Dodano 14 sierpnia 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Europy: Legia wypunktowała Atromitos

Drużyna Aleksandra Vukovicia na wyjeździe zmierzyła się z greckim przedstawicielem Atromitos Ateny. Legia do zakończenia meczu zachowała czyste konto oraz rozstrzygnęła spotkanie w regulaminowym czasie gry.

Przed rewanżowym spotkaniem to piłkarze Atromitosu mogli być zadowoleni z wywalczenia korzystnego wyniku w pierwszym meczu kwalifikacji III rundy Ligi Europy. Gospodarze mieli nadzieję na utrzymanie bezbramkowego remisu i możliwość wywalczenia awansu po rzutach karnych. Atromitos w czasie meczu nie stworzył zbyt wielu klarownych okazji do strzelenia bramki. Jedna z nielicznych szans miała miejsce w 17 minucie.

Farley zdecydował się na dośrodkowanie z rzutu rożnego. Futbolówka trafiła w poprzeczkę i nadal widniał bezbramkowy rezultat. Legia w pierwszych 45 minutach gry przeprowadziła bramkową akcję. Boiskowe zdarzenie miało miejsce w 29 minucie. W tym czasie akcja lewą stroną boiska była udziałem Cafu.

Dodano 4 sierpnia 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Europy: Legia ratuje honor polskiej piłki klubowej w sezonie 2019/2020

Drużyna Aleksandra Vukovicia na swoim koncie będzie miała co najmniej sześć spotkań po meczach 3 rundy kwalifikacji do fazy grupowej piłkarskiej Ligi Europy. W dotychczasowych meczach Legia odniosła dwa zwycięstwa i zanotowała dwa remisy.

Legia Warszawa jest od wielu lat najlepszym polskim zespołem w europejskich pucharach. To dzięki drużynie ze stolicy Polska federacja nadal może wystawiać cztery drużyny w eliminacjach Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Legia Warszawa w bieżącym sezonie rozegrała cztery spotkania. Dwa z nich wygrała i oba miały miejsce na własnym stadionie. Popularni Wojskowi zachowali w dwóch meczach czyste konto i pokonali Europa FC 3:0 z Gibraltaru oraz 1:0 Kups z Finlandii. Legia Warszawa nadal ma szansę na grę w fazie grupowej. W trzeciej rundzie fazy eliminacyjnej popularni wojskowi zmierzą się z greckim Atromitosem Ateny. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane w stolicy, a Legia będzie miała szansę na trzecie zwycięstwo w europejskich pucharach w bieżących rozgrywkach.

Legia za uzyskane wyniki dostarczyła polskiej federacji najwięcej punktów rankingowych.

Dodano 25 lipca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Europy: Utrzymać przewagę po pierwszym meczu

Drużyna Piotra Stokowca po słynnym meczu z Juvetnusem, o awans do trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy rywalizuje z Broendby Kopenhaga. Zdobywca Pucharu Polski z poprzedniego sezonu w meczu rewanżowym bronić będzie korzystnego wyniku z pierwszego meczu.

Lechia Gdańsk w poprzednim sezonie zajęła trzecie miejsce na zakończenie sezonu rozgrywek polskiej ekstraklasy oraz wywalczyła Puchar Polski. Uzyskane sukcesy polskiego zespołu dały awans do drugiej rundy kwalifikacji Ligi Europy. Los sprawił, że drużyna Stokowca o awans do trzeciej rundy rywalizuje z duńską drużyną Broendby Kopenhaga. Od początku meczu do drużyna gości miała szansę na strzelenie pierwszego gola. Wynik spotkania mógł zmienić się w 3 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale Hedluda.

Lechia przetrwała atak duńskiego zespołu i zaczęła stwarzać szansę na strzelenie bramki. Aktywni z prawej strony byli Haraslin oraz Fila. Pierwszy celny strzał na bramkę miał miejsce w 12 minucie w wykonaniu prawego obrońcy gdańskiego zespołu. Chwilę później swoją okazję miał Flavio po złym wyprowadzeniu piłki przez drużynę gości.

Dodano 20 lipca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Europy: Legia przypieczętowała awans z wicemistrzem Gibraltaru.

Wicemistrzowie Polski na własnym stadionie podejmowali wicemistrza Gibraltaru Europa FC. Bohaterem spotkania został hiszpański napastnik Carlos Lopez strzelec dwóch bramek. Bramkarz Legii w dwumeczu zachował czyste konto.

Niski ranking klubowy reprezentacji Polski sprawia, że polskie zespoły od pierwszej rundy rywalizacją w eliminacjach do rozgrywek fazy grupowej Ligi Europy. W pierwszej rundzie Legia Warszawa wicemistrz Polski zmierzył się z Europa FC. Drużyna z Gibraltaru postawiła się głównie na własnym stadionie bezbramkowo remisując ze zdecydowane wyżej notowaną drużyną w klubowym rankingu. Radosław Majecki bramkarz Legii nie dał się pokonać i zachował czyste konto. Obowiązkiem Legii Warszawa w rewanżowym pojedynku rozgrywanym na własnym stadionie było wywalczenie awansu i strzelenie, co najmniej jednego gola.

Gospodarze szansę mieli już w 2 minucie po uderzeniu zza pola karnego Novikovasa. Legia sprawę awansu rozstrzygnęła w pierwszym kwadransie. Wojskowi strzelili w tym czasie dwie bramki, a pierwsza z nich miała miejsce już w 7 minucie.

Dodano 12 lipca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Europy: Borndby liczy na Wilczka

Uzyskany rezultat dał awans do pierwszej rundy kwalifikacji do fazy grupowej piłkarskiej Ligi Europy. Duńska drużyna w swoich szeregach ma bramkostrzelnego napastnika, którym jest Kamil Wilczek.

Kamil Wilczek będzie rozgrywał piąty sezon na boiskach duńskiej ekstraklasy. Poprzednie rozgrywki były najskuteczniejsze w wykonaniu byłego napastnika min. Piasta Gliwice. Polski zawodnik na swoim koncie zgromadził 22 ligowe bramki, a dotychczasowej karierze na boiskach duńskiej ekstraklasy uzyskał 55 ligowych trafień. Wilczek skuteczny jest w rozgrywkach Ligi Europy. Polak przed rozpoczęciem bieżących rozgrywek uzyskał siedem trafień. Cztery bramki polskiego napastnika były udziałem w pierwszym sezonie w barwach Brondby, a pucharowe trafienia miały miejsce z islandzkim Valur oraz szkockim Hibernianem. Wilczek trzy bramki strzelił także w poprzedniej edycji. Polski zawodnik wpisał się na listę strzelców przeciwko Spartakowi Subotica, i dwukrotnie z Racingkiem Genk.

Liga Europy: Cracovia zrealizowała plan na wyjeździe. Strzeliła bramkę.

Wywalczony wynik sprawił, że drużyna Michała Probierza uzyskała prawo gry w eliminacjach do fazy grupowej Ligi Europy. W dwumeczu polski zespół o awans do dalszych gier rywalizuje z wicemistrzem Słowacji Dunajska Streda.

Cracovia Kraków to jedna z czterech drużyn reprezentująca Polskę na międzynarodowej arenie w kwalifikacjach Ligi Mistrzów czy Ligi Europy. Czwarte miejsce na zakończenie poprzedniego sezonu dało prawo gry w eliminacjach Ligi Europy przeciwko wicemistrzowi Słowacji Dunajska Streda. Drużyna Michała Probierza za wszelką cenę zamierzała strzelić bramkę na wyjeździe dającą możliwość walki o kolejną rundę eliminacji. Cel został zrealizowany w pierwszej połowie. Bramkowe zdarzenie krakowskiej drużyny miało miejsce w 40 minucie.

Piłkarze Probierza rozgrywali piłkę w środkowej strefie boiska. Futbolówka trafiła do nowego napastnika Pasów Van Amersfoorta. Holenderski zawodnik zdecydował się na strzał. Piłka trafiła w interweniującego obrońcę i goście cieszyli się ze strzelonego gola.

Dodano 20 czerwca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Polskie kluby w europejskich pucharach w sezonie 2019/2020

Zadanie dla zespołu Waldemara Fornalika nie będzie łatwe, gdyż rywalem w walce o miliony Euro będzie białoruskie BATE Borysow. Swoich pucharowych rywali poznały pozostałe drużyny uczestniczące w europejskich pucharach.

Cztery drużyny reprezentować będzie polski futbol na międzynarodowej arenie w sezonie 2019/2020. Jedna z nich mistrz Polski walczyć będzie o przepustkę do fazy grupowej Ligi Mistrzów, a trzy pozostałe rywalizować będą o awans do fazy grupowej rozgrywek Ligi Europy. Trudne zadanie czeka Piast Gliwice. Drużynę Waldemara Fornalika los skojarzył z mistrzem Białorusi BATE Borysow. Zespół zza wschodniej granicy wielokrotnie uczestniczył w fazie grupowej Ligi Mistrzów i ligi Europy rozgrywając mecze z europejskimi potęgami. Pierwszy mecz odbędzie się na terenie białoruskiego przeciwnika, a tydzień później zostanie rozegrane rewanżowe spotkanie w Gliwicach. Mecze pierwszej rundy zaplanowano jeszcze przed rozpoczęciem ligowych rozgrywek. Starcie na Białorusi odbędzie się 9 lub 10 lica. W lidze Europy uczestniczyć będą trzy polskie drużyny.

Dodano 6 maja 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Piłka nożna: Terminarz klubowych rozgrywek w sezonie 2019/2020

Obecny sezon dobiega powoli końca, a wiele wskazuje na to, że końcowe zwycięstwo może przypaść FC Barcelonie. Tuż przed zakończeniem pucharowej rywalizacji władze klubowej piłki nożnej podały terminarz przyszłej edycji klubowych rozgrywek.

Polskie drużyny klubowe od lat marzą o awansie do fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów. Udaje się to nielicznym zespołem, a ostatni raz zaszczytnego grona doznała Legia Warszawa. Drużyna ówczesnego mistrza Polski rozgrywała mecze w fazie grupowej z Realem Madryt czy Borussią Dortmund. Kibice oglądali mnóstwo bramek, a udział w tych rozgrywkach do prestiż dla klubu oraz dodatkowy zastrzyk finansowy. Awans do fazy grupowej to także punkty rankingowe na koniec każdego sezonu. W przyszłym sezonie polska federacja będzie mogła wystawić cztery drużyny. Awans do kwalifikacji Ligi Mistrzów ma zapewniony mistrz Polski, drużyny z drugiego oraz trzeciego miejsca zagrają w kwalifikacjach Ligi Europy.

Finał Pucharu Polski wskazał, że takiego zaszczytu dozna także czwarta drużyna ligowej rywalizacji. Finał przyszłej edycji Ligi Mistrzów zostanie rozegrany na stadionie w Stambule, a finał Ligi Europy odbędzie się w Gdańsku.

Dodano 22 września 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Europy: Faworyt nie zawiódł w pierwszym meczu fazy grupowej

W pierwszym spotkaniu fazy grupowej drużyna włoskiego szkoleniowca o ligowe punkty rywalizowała z PAOK-iem Saloniki. Wynik spotkania rozstrzygnął się już w początkowych fragmentach spotkania, a bohaterem przyjezdnych został Brazylijczyk Willian.

Trwa zwycięska seria Chelsea Londyn. Drużyna Maurizzio Sariego po porażce o Tarczę Wspólnoty z Manchesterem City na ligowych i pucharowych boiskach nie ma sobie równych. Zespół wygrywa mecz za meczem. Chelsea na swoim koncie ma sześć zwycięstw z rzędu. Pięć z nich było w rozgrywkach angielskiej ekstraklasy, a jedno w pierwszej kolejce fazy grupowej piłkarskiej Ligi Europy. Chelsea była zdecydowanym faworytem w spotkaniu z PAOK-iem, a pierwsza szansa na zmianę wyniku pojawiła się już w 7 minucie i została wykorzystana. Na listę strzelców wpisał się Brazylijczyk Willian, który wykorzystał rozegranie piłki w środkowej strefie boiska przez Jorginho.

Chelsea do zakończenia pierwszej polowy była w stanie stworzyć kilka bramkowych okazji po których powinna strzelić bramki. Aktywny w pierwszych 45 minutach był Morata.

Dodano 18 sierpnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Europejskie puchary: Będzie brakować rankingowych punktów

Klubowe rozgrywki na dobre się nie rozpoczęły, a polscy kibice muszą trzymać kciuki za piłkarzy występujących w zagranicznych zespołach. Polskie drużyny muszą się martwić, czy w przyszłym sezonie będą w stanie wystawić cztery drużyny.

Od kilku sezonów polska piłka klubowa jest w stanie wystawić cztery drużyny w europejskich pucharach. Mistrz kraju uczestniczy w kwalifikacjach piłkarskiej Ligi Mistrzów, natomiast dwie drużyny z miejsc 2 oraz 3 na zakończenie sezonu uczestniczą w kwalifikacjach piłkarskiej Ligi Europy. Czwarte miejsce jest zagwarantowane dla zdobywcy krajowego pucharu bądź 4 drużyny ligowej tabeli. W bieżącym sezonie polska piłka mogła wystawić cztery drużyny. Legia Warszawa jako mistrz Polski rozpoczął kwalifikacje do Ligi Mistrzów od pierwszej rundy. Pierwszym przeciwnikiem okazał się irlandzki Cork City, a drużyna prowadzona przez ówczesnego szkoleniowca Klafuricia pewnie pokonała wyspiarską drużynę w dwumeczu strzelając cztery bramki i odnosząc dwa zwycięstwa.

W kolejnej rundzie Legia trafiła na mistrza Słowacji Spartak Tranava. Pierwsze spotkanie przy Łazienkowskiej zakończył się dość nieoczekiwaną porażką 0:2, by w rewanżu wygrać 1:0. Uzyskany rezultat sprawił, że wojskowi pożegnali się z Ligą Mistrzów.

Dodano 17 sierpnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Europy: KAA Gent ma utalentowanego napastnika

Przeciwnikiem była Jagiellonia Białystok. Belgijski zespół był w stanie wygrać dwa mecze z polskim rywalem. Jednym z bohaterem piłkarskiej rywalizacji został utalentowany reprezentant Kanady Jonathan David.

Jagiellonia Białystok miała nadzieję na wywalczenie korzystnego wyniku dającego prawo gry w czwartej rundzie eliminacji do fazy grupowej piłkarskiej Ligi Europy. Po niespodziewanym wyeliminowaniu portugalskiego Rio Ave przyszedł bardziej wymagający przeciwnik KAA Gent. Zespół z Gandawy był faworytem spotkania, a w pierwszym meczu na listę strzelców dla przyjezdnych piłkarzy wpisał się utalentowany reprezentant Kanady Jonathan David. Jagiellonia w rewanżowym spotkaniu starała się przeprowadzać akcje w bocznych sektorach boiska.

Drużyna Ireneusza Mamrota w początkowych fragmentach pojedynku częściej utrzymywała się przy piłce, a pierwsza szansa na zmianę wyniku pojawiła się już w 2 minucie gry. Skuteczna interwencja obrońców gospodarzy zapobiegała stracie gola po dośrodkowaniu od Pospisila. Jagiellonia była aktywniejszą drużyną do 13 minuty gry. W tym czasie drużyna Gentu przeprowadziła bramkową akcję z prawej strony.

Dodano 16 sierpnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Europy: Legia Warszawa odpadła z mistrzem Luksemburga

W trzeciej rundzie mistrzowie Polski walczyli z Mistrzem Luksemburga F91 Dudelange. O awansie do kolejnej rundy rozgrywek zdecydowała jedna bramka, którą popularni wojskowi stracili w meczu przed własną publicznością.

Legia Warszawa awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów przegrała z mistrzem Słowacji Spartakiem Trnava. W trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europy mistrzowie Polski rozegrali mecz z Mistrzem Luksemburga. Pierwsze spotkanie zakończyło się porażką 1:2 po bramce Carlosa Lopeza. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Iniaki Astiza. Legia miała nadzieję na odrobienie strat w rewanżowym spotkaniu.

Mistrzowie Polski w czterech meczach odnieśli komplet czterech zwycięstw. Legia w pierwszym kwadransie stanowiła tło dla zdecydowanie niżej notowanego w klubowym rankingu zespołu. Piłkarze z Luksemburga w pierwszej połowie strzelili dwie bramki. Pierwsza z nich miała miejsce już w 7 minucie gry.

Dodano 2 sierpnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Europy: Trencin zasłużył na grę z Feyenoordem

W rewanżowym spotkaniu 2 rundy eliminacji do fazy grupowej piłkarze Marcina Brosza na wyjeździe rywalizowali z piątą drużyną słowackiej ekstraklasy poprzedniego sezonu AS Trencin. Górnik poniósł drugą porażkę ze słowacką drużyną. Jedyną bramkę strzelił utalentowany Daniel Smuga.

Górnik Zabrze miał trudne zadanie przed rewanżowym spotkaniem drugiej rundy eliminacji Ligi Europy w sezonie 2018/2019. Piłkarze Marcina Brosza po porażce 0:1 na własnym stadionie marząc o awansie do kolejnej rundy musieli strzelić, co najmniej jednego gola i nie stracić żadnego. Pierwszy cel został zrealizowany w drugiej połowie. Górnik bramkę strzelił w 60 minucie. Na listę strzelców wpisał się wprowadzony w drugiej połowie Daniel Smuga. Zawodnik gości wykorzystał płaskie dośrodkowanie z bocznego sektora boiska i strzałem od słupka zmniejszył rozmiary porażki. Przyjezdni w tym czasie prowadzili już różnicą dwóch bramek 3:1.

AS Trencin nie zamierzał doprowadzać do nerwowej końcówki w meczu przed własną publicznością.

Dodano 27 lipca 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Europy: Machaj przedłużył nadzieję na awans

Wicemistrzowie Polski w meczu przed własną publicznością podejmowali portugalskie Rio Ave. Gospodarze po zakończonym pojedynku mogli cieszyć się z piątego zwycięstwa na międzynarodowej arenie oraz mieć nadzieję na awans do kolejnej rundy.

Jagiellonia Białystok jako wicemistrz Polski rozpoczęła pucharową przygodę o awans do fazy grupowej Ligi Europy od drugiej rundy. Pierwszym przeciwnikiem drużyny Ireneusza Mamrota był portugalski przeciwnik Rio Ave. Marząc o awansie do dalszych gier białostocka drużyna musiała przede wszystkim strzelić gola oraz mieć nadzieję na zachowanie czystego konta. Oba warunki zostały spełnione, a wynik piłkarskiej rywalizacji zmienił się już w 9 minucie gry. Bohaterem miejscowej publiczności został Mateusz Machaj.

Były piłkarz Chrobrego Głogów wykorzystał błąd obrony portugalskiej drużyny po zagraniu od Przemysława Frankowskiego. Będąc sam na sam z bramkarzem polski zawodnik uderzył nie do obrony. Po strzelonej bramce Jagiellonia zastosowała defensywną taktykę. Podlaska drużyna cofnęła się na własną połowę licząc na kontry oraz skuteczne interwencje swojego bramkarza.

Dodano 14 lipca 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Europy: Lech zaczął od zwycięstwa

Trenerską karierę rozpoczął od meczu pierwszej rundy kwalifikacji piłkarskiej Ligi Europy. Pierwszym przeciwnikiem na międzynarodowej arenie był zdobywca Mistrza Armenii Gandzasar Kapar. Wynik spotkania został ustalony dzięki znakomitej skuteczności Christiana Gytkjaera.

Lech Poznań w poprzednim sezonie został sklasyfikowany na trzecim miejscu rozgrywek polskiej ekstraklasy. Drużyna Kolejarza zgromadziła na swoim koncie po rozegraniu siedmiu meczów grupy mistrzowskiej 60 punktów oraz odniosła 16 ligowych zwycięstw. Wywalczone miejsce dało prawo gry w europejskich pucharach od pierwszej rundy kwalifikacji rozgrywek piłkarskiej Ligi Europy. Pierwszym przeciwnikiem w drodze do dalszego awansu był zdobywca pucharu Armenii Gandzasar Kapan. Zespół chciał przełamać serię niekorzystnych sześciu porażkach na międzynarodowej arenie. Zdecydowanym faworytem w meczu byli piłkarze poznańskiej lokomotywy. Już w początkowych minutach gry stworzyli kilka groźnych okazji głównie ze stałych fragmentów gry w postaci rzutów rożnych.

Defensywna taktyka armeńskiej drużyny sprawiła, że liczyła ona na kontry, a pierwsza z nich pojawiła się w 4 minucie za sprawą Musondy.

Dodano 12 lipca 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Europejskie puchary: Warto wygrywać mecze od początku kwalifikacji

Wczesna runda eliminacji oraz ograniczona liczna klubów spowodowana jest krajowym rankingiem, który uwzględnia pięć ostatnich lat na międzynarodowej arenie. Warto wygrywać spotkania z teoretycznie niżej notowanymi przeciwnikami.

Klubowa Polska piłka nożna obecnie jest sklasyfikowana na 21 miejscu z dorobkiem niewielu ponad 20 punktów rankingowych. W ostatnich pięciu latach najlepszym sezonem był sezon 2015/2016, a więc trzy lata temu. W tym czasie polskie zespoły uzbierały ze wszystkich rund kwalifikacji aż 5,5 punktu rankingowego. Ostatni sezon to niespełna 3 punkty. W bieżącym sezonie w europejskich pucharach Polska jako federacja może wystawić cztery drużyny – jedna w Lidze Mistrzów oraz 3 w Lidze Europy. Legia uczestniczy od pierwszej rundy kwalifikacji, a pierwszym przeciwnikiem jest Mistrz Irlandii Cork City. Pierwsze spotkanie udało się wygrać 1:0.

Legia dla siebie w meczu zdobyła 1 punkt rankingowy. Dla polskiej federacji Legia zdobyła już 0,250 pkt, gdyż ogólny dorobek danej federacji jest dzielony na ilość drużyn uczestniczących w europejskich pucharach.

Dodano 20 czerwca 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Piłka nożna: Losowanie europejskich pucharów

Wczesna faza rozgrywek spowodowana jest rankingiem UEFA oraz miejscem zajętym na zakończenie poprzedniego sezonu rozgrywek polskiej ekstraklasy. Najwcześniej do pucharowej rywalizacji przystąpią drużyny Legii Warszawa, Górnika Zabrze oraz Lecha Poznań.

Pierwsze mecze Ligi Europy zostaną rozegrane w dobie trwających piłkarskich Mistrzostw Świata. Polskie drużyny już 12 lipca rozpoczną pucharową przygodę Lech Poznań i Górnik Zabrze. Górnik zajął czwarte miejsce na zakończenie poprzednich rozgrywek, a piłkarze Kolejarza uplasowali się na najniższym stopniu podium za Legią Warszawa oraz Jagiellonią Białystok. Górnik i Lech w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej do fazy grupowej na wyjeździe zmierzy się z przedstawicielem mołdawskiej piłki Zaria Balti, natomiast Lech będzie walczył o jak najkorzystniejszy rezultat w meczu przed własną publicznością przeciwko armeńskiej drużynie Gandzasar-Kapan.

Rewanże odbędą się 19 lipca, a zwycięzcy par awansują do drugiej rundy. W niej znalazł się wicemistrz Polski Jagiellonia Białystok. Losowanie drugiej rundy nie było zbyt korzystne dla piłkarzy Ireneusza Mamrota. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w Białymstoku 26 lipca, a rewanż odbędzie się 2 sierpnia. Jagiellonia w drugiej rundzie rozegra mecze z drużynami, które wygrają pierwszą rundę kwalifikacyjną.

Dodano 27 kwietnia 2018r, w Piłka nożna, przez Michał Kruk
Liga Europy: Arsenal podąża torem Manchesteru United

Triumfator rozgrywek wywalczy awans do fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów. Taki cel przyświeca Arsenalowi Londyn, który chciałby zrobić niespodziankę kończącemu karierę w Kanonierach Arsenowi Wengerowi.

Arsenal Londyn w fazie pucharowej piłkarskiej Ligi Europy doznał tylko jednej porażki. W każdym meczu Kanonierzy byli w stanie strzelić co najmniej jedną bramkę. The Gunners na swojej drodze do półfinału rozgrywek pokonali szwedzką rewelację Ostersund, w 1/8 finału wyeliminowali AC Milan, na kolejnym poziomie rozgrywek CSKA Moskwa. Arsenal chce awansować do fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów, a w pierwszym meczu półfinałowym Kanonierzy rywalizowali z Atletico Madryt. Początek spotkania dawał nadzieję gospodarzom na wywalczenie korzystnego wyniku przed rewanżem. Goście już w 10 minucie grali w osłabieniu. Drugą żółtą kartkę obejrzał Sime Vrsaljko.

Trzy minuty później Diego Pablo Simenone po zbyt impulsywnym reagowaniu na boiskowe zdarzenia musiał opuścić boisko. Do tego czasu Arsenal miał swoje okazje do strzelenia bramki.

Dodano 20 października 2017r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Europy: Lyon nadal niepokonany w fazie grupowej

Francuska drużyna w walce o pierwsze zwycięstwo w trzeciej kolejce rywalizowała z angielskim Evertonem. Mecz z angielską drużyną okazał się bardzo wymagający, ale o wyniku spotkania zdecydowała większa liczna strzelonych bramek.

Everton przechodzi trudny okres na boiskach angielskiej ekstraklasy. Zespół znajduje się w dolnych rejonach ligowej rywalizacji, a mecze w europejskich pucharach także nie napawają poprawą sytuacji. Do meczu trzeciej kolejki angielski klub był w stanie wywalczyć zaledwie jeden punkt. Po wysokiej porażce z Atalantą przyszedł dość nieoczekiwanie remis z cypryjskim Apollonem. W trzeciej kolejce piłkarze holenderskiego szkoleniowca mierzyli się z Olympique Lyonem. Goście realizowali plan wywalczenia kompletu punktów. Bramkowa okazja do strzelenia pierwszej bramki pojawiła się już w 5 minucie. W tym czasie obrońca Evertonu faulował w polu karnym piłkarza Lyonu, a gola z jedenastu metrów pewnym uderzeniem zdobył Nabil Fekir.

Gospodarzom brakowało przede wszystkim skuteczności.

Liga Europy: Nicea prowadziła grę, a Lazio strzelało bramki

OGC Nice podejmowało na własnym stadionie Lazio Rzym. Długie utrzymywanie się przy piłce miejscowym piłkarzom pozwoliło tylko na strzelenie jednego gola. Goście okazali się bardziej skuteczniejsi.

Faza grupowa rozgrywek Ligi Europejskiej powoli wkracza w decydującą fazę. Na wielu piłkarskich frontach została rozegrana trzecia kolejka. Ciekawe spotkanie zapowiadało się na Lazurowym Wybrzeżu, gdzie OGC Nice podejmowało Lazio Rzym. Piłkarze Simone Inzaghiego opromienieni zwycięstwem nad Juventusem zamierzali podtrzymać dobrą serię w europejskich rozgrywkach. Miejscowi przez większość spotkania dłużej utrzymywali się przy piłce, a nadzieja na korzystny rezultat była już w 4 minucie gry. W tym czasie bramkową akcję dla francuskiego zespołu przeprowadziła dwójka aktywnych zawodników. Znakomitym dośrodkowaniem popisał się holenderski pomocnik Sneijder, który obsłużył Balotelliego.

Włoski napastnik strzałem głową nie dał szans na skuteczną interwencję bramkarzowi gości.

Dodano 25 sierpnia 2017r, w Piłka nożna, przez Michał Kruk
Liga Europy: Faza grupowa bez polskich klubów

Za wysokie wymagania okazały się w rozgrywkach piłkarskiej Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Polskie kluby ominęła w Lidze Europy rywalizacja m.in. z AC Milan, Arsenalem Londyn, czy Evertonem oraz włoskim Lazio Rzym, czy berlińską Herhą. Ostatecznie 48 klubów w Lidze europy zostało podzielonych na 12 grup.

Cztery polskie drużyny przystąpiły do walki o europejskie puchary, a były to: Jagiellonia Białystok, Arka Gdynia, Lech Poznań i Legia Warszawa. Żadnej nie udało się awansować do fazy grupowej odpadając w ostatniej lub wcześniejszych rundach kwalifikacji. Walkę europejskich gigantów polskie zespoły oglądać będą na ekranach telewizorów, a wszystkie uczestniczące drużyny walczyć będą o awans do wielkiego finału, który zostanie rozegrany w Lyonie. Losowania fazy grupowej dokonały gwiazdy światowego futbolu Henrik Larosson oraz Eric Abidal.

Poniżej przedstawiamy podział na grupy rozgrywek Ligi Europy w sezonie 2017/2018:

Liga Europy: Dwie bramki przy Łazienkowskiej

Po opadnięciu z rywalizacji rozgrywek o piłkarską Ligę Mistrzów piłkarzom Jacka Magiery przyszła walka o awans do fazy grupowej Ligi Europejskiej. W pierwszym meczu mistrzowie Polski podejmowali na własnym stadionie Mistrza Mołdawii Sheriff Tiraspol. Wynik rozstrzygnął się w drugiej połowie, a kibice obejrzeli dwie bramki.

Zgromadzeni na stadionie kibice liczyli na łatwy pojedynek mistrza Polski z mistrzem Mołdawii. Legia Warszawa o awans do fazy grupowej Ligi Europejskiej walczyła z Sheriffem Tiraspol, a miejscowi kibice liczyli na pewne zwycięstwo oraz dużą ilość strzelonych bramek. Legia rozgrywała 12 mecz od początku sezonu, a spotkanie nie stało na zbyt wysokim poziomie. Sheriif skupiony głównie na obronie umiejętnie przerywał ofensywne ataki wojskowych piłkarzy. W pierwszej części brakowało celnych strzałów na bramkę, a sytuacje próbował zmienić obrońca Artur Jędrzejczyk. Obrońca Legii szansę na zmianę wyniku miał w 12 minucie gry. Oddał strzał zza pola karnego, lecz futbolówka poszybowała nad bramką gości.

W pierwszej połowie żadnej ze stron nie udało się zmienić wyniku meczu.

Dodano 3 sierpnia 2017r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Europy: Remisy Lecha Poznań okazały się niewystarczające

Na wywalczenie kolejnych punktów rankingowych liczyli piłkarze Lecha Poznań. Po remisie w pierwszym spotkaniu z FC Utrecht trzecia drużyna poprzedniego sezonu polskiej ekstraklasy rozegrała rewanżowy pojedynek przed własną publicznością. Doping przy ponad 30 tysięcy kibiców nie zdeprymował holenderskiego przeciwnika, który już po 45 sekundach od wznowienia gry był w stanie stworzyć bramkową sytuację. Boiskowe zdarzenie miało miejsce po błędzie Lecha w środkowej strefie boiska. Piłka w bocznym sektorze trafiła do Van der Streeka. Pomocnik znakomicie dośrodkował w pole karne. Futbolówka znalazła się na głowie Kerka, a ten bez problemów pokonał Putnkcyego.

Lechowi nie można było odmówić determinacji w walce o doprowadzenie do remisu. Poznańskim piłkarzom awans do dalszych gier w tym momencie dawały dwie strzelone bramki. Utrecht cofnął się na własną połowę, a Poznaniacy starali się zmienić niekorzystny wynik. Brakowało skuteczności, a sytuacje mieli Majewski czy Trałka.

Dodano 20 lipca 2017r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Europy: Defensywna gra Azerów kluczem do gry z Panathinaikosem Ateny

W czwartym europejskim pojedynku piłkarze Ireneusza Mamrota rywalizowali z wicemistrzem Azerbejdżanu FK Gabalą. Korzystny wynik pierwszego meczu dawał nadzieję na wywalczenie awansu do trzeciej rundy oraz rywalizacja z renomowanym Panathinaikosem Ateny.

Jagiellonia Białystok po raz czwarty w sezonie 2017/2018 rozegrała mecz w europejskich pucharach. Po wyeliminowaniu gruzińskiego Dynamo Batumi przyszła rywalizacja z FK Gabalą. Gospodarze w pierwszym meczu osiągnęli korzystny bramkowy rezultat, a gola na wagę remisu strzelił defensywny pomocnik Taras Romanchuk. Jagiellonia do meczu z azerskim rywalem była niepokonanym zespołem w europejskich pucharach w bieżących rozgrywkach. W rewanżowym pojedynku podopieczni Ireneusza Mamrota zamierzali podtrzymać znakomitą serię, choć rywal dwukrotnie grał już w fazie grupowej tych europejskich rozgrywek.

Pierwsze minuty to gra w środkowej strefie boiska ze wskazaniem na azerskiego przeciwnika. Jagiellonia skupiona na obronie korzystnego wyniku oddała pole rywalowi, który dłużej utrzymywał się przy piłce i umiejętnie rozgrywał atak pozycyjny. Marzący o awansie do dalszych gier piłkarze z Azerbejdżanu cel w postaci strzelenia gola zrealizowali w 18 minucie. W tym czasie do akcji podłączył się boczny obrońca Gurbanov.