Dodano 13 listopada 2019r, w Koszykówka, przez misiek
KLM: Polski Cukier zbiera pucharowe doświadczenie

W piątym meczu sezonu zasadniczego polska drużyna rozgrywała wyjazdowe spotkanie z litewskim Lietkbelis. W drużynie gospodarzy znakomicie zaprezentowali się byli koszykarze grający na polskich parkietach Zeljko Sakić oraz Martynas Sajus.

Dwie drużyny zamykające tabelę grupy A koszykarskiej Ligi Mistrzów spotkały się w meczu piątej kolejki. Lietkabelis na własnym parkiecie podejmował debiutanta rozgrywek Polski Cukier Toruń. W litewskim zespole znakomicie spisał się były zawodnik Stelemtu Zeljko Sakić. Chorwacki wysoki koszykarz przez okres przebywania na parkiecie uzbierał aż 32 punkty i był najskuteczniejszym zawodnikiem w całym meczu. Z dziesięciu celnych rzutów z gry aż pięć miało miejsce za trzy punkty. Sakicia w zdobywaniu punktów wspierali Normanta, który miał sześć kluczowych podań do przeciwnika oraz Dimsa, który był drugim najskuteczniejszym zawodnikiem w drużynie.

Dimsa do drużynowego dorobku dołożył sześć asyst. Drużynie gospodarzy udało się zebrać aż 13 piłek w ataku, z czego pięć było udziałem Sajusa, a cztery Maldunasa. Maldunas wykazał się 100-procentową skutecznością, gdzie na pięć rzutów wszystkie trafił.

Dodano 4 października 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: Bayern wstrząsnął Tottenhamem

Mecz na swoją korzyść rozstrzygnęli piłkarze Niko Kovaca, którzy aż siedem raz pokonali Hugo Llorisa. Bohaterem spotkania został reprezentant Niemiec Serge Gnabry strzelec czterech bramek. Robert Lewandowski zdobył dwa gole.

Robert Lewandowski awansował na piąte miejsce w klasyfikacji wszech czasów piłkarskiej Ligi Mistrzów. Napastnik i kapitan reprezentacji Polski podczas piłkarskiej rywalizacji z Tottenhamem Hotspur dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Lewandowski bramkowe konto w wyjazdowym spotkaniu otworzył tuż przed zakończeniem pierwszej połowy. Kapitan biało-czerwonych z lewej strony przeprowadził bramkową akcję. Wykorzystał zamieszanie w polu karnym i precyzyjnym strzałem pokonał francuskiego bramkarza. Drugie trafienia polskiego napastnika miało miejsce w drugiej połowie.

Bayern grał bardzo skutecznie, a bramkowa akcja została przeprowadzona w 87 minucie. Rezerwowy Thiago odebrał piłkę w środkowej strefie boiska.

Dodano 3 października 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: City ma bogatą ławkę rezerwowych. Zmiennicy potrafią wygrać mecz.

Awans z fazy grupowej jest obowiązkiem, a drużynę niezmiennie prowadzi Josep Guardiola. Hiszpański szkoleniowiec w drugiej kolejce przeciwko GNK Dinamo Zagrzeb dokonał skutecznych zmian i Mistrzowie Anglii cieszyli się z drugiego zwycięstwa.

Manchester City w meczu drugiej kolejki fazy grupowej po raz pierwszy zaprezentował się miejscowej publiczności. Na własnym stadionie drużyna hiszpańskiego szkoleniowca o pucharowe punkty rywalizowała z GNK Dinamo Zagrzeb. Zdecydowanym faworytem była angielska drużyna, która długo utrzymywała się przy piłce i w czasie pierwszej połowy stworzyła kilka okazji do zmiany bezbramkowego wyniku. Pierwsza szansa pojawiła się w 13 minucie gry, po strzale Aguero. Skuteczną interwencją popisał się Livković.

Trzy minuty później Bernado Silva przenosi piłkę nad poprzeczką po zagraniu od Rodrigo. City najlepszą okazję w pierwszych 45 minutach na strzelenie gola stworzyło w 21 minucie. W tym czasie kontra po interwencji Edersona i strzale Dilavera zakończyła się uderzeniem Gundogana. Dwie minuty później David Silva oddaje niecelny strzał.

Dodano 21 września 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: City pewnie ogrywa Shakhtar Donieck. Po pierwszej kolejce są na 2 miejscu.

W pierwszym pucharowym spotkaniu drużyna hiszpańskiego szkoleniowca na wyjeździe pokonała Shakhtar Donieck 3:0. Uzyskane zwycięstwo sprawiło, że angielski klub po pierwszej kolejce ustępuje Dynamo Zagrzeb, które 4:0 pokonało beniaminka rozgrywek Atalantę Bergamo.

Manchester City od kilku sezonów próbuje wygrać rozgrywki piłkarskiej Ligi Mistrzów. Angielskiej drużynie udaje się awansować do fazy pucharowej, ale na tym etapie nie są w stanie dotrzeć do wielkiego finału. W nowym sezonie drużyna hiszpańskiego szkoleniowca rozpoczęła rywalizację w grupie C na wyjeździe z Shakhtarem Donieck. Gospodarze tylko w nielicznych okazjach znajdowali się pod bramką przeciwnika mają nadzieje na strzelenie bramki. W pierwszych 15 minutach gry oba zespoły próbowały strzałów z dystansu. W ukraińskim zespole Moraes zdecydował się na strzał w 11 minucie, lecz jego próba nie znalazła drogi do bramki przeciwnika.

Chwilę później w 15 minucie odpowiedział takim samym zagraniem Walkera. City miało zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki, ale wynik spotkania został otwarty w 24 minucie gry. Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Gundagan.

Dodano 17 lipca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: BATE doświadczeniem pokonało Piasta.

Drużyna Waldemara Fornalika o awans do kolejnej rundy rywalizowała z mistrzem Białorusi BATE Borysow. Drużyna gości decydujące trafienia o awansie strzeliła w ostatnich dziesięciu minutach gry i oba miały miejsce po stałych fragmentach gry.

Piast Gliwice jako Mistrz Polski rozegrał drugie spotkanie w ramach eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Po korzystnym wyniku w pierwszym meczu rozgrywanym na Białorusi drużyna Waldemara Fornalika miała nadzieję na wyeliminowanie renomowanego przeciwnika. BATE Borysow w rewanżowym meczu za wszelką cenę musiało strzelić bramkę. Pierwsi tej sztuki dokonali gospodarze. Bramkowe zdarzenie miało miejsce w 21 minucie. W tym czasie gospodarze oddali drugi celny strzał na bramkę rywala. Bohaterem miejscowej publiczności został Czerwiński. Polski obrońca z bliskiej odległości skierował piłkę do bramki po dośrodkowaniu Valencii z bocznego sektora boiska.

Piłkarz mistrza Polski zrehabilitował się za sytuację w 12 minucie gry.

Dodano 10 lipca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: Piast postawił się białoruskiemu gigantowi

Z Mistrzem Białorusi BATE Borysow Mistrzowie Polski strzelili jednego gola. Autorem trafienia okazał się napastnik Piotr Parzyszek.

BATE Borysow wielokrotny uczestnik fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów i Ligi Europy rozgrywał pierwszy mecz pierwszej rundy eliminacji przed własną publicznością. Rywalem białoruskiego hegemona był kopciuszek w europejskich pucharach Piast Gliwice. Drużyna Waldemara Fornalika na międzynarodowej arenie rozgrywała dopiero piąte spotkanie, ale nie przestraszyła się bardziej renomowanego przeciwnika. Piast w pierwszej połowie grał konsekwentnie w obronie, a sam był w stanie stworzyć kilka bramkowych okazji do zmiany wyniku. Pierwsza z nich miała miejsce już w 14 minucie gry, kiedy to Czerwiński oddał niecelny strzał głową po dośrodkowaniu Hateleya z rzutu rożnego.

Piast częściej operował piłkę i potrafił wymienić podania na połowie przeciwnika. Mistrzowie Polski w pierwszych 45 minutach oddawali więcej celnych strzałów, a pierwszy z nich pojawił się w 21 minucie. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Dziczek, lecz białoruski bramkarz nie dał się pokonać. Piast poszedł za ciosem i w 29 minucie ponownie Dziczek zmusił do interwencji bramkarza gospodarzy.

Dodano 10 lipca 2019r, w Koszykówka, przez misiek
KLM: Trzy polskie kluby z szansą na fazę grupową

Drużyna Igora Milicicia trafiła do grupy B, a za rywali będzie miała zespoły z Francji, Hiszpanii, Grecji, czy drużyn uczestniczących w kwalifikacjach. O prawo gry w fazie grupowej powalczą dwa inne polskie zespoły.

Historycznego wydarzenia doczekała się Polska Koszykówka na międzynarodowej arenie. Wraz z początkiem nowego sezonu o prawo gry w fazie grupowej Ligi Mistrzów powalczy dwie drużyny. Anwil Włocławek jako mistrz Polski ma zagwarantowany start w tych prestiżowych rozgrywkach, a o wejście do ścisłej europejskiej czołówki powalczą także Polski Cukier Toruń oraz Legia Warszawa. Stołeczny klub rywalizację o grę w fazie grupowej rozpocznie od pierwszej rundy, a rywalem zespołu będzie mistrz Kosowa – Z Mobile Pristina, a mecze kwalifikacyjne odbędą się w drugiej połowie września. Jeżeli drużynie uda się wywalczyć przepustkę do kolejnej rundy, to rywalem będzie bardziej wymagający rosyjski Niżny Nowogród. Teoretycznie łatwiejszą drogą powinni mieć zdobywcy srebrnych medali Mistrzostw Polski. Polski Cukier zmagania na europejskim poziomie rozpocznie od drugiej rundy kwalifikacji. Srebrni medaliści zmierzą się ze zwycięzcą pary Karhu Basket Kauhajoki – Tsmoki Mińsk. Mecze drugiej rundy kwalifikacji zaplanowano na 26 i 29 września.

Dodano 6 maja 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Piłka nożna: Terminarz klubowych rozgrywek w sezonie 2019/2020

Obecny sezon dobiega powoli końca, a wiele wskazuje na to, że końcowe zwycięstwo może przypaść FC Barcelonie. Tuż przed zakończeniem pucharowej rywalizacji władze klubowej piłki nożnej podały terminarz przyszłej edycji klubowych rozgrywek.

Polskie drużyny klubowe od lat marzą o awansie do fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów. Udaje się to nielicznym zespołem, a ostatni raz zaszczytnego grona doznała Legia Warszawa. Drużyna ówczesnego mistrza Polski rozgrywała mecze w fazie grupowej z Realem Madryt czy Borussią Dortmund. Kibice oglądali mnóstwo bramek, a udział w tych rozgrywkach do prestiż dla klubu oraz dodatkowy zastrzyk finansowy. Awans do fazy grupowej to także punkty rankingowe na koniec każdego sezonu. W przyszłym sezonie polska federacja będzie mogła wystawić cztery drużyny. Awans do kwalifikacji Ligi Mistrzów ma zapewniony mistrz Polski, drużyny z drugiego oraz trzeciego miejsca zagrają w kwalifikacjach Ligi Europy.

Finał Pucharu Polski wskazał, że takiego zaszczytu dozna także czwarta drużyna ligowej rywalizacji. Finał przyszłej edycji Ligi Mistrzów zostanie rozegrany na stadionie w Stambule, a finał Ligi Europy odbędzie się w Gdańsku.