Dodano 14 czerwca 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Anwil wygrał decydujące starcie.

Gospodarzem spotkania był Polski Cukier Toruń, który podejmował obrońcę złotych medali Anwil Włocławek. W finałowych pojedynkach batalia o sukces na polskich parkietach toczyła się do czterech zwycięstw.

Anwil Włocławek potrafił przegrywając 2:3 wygrać szóste spotkanie wielkiego finału i doprowadzić do siódmego starcia o Mistrzostwo Polski. Obie drużyny oddawały wiele celnych rzutów za trzy punkty. Dla przyjezdnych trafił Szewczyk, a miejscowym odpowiedział dwukrotnie Umeh. Drużyny grały bardzo zespołową koszykówkę. Dla Anwilu asysty rozdzielali Almeida oraz Simon, a po stronie gospodarzy Lowery. Celny rzut z dystansu dołożył Gruszecki, a Cel koszyatał z podań pod koszem ze strony Kuliga. Gospodarze notowali zbiórki w ataku, ale to akcje Almeidy, Michalaka oraz Łączyńskiego za trzy dały prowadzenie Anwilowi po 10 minutach gry 28:21.

W drugiej odsłonie Michalak oraz Łączyński zdobyli kolejne sześć punktów, a Toruń zdobywał punkty głównie pod koszem za sprawą Cela, czy Kuliga. Punktowa inicjatywa należała do Mistrza Polski, Borussard zdobył trzy punkty i Anwil prowadził 43:34.

Dodano 4 czerwca 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Anwil zrobił drugi krok do obrony tytułu

Mistrzowie Polski po dwóch meczach w Toruniu na własnym parkiecie podejmowali Polski Cukier. Mecze finałowe toczą się do czterech wygranych pojedynku, a w trwającej serii Mistrz Polski prowadzi 2:1

Anwil Włocławek po trzech rozegranych finałowych meczach Polskiej Ligi Koszykówki Mężczyzn jest bliższy wywalczenia złotych medali. Drużyna Igora Milicicia po dwóch meczach w Toruniu realizuje plan pokonania w dwóch meczach przed własną publicznością. Trzecie finałowe spotkanie lepiej rozpoczęła drużyna gości. Przyjezdni prowadzili już 10:0, ale nie byli w stanie utrzymać do zakończenia meczu. W tym czasie zdobywanie punktów rozpoczął od celnego rzutu za trzy punkty Gruszecki. Aktywny pod koszem był Mbodj, a punktową serię zakończył Wiśniewski. Anwil systematycznie odrabiał straty. Do zakończenia pierwszej kwarty udało się odrobić pięć punktów, a kluczowe akcje przeprowadzał Lichodiej wykorzystując podania Łączyńskiego. Anwil korzystał na przewinieniach, a łatwe punkty były udziałem Almeidy oraz Zyskowskiego. Anwil po dziesięciu minutach gry przegrywał 20:25.

Dodano 6 maja 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Piłka nożna: Terminarz klubowych rozgrywek w sezonie 2019/2020

Obecny sezon dobiega powoli końca, a wiele wskazuje na to, że końcowe zwycięstwo może przypaść FC Barcelonie. Tuż przed zakończeniem pucharowej rywalizacji władze klubowej piłki nożnej podały terminarz przyszłej edycji klubowych rozgrywek.

Polskie drużyny klubowe od lat marzą o awansie do fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów. Udaje się to nielicznym zespołem, a ostatni raz zaszczytnego grona doznała Legia Warszawa. Drużyna ówczesnego mistrza Polski rozgrywała mecze w fazie grupowej z Realem Madryt czy Borussią Dortmund. Kibice oglądali mnóstwo bramek, a udział w tych rozgrywkach do prestiż dla klubu oraz dodatkowy zastrzyk finansowy. Awans do fazy grupowej to także punkty rankingowe na koniec każdego sezonu. W przyszłym sezonie polska federacja będzie mogła wystawić cztery drużyny. Awans do kwalifikacji Ligi Mistrzów ma zapewniony mistrz Polski, drużyny z drugiego oraz trzeciego miejsca zagrają w kwalifikacjach Ligi Europy.

Finał Pucharu Polski wskazał, że takiego zaszczytu dozna także czwarta drużyna ligowej rywalizacji. Finał przyszłej edycji Ligi Mistrzów zostanie rozegrany na stadionie w Stambule, a finał Ligi Europy odbędzie się w Gdańsku.

Dodano 12 stycznia 2019r, w Koszykówka, przez misiek
KLM: Anwil przegrał z defensywną Avellino

Anwil rozgrywając mecz na własnym boisku przegrywał z wyżej notowanym włoskim przeciwnikiem Sidigas Avellino 62:72 mimo zdobywca 22 punktów w czwartej kwarcie spotkania.

Anwil Włocławek jako Mistrz Polski uczestniczy w fazie grupowej koszykarskiej Ligi Mistrzów w sezonie 2018/2019. Awans do fazy pucharowej prestiżowych rozgrywek zapewni zajęcie, co najmniej czwartego miejsca po rozegraniu 14 pojedynków. W rundzie rewanżowej Anwil rozegra więcej spotkań na własnym parkiecie, ale aby uzyskać awans potrzebne są wygrane. Jedna z szans na poprawę bilansu pucharowej rywalizacji miała miejsce przed własną publicznością w rywalizacji z Avellino. Włoska drużyna skutecznie grała w obronie uniemożliwiając gospodarzom na łatwe punkty. Mistrzowie Polski starali się powiększać drużynowy dorobek akcjami pod koszem. Aktywnym zawodnikiem był Zyskowski, ale nie pomogło to w wyjściu na prowadzenie. Dwa celne rzuty z dystansu gości w wykonaniu Younga, Nichlosa oraz Sykesa dały prowadzenie 13:8.

Goście utrzymywali bezpieczny dystans nad Anwilem. W drugiej kwarcie przyjezdni podobnie jak w pierwszej oddawali dużo celnych rzutów z dystansu.

Dodano 15 grudnia 2018r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Faworyt nie zawiódł w meczu z Dąbrową Górniczą

Mistrzowie Polski realizują plan wywalczenia pierwszego miejsca po sezonie zasadniczym ligowych rozgrywek. Kolejnym przeciwnikiem, który nie był w stanie przeciwstawić się ofensywnej gry złotych medalistów był MKS Dąbrowa Górnicza.

Spotkanie 10 kolejki pomiędzy MKS-em Dąbrowa Górnicza, a Anwilem Włocławek było emocjonujące tylko w pierwszej kwarcie. Gospodarze grali znakomicie dystansu zdobywając wiele punktów rzutami za trzy punkty. W tym elemencie niezawodni byli Richardson oraz Wołoszyn. Doświadczony zawodnik gospodarzy potrafił zdobywać punkty z linii rzutów wolnych. Anwil grał w pierwszej kwarcie bardzo zespołową koszykówkę. Przez 10 minut gry podopieczni Igora Milicicia zanotowali aż 10 asyst. Podania kolegów pod koszem wykorzystywali głównie Simon czy Lichodiej. Dwukrotnie za trzy trafił doświadczony Szewczyk.

Po 10 minutach gry Anwil prowadził tylko jednym punktem 25:24.

Dodano 28 października 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Wyjazdowa seria Legii Warszawa

Rywalem piłkarzy Ireneusza Mamrota był Mistrz Polski Legia Warszawa. Obie drużyny stoczyły emocjonujący pojedynek, a kluczowe do ustalenia wyniku spotkania były rzuty rożne. Gole w tym meczu zdobywali: Ivan Runje oraz Sandro Kulenović.

Trwa znakomita forma Legii Warszawa w meczach wyjazdowych rozgrywek polskiej ekstraklasy. Drużyna Ricardo Sa Pinto ostatni oraz doznała porażki w marcu 2018 roku w rywalizacji z Arką Gdynia. Mecz zakończył się porażką 0:1. Podobne scenariusz mógł mieć miejsce w rywalizacji 13 kolejki, kiedy to Legia rozgrywała mecz na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Gospodarze już w 50 sekundzie spotkania objęli prowadzenie. Kluczowe okazały się stałe fragmenty gry. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Gulherme trafiło na głowę Runje. Chorwacki obrońca pewnie przymierzył i pokonał Malarza strzelając drugiego gola z rzędu.

Dodano 29 lipca 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Legia z pierwszym zwycięstwem w sezonie

W pierwszym wyjazdowym spotkaniu aktualny Mistrz Polski rozgrywał mecz z Koroną Kielce. Wynik pojedynku został ustalony w drugiej połowie, a bramkowe szanse przyjezdnych piłkarzy zostały przeprowadzone z lewej strony boiska.

Legia Warszawa mistrz Polski zamierzał zrehabilitować się po niezbyt udanym spotkaniu w drugiej rundzie rozgrywek kwalifikacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Po porażce ze Spartakiem Trnava popularnych wojskowych czekało pierwsze wyjazdowe spotkanie. Przeciwnikiem była Korona Kielce. Gospodarze w początkowych fragmentach pojedynku stwarzali więcej bramkowych okazji. Pierwsza szansa na zmianę wyniku pojawiła się już w 9 minucie. Szansę na strzelenie gola miał Górski po podaniu Janjicia.

Legia miała problemy w początkowych fragmentach spotkania z wyprowadzaniem piłki z własnej połowy boiska. Wojskowi niekorzystny wynik starali się zmienić dopiero po 20 minutach gry. Aktywny w warszawskim zespole był Carlos Lopez.

Dodano 5 lipca 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Legią inwestuje w ofensywnych piłkarzy

Transfery wojskowych miał przynieść sukces na międzynarodowej arenie. Po pozyskaniu z Wisły Płock Jose Kante, przyszedł czas na króla strzelców poprzedniego sezonu i piłkarza Wisły Kraków Carlosa Lopeza.

Legia Warszawa nie była najskuteczniejszą drużyną w poprzednim sezonie rozgrywek polskiej ekstraklasy. Piłkarze ze stolicy w całych rozgrywkach uzbierali zaledwie 55 zdobytych bramek, co pozwoliło odnieść 22 zwycięstwa, zanotować cztery remisy oraz ponieść aż 11 porażek. W poprzednim sezonie próżno było szukać najskuteczniejszego zawodnika Legii Warszawa w klasyfikacji na najlepszego strzelca ligowych rozgrywek. Najlepszym okazał się Jarosław Niezgoda z 13 golami na koncie. Drugi w klasyfikacji klubowej Kasper Hamalainen miał zaledwie 8 bramek.

Nadchodzące rozgrywki mają to zmienić. Do warszawskiego zespołu dołączyło dwóch napastników. Jose Kante w poprzednich rozgrywkach bronił barw Wisły Płock a w ostatnim meczu sezonu wpisał się na listę strzelców w przegranym meczu z Jagiellonią Białystok. Dla Wisły Kante zdobył 19 bramek, a z nowym zespołem zawodnik związał się dwuletnim kontraktem.

Dodano 12 grudnia 2017r, w Siatkówka, przez misiek
KMŚ: ZAKSA rozpoczęła walkę o zwycięstwo od trzeciego seta

W pierwszym meczu podopieczni Andrei Gardiniego podejmowali mistrza Azji Samaye Bak Teheran. Awans do fazy pucharowej wywalczy po dwie najlepsze drużyny.

Klubowe Mistrzostwa Świata w siatkówce rozgrywane są po raz 13 w historii. W fazie grupowej kibice obejrzą dwie polskie drużyny. Mistrz Polski ZAKSA Kędzierzyn Koźle o prawo gry w strefie medalowej rywalizuje z mistrzem Azji Samaye Bak Teheran, reprezentantem Włoch Cucine Lube Civitanovą oraz reprezentantem Ameryki Południowej Sadą Cruzeiro. W pierwszym meczu podopieczni włoskiego szkoleniowca o zwycięstwo rywalizowali z azjatyckim przeciwnikiem, który na siatkarskiej mapie istnieje zaledwie dwa lata. W klubie jest wielu reprezentantów Iranu, którzy w pierwszych dwóch setach postawili trudne warunki polskiej drużynie. Przyjezdni na hali w Opolu znakomiie grali w obronie. Byli w stanie w pierwszej odsłonie odrobić trzypunktową stratę dzięki zagrywce oraz grze w obronie Marandiego. Goście prezentowali atak na wysokim procencie skuteczności Mahmoudiego czy Seyeda. Szczelny blok dał prowadzenie 11:9.