Dodano 22 września 2019r, w Siatkówka, przez misiek
ME siatkówka 2019: Polacy zdemolowali Hiszpanów. Głównie zagrywką.

W pierwszym meczu fazy grupowej zespół belgijskiego szkoleniowca rywalizował z Hiszpanią. Biało-czerwoni pokazali moc zwłaszcza w polu serwisowym i pokonali siatkarzy z Półwyspu Iberyjskiego 3:0, awansując do ćwierćfinału siatkarskiego turnieju rozgrywanego w czterech krajach.

Reprezentacja Polski tylko raz cieszyła się z wywalczenia złotego medalu w finałach siatkarskich Mistrzostw Europy. Sportowy sukces miał miejsce w 2009 roku, kiedy turniej rozgrywany był an tureckich parkietach. Trwająca impreza rozgrywana jest w czterech państwach. Finał zostanie rozegrany w Paryżu, a biało-czerwoni po meczach fazy grupowej rozegrali pierwsze spotkanie fazy pucharowej. Przeciwnikiem w drodze do ćwierćfinału była reprezentacja Hiszpanii.

Polscy siatkarze od początku meczu narzucili własny styl gry. Skuteczny w ataku był Muzaj, który wspierany był przez szczelny blok oraz środkowego Bieńka. Biało-czerwoni prowadzili 8:5. Przy zagrywce Leona Polacy powiększyli prowadzenie.

Dodano 21 września 2019r, w Siatkówka, przez misiek
ME siatkówka 2019: Niemcy zagrają w ćwierćfinale.

Na trwającym turnieju w czterech państwach niemiecki zespół o awans do ćwierćfinału rywalizował z holenderskim zespołem. Mecz zakończył się w czterech setach, a siatkarzom Oranje nie pomogła znakomita gra Aziza.

Początek pierwszego seta dawał gospodarzom turnieju o Mistrzostwo Europy wywalczenie awansu do ćwierćfinału siatkarskiego turnieju. Holandia zdobywała punkty atakiem głównie za sprawą Aziza. Niemcy odpowiadali asem serwisowym Kampy i atakami doświadczonego Grozera. Niemcy w pierwszej odsłonie zmusili Holendrów do popełniania błędów w ataku, a sami punktowali szczelnym blokiem. Jeden z nich dał prowadzenie 13:9. W niemieckim zespole w pierwszym secie skuteczny był ze środka Bohme, a zagrywki Grozera zdecydowały o końcowym wyniku pierwszego seta. Skuteczni na kontrach byli Fromm oraz Krick ze środka. Niemcy wygrali partię 25:17.

Podobny scenariusz towarzyszył siatkarzom w drugiej odsłonie.

Dodano 17 września 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
ME siatkówka 2019: Polacy niepokonani w grupie. Czarnogóra bez szans

Przeciwnikiem drużyny belgijskiego szkoleniowca była reprezentacja Czarnogóry, a mecz rozstrzygnął się w trzech setach. Polscy siatkarze są już pewni gry w fazie pucharowej turnieju rozgrywanego w czterech krajach.

Poszerzona formuła siatkarskich Mistrzostw Europy sprawia, że na pierwszym etapie turnieju każda z reprezentacji rozegra po pięć pojedynków. Czwarty w fazie grupowej rozegrali polscy siatkarze i okazali się zdecydowanie lepszym zespołem z niżej notowanym przeciwnikiem. Czarnogóra nie stanowiła dużego oporu, a biało-czerwoni już w pierwszym secie osiągnęli znaczącą przewagę. Zagrywki Bieńka sprawiły, że polska drużyna prowadziła 5:1.

Biało-czerwoni seriami zdobywali punkty. Zagrywki Leona oraz Kłosa okazały się kluczowym elementem w powiększaniu punktowej przewagi. Skuteczny w obronie był Wojtaszek, a na kontrach Konarski ze Śliwką. Czarnogóra jako debiutant próbował grać środkiem za sprawą Jecmenica oraz Culaficia ze środka. W pierwszym secie funkcjonowała zagrywka i nieliczne punkty zdobywał rozgrywający Strugar.

Dodano 13 września 2019r, w Siatkówka, przez misiek
ME siatkówka 2019: Estonia postraszyła Mistrzów Świata. Polska po pierwszym meczu.

W pierwszym spotkaniu fazy grupowej drużyna belgijskiego szkoleniowca rywalizowała z Estonią. Drużyna z krajów bałtyckich postraszyła polską drużynę zagrywkę, ale spotkanie za trzy punkty wygrali polscy siatkarze. Kluczowe okazało się wejście w drugiej partii Michała Kubiaka.

Reprezentacja Polski uznawana jest za jednego z faworytów do wywalczenia jednego z trzech medali na siatkarskich Mistrzostwach Europy. Biało-czerwoni rywalizację w pierwszej rundzie fazy grupowej rozpoczęli od walki w Rotterdamie z Estonią. Gracze kraju bałtyckiego występują na parkietach ligowych rozgrywek w Polsce, a na początku pierwszego seta prowadzili wyrównany pojedynek. Aktywny w ataku był głównie Taht. Wiele zdobywanych punktów nie dało jednak zwycięstwa w pierwszej partii. Biało-czerwoni bazowali na skuteczności Konarskiego i szczelnej gry blokiem. Drużyna belgijskiego szkoleniowca prowadziła 14:9 i nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa w pierwszej odsłonie. Punkty Tahta i Teppana tylko zmniejszyły prowadzenie polskiego zespołu, a punktowa zagrywka Keela w końcówce sprawiła, że po ataku Konarskiego Polacy wygrali seta 25:22 i prowadzili w meczu 1:0.

Dodano 12 września 2019r, w Siatkówka, przez misiek
ME siatkówka 2019: Zaytsev poprowadził Włochów do zwycięstwa

Jednym z faworytów do końcowego zwycięstwa jest drużyna Włoch, która w pierwszej kolejce grupy A zmierzyła się z Portugalią. Najbardziej wyrównaną okazała się trzecia odsłona, gdzie siatkarze Portugalii uzyskali 22 punkty. Włosi zgromadzili komplet trzech oczek.

24 reprezentacje uczestniczy w finałowym turnieju siatkarskich Mistrzostw Europy. XXI edycja turnieju rozgrywana jest w czterech państwach. Jednym z głównych faworytów do wywalczenia medalu jest reprezentacja Włoch, która z Francją zmierzy się o pierwsze miejsce w grupie A. Siatkarze z Półwyspu Apenińskiego w pierwszej kolejce rozegrali mecz z Portugalią, która na początku pierwszego seta za sprawą zagrywek Cveticanina prowadziła 3:1. Włosi szybko odrobili punktową stratę głównie po kontrach w wykonaniu Zaytseva i Piano ze środka.

Prowadząc 10:6 włoscy siatkarze kontrolowali przebieg pierwszego seta będąc w stanie powiększyć przewagę nad przeciwnikiem. Kluczowe okazały się zagrywki Juantoreny, a z przechodzących piłek atakował Antonov. Włosi prowadzili 17:10 i utrzymali bezpieczny wynik do zakończenia pierwszego seta.

Dodano 23 czerwca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
ME U-21: Hiszpanie pokazali lekcję futbolu. Skończyło się tylko na pięciu golach

Biało-czerwoni mierzyli się z najbardziej wymagającym przeciwnikiem w walce o ligowe punkty reprezentacją Hiszpanii. Mecz zakończył się dotkliwą porażką oraz brakiem awansu na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie.

Reprezentacja Polski prowadzona przez Czesława Michniewicza była skazywana na wysokie porażki z każdym przeciwnikiem. Biało-czerwoni pokazali jednak charakter i wygrali dwa mecze fazy grupowej z drużynami z Belgii oraz gospodarzem turnieju Włochami. Po dwóch meczach fazy grupowej polski zespół był bliski wywalczenia awansu do półfinału. W trzecim spotkaniu mierzył swoje siły z najbardziej wymagającym rywalem Hiszpanią. Piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego od początku meczu narzucili własny styl gry, długo utrzymując się przy piłce i stwarzając wiele bramkowych okazji do strzelenia bramki. Hiszpanie już w pierwszych dziesięciu minutach oddali trzy groźne strzały, a pierwszy z nich w 6 minucie był w wykonaniu Olmo. Chwilę później podobne próby oddawali Fornals czy Fabian. Biało-czerwoni skupieni na obronie wyniku w pierwszej połowie oddali dwa niegroźne uderzenia zza pola karnego. Pierwsza próba w 10 minucie była w wykonaniu Dziczka, a w 23 minucie na podobną próbę zdecydował się Buksa.

Dodano 20 czerwca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
ME U-21: Dwa strzały, dwa celne i dwie bramki

Na murawie w Bolognii biało-czerwoni podejmowali gospodarza turnieju oraz jednego z faworytów rozgrywek. Mecz zakończył się zwycięstwem polskiego zespołu, po drugiej bramce w turnieju Krystiana Bielika.

Naszpikowana gwiazdami reprezentacja Włoch jest gospodarzem młodzieżowego turnieju o Mistrzostwo Europy. Po wywalczeniu zwycięstwa nad reprezentacją Hiszpanii, włoski zespół o kolejne punkty rywalizował z drużyną Czesława Michniewicza. Biało-czerwoni po dość niespodziewanym zwycięstwie nad belgijską drużyna 3:2 z piłkarzami z Półwyspu Apenińskiego zastosowali defensywną taktykę. Zdecydowanym faworytem była włoska drużyna, która już w pierwszej minucie gry stworzyła szansę na zmianę wyniku. Zbyt mocnym dośrodkowaniem z bocznego sektora boiska popisał się Orsolini. Włosi za wszelką cenę zamierzali strzelić gola dającego prowadzenie szybko przedostając się pod pole karne polskiego zespołu. Pierwszy celny strzał pojawił się w 3 minucie meczu.

Zbyt lekkie uderzenie Pellegriniego nie sprawiło kłopotów ze skuteczną interwencją Grabary. Polski bramkarz do zakończenia pierwszej połowy najgroźniejszy strzał włoskiego zespołu musiał bronić w 27 minucie.

Dodano 16 czerwca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
ME U-21: Pięć bramek w meczu Polaków na otwarcie turnieju.

Pierwszym przeciwnikiem drużyny prowadzonej przez Czesława Michniewicza był belgijski zespół. Polacy potrafili strzelić trzy bramki i wywalczyć pierwsze zwycięstwo na międzynarodowym turnieju.

Reprezentacja Polski do lat 21 po wywalczeniu awansu do turnieju finałowego trafiła do trudnej grupy. Oprócz drużyny Czesława Michniewicza znalazły się reprezentacje Belgii, Włoch oraz Hiszpanii. Pierwszy pojedynek miał miejsce z drużyną Czerwonych Diabłów. Zgromadzeni na miejscowym stadionie kibice obejrzeli aż pięć bramek, a pierwsza szansa na zmianę wyniku pojawiła się już w 7 minucie.

Belgowie byli zdecydowanie lepszym technicznie zespołem, a gola mógł strzelić Mbenza. Belg oddał jednak niecelny strzał. Belgowie mieli zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki, a atak pozycyjny rozgrywali na połowie przeciwnika. Biało-czerwonym sprzyjało też szczęście. W 14 minucie Mangala zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, które trafiło w słupek.

Dodano 4 maja 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Reprezentacja: Bogaty terminarz polskich siatkarzy

Aktualni mistrzowie świata uczestniczyć będą w wielu imprezach rangi mistrzowskiej. Belgijski szkoleniowiec musi przygotować kilka szczytów formy polskiego zespołu. Najważniejsze jednak będą kwalifikacje olimpijskie do przyszłorocznego turnieju rozgrywanego na japońskich parkietach.

Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn pierwszy mecz rozegra już 25 maja, a rywalem będzie niemiecka drużyna w towarzyskim pojedynku. Biało-czerwoni uczestniczyć będą w wielu siatkarskich imprezach, a pierwsza z nich odbędzie się już na przełomie maja i czerwca w ramach rozgrywek Siatkarskiej Ligi Narodów. Polska będzie gospodarzem pierwszego turnieju, w którym zmierzą się odpowiednio z Australią, Stanami Zjednoczonymi oraz Brazylią. Każdy kolejny weekend to walka z drużynami w walce o awans do turnieju finałowego prestiżowych rozgrywek. Biało-czerwoni po turnieju w Katowicach udadzą się na międzynarodową podróż. Pierwszym przystankiem będą Chiny, gdzie Polacy zmierzą się z Francją, Bułgarią oraz gospodarzom zawodów. Trzeci weekend to rywalizacja na terenie w Iranie, a kolejne weekendy to walka na parkietach Włoch oraz Niemiec. Turniej finałowy zostanie rozegrany od 10 do 14 lipca w Stanach Zjednoczonych.

Dodano 24 stycznia 2019r, w Siatkówka, przez misiek
ME 2019: Polska poznała rywali w fazie grupowej

W czasie turnieju rozgrywanego na czesko-austriackich boiskach biało-czerwoni sięgnęli po trzecie miejsce. Dwa lata wcześniej zespół wywalczył jedyny złoty medal w historii europejskiego championatu. Najbliższy turniej odbywać się będzie aż w czterech miastach.

Najbliższe Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn po raz pierwszy zostaną rozegrane w czterech krajach. Gospodarzami turnieju będą: Belgia, Holandia, Francja oraz Słowenia. Najbliższy turniej będzie 31 w historii, a jednym z faworytów do końcowego sukcesu będzie drużyna prowadzona przez obecnego szkoleniowca Vitala Heynena. Belg z zespołem obronił Mistrzostwo Świata, a biało-czerwoni na turnieju będą mieli okazję do wywalczenia dziewiątego medalu w historii imprezy. Biało-czerwoni na pierwszym etapie turnieju rozegrają mecze na holenderskich parkietach. Jednym z rywali będą współgospodarze imprezy Holendrzy, a ponadto w fazie grupowej biało-czerwoni o punkty powalczą z: Czechami, Czarnogórą, Estonią oraz Ukrainą.

W pierwszym etapie zespół czeka pięć pucharowych pojedynków. O kolejności w tabeli w nadrzędnym przypadku decyduje liczba wygranych meczy, w dalszej kolejności pod uwagę brane są zdobyte punkty, wygrane sety oraz małe punkty.

Dodano 5 grudnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Euro 2020: Mecze i terminarz polskich piłkarzy

Finałowy turniej zostanie rozegrany w 12 europejskich miastach. Żadna z drużyn gospodarzy nie ma zapewnionego udziału w finałach. Biało-czerwoni poznali także terminarz rozgrywek, a pierwsze spotkanie zagrają z wymagającym przeciwnikiem jakim jest Austria.

W czasie eliminacji piłkarskich Mistrzostw Europy odbędzie się 10 kolejek fazy grupowej. Pierwsze mecze zaplanowano pod koniec marca 2019. Wszystkie spotkania zakończą się 19 listopada, po których zostanie ustalona kolejność w grupie oraz drużyny, które uzyskają bezpośrednią kwalifikację do turnieju finałowego. W marcu 2020 zostaną rozegrane mecze barażowe o udział w finałach. Biało-czerwoni losowani byli z pierwszego koszyka i trafili do grupy G. Rywalami w walce o pucharowe punkty będą drużyny: Australii, Izraela, Słowenii, Macedonii czy Łotwy.

Polska to najwyżej sklasyfikowana drużyna w rankingu FIFA w swojej grupie. Najniżej reprezentacja Łotwy, która zajmuje na obecną chwilę 51 miejsce.

Dodano 2 grudnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Euro2020: Polska poznała rywali w kwalifikacjach

55 reprezentacji zostało podzielonych na 10 grup, z której awans do turnieju finałowego wywalczy 24 drużyny narodowe. Los sprawił, że biało-czerwoni zagrają w grupie G.

12 miast będzie gospodarzem turnieju finałowego piłkarskich Mistrzostw Europy, które odbędą się w 2020 roku. Mecze kwalifikacyjne rozgrywane będą przez cały rok 2019. Pierwsza kolejka fazy grupowej odbędzie się już pod koniec marca między 21, a 23 dniem tego miesiąca. Dziesiątka kolejka piłkarskiej rywalizacji zaplanowana jest na koniec listopada i odbędzie się od 17 do 19 listopada 2019 roku. Mecze barażowe odbędą się w marcu 2020 roku. Awans do turnieju finałowego wywalczy drużyna która po kwalifikacjach zajmować będzie pierwsze miejsce po fazie grupowej oraz druga drużyna. Wyłonionych zostanie 20 reprezentacji, a stawkę finalistów uzupełnią zwycięzcy poszczególnych dywizji w rozgrywkach Ligi Narodów. Reprezentacja Polski losowana była z pierwszego koszyka.

Grupa I; Belgia, Rosja, Szkocja, Cypr, Kazachstan, San Marino

Grupa J; Włochy, Bośnia i Hercegowina, Finlandia, Grecja, Armenia, Liechtenstein.

Dodano 8 września 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Narodów: Szwajcarzy precyzyjni jak zegarek

W pierwszym spotkaniu drużyna Vladimira Petkovicia na własnym stadionie podejmowała Islandię. Gospodarze zaprezentowali strzeleckie umiejętności, a na listę strzelców wpisywali się także rezerwowi piłkarze.

Liga Narodów ma zastąpić mecze towarzyskie oraz zapewnić awans na piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2020 roku. Szwajcaria wraz z Islandią trafiły do pierwszej ligi i jednej grupy. Już w pierwszej kolejce zespoły spotkały się w walce o ligowe punkty. Obie drużyny starały się grać ofensywny futbol i szybko przenosić się pod pole karne przeciwnika. Pierwsza szansa na zmianę wyniku pojawiła się już w 2 minucie. Na listę strzelców mógł wpisać się Seferović. Napastnik gospodarzy zmusił do interwencji bramkarza Islandii i akcji w bocznym sektorze boiska. Szwajcaria była aktywniejszym zespołem.

Wynik spotkania zmienił się w 13 minucie gry.

Dodano 3 września 2017r, w Siatkówka, przez misiek
Eurovolley 2017: Niemcy pokazali charakter po dwóch setach

Na parkiecie zaprezentowały się drużyny Serbii oraz Niemiec. Wynik spotkania jest dość nieoczekiwany, tym bardziej że pogromcy polskiej reprezentacji prowadzili już 2:0.

Od początku spotkania reprezentacja Serbii realizowała plan wywalczenia awansu do finału rozgrywek siatkarskich Mistrzostw Europy. Znakomity w ataku od początku rywalizacji był Uros Kovacević. Zawodnik zdobywał wiele punktów, a wspomagany Petriciem oraz szczelnym blokiem sprawił, że przewaga szybko urosła do czterech punktów 12:8. Niemiecka drużyna miała dobre przyjęcie w początkowych fragmentach meczu, co pozwoliło dla Kamy rozgrywać mecz środkiem. Niezawodny w ataku był utalentowany środkowy Krick.

Punktowa inicjatywa niemal przez cały set należała do serbskiej drużyny. Tylko przy zagrywce Fromma niemiecka drużyna mogła nieznacznie zniwelować przewagę. W tym czasie Serbowie popełniali błędy w ataku oraz Niemcy byli w stanie ustawiać szczelny blok. Jeden z nich doprowadził do remisu 22:22.

Dodano 2 września 2017r, w Koszykówka, przez misiek
Eurobasket 2017: Polska realizuje plan wyjścia z grupy

Biało-czerwoni w drugim meczu fazy grupowej podejmowali najsłabszego przeciwnika Islandię. Podopieczni amerykańskiego szkoleniowca wygrali wszystkie, cztery kwarty spotkania oraz w ostatniej części gry rywalom rzucili ponad 30 punktów.

Skuteczność w koszykówce ma kluczowe znaczenie. W początkowych fragmentach drugiego spotkania na Eurobaskecie przeciwko reprezentacji Islandii podopieczni amerykańskiego szkoleniowca mieli problemy ze zdobywaniem punktów. Statyczną grę polskiej drużyny wykorzystali rywale. Goście bazowali na zdobywanych punktach przez Vijhlalmssona. Jedna z jego akcji na początku spotkania sprawiła, że Islandia objęła prowadzenie 8:2. Biało-czerwoni ruszyli do odrabiania strat po pięciu minutach gry. Skuteczność się poprawiła, ale brakowało zdecydowanego lidera pod względem zdobywania punktów. Skuteczne akcje przeprowadzali Waczyński, Ponitka czy Karnowski. Rzut za trzy pod koniec pierwszej kwarty Gielo sprawił, że biało-czerwoni prowadzili 16:14.

Dodano 31 sierpnia 2017r, w Koszykówka, przez misiek
Eurobakset 2017: 40 minut to za mało na wyłonienie zwycięzcy

W Helsinkach gospodarzem imprezy jest reprezentacja Finlandii, która podczas pierwszego spotkania fazy grupowej rywalizowała z wymagającą i marzącą o złotym medalu Francją. Na wyłonienie zwycięzcy w koszykarskim pojedynku potrzebne było dodatkowe 5 minut gry.

Rwaną koszykówkę zaprezentowały drużyny Francji oraz Finlandii podczas pierwszego spotkania fazy grupowej koszykarskich Mistrzostw Europy. Od początku meczu punktowa inicjatywa należała do drużyny rozgrywającej swoje mecze na europejskim championacie w Helsinkach. Gospodarze większość akcji grali pod koszem przeciwnika. Skuteczni w tym elemencie gry byli Salin, Koffi, czy wysoki środkowy Markkanen. Po jednej z akcji Finlandia objęła prowadzenie w meczu 16:13.

Walka o zwycięstwo mogła rozstrzygnąć się w drugiej odsłonie. W tym czasie przez większość kwarty punkty zdobywali głównie francuscy koszykarze. Na 5 minut gry miejscowym udało się zaledwie raz trafić z dystansu za sprawą Koivisto. Francja w drugiej odsłonie nie uniknęła strat w postaci złego podania.

Dodano 29 sierpnia 2017r, w Siatkówka, przez misiek
Eurovolley 2017: Polska zdecydowała o miejscu na zakończenie fazy grupowej

W ostatniej kolejce biało-czerwoni podejmowali nieobliczaną reprezentację Estonii, która w czasie turnieju miała znakomitych kibiców. Mecz zakończył się w trzech setach, a wynik tego spotkania decydował o przeciwniku w barażach o ćwierćfinał polskiego turnieju.

Reprezentacja Polski po drugi rozgrywała mecz w Ergo Arenie. Po zwycięstwie nad reprezentacją Finlandii przyszła poczyta z reprezentacją Estonii, która w dwóch meczach była w stanie wygrać aż cztery sety i dopisać dwa punkty do ligowej tabeli siatkarskiego turnieju. Początek meczu był bardzo wyrównany. Żadnej ze stron do pierwszej przerwy technicznej nie udało się osiągnąć bezpiecznej przewagi. Reprezentacja Estonii wiele punktów zdobywała głównie po atakach Teppana. W czasie spotkania nie brakowało skutecznej gry w obronie obydwu reprezentacji. Polacy potrafili wyprowadzać skuteczne kontry. Aktywni na środku byli Bieniek oraz Lemański, którzy kończyli większość ataków. Jeden z nich dał prowadzenie 12:9.

Dodano 26 sierpnia 2017r, w Siatkówka, przez misiek
Eurovolley 2017: Polska nadal w grze o pierwsze miejsce

Na parkiecie w Ergo Arenie w Gdańsku podopieczni włoskiego szkoleniowca rywalizowali z wymagającą reprezentacją Finlandii. Marząc o barażach do ćwierćfinału polscy siatkarze musieli pokonać niżej notowanego przeciwnika.

Reprezentacja Polski jego gospodarzem turnieju finałowego o Mistrzostwo Europy. Biało-czerwoni po niezbyt udanej inauguracji rozgrywek z reprezentacją Serbii na Stadionie Narodowym zmierzyła się z wymagającymi Finami. Już początek spotkania pokazał, że walka o zwycięstwo nie będzie łatwa. Suomi zaczęli grać znakomicie w obronie. Taka sytuacja umożliwiała wyprowadzanie skutecznych kontr. Wysoki procent w ataku był udziałem Ojansivu oraz skutecznego bloku. Po jednej z akcji Finlandia prowadziła 7:3.

W kolejnych minutach pierwszego seta gospodarze starali się odrabiać straty. Skuteczność w ataku miała kluczowe znaczenie, a dużo punktów było udziałem środkowego Bieńka, atakującego Konarskiego, czy przyjmującego i kapitana Kurka.

Dodano 24 sierpnia 2017r, w Siatkówka, przez misiek
Eurovolley 2017: Serbowie nie dali się emocjom z polskimi siatkarzami

Pierwszy mecz biało-czerwoni podobnie jak trzy lata temu podczas Mistrzostw Świata rozgrywali na Stadionie Narodowym. Tak samo jak trzy lata temu rywalem polskiej drużyny narodowej była reprezentacja Serbii. Wynik tego meczu nie był już taki sam.

Ponad 60 tysięcy kibiców miało nadzieję na wywalczenie korzystnego wyniku z wymagającym przeciwnikiem jakim jest reprezentacja Serbii. Mecz otwarcia jubileuszowych 30 Mistrzostw Europy stał na wysokim siatkarskim poziomie. Znakomity doping sprawił, że początkowe fragmenty meczu należały do podopiecznych włoskiego szkoleniowca. Polacy przeprowadzali ataki wieloma strefami oraz dołożyli asa serwisowego w wykonaniu Bartosza Kurka.

Z każdą kolejną minutą pierwszego seta Serbowie zaczęli panować na boisku. Szybko opanowali emocje związane z początkami meczu. Znakomite zagrywki Petricia oraz Lisinaca nie tylko doprowadziły do remisu, ale także pozwoliły wyjść na prowadzenie Serbom 11:9. Serbowie nie dali sobie wydrzeć sukcesu w pierwszej odsłonie.

Eurovolley 2017: Rosjanie zrealizowali plan w meczu z Bułgarią

W pierwszym meczu grupy C zawodnicy zbornej podejmowali najtrudniejszego rywala w fazie grupowej reprezentację Bułgarii. Mecz zakończył się zwycięstwem zbornej, która podczas spotkania zaprezentowała skuteczną grę blokiem oraz zagrywką

Reprezentacja Rosji jest jednym z faworytów polskiego turnieju o Mistrzostwo Europy w siatkówce mężczyzn. W pierwszym spotkaniu Rosjanie rywalizowali z Bułgarią, która będzie walczyć o awans do fazy pucharowej siatkarskiego turnieju. Znakomitą formę Rosjanie zaprezentowali w zagrywce. Od początku bohaterem Rosjan okazał się doświadczony Maxim Mikhaylov. Jego seria sprawiła, że Rosjanie grali skutecznie blokiem. Rosja wyszła na prowadzenie przed pierwszą przerwą techniczną 7:2.

Grająca na ambicji reprezentacja Bułgarii potrafiła doprowadzić do walki punkt za punkt. Bułgarzy przewagę Rosjan eliminowali w pierwszym secie głównie poprzez skuteczny blok. Jeden z nich sprawił, że na tablicy wyników siatkarze zza wschodniej granicy prowadzili już tylko jednym punktem 15:14. Walka o zwycięstwo rozegrała się w końcówce pierwszego seta.

Dodano 22 sierpnia 2017r, w Koszykówka, przez misiek
Eurobasket 2017: Klasyfikacja wszech czasów należy do nieistniejących krajów

Podobnie jak w poprzedniej edycji w tym roku impreza odbywać się będzie w czterech państwach. Biało-czerwoni zagrają na fińskich parkietach. W historii swoich występów Polska drużyna narodowa raz cieszyła się ze srebrnego medalu, a trzy razy z brązowego. Biało-czerwoni raz byli gospodarzem turnieju finałowego, który rozgrywany był w 2009 roku.

Historia Mistrzostw Europy w koszykówce mężczyzn jest bardzo bogata. Pierwszy finałowy turniej został rozegrany już w 1935 roku. Gospodarzem imprezy była reprezentacja Szwajcarii, a większość meczy rozgrywanych było w Genewie. W zawodach udział wzięło 10 reprezentacji narodowych zrzeszonych w Międzynarodowej Federacji Koszykówki. Dość nieoczekiwanie pierwszym triumfatorem rozgrywek zostali reprezentanci Łotwy. Biało-czerwoni pojawili się w finałach już dwa lata później. Impreza rozgrywana była na Łotwie.

Eurobasket 2017: Polska zagra w grupie A w Finlandii

Biało-czerwoni na poprzednim turnieju odnieśli trzy zwycięstwa i zanotowali dwie porażki. Wywalczyli awans do fazy pucharowej, gdzie przegrali 66:80 z reprezentacją Hiszpanii. Po raz drugi z rzędu turniej zostanie rozegrany w czterech miastach, a polscy koszykarze trafili do grypy z reprezentacją Finlandii.

Biało-czerwoni nie mieli problemów z wywalczeniem awansu do jubileuszowych 40 Mistrzostw Europy w koszykówce mężczyzn. W sześciu meczach grupy D polskim zawodnikom udało się wywalczyć 5 zwycięstw i ponieść tylko jedną porażkę. W grupie udało się wyprzedzić Estonię oraz Białoruś i Portugalię. Polscy koszykarze będą chcieli powtórzyć sukces sprzed 12 miesięcy, kiedy udało się wywalczyć awans do kolejnej fazy. Zadanie nie będzie łatwe, gdyż biało-czerwoni w losowani byli z piątego koszyka i trafili do grupy z reprezentacją Finlandii, która będzie jednym z gospodarzy europejskiego championatu.

Oprócz Finów rywalami polskiej drużyny narodowej będą Francuzi, Grecy, Słoweńcy oraz reprezentacja Islandii. Podobnie jak we wcześniejszym turnieju awans do fazy pucharowej wywalczy po cztery reprezentacje z każdej grupy. W turnieju głównym udział weźmie 24 reprezentacje narodowe, a obrońcy mistrzowskiej korony Hiszpanie, trafili do grupy C, gdzie zmierzą się z Chorwacją, Czechami, Czarnogórą, Rumunią i Węgrami.

Dodano 8 czerwca 2017r, w Imprezy sportowe, przez misiek
MME U-21: Polska zagra w wymagającej grupie. Zasady polskiego turnieju

Impreza odbywać się będzie na sześciu stadionach. Finał zaplanowano na obiektach w Krakowie, a mecze w poszczególnych fazach odbywać się będą w Bydgoszczy, Kielcach, Gdyni, Lublinie oraz Tychach. W turnieju finałowym udział weźmie 12 reprezentacji, a Polska trzy mecze fazy grupowej zagra ze Słowacją, Szwecją oraz Anglią.

Polska jako gospodarz miała zagwarantowany start na domowej imprezie. Piłkarze Macieja Dorny do najważniejszego turnieju przygotowywali się na zgrupowaniach oraz w meczach towarzyskich. Los sprawił, że o awans do kolejnej fazy będzie bardzo trudno. Biało-czerwoni w trzech meczach fazy grupowej zmierzą się ze Słowacją, Szwecją oraz Anglią. Atutem może być własne boisko, a piłkarskie umiejętności mogą dać upragniony awans do strefy pucharowej. 12 drużyn polskiego turnieju zostało podzielonych na trzy drużyny po czterech w każdym.

Awans do dalszych gier uzyskają tylko zwycięzcy poszczególnych grup oraz jedna drużyna z drugiego miejsca, która będzie miała najlepszy bilans. Mecze półfinałowe zaplanowano na 27 czerwca, a wielki finał odbędzie się 30 czerwca na stadionie w Krakowie.