Dodano 19 stycznia 2020r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Los Angeles zmierza po zwycięstwo w konferencji

Lider konferencji zachodniej na wyjeździe rywalizował z Houston Rockets. Drużyna z miasta aniołów pokonała przeciwnika 124:115, a najskuteczniejszym zawodnikiem został LeBron James, który zanotował 31 punktów oraz 12 asyst.

Los Angeles Lakers pewnie zmierza po pierwsze miejsce na zakończenie sezonu zasadniczego w konferencji zachodniej. W meczu wyjazdowym drużyna z miasta Aniołów o ligowy sukces walczyła na wymagającym parkiecie w Houston z miejscowymi Rakietami.

Pierwsza kwarta należała do gospodarzy. Aktywny w rzutach za trzy był Harden. Capela z Wstroobkiem trafiali pod koszem, a Gordon z dystansu. W drużynie Lakers znakomite asysty rozdzielał Jems z których korzystali Green oraz Pope. Po 12 minutach Houston prowadziło 34:27. Nieznaczna przewaga utrzymywała się na początku drugiej kwarty. Indywidualne akcje były udziałem Westbrooka, efektownie grał Capela.

Dodano 26 października 2019r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Los Angeles korzysta na letnich transferach.

Rywalem po porażce w derbach z Los Angeles Clippers była drużyna Utah Jazz. Mecz zakończył się wynikiem 95:86. Duet James-Davis zgromadził 53 punkty.

Utah Jazz rozpoczęło spotkanie od dwóch efektownych akcji Goberta po podaniach od Inglesa oraz Mitchella. Aktywni od początku w drużynie Lakers byli Davis oraz James, a jeden z rzutów za trzy punkty Greena dał prowadzenie Lakersom 10:8. Końcówka pierwszej kwarty to punktowa seria Lakers 10:0. Punktował głównie Davis po wymuszonych faulach i punktach z linii rzutów wolnych. Zbiórki w ataku notował Howard, a akcja Davisa po stronie Utah dała prowadzenie Lakersom po 12 minutach gry 24;17.

W drugiej kwarcie przez pierwsze sześć minut gry Utah przeprowadziło jedną skuteczną akcję w wykonaniu O`Neala, który trafił za trzy punkty. Lakers powiększyło przewagę do 10 punktów. Z dystansu punktował Daniels, a James oraz Bradley punktowali z linii rzutów wolnych.

Dodano 26 grudnia 2018r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Los Angeles Lakers z jubileuszowym zwycięstwem

Drużyna z Kalifornii od początku trwających rozgrywek pozyskała największą gwiazdę LeBrona Jamesa. Doświadczony Amerykanin potrafił poprowadzić kolegów z zespołu do jubileuszowego 20 zwycięstwa w sezonie.

Koszykarze Los Angeles Lakers w poprzednim sezonie na swoim koncie zanotowali 35 ligowych zwycięstw. Uzyskany wynik nie dał awansu do rundy play-off i walki o mistrzowską koronę koszykarskiej NBA. W bieżących rozgrywkach zespół z miasta aniołów jest w stanie rywalizować z największymi drużynami w lidze o kolejne zwycięstwa. Zespół pozyskał doświadczonego LeBrona Jamesa, który potrafi zdobywać ponad 20 punktów w czasie jednego pojedynku. Los Angeles w kolejnym meczu sezonu zasadniczego rozgrywali mecz z Golden State Warriors.

Od początku meczu byli w stanie objąć punktową inicjatywę, a w początkowych fragmentach meczu kluczowym zawodnikiem był James. Amerykanin umiejętnie wykonywał rzuty wolne, a także rozdzielał asysty kolegom z drużyny. Łatwe punkty były udziałem Zubaca pod koszem czy Balla i Kuzmy z dystansu. Po stronie gospodarzy brakowało skuteczności w oddawaniu celnych rzutów.

Dodano 28 października 2018r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: San Antonio obroną wygrało z Lakers. W czwartej kwarcie ledwie 18 punktów

W kolejnym meczu na początku sezonu zasadniczego przed własną halą zespół podejmował przebudowane Los Angeles Lakers. Przyjezdnym nie pomogła znakomita skuteczność LeBrona Jaemsa. Po stronie San Antonio znakomitą formę imponował Marcus Derozan.

Każda z drużyn sezonu zasadniczego NBA musi rozegrać 82 ligowe pojedynki. Na ich podstawie i liczbie uzyskanych zwycięstw kreowana jest tabela oraz drużyny, które uzyskają prawo gry w rozgrywkach play-off. Po raz 23 z rzędu w swojej klubowej karierze San Antonio Spurs chce wywalczyć awans i mieć nadzieję walki o mistrzowską koronę po raz szósty w historii klubu. San Antonio rozegrało piąty mecz w sezonie oraz mogło pochwalić się dodatnim bilansem zwycięstw do porażek. Rywalem zespołu była drużyna Los Angeles Lakers. Początek meczu udanie rozpoczął się dla przyjezdnych zawodników, którzy dwoma celnymi rzutami za trzy oraz akcją Jamesa objęli prowadzenie 8:2.

Gospodarze nie rezygnowali ze swojej koszykówki. San Antonio grało skutecznie pod koszem przeciwnika.

Dodano 12 lipca 2018r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Nowy król w mieście aniołów

Ostatnie cztery sezony doświadczony Amerykanin spędził w Cleveland Cavaliers. Przez 11 lat rozegrał blisko 800 spotkań dla jednego zespołu. Złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie oraz Londynie nie zamierzał kończyć sportowej kariery. Jego nowe wyzwanie od przyszłego sezonu do Los Angeles Lakers.

LeBron James sportową karierę kontynuuje od 15 lat. Przez cały okres przebywania na parkiecie zawodnik reprezentował tylko dwa kluby. Aż 11 lat z przerwami na grę w Miami Heat spędził w Cleveland Cavaliers, z którym zdobył tylko jedno mistrzostwo NBA. Pozostałe dwa w karierze doświadczonego Amerykanina zostały wywalczone z Miami. Wzorowany ma Michaelu Jordanie w 2008 roku sięgnął po koronę króla strzelców całych rozgrywek. Od 2005 roku jest wybierany do meczu Gwiazd NBA. Jako jedyny zawodnik w historii przekroczył granicę 30 tysięcy zdobytych punktów oraz 7 tysięcy asyst i zbiórek.

Dodano 28 października 2017r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Wyrównany bilans Bostonu na początku sezonu

Zespół w finałach występował 21 razy i odniósł 17 zwycięstw. W bieżących czasach koszykarzom Bostonu trudno jest wywalczyć awans do wielkiego finału, ale zespół notorycznie walczy o jak największą liczbę sukcesów na zakończenie sezonu zasadniczego.

Ostatni raz koszykarze Bostonu w finale zagrali w 2010 roku. W tym czasie po siedmiu meczach ulegli późniejszym mistrzom Los Angeles Lakers. Zespół notoryczne jest przebudowany, ale koszykarzy stać na walkę o najwyższe cele w danym sezonie w swojej konferencji. W bieżącym roku może być podobnie, a drużyna Bostonu potrafili wygrywać mecze z trudnymi rywalami na ich terenie. W 5 piątym spotkaniu sezonu zasadniczego Boston rywalizował z Milwaukee Bucks. Już od początku meczu goście byli w stanie narzucić własny styl gry. Szybkie akcje sprawiły, łatwość zdobywania ligowych punktów. Przyjezdni na początku meczu zaprezentowali punktową serię 11:0.

Najbardziej aktywni w zdobywaniu punktów okazali się Irving, Harford oraz Tatum.

Dodano 10 kwietnia 2017r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Niecodzienna seria Golden State Warriors

Wojownicy w bieżących rozgrywkach zamierzają zdetronizować aktualnego mistrza Clevland Cavaliers. Koszykarze wojowników do lider konferencji wschodniej, który jest na najlepszej drodze po kolejne zwycięstwo w sezonie regularnym. Stephen Curry i spółka na swoim koncie mają 14 zwycięstw z rzędu.

Golden State Warriors nie chce popełnić błędu z poprzedniego sezonu. Koszykarze wojowników po raz pierwszy w historii rozgrywek na swoim koncie mogli pochwalić się pojedynczą liczbą przegranych pojedynków w sezonie zasadniczym i w cuglach wygrać całe rozgrywki. Taki scenariusz nie sprawdził się jednak w play-off. Mimo prowadzenia z Clevland Cavaliers w finale 3:1 to LeBron James i spółka byli w stanie przechylić szalę na swoją korzyść i wygrać całą rywalizację 4:3. Bieżący sezon jest inny. Koszykarze wojowników mistrzowską formę szykują na rozgrywki play-off. Pod zakończenie sezonu regularnego Golden State na swoim koncie ma 14 wygranych pojedynków z rzędu. Sukcesy są tym cenniejsze, że zostały wywalczone także na trudnych parkietach przeciwnika.