Dodano 18 maja 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów 2019: Kadry damskiego oraz męskiego zespołu

Obaj szkoleniowcy ogłosili listę zawodników oraz zawodniczek, które reprezentować będą Polskę na międzynarodowej arenie.

Reprezentacje Polski w siatkówce kobiet i mężczyzn będą gospodarzem pierwszego turnieju rozgrywek siatkarskiej Ligi Narodów. Drużyna prowadzona przez Jacka Nawrockiego ligową rywalizację rozpocznie od turnieju w Opolu, a pierwszymi przeciwniczkami w walce o pucharowe punkty będą drużyny: Niemiec, Włoch oraz Tajlandii. Mecze rozgrywane będą od 21 maja i potrwają trzy dni. Reprezentacja Polski mężczyzn rywalizować będzie w Katowicach, a początek siatkarskich zmagań przewidziano na weekend między 31 maja, a drugim czerwca.

Polska drużyna prowadzona przez belgijskiego szkoleniowca zmierzy się z Australią, Stanami Zjednoczonymi oraz Brazylią. Wyniki poszczególnych spotkań zdecydują, czy obie drużyny żeńska oraz męska będą miały szansę awansu do turnieju finałowego. Poniżej przedstawiamy składy polskiej kobiecej i męskiej reprezentacji na sezon Ligi Narodów w 2019 roku:

Skład kobiecej reprezentacji Polski:

Klaudia Alagierska, Monika Bociek, Weronika Centka, Zuzanna Efimienko, Zuzanna Górecka, Alicja Grabka, Martyna Grajber, Monika Jagła, Małgorzata Jasek, Agnieszka Kąkolewska, Martyna Łukasik, Paulina Maj, Natalia Mędrzyk, Emilia Mucha, Natalia Murek, Julia Nowicka, Marlena Pleśnierowicz, Olivia Różańska, Malwina Smarzek, Maria Stenzel, Magdalena Stysiak, Julia Twardowska, Kamila Witkowska, Joanna Wołosz, Marta Wójcik.

Trener: Jacek Nawrocki

Skład męskiej reprezentacji Polski:

Bartosz Bednorz, Mateusz Beniek, Bartłomiej Błądź, Fabian Drzyzga, Bartosz Filipiak, Jan Firlej, Tomasz Fornal, Jędrzej Gruszyński, Paweł Habala, Norbert Huber, Marcin Janusz, Łukasz Kaczmarek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Marcin Komenda, Dawid Konarski, Michał Kubiak, Bartosz Kwolek, Grzegorz Łomacz, Piotr Łukasik, Maciej Muzaj, Piotr Nowakowski, Jakub Popiwczak, Damian Schulz, Michał Szlachta, Aleksander Śliwka, Damian Wojtaszek, Andrzej Wrona, Paweł Zatorski.

Trener: Vital Heynen

.

Dodano 23 grudnia 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Plus Liga: Trefl Gdańsk poprawił sobie humory przed świętami

Drużyna włoskiego szkoleniowca o komplet punktów po efektownym zwycięstwie nad Recycling Volley Berlin rywalizowała z ostatnią drużyną w tabeli MKS-em Będzin. Faworyt nie zawiódł i siatkarze Trefla cieszyli się z jubileuszowego zwycięstwa w lidze.

Siatkarskie rozgrywki na najwyższym poziomie w Polsce osiągnęły półmetek. Przed świętami została rozegrana 13 kolejka gier. Szczęśliwa okazała się dla zawodników Trefla Gdańsk. Drużyna włoskiego szkoleniowca o ligowe punkty walczyła na parkiecie w Sosnowcu z MKS-em Będzin. Tylko początek pierwszego seta dawał nadzieję miejscowym zawodnikom na sprawienie ligowej niespodzianki. Trefl zaczął budować swoją przewagę dzięki zagrywce Muzaja. Atak na kontrze Hebdy sprawił, że Trefl prowadził 5:3.

Drużyna z Będzina starała się odpowiadać głównie za sprawą skutecznych ataków australijskiego zawodnika Williamsa. Gospodarze w pierwszej partii grali skutecznym blokiem.

Dodano 12 października 2017r, w Siatkówka, przez misiek
Plus Liga: Mistrz, blisko czołówki

Po dwóch wyjazdowych spotkaniach aktualni mistrzowskie Polski po raz pierwszy zaprezentowali się przed własną publicznością. Rywalem obrońców trofeum byli siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy kilka dni wcześniej pokonali PGE Skrę Bełchatów.

Na początku sezonu siatkarskiego można obserwować wiele ciekawych i interesujących pojedynków. Mecze stoją na wysokim siatkarskim poziomie, a walczące drużyny są w wysokiej formie. Podobne zdarzenie miało miejsce w rywalizacji ZAKSY Kędzierzyn Koźle oraz Jastrzębskiego Węgla. Mistrzom Polski nie znudziło się wygrywanie ligowych pojedynków i w trzecim meczu zamierzali wywalczyć komplet trzech punktów. Gospodarze od początku meczu narzucili własny styl gry. Zagrywka miała kluczowe znaczenie w zdobywaniu punktów.

Pierwsza seria przytrafiła się przy zagrywkach Mateusza Bieńka. Utalentowany środkowy utrudnił rozegranie piłki przez Kampę, a jego koledzy z drużyny umiejętnie blokowali przeciwnika. Kilka z rzędu punktów w tym elemencie gry sprawiło, że gospodarze prowadzili w pierwszym secie 7:3.

Dodano 9 października 2017r, w Siatkówka, przez misiek
Plus Liga: Pierwszy mecz w sezonie pokazał, że Jastrzębie może być mocne

W pierwszym swoim meczu obie drużyny spotkały się na parkiecie w Jastrzębiu. Gospodarze zamierzają powalczyć o coś więcej niż tylko brązowy medal ostatniego sezonu ligowego.

Jastrzębski Węgiel i PGE Skra Bełchatów w bieżącym sezonie zamierzają powalczyć o górną połowę ligowej tabeli Polskiej Ligi Siatkówki Mężczyzn. Oba zespoły będą chciały się znaleźć w strefie medalowe, choć chętnych jest znacznie więcej. Kluczowe będą mecze zainteresowanych drużyn dla ustalenia ligowej tabeli, a jedno z nich zostało rozegrane już w trzeciej kolejce. Od początku pierwszego seta Jastrzębie starało się narzucić własny styl gry. Gospodarze grali efektownie zagrywką zdobywając wiele ważnych ligowych punktów. Punktową serię rozpoczął Maciej Muzaj, a ważne punkty były udziałem Damiana Boruha. Po jednym z zagrań gospodarze prowadzili 10:6.

Miejscowi nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa do zakończenia pierwszego seta utrzymując do jego zakończenia kilku punktową przewagę. Skra liczyła na ataki swoich najbardziej doświadczony zawodników.

Dodano 5 czerwca 2017r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Światowa 2017: Cztery sety w meczu Włochy-Polska

Gospodarzem imprezy była włoska drużyna, a podopieczni nowego szkoleniowca rywalizowali o ligowe punkty z miejscowymi zawodnikami. Mecz stał na wysokim siatkarskim poziomie, a wynik pojedynku rozstrzygnął się w czterech setach.

Reprezentacja Włoch to wicemistrzowie olimpijscy z ostatnich Letnich Igrzysk rozgrywanych na brazylijskich parkietach. Biało-czerwoni bronią złotego medalu z mistrzostw świata rozgrywanych na polskich parkietach trzy lata temu. Obie drużyny przygotowują się do sierpniowo-wrześniowych Mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn. W pierwszym secie w początkowych jego fragmentach punktowa inicjatywa należała do polskich zawodników. Podopieczni Ferdinando De Giorgiego znakomicie grali w obronie mając możliwość wyprowadzania skutecznych kontr. Przed pierwszą przerwą techniczną w tym elemencie niezawodni byli Bartosz Kurek,czy Dawid Konarski. Polscy siatkarze objęli prowadzenie 7:3.

W kolejnych fragmentach pierwszego seta gospodarze poprawili grę w obronie oraz w zagrywce. Wiele punktów zdobywała dwójka skrzydłowych Lanza oraz Vettori.