Dodano 27 października 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Pierwszy lider tabeli od 74 lat.

W meczu 13 kolejki drużyna Radosława Sobolewskiego pokonała Jagiellonię Białystok 3:1. Wszystkie bramki dla popularnych Nafciarzy padły po stałych fragmentach gry. Nowy lider rozgrywek odniósł szóste zwycięstwo z rzędu.

Na początku rozgrywek Radosław Sobolewski przeją Wisłę Płock po problemach osobistych Leszka Ojrzyńskiego. Marsz w ligowej tabeli Nafciarzy rozpoczął się od wygranego meczu z Legią Warszawa na własnym stadionie pokonując rywala 1:0. Wisła Płock systematycznie awansowała w ligowej tabeli. Drużyna Sobolewskiego w kolejnych meczach wygrywała z: Wisłą Kraków, Rakowem Częstochowa, Arką Gdynia oraz ŁKS-em Łódź. Znakomita forma utrzymała się także w rywalizacji z Jagiellonią Białystok. W początkowych fragmentach meczu obie drużyny stworzyły po jednej szansie na zmianę wyniku.

W 4 minucie Węglarz obronił uderzenie Rzeźniczaka po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Jagiellonia odpowiedziała trzy minuty później, a Dahne obronił strzał Klimali i rozegraniu piłki przez Imaza.

Dodano 14 września 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Brożek strzela, Wisła punktuje rywali. Wygrali trzeci mecz u siebie.

Bohaterem miejscowej publiczności został doświadczony Paweł Brożek. Napastnik Białej Gwiazdy dwukrotnie wpisał się na listę strzelców strzelając czwartego i piątego gola w sezonie. Zespół Macieja Stolarczyka odniósł trzecią wygraną w sezonie.

Wisła Kraków wraca do skutecznej gry z poprzedniego sezonu. Zespół białej Gwiazdy strzelił najwięcej bramek po rozegraniu 37 kolejek polskiej ekstraklasy. Wisła Kraków we wszystkich meczach strzeliła aż 67 bramek. W bieżącym sezonie Wisła na swoim koncie po czterech meczach miała zaledwie jednego gola. Wynik bramkowy poprawiał się od meczów 5 kolejki. Cztery gole były udziałem w rywalizacji z beniaminkiem ŁKS-em Łódź, dwa trafienia w meczu z Jagiellonią Białystok oraz cztery w ostatnim spotkaniu przed własną publicznością z Zagłębiem Lubin. Wisła w meczu 7 kolejki strzelanie bramek rozpoczęła od akcji w 19 minucie gry.

Pierwszy gol był udziałem Michała Maka po tym jak dośrodkowaniem z bocznego sektora boiska wykazał się Savicević.

Dodano 20 sierpnia 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
ME Polska 2019: Terminarz

Drużyna Jacka Nawrockiego będzie gospodarzem turnieju finałowego Mistrzostw Europy, które zostaną rozegrane w czterech miastach-gospodarzach, a jednym z nich będzie Łódź.

W najbliższym turnieju o siatkarskie Mistrzostwo Europy kobiet zagra 24 reprezentacje. Drużyny zostały podzielone na cztery drużyny po sześć zespołów. Walka o grupowe zwycięstwo toczyć się będzie w czterech miastach-gospodarzach, a jednym z nich będzie Łódź, a także, Stambuł, Budapeszt oraz Bratysława. W czasie turnieju na parkiecie zaprezentuje się dwóch debiutantów: Portugalia oraz Estonia oraz sześć reprezentacji, które na swoim koncie mają, co najmniej jednej tytuł Mistrzyni Europy. Tytułu wywalczonego przed dwoma laty bronić będzie reprezentacja Serbii, a biało-czerwone zostały wylosowane w grupie B. Oprócz gospodyń w grupie znalazły się takie drużyny jak: Włochy, Belgia, Ukraina, Słowenia oraz Portugalia.

Awans do fazy pucharowej uzyska po cztery najlepsze drużyny z każdej grupy.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy terminarz fazy grupowej z udziałem polskich siatkarek:

1 kolejka 23 sierpnia godz. 20:30 Polska – Słowenia

2 kolejka 24 sierpnia godz. 20:30 Polska – Portugalia

3 kolejka 26 sierpnia godz.

Ekstraklasa: Wisła strzela gole na własnym stadionie

W meczu 5 kolejki zespół Macieja Stolarczyka na własnym stadionie o ligowe punkty rywalizował z beniaminkiem ŁKS-em Łódź. Formą błysnęli doświadczeni zawodnicy Białej Gwiazdy. Brożek dwukrotnie trafił do siatki, a asysta była udziałem Jakuba Błaszczykowskiego.

Wisła Kraków na początku nowego sezonu strzela gole tylko na własnym stadionie. Biała Gwiazda do meczu z beniaminkiem ŁKS-em Łódź miała jedno trafienie po zwycięskim spotkaniu z Górnikiem Zabrze, w którym zdobyła trzy punkty. Drużyna Macieja Stolarczyka bramkowe i punktowe konto poprawiła w meczu piątej kolejki. Dwie bramki były udziałem doświadczonego napastnika Pawła Brożka. Wychowanek krakowskiej drużyny ligowe konto w nowym sezonie otworzył w meczu 23 minucie.

W tym czasie napastnik gospodarzy wykorzystał dośrodkowanie Savicevicia z bocznego sektora boiska. Krakowski klub był skuteczniejszym zespołem w tym spotkaniu. Gospodarze stwarzali okazje po których strzelali bramki.

Dodano 4 sierpnia 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Lech Poznań z siedmioma punktami po trzech meczach

Ostatni raz komplet punktów Kolejarz przywiózł z delegacji po wygranych z Zagłębiem Sosnowiec oraz Wisłą Kraków. W trzeciej kolejce sezonu 2019/2020 drużyna Dariusza Żurawia 2:1 pokonała beniaminka rozgrywek ŁKS Łódź.

Grudzień 2018 roku to ostatni miesiąc, kiedy Lech Poznań cieszył się z trzech punktów na wyjeździe. W tym czasie zespół pokonał Wisłę Kraków oraz Zagłębie Sosnowiec, a w dwóch meczach był w stanie zachować czyste konto. Po tym zdarzeniu Lech zanotował dziewięć spotkań, w których albo remisował albo przegrywał. Przełamanie nastąpiło w 10 pojedynku w rywalizacji na wyjeździe z beniaminkiem ŁKS-em Łódź. Goście wynik spotkania otworzyli już w 4 minucie gry.

Na listę strzelców wpisał się Amaral. Portugalczyk wykorzystał rozegranie piłki przez swojego rodaka Tibę i mocnym strzałem w dłuższy róg bramki pokonał bramkarza beniaminka. ŁKS oddawał dużo strzałów po 15 minucie gry. W tym czasie aktywni byli Kujawa oraz Ramirez.

Dodano 7 lipca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Mecze towarzyskie: Międzynarodowe granie Lecha Poznań

Drużyna Dariusza Żurawia w czasie okresu przygotowawczego poczyniła kilka transferów, które mają dać zgranie w meczach kontrolnych. Zespół Kolejarza większość gier kontrolnych rozgrywa na międzynarodowym poziomie, a ostatnim sparing partnerem był duński FC Midtjylland.

Lech Poznań mecze kontrolne rozpoczął od rywalizacji z Widzewem Łódź. Pojedynek zakończył się zdecydowanym zwycięstwem poznańskiego zespołu, a bramki strzelali: Skrzypczak, Tiba oraz Jevtić. Lech wygrał z Brondby różnicą jednego gola. Porażka nastąpiła w trzecim meczu kontrolnym z AEK Larnaca, a po nim przyszło zwycięstwo nad FC Midtyjlland. Mecz rozgrywany był w Poznaniu, a obie drużyny stworzyły kilka klarownych okazji do zmiany wyniku. Pierwsza szansa pojawiła się po stronie poznańskiego zespołu. Niecelny strzał w 10 minucie gry oddał pozyskany podczas letniego okienka transferowego Crnomarković.

Duńska drużyna to wicemistrz kraju, która miała przewagę w posiadaniu piłki i stwarzał zagrożenie głównie po atakach pozycyjnych i akcji w bocznych sektorach boiska. W początkowych fragmentach pojedynku aktywnym piłkarzem był Andersson.

Dodano 15 maja 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
MŚ U-20: Kalendarz fazy grupowej młodzieżowego championatu

Miastami gospodarzami będzie sześć miast: Gdańsk, Bydgoszcz, Tychy, Lublin, Bielsko-biała oraz Łódź. Mecz otwarcia odbędzie się na stadionie Widzewa, gdzie młodzi polscy piłkarze zmierzą się z reprezentacją Kolumbii.

W czasie turnieju finałowego piłkarskich Mistrzostw Świata zaprezentuje się 24 reprezentacje młodzieżowe. Nie zabraknie w nich drużyny prowadzonej przez Jacka Magierę, która jest gospodarzem światowego championatu. Drużyny narodowe zostały podzielone na sześć grupy po cztery zespoły w każdej. W fazie grupowej każdy z uczestników rozegra po trzy mecze, a o dalszej kolejności zdecyduje kolejność w tabeli. Bezpośredni awans do fazy pucharowej uzyska po dwie reprezentacje oraz cztery najlepsze drużyny z drugich miejsc. 16 reprezentacji zagra systemem pucharowym gdzie przegrywający opada. Poniżej przedstawiamy. W czasie turnieju odbędzie się 48 grupowych i pucharowych pojedynków. Przed startem turnieju warto zapoznać się z terminarzem piłkarskiej imprezy w fazie grupowej:

Grupa A:

23 maja godz.

Dodano 15 marca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
1 liga: Stal Mielec straciła pięć punktów w dwóch meczach

W meczu przed własną publicznością drużyna Ryszarda Tarasiewicza o ligowe punkty rywalizowała z zespołem Andrzeja Skowronka. Obie drużyny na swoim koncie w czasie wiosennych pojedynków uzyskały po jednym zwycięstwie, a Tyszanie zgromadzili cztery punkty.

Stal Mielec to drużyna, która marzy o grze w piłkarskiej ekstraklasie. Zespół prowadzony przez Andrzeja Skowronka na swoim koncie w czasie wiosennej części rywalizacji zgromadził tylko trzy punkty. Goście wygrali pierwszy mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała oraz przegrali z ŁKS-em Łódź. W drugim wyjazdowym meczu zespół mierzył się z GKS-em Tychy. Obie drużyny w pierwszych 10 minutach gry stworzyły trzy bramkowe okazje. Pierwsi zaatakowali gospodarze i w trzeciej minucie gry Grzybek oddał niecelny strzał po rozegraniu piłki z rzutu rożnego.

Na odpowiedź przyjezdnych trzeba było poczekać 180 sekund. Bramkowa okazja miała miejsce po uderzeniu piłki przez Getingera. Gospodarze zagrożenie stwarzali głównie po stałych fragmentach gry.

Dodano 10 marca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
1 liga: Beniaminek, co raz bliżej awansu

Drużyna Kazimierza Moskala zamieniła się miejscami ze Stalą Mielec po rozegraniu spotkania w kolejce zaplecza ekstraklasy. Przyjezdni strzelili o jednego gola więcej, a bramkowe zdarzenie miało miejsce po pewnie wykonanym rzucie karnym.

ŁKS Łódź przed rozpoczęciem wiosennej części ligowej rywalizacji w pierwszej lidze na swoim koncie miał 10 zwycięstw. Drużyna Kazimierza Moskala znacząco przybliżyła się do awansu do ekstraklasy po rozegraniu dwóch wiosennych pojedynków. Na własnym stadionie zespół zdecydowanie 3:0 pokonał walczącą o utrzymanie Garbarnię Kraków, a w meczu 23 kolejki na wyjeździe rywalizował o ligowe punkty z pretendentem do awansu Stalą Mielec. Oba zespoły w początkowych fragmentach pojedynku starały się zagrozić bramce rywala głównie po rzutach wolnych. W siódmej minucie siódmego gola w sezonie starał się strzelić Dani Ramirez.

Hiszpański zawodnik zagrał jednak zbyt mocno w pole karne. Gospodarze pierwszą bramkową akcję stworzyli trzy minuty wcześniej. Na listę strzelców mógł wpisać się Nowak po rzucie wolnym dla gospodarzy. Walczące o ligowe punkty drużyny grały zachowawczo i w środkowej strefie boiska.

Dodano 5 września 2018r, w Siatkówka, przez misiek
MŚ w siatkówce 2018: Droga Polaków do złota w 2014 roku

Kadra znacząco będzie się różnić od zespołu Stephana Antigi, ale warto sobie przypomnieć drogę polskiej reprezentacji do drugiego złota w historii występów na światowym championacie.

Reprezentacja Polski była gospodarzem 18 edycji turnieju o siatkarskie Mistrzostwo Świata. Początek siatkarskiego turnieju odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie, a mecz otwarcia na żywo oglądało 70 tys. kibiców. Pierwszym rywalem byli serbscy zawodnicy, a biało-czerwoni rozstrzygnęli spotkanie w trzech setach. Znakomita drużyna francuskiego szkoleniowca w pierwszej rundzie fazy grupowej wygrała wszystkie pięć pojedynków i zajęła pierwsze miejsce z dorobkiem 15 punktów. Polska drużyna straciła tylko jednego seta w rywalizacji z Kamerunem, a pozostałe mecze z Argentyną, Wenezuelą i Australią wygrali po 3:0.

Polska drużyna mecze drugiej fazy grupowej rozgrywała w Łodzi. W Atlas Arenie rywalami polskiej reprezentacji okazały się zespoły Z Francji, Iranu, Stanów Zjednoczonych oraz Włoch. Polacy na początek przegrali ze Stanami Zjednoczonymi 1:3. Zwycięstwo siatkarzy zza oceanu okazało się nie wystarczające, gdzie zespół zajął czwarte miejsce nie awansując do kolejnej rundy turnieju.

Dodano 22 sierpnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
1 liga: Stal Mielec wypunktowała beniaminka

Przed własną publicznością w walce o ligowe punkty w meczu 6 kolejki zmierzył się ze Stalą Mielec. Goście okazali się skuteczniejsi w obronie strzelając przy tym gospodarzom dwa gole. Stal po zakończonym spotkaniu mogła cieszyć się z trzeciego zwycięstwa na boisku przeciwnika.

Stal Mielec większość spotkań na początku rozgrywek zaplecza ekstraklasy rozgrywała na boisku przeciwnika. Zespół był w stanie w delegacjach odnieść dwa zwycięstwa i liczył na kolejny komplet punktów w rywalizacji z trudnym przeciwnikiem jakim był beniaminek ŁKS Łódź. Od początku spotkania to gospodarze starali się narzucić własny styl gry. Miejscowi większość ofensywnych akcji starali się przeprowadzać w bocznych sektorach boiska. Jedna z nich w 12 minucie mogła przynieść powodzenie.

Aktywny Radionow dośrodkował w pole karne. Futbolówka nie trafiła do kolegów z drużyny, gdyż skuteczni obrońcy stali zapobiegli stracie wyniku. Przyjezdni starali się zmienić bezbramkowy rezultat głównie po zagrożeniach ze stałego fragmentu gry.

Dodano 1 czerwca 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów: Monster blok polskiej reprezentacji

W czwartym meczu przed własną publicznością podopieczni belgijskiego szkoleniowca pewnie pokonali Francję 3:0. Gospodarze zaprezentowali efektowną grę blokiem, gdzie przez trzy sety meczu uzbierali aż 9 punktowych bloków.

Biało-czerwoni zamierzali utrzymać pierwszą lokatę po czwartym spotkaniu w siatkarskiej Lidze Narodów. Zadanie nie było łatwe, gdyż przeciwnikiem biało-czerwonych byli zwycięzcy ostatniej edycji Ligi Światowej reprezentacja Francji. Trójkolorowi w pierwszej partii nie byli w stanie nawiązać skutecznej walki z polskimi zawodnikami. Polacy znakomicie rozpoczęli mecz od dwóch punktowych bloków oraz skutecznych ataków Kubiaka.

Biało-czerwoni szybko objęli prowadzenie w meczu 4:2 i powiększali je w kolejnych minutach spotkania. Znakomita gra w obronie umożliwiała wyprowadzanie kontr. Wysoka skuteczność w ataku dawała kolejne punkty przewagi. Skuteczny był wracający do polskiego zespołu doświadczony Bartosz Kurek. Atakujący polskiego zespołu zdobywał wiele punktów, a jedna z kontr powiększyła prowadzenie do siedmiu punktów 19:12.

Liga Narodów: Na początek Francja, później powinno być łatwiej

Biało-czerwoni w drugim weekendzie będą gospodarzem turnieju, a siatkarskie spotkania rozgrywane będą w Atlas Arenie w Łodzi. Finałowy turniej rozgrywany będzie we Francji, a warunkiem awansu będzie zagwarantowanie sobie miejsca w pierwszej piątce.

Siatkarska Liga Narodów to nowa formuła Ligi Światowej. 16 reprezentacji walczy w pięciu weekendach o powiększenie drużynowego dorobku i awansu do turnieju finałowego który zostanie rozegrany we Francji. Biało-czerwoni prowadzeni przez belgijskiego szkoleniowca w pierwszym weekendzie pokonali: Koreę Południową, Rosję i Kanadę. Z kompletem dziewięciu punktów przewodzą w ligowej tabeli. Druga jest Francja, a pierwsze spotkanie zostanie rozegrane pomiędzy tymi dwoma drużynami. Stawkę drużyn walczących o ligowe punkty uzupełnią reprezentacje Niemiec oraz Chin. Ewentualne trzy zwycięstwa znacząco przybliżą polskich siatkarzy do turnieju finałowego, ale najważniejsza impreza będzie rozgrywana na włosko-bułgarskich parkietach, gdzie biało-czerwoni bronić będą złotego medalu. W drugim weekendzie polscy siatkarze swoje mecze rozgrywać będą o godz. 16:00.

Dodano 22 grudnia 2017r, w Siatkówka, przez misiek
KMŚ 2017: Zenit rozkręca się w fazie grupowej

Podopieczni Vladimira Alekhny w Polsce uczestniczą w klubowych mistrzostwach świata. W pierwszym spotkaniu fazy grupowej naszpikowana gwiazdami światowego formatu drużyna podejmowała Personal Bolivar. Mecz miał jednostronny przebieg.

Zenitowi Kazań do klubowej gabloty brakuje tylko jedno trofeum. Rosyjska drużyna zna smak zwycięstwa w rodzimej rywalizacji w siatkarskiej Lidze Mistrzów, ale brakuje im sukcesu na międzynarodowej arenie. Po raz pierwszy w bogatej historii klubowe mistrzostwa świata rozgrywane są na polskich parkietach. W pierwszym meczu fazy grupowej rosyjska drużyna miała łatwego przeciwnika w drużynie Personal Bolivar. Argentyński zespół stawiał opór zwłaszcza na początku każdego z setów. W pierwszym walczące o zwycięstwo zespoły zdobywały wiele punktów po błędach przeciwnika głównie w polu serwisowym. Skuteczni na skrzydłach po stronie rosyjskiego zespołu byli Leon, czy Anderson. Ważne punkty były udziałem Mikhaylova.

Dodano 8 listopada 2017r, w Siatkówka, przez misiek
KMŚ 2017: W Polsce zagrają najlepsze drużyny klubowe

13 edycja rozgrywek odbędzie się od 12 do 17 grudnia bieżącego roku. Gospodarzem imprezy będą trzy miasta: Opole, Łódź, Kraków. Polskę reprezentować będą ZAKSA Kędzierzyn Koźle oraz PGE Skra Bełchatów. Najbliższa impreza będzie okazją do wywalczenia piątego medalu dla polskiej siatkówki.

Osiem drużyn walczyć będzie o trzy miejsca podczas klubowych mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn. Dwie z nich reprezentować będą polską siatkówkę. Stawkę zespołów uzupełniają: ubiegłoroczny zwycięstwa brazylijskie Sada Cruzeiro, zwycięzca Ligi Mistrzów z poprzedniego sezon rosyjski Zenit Kazań, włoskie Cucine Lube Civitanova, argentyńskie Personal Bolivar, irańskie Sarmayeh Bank Teheran oraz chiński przedstawiciel Fudan University Shanghai. Każda z drużyn rozegra trzy mecze fazy grupowej. Na ich podstawie zostaną wyłonieni półfinaliści rozgrywek, wśród których zostanie wyłoniony klubowy mistrz świata. Najlepsze zespoły rozegrają pięć pojedynków w ciągu krótkiego odstępu czasu.

1 liga: Miedź w meczu wykorzystała ogranie ligowe

Na własnym stadionie Odra Opole podejmowała ofensywnie grającą Miedź Legnica. Zgromadzeni na miejscowym stadionie kibice obejrzeli aż sześć bramek, z cztery miały miejsce w drugiej połowie. Goście wykonywani także dwa rzuty karne.

Stadion Odry Opole był świadkiem rywalizacji trzeciej kolejki pierwszej ligi. Mający dwa zwycięstwa beniaminek podejmował na własnym stadionie Miedź Legnicę, która wywalczyła dwa remisy. Obie drużyny zamierzały podtrzymać status niepokonanej ekipy w bieżących rozgrywkach i odnieść cenne zwycięstwo. Cel w początkowych minutach meczu realizowali gospodarze.

Miejscowi potrafili wykorzystać błąd przeciwnika, który pojawił się już w 6 minucie gry. W tym czasie piłkę w środkowej strefie boiska przejął Marek Gancarczyk. Doświadczony zawodnik Odry zdecydował się na indywidualną akcję i mocny strzał po ziemi niemal z linii pola karnego. Futbolówka zmierzała przy bliższym słupku i gospodarze mogli cieszyć się z jednobramkowego prowadzenia.

Dodano 19 lipca 2017r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Światowa 2017: Rosjanie pokazali wyższość nad irańską drużyną

W kolejnym meczu siatkarze zbornej rywalizowali z Iranem. Wynik pierwszego seta miał kluczowe znaczenie dla losów całego pojedynku. Rosjanie wywalczyli komplet punktów i poprawili bilans zwycięstw do porażek.

Liga Światowa to prestiżowe rozgrywki. Każda z reprezentacji che wywalczyć zwycięstwo, choć nie wszystkim jest to dane. Jednym z faworytów jest drużyna narodowa Rosji, która w walce o komplet trzech punktów podejmowała reprezentację Iranu. Początek meczu był bardzo wyrównany. Iran zdobywał wiele punktów po błędach przeciwnika oraz w ataku ze skrzydła za sprawą Ghary. Rosjanie odpowiadali skutecznymi zagraniami Likhosherstova. W reprezentacji Rosji aktywni byli środkowi. Ważne punkty były udziałem Kurkaeva.