Dodano 19 kwietnia 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: Tottenham poszedł na wymianę ciosów. Strategia przyniosła oczekiwany skutek.

Manchester City w rewanżowym meczu na własnym stadionie podejmował Tottenham Hotspur. Bohaterem przyjezdnych został reprezentant Korei Południowej Hueng Min Son, który w dwumeczu strzelił aż trzy bramki.

Manchester City był gospodarzem rewanżowego spotkania fazy pucharowej piłkarskiej Ligi Mistrzów. Drużyna hiszpańskiego szkoleniowca marząc o awansie do kolejnej rundy rozgrywek musiała odrobić stratę jednego gola. Bohaterem popularnych Kogutów w pierwszym meczu został Son. Koreańczyk strzelił decydującego o zwycięstwie gola, a Lloris obronił rzut karny wykonywany przez Augero. Rewanżowe spotkanie to prawdziwy kalejdoskop wydarzeń. Gospodarze już w czwartej minucie stworzyli bramkową okazję i od razu ją wykorzystali.

Dla miejscowych na listę strzelców wpisał się Sterling. Angielski pomocnik mocnym i precyzyjnym strzałem w dłuższy róg bramki dał De Bruyne pierwszą asystę w tym meczu. Bohater pierwszego spotkania dla Kogutów Son umiejętnie zastępuje w strzelaniu bramek kontuzjowanego Kanea.

Dodano 14 marca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: Juventus dalej gra w fazie pucharowej

Włoska drużyna o awans na własnym boisku rywalizowała z Atletico Madryt. Warunkiem uzyskania przepustki do dalszych gier bez konieczności dogrywki strzelenie, co najmniej trzech bramek nie tracąc żadnej. Bohaterem miejscowych został Cristiano Ronaldo.

Portugalczyk przed rozpoczęciem bieżących rozgrywek zmienił barwy klubowe z Realu Madryt na Juventus Turyn. Doświadczony piłkarz w fazie grupowej Ligi Mistrzów na swoim koncie miał tylko jednego gola. W pierwszym meczu nie był w stanie pokonać chociaż raz Jana Oblaka, a Słoweniec zachował czyste konto. Przed własną publicznością Juventus musiał strzelić, co najmniej dwie bramki nie tracąc żadnej, by móc doprowadzić do dogrywki. Od początku meczu drużyna włoskiego szkoleniowca szybko odbierała piłkę od przeciwnika długo utrzymując się z futbolówką na jego połowie. Gospodarze ofensywne akcje przeprowadzali w bocznych sektorach boiska, a pierwsza szansa na zmianę wyniku pojawiła się w 3 minucie gry.

Obrońca Atletico Gabi skutecznie interweniował we własnym polu karnym po uderzeniu piłki przez Matiudiego. Minutę później gospodarze strzelili bramkę.

Dodano 7 marca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: Awans do ćwierćfinału rozstrzygnie się w Monachium

Drużyna niemieckiego szkoleniowca w dwumeczu mierzy się z Bayernem Monachium. Obie drużyny na swoim koncie mają po pięć mistrzowskich tytułów klubowej rywalizacji. Jedna z drużyn będzie musiała przedwcześnie pożegnać się z rozgrywkami.

FC Liverpool awans do fazy pucharowej obecnej edycji rozgrywek piłkarskiej Ligi Mistrzów zapewnił sobie głównie meczami na własnym stadionie. The Reds rozegrało trzy mecze z: SSC Napoli, Paris Saint Germain oraz Crveną Zvezdą Belgrad. Dziewięć zdobytych punktów dało awans do kolejnej fazy rozgrywek, a los skojarzył w pierwszych wiosennych pojedynkach z Bayernem Monachium. Obie drużyny w bogatej historii na swoim koncie mają po pięć klubowych trofeów, lecz jedna z nich będzie miała przedwcześnie pożegnać się z rozgrywkami. W pierwszym meczu towarzyszyło widmo straconej bramki i konieczność odrabiania strat na boisku przeciwnika. Obie drużyny w początkowych fragmentach meczu starały się grać wysokim pressingiem i szybko odbierać futbolówkę od rywala.

Na pierwszą szansę na zmianę wyniku trzeba było poczekać do 12 minuty. W tym czasie długim podaniem popisał Henderson.

Dodano 17 lutego 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: Real Madryt z zaliczką po pierwszym spotkaniu

Drużyna argentyńskiego szkoleniowca rywalizowała na trudnym terenie w Amsterdamie z miejscowym Ajaxem. Wynik spotkania rozstrzygnął się w drugiej połowie, a bezpieczny wynik w rewanżowym spotkaniu zapewnili hiszpańscy zawodnicy królewskich.

Real Madryt nadal chce wygrywać prestiżowe klubowe rozgrywki piłkarskiej Ligi Mistrzów. Po fazie grupowej królewscy rozegrali pierwszy mecz fazy pucharowej w sezonie 2018/2019. Walka o awans rozegra się w dwumeczu z Ajaxem Amsterdam, a pierwsze spotkanie pokazało, że holenderski zespół jest w stanie przeciwstawić się wymagającemu rywalowi. Gospodarze z animuszem przystąpili do pucharowej rywalizacji. Ajax szybko odbierał piłkę od przeciwnika stwarzając szanse na zmianę wyniku. Jedna z nich miała miejsce już w 4 minucie, kiedy to po podaniu do Schone Courtois skutecznie interweniował na przedpolu własnej bramki, Ajax poszedł za ciosem i chwilę później na uderzenie z dystansu zdecydował się Ziyech. Jego próba okazała się nieskuteczna.

Dwie minuty później gospodarze ponownie zagrozili bramce królewskich. Gdyby nie skuteczna interwencja Casemiro miejscowi mogli prowadzić różnicą jednego gola.

Dodano 31 stycznia 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Mistrzów: Skra straciła kolejne punkty w fazie grupowej

Mistrzowie Polski na własnym parkiecie o ligowe punkty rywalizowali z belgijskim przeciwnikiem o trzecie pucharowe zwycięstwo. Dość nieoczekiwanie pojedynek z Greenyard Maaseik zakończył się po pięciu setach rywalizacji.

Do czwartej kolejki belgijska drużyna na swoim koncie miała tylko jedno zwycięstwo. Sukces zapewnili sobie w rywalizacji z PGE Skrą Bełchatów w pierwszej kolejce grupy D. Spotkanie zakończyło się sukcesem za trzy punkty, a początek rewanżowego spotkania dawał nadzieję na wywalczenie kolejnego sukcesu na międzynarodowej klubowej arenie. Belgowie w pierwszej odsłonie znakomicie grali zagrywką. Cox sprawił, że dzięki obronie goście mogli wyprowadzać skuteczne kontry. Aktywny w tym elemencie był Baetens. Szczelny blok oraz atak ze środka Tammemaa dało prowadzenie 7:2

Korzystny wynik dla belgijskiego zespołu utrzymywał się do zakończenia seta. Aktywny w ataku był Cox. Belgowie praktycznie nie popełniali błędów własnych, a jeżeli się zdarzyły to w zagrywce.

Dodano 15 stycznia 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Siatkarska Liga Mistrzów: Lube potwierdziło dominację w fazie grupowej

Wicemistrzowie Polski w hali w Gliwicach podejmowali naszpikowaną gwiazdami włoską drużynę Cucine Lube Civitanova. Wynik spotkania sprawił, że lider rozgrywek fazy grupowej niemal przypieczętował awans do kolejnej rundy klubowych rozgrywek.

Po dwóch meczach fazy grupowej Cucine Lube Civitanova an swoim koncie miała komplet sześciu punktów oraz sześć wygranych setów i żadnego straconego. Włoski zespół realizuje plan awansu do kolejnej rundy, a jego marzeniem jest gra w wielkim finale klubowych rozgrywek Cucine w swoich szeregach na znakomitych zawodników. W ataku niezawodny Sokolov, na rozegraniu doświadczony Bruno Rezende, a w przyjęciu Leal oraz Juantorena. Na środku Stanković i Simon. Dominację w czasie spotkania włoska drużyna pokazała już w pierwszym secie. Tylko początek dawał wicemistrzom Polski nadzieję na korzystny rezultat. ZAKSA starała się zdobywać punkty atakami skrzydłowych: Kaczmarka oraz Deroo. Gospodarze grali skutecznym blokiem. Jeden z nich dał prowadzenie 6:4.

Dodano 12 stycznia 2019r, w Koszykówka, przez misiek
KLM: Anwil przegrał z defensywną Avellino

Anwil rozgrywając mecz na własnym boisku przegrywał z wyżej notowanym włoskim przeciwnikiem Sidigas Avellino 62:72 mimo zdobywca 22 punktów w czwartej kwarcie spotkania.

Anwil Włocławek jako Mistrz Polski uczestniczy w fazie grupowej koszykarskiej Ligi Mistrzów w sezonie 2018/2019. Awans do fazy pucharowej prestiżowych rozgrywek zapewni zajęcie, co najmniej czwartego miejsca po rozegraniu 14 pojedynków. W rundzie rewanżowej Anwil rozegra więcej spotkań na własnym parkiecie, ale aby uzyskać awans potrzebne są wygrane. Jedna z szans na poprawę bilansu pucharowej rywalizacji miała miejsce przed własną publicznością w rywalizacji z Avellino. Włoska drużyna skutecznie grała w obronie uniemożliwiając gospodarzom na łatwe punkty. Mistrzowie Polski starali się powiększać drużynowy dorobek akcjami pod koszem. Aktywnym zawodnikiem był Zyskowski, ale nie pomogło to w wyjściu na prowadzenie. Dwa celne rzuty z dystansu gości w wykonaniu Younga, Nichlosa oraz Sykesa dały prowadzenie 13:8.

Goście utrzymywali bezpieczny dystans nad Anwilem. W drugiej kwarcie przyjezdni podobnie jak w pierwszej oddawali dużo celnych rzutów z dystansu.

Dodano 19 grudnia 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Siatkarska Liga Mistrzów: Trefl zapunktował w drugiej kolejce

Drużyna włoskiego szkoleniowca rozegrała pierwszy mecz przed własną publicznością, a rywalem był wymagający niemiecki przeciwnik Recycling Volleys Berlin. Dość nieoczekiwanie gospodarze to ligowej tabeli dopisali komplet trzech punktów.

Skomplikowała się sytuacja w grupie D siatkarskiej Ligi Mistrzów w sezonie 2018/2019, w której uczestniczą dwie polskie drużyny. Mistrzowie Polski PGE Skra Bełchatów dość nieoczekiwanie przegrali z Greenyard Maaseik, a Trefl Gdańsk na własnym parkiecie podejmował niemieckiego przeciwnika Recycling Volleys Berlin. Nieznaczna punktowa inicjatywa należała do przyjezdnych siatkarzy. Niemiecki zespół zdobywał wiele punktów w atakach ze skrzydeł. Aktywny był White. Goście punktowali zagrywką australijskiego zawodnika oraz Tui. Jeden z nich dał prowadzenie przyjezdnym w pierwszej odsłonie 11:8.

Trefl bazował na skuteczność dwóch zawodników. Skuteczna gra w obronie umożliwiała wyprowadzanie kontr, po których punktowali Hebda oraz Muzaj.

Dodano 12 grudnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: Domowe mecze dały awans do fazy pucharowej

Bohaterem miejscowej publiczności został niezawodny Mohamed Salah. Egipcjanin zapewnił gospodarzom trzecie zwycięstwo w fazie grupowej i komplet dziewięciu punktów na własnym stadionie.

Piłkarze Liverpoolu w bieżącym sezonie fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów kolekcjonują pucharowe zwycięstwa tylko na własnym stadionie. Przed meczem 6 kolejki przeciwko SSC Napoli drużyna niemieckiego szkoleniowca na swoim koncie miała sześć zdobytych punktów. Tylko zwycięstwo angielskiej drużynie zapewniało awans do kolejnych gier i możliwość wywalczenia awansu do wielkiego finału. Obie drużyny w czasie spotkania starały się grać ofensywny futbol. Skutecznie w obronie The Reds grał Van Dijk.

Holenderski zawodnik już w 7 minucie spotkania zapobiegł stracie bramki po zagraniu od Insigne. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było czekać. Liverpool swoją szansę miał po akcji w bocznym sektorze boiska. Bliski strzelenia pierwszej bramki w meczu był Salah.

Dodano 3 listopada 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Siatkarska Liga Mistrzów: Faza grupowa w sezonie 2018/2019

Początek fazy grupowej przewidziano na 20 listopada i potrwa ona do 27 lutego przyszłego roku. Los do grupy przydzielił dwa polskie zespoły: PGE Skrę Bełchatów oraz Trefla Gdańsk. Trudne zadanie czeka ZAKSĘ w walce o awans do kolejnej rundy, gdyż swoje siły zmierzy z włoskimi zespołami: Modeną oraz Cucine Lube Civitanova.

Polska siatkówka klubowa ma trzech przedstawicieli fazy grupowej siatkarskiej Ligi Mistrzów w sezonie 2018/2019. W całych rozgrywkach w czwartej rundzie uczestniczy 20 zespołów, w tym obrońcy mistrzowskiej korony Zenit Kazań. Polskie zespoły w 19 edycji klubowych rozgrywek czeka trudne zadanie z wywalczeniem awansu do kolejnej fazy turnieju po rozegraniu sześciu spotkań fazy grupowej. Zmagania w fazie grupowej zakończą się 27 lutego przyszłego roku, po których zostanie rozegrana runda play-off. Półfinały zaplanowano od 2 do 11 kwietnia, a wielki finał rozgrywek odbędzie się 19 maja 2019 roku. Poniżej przedstawiamy szczegółowy podział na grupy siatkarskiej Ligi Mistrzów w sezonie 2018/2019:

Grupa A:

Halkbank Ankara, Knack Roeselare, Zenit Kazań, drużyna z kwalifikacji

Grupa B:

Zimut Modena, Cucine Lube Civitanova, VK CEZ, Karlovarsko, ZAKSA Kędzierzyn Koźle

Grupa C:

ACH Volley Ljubljana, VFB Friedrichshafen, Zenit Sankt Petersburg, drużyna z kwalifikacji

Liga Mistrzów: Ofensywna gra Barcelony w fazie grupowej

W pierwszym wyjazdowym pojedynku Duma Katalonii o pucharowe punkty rywalizowała z Tottenhamem Hotspur. Znakomite zawody rozegrał Lionel Messi, który strzelił dwie bramki oraz dwukrotnie trafił w słupek.

FC Barcelona zamierza odnieść kolejne zwycięstwo w prestiżowych rozgrywkach piłkarskiej Ligi Mistrzów. Po efektownej wygranej 4:0 nad PSV Eindhoven i trzech bramek Lionela Messiego przyszła rywalizacja z Tottenhamem Hotspur. Faworytem pojedynku była hiszpańska drużyna, która pierwszą bramkową okazję stworzyła w drugiej minucie gry. Sytuacja została wykorzystana, a bohaterem przyjezdnych został Coutinho. Brazylijczyk uderzeniem zza pola karnego wykorzystał rozegranie piłki przez Messiego.

Barcelona w pierwszej połowie miała zdecydowaną przewagę w posiadaniu futbolówki, ale Tottenham potrafił przeprowadzać akcje w bocznych sektorach boiska. Gospodarze w 25 minucie oddali pierwszy celny strzał na bramkę przeciwnika. Autorem uderzenia był Kane, lecz Ter-Stegen nie dał się pokonać. Na odpowiedź przyjezdnych trzeba było poczekać 3 minuty.

Dodano 3 października 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: AS Roma rozpoczęła zdobywanie pucharowych punktów

Znakomitą formę w pucharowym pojedynku zaprezentował Edin Dżeko. Doświadczony napastnik Bośni i Hercegowiny strzelił trzy bramki, a jego koledzy z drużyny pokonali Viktorię Plzno aż 5:0

AS Roma nie rezygnuje z walki o awans do fazy pucharowej bieżących rozgrywek piłkarskiej Ligi Mistrzów. Wielkim sukcesem zakończyły się poprzednie rozgrywki, gdzie drużyna z Półwyspu apenińskiego awansowała do półfinału ulegając FC Liverpool. W meczu przed własną publicznością Roma podejmowała mistrza Czech, który po raz siódmy awansował do fazy grupowej europejskich pucharów.

Zdecydowanym faworytem spotkania byli gospodarze, którzy bramkowe konto otworzyli już w 3 minucie. Na listę strzelców wpisał się Dżeko, który mocnym uderzeniem w dłuższy róg wykorzystał podanie z bocznego sektora boiska. Obie drużyny starały się grać ofensywny futbol i szybko przenosić się pod pole karne przeciwnika. Na kolejną akcję rzymskiej drużyny trzeba było poczekać do 10 minuty. Uderzenie zza pola karnego Dżeko zostało zablokowane, a pięć minut później ten sam zawodnik zmusił do interwencji Kozacika. Czeski klub najlepszą okazję do zmiany wyniku miał w 20 minucie. Goście przeprowadzili bramkową okazję z prawej lewej strony boiska.

Dodano 22 września 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: Anfield Road twierdzą od czterech lat

Drużyna niemieckiego szkoleniowca w ostatnich trzech meczach imponuje skutecznością, gdzie średnia liczba zdobywanych bramek to blisko cztery na jedno spotkanie.

FC Liverpool to finalista ostatniej edycji rozgrywek piłkarskiej Ligi Mistrzów. Po porażce z Realem Madryt drużyna niemieckiego szkoleniowca do nowej edycji przystępuje z dużymi nadziejami. Już w pierwszej kolejce grupy C The Reds w walce o pucharowe punkty spotkała się z mistrzem Francji Paris Saint Germain. Spotkanie na Anfield Road toczone było w szybkim tempie, a w pierwszych 10 minutach gry miejscowi stworzyli kilka szans na zmianę wyniku. Pierwsza z nich miała miejsce już w 6 minucie gry, kiedy to Van Dijk oddał groźny strzał po rozegraniu piłki z rzutu rożnego. Stałe fragmenty gry były w zdecydowanej przewadze dla piłkarzy z Anfield Road.

Chwilę później na strzał z dystansu zdecydował się Milner, lecz jego próbę pewnie obronił Areola. Francuski bramkarz musiał interweniować 4 minuty później. Bramkowe konto w bieżącym sezonie starał się poprawić Mane. Napastnik reprezentacji Senegalu oddał groźny strzał po zablokowanej próbie przez Salaha.

Dodano 30 sierpnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: Walka o prestiż i duże piniądze

Gospodarzem finałowego spotkania będzie Madryt i stadion Atletico. W czasie ceremonii rozdano też nagrody indywidualne za poprzednie rozgrywki, które zgarnęli piłkarze Realu Madryt. Polscy kibice muszą uzbroić się w cierpliwość na polski zespół. W fazie grupowej muszą oglądać nielicznych reprezentantów.

Liga Mistrzów to najbardziej prestiżowe klubowe rozgrywki Europie. Automatyczny awans miało 26 zespołów, a stawkę uzupełniły drużyny z kwalifikacji. Losowanie przebiegło bez zakłóceń, a głównymi aktorami byli: Kaka orz Diego Forlan, którzy losowali nazwy danych zespołów i miejsce w poszczególnej grupie. Mecze fazy grupowej odbywać się będą we wtorek oraz środę, a pierwszą kolejkę fazy grupowej zaplanowano na 18 i 19 września. Oprócz występu w elitarnych rozgrywkach na murawie znajduje się duża suma pieniędzy.

Sam awans do fazy grupowej to zysk dla klubu ok. 15,5 mln EURO, 2,7 mln to wygranie meczu w fazie grupowej, a remis to zysk o kolejne 900 tysięcy.

Liga Mistrzów: Awans rozstrzygnął się jedną bramką

Mistrz Grecji w rewanżowym meczu strzelił tylko jednego gola i spotkanie kończył w osłabionym składzie. Przez 180 minut piłkarskiej rywalizacji grecka ekipa strzeliła trzy gole.

Korzystny wynik z pierwszego spotkania sprawił, że piłkarze AEK Ateny starali się w rewanżowym pojedynku szybko strzelić bramkę. Gospodarze większość ofensywnych akcji starali się przeprowadzać w bocznych sektorach boiska. Bardziej wyszkolona technicznie drużyna dłużej utrzymywała się przy piłce zmuszając gości do częstych przewinień. Polski arbiter nie wahał się pokazywać żółtych kartek, a pierwsze szansy na zmianę wyniku w pierwszej połowie pojawiły się dopiero w 30 minucie.

Kluczową rolę odrywali obaj bramkarze, gdyż uderzenie z rzutu wolnego Lazovicia pewnie obronił Barkas. Szybka odpowiedź gospodarzy nastąpiła po uderzeniu z dystansu Simoesa. Obaj bramkarze do zakończenia pierwszej połowy zachwali czyste konta. Sytuacja zmieniła się tuż po zmianie stron. Mistrz Grecji w meczu wyszedł na prowadzenie w 48 minucie.

Liga Mistrzów: Przed losowaniem fazy grupowej

32 zespoły zostaną podzielone na grup po cztery drużyny w każdej. Zespoły zostały podzielone na cztery grupy, a w trzecim zestawie znalazły się takie ekipy jak: FC Liverpool, czy Schalke Gelsenkirchen, Ajax Amsterdam, FC Valencia.

Pierwszy koszyk to zwycięzcy poprzednich edycji Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Stawkę sześciu zespołów uzupełniają drużyny mistrzów poszczególnych krajów z sześciu najlepszych lig Europy. W pierwszym koszyku za tym znalazły się trzy hiszpańskie drużyny: Real Madryt, FC Barcelona oraz Atletico Madryt. Najwyższy współczynnik wywalczył Real Madryt, drugi Atletico a trzeci Bayern Monachium. Z uczestników fazy grupowej najmniej punktów w pucharowej przygodzie uzbierali: AEK Ateny oraz Crvena Zvezda Belgrad – drużyny z eliminacji. Awans do fazy grupowej miało zapewniony 26 drużyn.

Szczegółowy podział na koszyki przed losowaniem:

Koszyk 1: Real Madryt, Atletico Madryt, FC Barcelona, Bayern Monachium, Manchester City, Juventus Turyn, Paris Saint Germain, Lokomotiv Moskwa,

Koszyk 2: Borussia Dortmund, FC Porto, Manchester United, Shakhtar Donieck, Benfica Lizbona, SSC Napoli, Tottenham Hotspur, AS Roma

Koszyk 3: FC Liverpool, Schalke Gelsenkirchen, Olympique Lyon, AS Monaco, Ajax Amsterdam, CSKA Moskwa, PSV Eindhoven, FC Valencia,

Koszyk 4: Viktoria Plzno, Club Brugge, Galatasaray Stambuł, Young Boys Berno, Inter Mediolan, HTSG 1899 Hoffenheim, Crvena Zvezda Belgrad, AEK Ateny

.

Dodano 22 sierpnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: Bez fajerwerków w Lizbonie

Na placu boju pozostało 12 zespołów, a tylko sześć uzyska prawo gry w elitarnych rozgrywkach piłkarskiej Europy. Jedną z drużyn marzących kolejnej grze w fazie grupowej jest Benfica Lizbona. Portugalski klub w pierwszym meczu na własnym stadionie podejmował PAOK Saloniki.

Rozgrywki w piłkarskiej Europie nabierają tempa. Przed drużynami pozostała decydująca walka o awans do fazy grupowej oraz możliwość zarobienia pokaźnej sumy pieniędzy. Jednym z takich zespołów, które pokazać się szerszej publiczności jest Benfica Lizbona. Drugim z nich to PAOK Saloniki. Tylko jednej ekipie dane będzie rywalizować z najlepszymi zespołami Starego Kontynentu, gdyż obie spotkały się w pierwszym meczu eliminacyjnym. Faworytem piłkarskiej rywalizacji byli piłkarze portugalskiej ekipy. Zespół z Półwyspu Iberyjskiego stworzył kilka bramkowych sytuacji, z których tylko jedną wykorzystał. Pierwsza szansa na zmianę wyniku pojawiła się już w 5 minucie gry.

Dodano 25 lipca 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: Legia skomplikowała sytuację przed rewanżem

Oba miały miejsce w pierwszej rundzie rozgrywek eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów z irlandzkim Cork City. W drugiej rundzie Legia była gospodarzem pierwszego pojedynku z Mistrzem Słowacji Spartakiem Trnavą. Wojskowi mocno skomplikowali sprawę awansu do trzeciej rundy.

Słaba postawa w meczu o Superpuchar oraz w pierwszej ligowej kolejce nowego sezonu polskiej ekstraklasy Legia Warszawa miała sobie poprawić humory w trzecim meczu eliminacji Ligi Mistrzów. Rywalem wojskowych byli piłkarze Mistrza Słowacji Spartak Trnava. Drużyna znacząco różniąca się budżetem z aktualnym Mistrzem Polski była w stanie w czasie spotkania stworzyć kilka znakomitych okazji do strzelenia bramki. W słowackim zespole nie brakowało zawodników występujących w polskiej ekstraklasie. W ataku spotkanie rozgrywał Eric Grendel, a w pomocy Anton Sloboda.

Już w pierwszych 10 minutach goście byli w stanie stworzyć dwie bramkowe okazje do zmiany wyniku, a jedną z nich powinni wykorzystać. Pierwsza szansa pojawiła się w 3 minucie, kiedy to Jirka był bliski strzelenia gola po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska. Goście poszli za ciosem.

Dodano 14 lipca 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: Świerczok błysną formą w eliminacjach

W bieżących rozgrywkach bułgarski zespół chce powtórzyć sportowe osiągnięcie z sezonów 2016/2017 oraz 2014/2015 i rozgrywać mecze na dużej międzynarodowej arenie. W osiągnięciu tego celu ma pomóc polski napastnik Jakub Świerczok.

Ługodorets Razgrad w poprzednim sezonie ligi bułgarskiej wywalczył 88 punktów. Miał aż siedem oczek przewagi nad drugim w tabeli CSKA Sofia. W całym sezonie drużyna zdobyła 92 bramek, a w grupie mistrzowskiej znakomitą formę zaprezentował były napastnik Zagłębia Lubin Jakub Świerczok. Polski zawodnik uzbierał sześć bramek. W nowym sezonie polski napastnik na pewno powiększy ligowe osiągnięcie. Bramkostrzelne umiejętności Świerczok pokazał w pierwszej rundzie kwalifikacji do fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów. Mistrz Bułgarii o awans do kolejnej fazy rywalizuje z mistrzem z Mistrzem Irlandii Północnej FC Crusaders.

Świerczok pojawił się na placu gry w 68 minucie. Na bramkowe efekty nie trzeba było długo czekać.

Dodano 20 czerwca 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Piłka nożna: Losowanie europejskich pucharów

Wczesna faza rozgrywek spowodowana jest rankingiem UEFA oraz miejscem zajętym na zakończenie poprzedniego sezonu rozgrywek polskiej ekstraklasy. Najwcześniej do pucharowej rywalizacji przystąpią drużyny Legii Warszawa, Górnika Zabrze oraz Lecha Poznań.

Pierwsze mecze Ligi Europy zostaną rozegrane w dobie trwających piłkarskich Mistrzostw Świata. Polskie drużyny już 12 lipca rozpoczną pucharową przygodę Lech Poznań i Górnik Zabrze. Górnik zajął czwarte miejsce na zakończenie poprzednich rozgrywek, a piłkarze Kolejarza uplasowali się na najniższym stopniu podium za Legią Warszawa oraz Jagiellonią Białystok. Górnik i Lech w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej do fazy grupowej na wyjeździe zmierzy się z przedstawicielem mołdawskiej piłki Zaria Balti, natomiast Lech będzie walczył o jak najkorzystniejszy rezultat w meczu przed własną publicznością przeciwko armeńskiej drużynie Gandzasar-Kapan.

Rewanże odbędą się 19 lipca, a zwycięzcy par awansują do drugiej rundy. W niej znalazł się wicemistrz Polski Jagiellonia Białystok. Losowanie drugiej rundy nie było zbyt korzystne dla piłkarzy Ireneusza Mamrota. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w Białymstoku 26 lipca, a rewanż odbędzie się 2 sierpnia. Jagiellonia w drugiej rundzie rozegra mecze z drużynami, które wygrają pierwszą rundę kwalifikacyjną.