały prowadzenie miejscowym zawodnikom 21:12. Dopiero w końcówce pierwszej kwarty ważne punkty zdobywał Durant. Thompson oraz Young dołożyli celne rzuty za trzy i po 12 minutach gry miejscowi prowadzili zaledwie jednym punktem 30:29.

Obie drużyny w drugiej kwarcie starały się grać zespołową koszykówkę. Po stronie Golden asysty kolegom rozdzielał doświadczony West.

Dodano 30 marca 2018r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Niespodzianka przed play-off. Milwaukee nadal w grze.

W kolejnym meczu przed własną publicznością koszykarze Golden State Warriors o ligowe zwycięstwo walczyli z Milwaukee Bucks. Brak kluczowych zawodników miało znaczący wpływ na przebieg ligowego spotkania.

Stephen Curry, Klay Thomspon oraz grający jedną połowę Kevin Durant nie cieszyli się z kolejnego zwycięstwa w rozgrywkach ligowych koszykarskiej NBA. Przed własną publicznością obrońcy mistrzowskiej korony podejmowali walczących o udział w play-off Milwaukee Bucks. Początek spotkania należał do gości, którzy oddawali wiele celnych rzutów. Skutecznymi akcjami mogli pochwalić się Middelton czy grecki wieżowiec Giannis. Goście objęli prowadzenie 10:2. Po tym zdarzeniu miejscowi zaczęli odrabiać straty. Punktowy dystans zmniejszał się głównie celnymi rzutami za trzy. Z dystansu trafiali Durant, Cook, czy MacCaw.

Efektowna akcja McGee dała prowadzenie gospodarzom 16:12.

Dodano 13 czerwca 2017r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Golden State nie pozostawiło złudzeń w piątym pojedynku

Ustępujący mistrzowie musieli pogodzić się z porażką i znakomitą skutecznością duety Stephen Curry Kevin Durant. Znakomite wsparcie z ławki rezerwowych zaprezentował Andre Iguodala. Przyjezdnym nie pomogła zdobyć ponad 40 punktów największej gwiazdy drużyny doświadczonego LeBrona Jamesa.

Golden State Warriors przed własną publicznością zamierzało rozstrzygnąć walkę o mistrzowski tytuł NBA. Po porażce w czwartym spotkaniu Kevin Durant i spółka pokazali znakomitą skuteczność w rzutach za trzy punkty, moc swoich rezerwowych oraz zespołową koszykówkę. Początek meczu to wyrównana walka obydwu drużyn, które potrafił seriami zdobywać ważne ligowe punkty. Za trzy trafiali po stronie gospodarzy Green oraz Thompson.

Clevland grało głównie pod kosz, a punktowa seria 9:0 na znakomitej skuteczności sprawiła, że po akcjach Jamesa oraz Irvinga goście prowadzili 13:9. Uzyskany wynik to zasługa głównie gry z kontry po skutecznej obronie oraz częstych przechwytach. Punktowa inicjatywa w pierwszych 12 minutach należała do gości. Obie drużyny pod koniec pierwszej kwarty mieli przekroczony limit fauli, a skuteczniejsi w akcjach za jednej byli gospodarze.

Dodano 2 czerwca 2017r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Durant bliski rekordowego osiągnięcia

W pierwszym meczu finału spotkały się dwie drużyny które walczyły o prymat w poprzednich dwóch sezonach. Golden State Warriors zamierza odzyskać mistrzowski tytuł i na własnym parkiecie w 13 spotkaniu play-off z rzędu pokonało Clevland Cavaliers 113:91 (35:30; 25:22; 33:20; 20:19). Bohaterem spotkania został Kevin Durant zdobywca 38 punktów.

Golden State Warriors zamierza odnieść komplet 16 zwycięstw w rozgrywkach play-off koszykarskiej ligi NBA w sezonie 2016/2017. W pierwszym meczu wielkiego finału mistrzowie konferencji zachodniej na własnym parkiecie podejmowali drugi zespół konferencji wschodniej oraz obrońców mistrzowskiej korony Clevland Cavaliers. Początek koszykarskiej rywalizacji nie wskazywał na zdecydowane zwycięstwo miejscowych zawodników. Goście postanowili oddawać wiele rzutów z dystansu, które okazały się celne. Za trzy trafiali Smith, Love, czy Irving.

Gospodarze odpowiadali skutecznymi akcjami pod koszem. Przez większość pierwszej kwarty Golden nie oddawało rzutów z dystansu. Efektowne akcje spod kosza przeprowadzali Durant czy Pachulia.

Dodano 18 maja 2017r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Golden State Warriors w pełni korzysta z własnego parkietu

W drugim meczu konferencji zachodniej na własnym parkiecie wojownicy pewnie pokonali San Antonio Spurs 136:100 (33:16; 39:28; 34:31; 30:25) prezentując znakomitą skuteczność w rzutach za trzy punkty. Wywalczone zwycięstwo było drugim w serii do czterech wygranych pojedynków.

Golden State Warriors nie ma sobie równych w rozgrywkach koszykarskiej ligi NBA. W finałowym spotkaniu konferencji zachodniej po raz drugi najlepsza drużyna sezonu zasadniczego spotkała się z San Antonio Spurs. Drugie spotkanie miało bardziej jednostronny pojedynek. Miejscowi zaprezentowali znakomitą skuteczność za trzy punkty. Niezawodny pod tym względem okazał się lider Golden State Stephen Curry. Rozgrywający gospodarzy sprawił, że już po 12 minutach gry na swoim koncie miał cztery celne rzuty za trzy punkty. Efektownie pod koszem przeciwnika grali Pachulia oraz McGee, a przewaga po pierwszej kwarcie zatrzymała się na poziomie 17 punktów 33:16 dla Golden State.

San Anotnio w drugim pojedynku było bardzo osłabione. Brakowało przede wszystkim najskuteczniejszego Leonarda, kontuzja od początku rozgrywek play-off uniemożliwiła zdobywanie punktów przez Parkera.

Dodano 10 kwietnia 2017r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Niecodzienna seria Golden State Warriors

Wojownicy w bieżących rozgrywkach zamierzają zdetronizować aktualnego mistrza Clevland Cavaliers. Koszykarze wojowników do lider konferencji wschodniej, który jest na najlepszej drodze po kolejne zwycięstwo w sezonie regularnym. Stephen Curry i spółka na swoim koncie mają 14 zwycięstw z rzędu.

Golden State Warriors nie chce popełnić błędu z poprzedniego sezonu. Koszykarze wojowników po raz pierwszy w historii rozgrywek na swoim koncie mogli pochwalić się pojedynczą liczbą przegranych pojedynków w sezonie zasadniczym i w cuglach wygrać całe rozgrywki. Taki scenariusz nie sprawdził się jednak w play-off. Mimo prowadzenia z Clevland Cavaliers w finale 3:1 to LeBron James i spółka byli w stanie przechylić szalę na swoją korzyść i wygrać całą rywalizację 4:3. Bieżący sezon jest inny. Koszykarze wojowników mistrzowską formę szykują na rozgrywki play-off. Pod zakończenie sezonu regularnego Golden State na swoim koncie ma 14 wygranych pojedynków z rzędu. Sukcesy są tym cenniejsze, że zostały wywalczone także na trudnych parkietach przeciwnika.