Dodano 11 maja 2020r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: Rekordy trudne do pobicia.

Mecze wielu europejskich i światowych lig zostały wstrzymane, w tym rozgrywki piłkarskiej Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Przed wznowieniem piłkarskiej rywalizacji warto przyjrzeć się rekordom, które mogą być trudne do pobicia przez najbliższe lata.

Wiele spotkań w Lidze Mistrzów stoi na wysokim piłkarskim poziomie. Zespoły strzelają wiele efektownych bramek, które mają wpływ na szalone momenty w danym spotkaniu jak i w całych rozgrywkach. Różnorodność goli sprawia, że mają one znaczenie dla przebiegu danej historii i w przyszłości mogą zostać trudne do pobicia. Warto przyjrzeć się dziesięciu rekordom, które na trwałe wpisały się w annały piłkarskiej Ligi Mistrzów.

1. Najszybszy hat-trick – Bafetimbi Gomis w meczu z Dynamem Zagrzeb potrzebował na swój wyczyn zaledwie 8 minut. Piłkarskie wydarzenie miało miejsce w sezonie 2011/2012. Francuski napastnik przegrywa z Sadio Mane. Napastnik rodem z Afryki na strzelenie trzech bramek potrzebował zaledwie dwóch minut i 56 sekund w jednym ze spotkań angielskiej ekstraklasy.

Dodano 9 kwietnia 2020r, w Piłka nożna, przez misiek
Piłka nożna: Mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy zawieszone do odwołania

W Lidze Europy zostały rozegrane pierwsze mecze 1/8 finału z wyjątkiem pary Getafe-Inter Mediolan. Wszyscy czekają na rozwój działań związanych z koronawirusem. Mecze mogą zostać całkowicie odwołane, jeżeli sytuacja nie zmieni się do września.

.

Dodano 28 lutego 2020r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: Pięć minut które wstrząsnęło Madrytem. City z szansą na awans

W pierwszym spotkaniu rozgrywanym na Santiago Bernabeu zwycięsko z pojedynku wyszli piłkarze Josepa Guardioli. City odrobiło straty w pięć minut, a Real kończył mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Sergio Ramosa.

.

Dodano 19 lutego 2020r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: W Dortmundzie mają nowego Lewandowskiego

W pierwszej rundzie fazy pucharowej niemiecki zespół zmierzył się z Paris Saint Germain. Bohaterem ostatnich tygodni jest pozyskany podczas zimowego okienka transferowego napastnik reprezentacji Norwegii Eling Braut Haaland.

.

Dodano 13 listopada 2019r, w Koszykówka, przez misiek
KLM: Polski Cukier zbiera pucharowe doświadczenie

W piątym meczu sezonu zasadniczego polska drużyna rozgrywała wyjazdowe spotkanie z litewskim Lietkbelis. W drużynie gospodarzy znakomicie zaprezentowali się byli koszykarze grający na polskich parkietach Zeljko Sakić oraz Martynas Sajus.

.

Dodano 4 października 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: Bayern wstrząsnął Tottenhamem

Mecz na swoją korzyść rozstrzygnęli piłkarze Niko Kovaca, którzy aż siedem raz pokonali Hugo Llorisa. Bohaterem spotkania został reprezentant Niemiec Serge Gnabry strzelec czterech bramek. Robert Lewandowski zdobył dwa gole.

.

Dodano 3 października 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: City ma bogatą ławkę rezerwowych. Zmiennicy potrafią wygrać mecz.

Awans z fazy grupowej jest obowiązkiem, a drużynę niezmiennie prowadzi Josep Guardiola. Hiszpański szkoleniowiec w drugiej kolejce przeciwko GNK Dinamo Zagrzeb dokonał skutecznych zmian i Mistrzowie Anglii cieszyli się z drugiego zwycięstwa.

.

Dodano 21 września 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: City pewnie ogrywa Shakhtar Donieck. Po pierwszej kolejce są na 2 miejscu.

W pierwszym pucharowym spotkaniu drużyna hiszpańskiego szkoleniowca na wyjeździe pokonała Shakhtar Donieck 3:0. Uzyskane zwycięstwo sprawiło, że angielski klub po pierwszej kolejce ustępuje Dynamo Zagrzeb, które 4:0 pokonało beniaminka rozgrywek Atalantę Bergamo.

.

Dodano 17 lipca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: BATE doświadczeniem pokonało Piasta.

Drużyna Waldemara Fornalika o awans do kolejnej rundy rywalizowała z mistrzem Białorusi BATE Borysow. Drużyna gości decydujące trafienia o awansie strzeliła w ostatnich dziesięciu minutach gry i oba miały miejsce po stałych fragmentach gry.

.

Dodano 10 lipca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: Piast postawił się białoruskiemu gigantowi

Z Mistrzem Białorusi BATE Borysow Mistrzowie Polski strzelili jednego gola. Autorem trafienia okazał się napastnik Piotr Parzyszek.

.

Dodano 10 lipca 2019r, w Koszykówka, przez misiek
KLM: Trzy polskie kluby z szansą na fazę grupową

Drużyna Igora Milicicia trafiła do grupy B, a za rywali będzie miała zespoły z Francji, Hiszpanii, Grecji, czy drużyn uczestniczących w kwalifikacjach. O prawo gry w fazie grupowej powalczą dwa inne polskie zespoły.

.

Dodano 6 maja 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Piłka nożna: Terminarz klubowych rozgrywek w sezonie 2019/2020

Obecny sezon dobiega powoli końca, a wiele wskazuje na to, że końcowe zwycięstwo może przypaść FC Barcelonie. Tuż przed zakończeniem pucharowej rywalizacji władze klubowej piłki nożnej podały terminarz przyszłej edycji klubowych rozgrywek.