Dodano 3 października 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: Cameback po austriacku. Salzburg bliski niespodzianki.

W pierwszym meczu fazy grupowej drużyna niemieckiego szkoleniowca na wyjeździe dość nieoczekiwanie przegrała z SSC Napoli. W drugiej kolejce Te Reds na własnym stadionie podejmowali FC Salzzburg. Kibice obejrzeli aż siedem bramek, ale to piłkarze angielskiej drużyny cieszyli się ze zwycięstwa na zakończenie meczu.

W meczu 2 kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów spotkały się drużyny lubiące ofensywny futbol. FC Liverpool na własnym stadionie podejmował FC Salzburg. Od początku spotkania to drużyna niemieckiego szkoleniowca starała się narzucić własny styl gry, a pierwsza bramkowa okazja miała miejsce już w 3 minucie. Sytuację na strzelenie gola stworzyli sobie piłkarze Salzburga, gdzie w 3 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Minamino. Na odpowiedź The Reds trzeba było poczekać do 9 minuty. W tym czasie gospodarze otworzyli wynik piłkarskiej rywalizacji, a autorem trafienia został Mane, który wykorzystał rozegranie piłki przez Frimino przed polem karnym,

Ofensywny futbol miał miejsce w 25 minucie gry. W tym czasie w rolę napastnika wcielił się obrońca Robertson. Szkocki zawodnik z bliskiej odległości skierował piłkę do bramki austriackiej drużyny po dośrodkowaniu Arnolda z prawej strony boiska.

Dodano 15 września 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga angielska: Liverpool zbudował imponującą serię. Wygrał już 14 mecz z rzędu

Drużyna niemieckiego szkoleniowca w meczu 5 kolejki angielskiej ekstraklasy na własnym stadionie pokonała Newcastle United 3;1. Dwie bramki strzelił Sadio Mane, a jedna Robert Firmino. Uzyskany rezultat sprawił, ż The Reds umocnili się na pozycji lidera Premier League.

Liverpool na boiskach angielskiej ekstraklasy wygrywa mecz za meczem oraz od ponad dwóch lat jest niepokonanym zespołem podczas domowych pojedynków. Znakomita seria na Anfield Road rozpoczęła się po porażce z Crystal Palace 23 kwietnia 1:2. Bramkę w tamtym pojedynku strzelił obecny piłkarz Bayernu Coutinho. Liverpool od meczu w 2017 roku tylko 10 razy zremisował, a pozostałe spotkania rozstrzygnął na swoją korzyść. Ostatnie dziesięć wygrał, a trzy punkty do ligowej tabeli piłkarze niemieckiego szkoleniowca dopisali po rywalizacji z Newcastle United. Wynik spotkania 5 kolejki angielskiej ekstraklasy otworzyli piłkarze Newcastle United. Sroki bramkową akcję przeprowadziły już w 7 minucie. Bohaterem przyjezdnych został Willems, który mocnym uderzeniem w dłuższy róg bramki pokonał Adriana.

Dodano 11 sierpnia 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga angielska: Liverpool zdeklasował beniaminka. Cztery gole na początek sezonu.

Drużyna The Reds w ligowych rozgrywkach będzie chciała zdetronizować aktualnego mistrza kraju Manchester City. W pierwszym meczu zespół niemieckiego szkoleniowca efektownie pokonał beniaminka Norwich City 4:1.

W meczu pierwszej kolejki FC Liverpool narzucił własny styl gry. Drużyna niemieckiego szkoleniowca szybko odbierała futbolówkę już na połowie przeciwnika, a bramkowe okazje zaczęła stwarzać po siedmiu minutach gry. Bramkowa okazja miała miejsce w bocznym sektorze boiska. Bohaterem miejscowej publiczności został Origi. Dośrodkowanie belgijskiego napastnika trafiło w pole karne. Niefortunną interwencją popisał się Hanley, który skierował futbolówkę do własnej bramki. Kolejne ramki były tylko kwestią czasu. Gospodarze wynik spotkania podwyższyli już w 20 minucie. Na listę strzelców wpisał się Mohamed Salah.

Dodano 29 grudnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga angielska: Efektowne otwarcie rundy rewanżowej

Przekonali się o tym piłkarze Arsenalu Londyn, którzy w meczu 20 kolejki nie tylko nie zachowali czystego konta, ale znacząco ustępowali drużynie FC Liverpool zmierzającej po mistrzowską koronę.

FC Liverpool to jedyna drużyna na angielskich boiskach, która nie zaznała porażki. Zespół niemieckiego szkoleniowca jako jedyna nie straciła jeszcze więcej niż dziesięciu bramek w sezonie. Znakomita gra w defensywnie umożliwia strzelanie wielu bramek oraz daje nadzieję na wywalczenie długooczekiwanego mistrzostwa kraju. Liverpool w meczu 20 kolejki na własnym stadionie rywalizował z Arsenalem Londyn. Od początku meczu gospodarze starali się narzucić własny styl gry szybko odbierając piłkę od przeciwnika. Pierwsza szansa na zmianę wyniku pojawiła się już w szóstej minucie gry.

Salah został zaskoczony zbyt mocnym podaniem od Firmino i oddał niecelny strzał. Kanonierzy starali się grać ofensywny futbol i strzelić jak najszybciej bramkę. Drużyna hiszpańskiego szkoleniowca cel zrealizowała już w 11 minucie. Bohaterem przyjezdnych został Maitland Niles.

Dodano 12 grudnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: Domowe mecze dały awans do fazy pucharowej

Bohaterem miejscowej publiczności został niezawodny Mohamed Salah. Egipcjanin zapewnił gospodarzom trzecie zwycięstwo w fazie grupowej i komplet dziewięciu punktów na własnym stadionie.

Piłkarze Liverpoolu w bieżącym sezonie fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów kolekcjonują pucharowe zwycięstwa tylko na własnym stadionie. Przed meczem 6 kolejki przeciwko SSC Napoli drużyna niemieckiego szkoleniowca na swoim koncie miała sześć zdobytych punktów. Tylko zwycięstwo angielskiej drużynie zapewniało awans do kolejnych gier i możliwość wywalczenia awansu do wielkiego finału. Obie drużyny w czasie spotkania starały się grać ofensywny futbol. Skutecznie w obronie The Reds grał Van Dijk.

Holenderski zawodnik już w 7 minucie spotkania zapobiegł stracie bramki po zagraniu od Insigne. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było czekać. Liverpool swoją szansę miał po akcji w bocznym sektorze boiska. Bliski strzelenia pierwszej bramki w meczu był Salah.

Dodano 8 grudnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga angielska: Salah zdecydował o liczbie bramek dla FC Liverpool

Drużyna niemieckiego szkoleniowca w meczu 16 kolejki dopisała kolejne trzy punkty, a bohaterem spotkania został napastnik reprezentacji Egiptu Mohamed Salah.

FC Liverpool w poprzednim sezonie pod wodzą niemieckiego szkoleniowca był w stanie dotrzeć do wielkiego finału rozgrywek piłkarskiej Ligi Mistrzów. W całym sezonie europejskich pucharów jak i ligowych rozgrywek wysoką, strzelecką formę prezentował Mohamed Salah. Napastnik reprezentacji Egiptu w bieżących rozgrywkach broni złotego buta. Wysoką formę potwierdził w rywalizacji z Bournemouth w meczu 16 kolejki.

Piłkarz rodem z Afryki w czasie spotkania był w stanie strzelić aż trzy bramki, a strzelanie goli napastnik The Reds rozpoczął w 25 minucie. W tym czasie Salah czujnie znalazł się w polu karnym przeciwnika. Na strzał z dystansu zdecydował się Firmino. Niepewnie interweniował Begović, a Egipcjanin mocno uderzył w środek bramki. Gospodarze starali się zmienić obraz niekorzystnego wyniku głównie po stałych fragmentach gry w postaci rzutów rożnych. Jeden z nich w 38 minucie mógł zaskoczyć Allisona.

Dodano 12 sierpnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Lig angielska: Fabiański bez szans przy każdej z bramek dla FC Liverpool

W pierwszym spotkaniu przed własną publicznością piłkarze niemieckiego szkoleniowca podejmowali West Ham United. W bramce gości po raz pierwszy zaprezentował się Łukasz Fabiański. Bramkarz reprezentacji Polski nie miał nic do powiedzenia przy czterech bramkach rywali, a sam miał kilka udanych interwencji.

FC Liverpool w bieżącym sezonie chce zniwelować punktową przewagę nad Manchesterem City i włączyć się do gry o mistrzostwo Anglii. W realizacji tego celu ma pomóc ofensywna gra, którą piłkarze niemieckiego szkoleniowca zaprezentowali od pierwszej kolejki. Na własnym stadionie podejmowali West Ham United i już w pierwszej bramkowej akcji mogli otworzyć wynik piłkarskiej rywalizacji. Liverpool szybko rozegrał rzut z autu. Bliski strzelenia gola był Mane. Napastnik reprezentacji Senegalu nie wykorzystał jednak dośrodkowania z bocznego sektora boiska Firmino. Liverpool nie poprzestał na stwarzaniu kolejnych szans.

The Reds szybko obierali piłkę od przeciwnika i w szybkim tempie przenosili akcję na połowę rywala.

Dodano 15 czerwca 2018r, w Piłka nożna, przez Michał Kruk
MŚ Rosja 2018: Urugwaj bliski wyjścia z grupy po pierwszym meczu

W pierwszym meczu fazy grupowej piłkarze doświadczonego Oscara Tabareza o komplet punktów rywalizowali z Egiptem. W drużynie Faraonów na placu gry nie pojawił się Mohamed Salah, a wynik spotkania rozstrzygnął się w ostatniej minucie drugiej połowy.

Reprezentacja Urugwaju zamierza powalczyć o pierwsze miejsce w grupie A. Piłkarze z Ameryki Południowej w inauguracyjnym spotkaniu na Mistrzostwach Świata o pierwsze zwycięstwo rywalizowali z reprezentacją Egiptu. Faraonowie postanowili defensywną taktyką rozstrzygnąć wynik spotkania, ale pierwsi zaatakowali piłkarze Urugwaju. Drużyna z Ameryki Południowej pierwszą bramkową okazję stworzyła już w 7 minucie gry.

Na listę strzelców mógł wpisać się Cavani po zgraniu przez Suareza. Uderzona zza pola karnego piłka nie znalazła drogi do bramki przeciwnika. Na drodze stanął bramkarz Egiptu. Aktywniejszym zespołem okazała się drużyna Tabareza. W pierwszej połowie Urusi stworzyli kilka groźnych okazji, a jedna z nich pojawiła się w 24 minucie.

Dodano 31 maja 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: Real Madryt skorzystał na błędach FC Liverpoolu

Królewscy w finałowym spotkaniu pokonali FC Liverpool, a wszystkie bramki padły w drugiej połowie. Dla zwycięzców dwie strzelił Gareth Bale oraz Karim Benzema. Liverpool odpowiedział trafieniem Sadio Mane napastnika reprezentacji Senegalu.

Od początku meczu obie drużyny narzuciły wysokie tempo piłkarskiej rywalizacji. Mecz na stadionie w Kijowie lepiej rozpoczęli piłkarze niemieckiego szkoleniowca, którzy już w 1 minucie stworzyli bramkową okazję. Skuteczni w obronie byli m.in. Varane, który powstrzymał prostopadłe podanie Firmino do Salaha. Chwilę później francuski obrońca po raz kolejny musiał interweniować po zagraniu do brazylijskiego napastnika. Real w początkowych minutach pierwszej połowy skupiony był na obronie oraz wyprowadzaniu szybkich kontr. Jedna z nich w 14 minucie mogła zakończyć się powodzeniem, lecz Karius skutecznie piąstkował na polu karnym.

Dodano 11 kwietnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: FC Liverpool wykorzystał pucharowe doświadczenie

Drużyna niemieckiego szkoleniowca pokazała jednak hard ducha i chęć pokonania naszpikowanego gwiazdami zespołu. W meczach 1/4 finału rozgrywek piłkarskiej Ligi Mistrzów The Reds dwukrotnie udało się pokonać Manchester City.

Manchester City w rewanżowym spotkaniu 1/4 finału rozgrywek piłkarskiej Ligi Mistrzów rozgrywał rewanżowe spotkanie z FC Liverpool. Gospodarze mieli co odrabiać. W pierwszym meczu ulegli drużynie niemieckiego szkoleniowca aż 0:3. Manchester City chciało zmazać porażkę za przegrany pojedynek w europejskich meczach oraz domowym spotkaniu z Manchesterem United. Początek meczu dla piłkarzy hiszpańskiego szkoleniowca znakomicie się ułożył. Drużyna City miała przewagę w posiadaniu piłki i strzeliła już bramkę w drugiej minucie gry. Szybka kontra dała City prowadzenie 1:0.Na listę strzelców wpisał się Gabriel Jesus.

Utalentowany Brazylijczyk wykończył znakomite podanie od Sterlinga oraz przechwyt piłki w środkowej strefie boiska przez Fernandinho.

Dodano 5 kwietnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: FC Liverpool potwierdził wartość w europejskich pucharach

Zespół przebijający się z kwalifikacji był w stanie awansować do ćwierćfinału rozgrywek i pokazać bardziej zamożnemu konkurentowi efektowny i skuteczny futbol. W pierwszej połowie w meczu z Manchesterem City The Reds niemal przypieczętowali awans do półfinału.

FC Liverpool to drużyna, która marzy o szóstym tytule w rozgrywkach piłkarskiej Ligi Mistrzów. W bieżącym sezonie zespół niemieckiego szkoleniowca realizuje plan statusu niepokonanej drużyny. Już w pierwszym meczu w rywalizacji z Manchesterem City angielski klub był w stanie wyżej notowanemu przeciwnikowi zaaplikować aż trzy bramki. Liverpool szybko przechodził z obrony do ataku zwłaszcza w pierwszych 45 minutach gry.

Gospodarze już w 12 minucie otworzyli wynik piłkarskiej rywalizacji. Bohaterem miejscowej publiczności został Mohamed Salah. Napastnik reprezentacji Egiptu wykorzystał piłkę odbitą od Edersona po strzale Firmino i swojej akcji w środkowej strefie boiska. The Reds nie zwalniali tempa po zdobyciu bramki. Miejscowi wykorzystali błędy przeciwnika w rozgrywaniu piłki.

Dodano 31 marca 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga angielska: Salah nadal skuteczny w The Reds

W meczu 32 kolejki piłkarze niemieckiego szkoleniowca na wyjeździe o ligowe punkty walczyli Crystal Palace. Mecz rozstrzygnął się w ostatnich minutach meczu, a niezawodnym piłkarzem okazał się dla gości Mohamed Salah.

Crystal Palace i FC Liverpool w bieżącym sezonie mają odmienne cele na zakończenie ligowych rozgrywek angielskiej ekstraklasy. Piłkarze Orłów walczą o zachowanie ligowego bytu, natomiast piłkarze The Reds marząc o drugim miejscu na zakończenie sezonu i pewnej grze w fazie grupowej piłkarskiej Lidze Mistrzów na kolejne rozgrywki. Obie drużyny w meczu 32 kolejki starały się narzucić własny styl gry. W pierwszych piętnastu minutach meczu walczące zespoły chciały strzelić ligową bramkę. Szansa na zmianę wyniku pojawiła się w 8 minucie, kiedy to Zaha był bliski strzelenia gola po długim zagraniu z głębi pola.

Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać. The Reds brakową okazję stworzyli w 11 minucie. Stałe fragmenty gry mogły mieć kluczowe znaczenie dla przebiegu spotkania. Bliski strzelenia gola był Mane po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strąceniu piłki przez Van Dijka.

Dodano 12 lutego 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga angielska: Duet The Reds chce namieszać w ligowej czołówce

Drużyna niemieckiego szkoleniowca w ostatniej kolejce na wyjeździe pokonała trudnego przeciwnika FC Southmapton. W znakomitej formie strzeleckiej znajdują się ofensywni piłkarze The Reds Mohamed Salah oraz Roberto Firmino.

Jurgen Klopp niemiecki szkoleniowiec FC Liverpool liczył na 50 zwycięstwo swojej drużyny w rozgrywkach angielskiej ekstraklasy. The Reds na wyjeździe w meczu 27 kolejki o ligowe punkty walczyło na trudnym terenie w Southampton. Goście starali się za wszelką cenę szybko objąć prowadzenie w meczu. Cel został zrealizowany już w 6 minucie piłkarskiej rywalizacji. Efektowną akcję przeprowadził najskuteczniejszy duet Liverpoolu w bieżącym sezonie Salah-Firmino. Za wykończenie odpowiedzialny był napastnik reprezentacji Brazylii. Prowadząc różnicą jednej bramki drużyna Kloppa oddała inicjatywę gospodarzom. Popularni święci mieli swoje okazje na doprowadzenie do remisu.

Pierwsza bramkowa okazja pojawiła się w 15 minucie, kiedy to Stevens próbował zmusić do interwencji Kariusa.

Dodano 4 lutego 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga angielska: Strzelecki pojedynek Salaha z Kanem

Na własnym stadionie piłkarze niemieckiego szkoleniowca liczyli na komplet punktów. Kibice obejrzeli strzelecki pojedynek najskuteczniejszych zawodników w lidze: Mohameda Salaha oraz Harryego Kaena. W sumie na Aflied Road padło 4 bramki.

Dwie różne połowy obejrzeli kibice FC Liverpool w meczu 26 kolejki angielskiej ekstraklasy. Na własnym stadionie The Reds o ligowe punkty walczyło z Tottenhamem, które było w stanie w ostatniej kolejce pokonać 2:0 Manchester United. Już w początkowych minutach meczu popularne Koguty straciły ligową bramkę. Błąd w obronie wykorzystał Mohamed Salah. Napastnik reprezentacji Egiptu wykorzystał zbyt słabe podanie Diera do kolegów z obrony i w sytuacji sam na sam był w stanie strzelić kolejną bramkę na angielskich boiskach.

Tottenham starał się doprowadzić do remisu, lecz błędy w defensywnie mogły kosztować kolejne stracone bramki. Takie zdarzenie miało miejsce w 18 minucie. Bohaterem miejscowej publiczności mógł zostać Miler.

Dodano 25 grudnia 2017r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga angielska: Arsenal rozpoczął ofensywę po 50 minucie

Obie drużyny mają nadzieję na wywalczenie czwartego miejsca na zakończenie rozgrywek, które zapewni im udział w rozgrywkach piłkarskiej Ligi Mistrzów. Efektowne spotkanie zakończyło się strzeleniem aż 5 bramek, z czego aż cztery w drugiej połowie.

Arsenal Londyn i FC Liverpool to przedstawiciele angielskiego futbolu na europejskim froncie. Kanonierzy uczestniczą w rozgrywkach Ligi Europejskiej, natomiast piłkarze niemieckiego szkoleniowca powalczą o awans do kolejnej fazy rozgrywek podczas 1/8 finału. Obie drużyny w kolejnym sezonie zamierzają wywalczyć awans do Champions League choć konkurentów jest wielu, a miejsc na zakończenie rozgrywek tylko cztery. Arsenal w meczu 19 kolejki podejmował FC Liverpool, a początkowe minuty to przysłowiowe badanie się przeciwnika. Arsenal starał się zaskoczyć przeciwnika głównie strzałami z dalszej odległości. Swoich sił próbowali Sanchez oraz Xhaka, ale ich próby okazały się zbyt słabe i były pewnie blokowane przez obrońców FC Liverpool.

Pierwsze zagrożenie bramki przeciwnika miało miejsce w 12 minucie. W tym czasie Firmino starał się zmienić wynik spotkania, lecz jego uderzenie pewnie obronił Cech. Chwilę później na strzał z dystansu zdecydował się Coutinho, lecz próba Brazylijczyka nie znalazła drogi do bramki Arsenalu.

Dodano 26 listopada 2017r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga angielska: The Reds z punktami w meczu z Chelsea

Obie ekipy rywalizują w rozgrywkach piłkarskiej Ligi Mistrzów. W ostatniej kolejce w walce o ligowe punkty obie drużyny rozstrzygnęły wynik spotkania w drugiej połowie. Kibice na Anfield Road obejrzeli dwie bramki.

Anfield Road było świadkiem spotkania 13 kolejki angielskiej ekstraklasy. Miejscowe FC Liverpool w walce o ligowe punkty podejmowało obrońców mistrzowskiej korony Chelsea Londyn. Mecz stał na wysokim piłkarskim poziomie, a w czasie ligowej potyczki nie brakowało ofensywnych akcji w wykonaniu obydwu drużyn. Pierwsi bramkę zamierzali strzelić piłkarze The Reds.

Podopieczni niemieckiego szkoleniowca ofensywne akcje przeprowadzali bocznymi sektorami boiska. Pierwsza na zmianę wyniku pojawiła się już w 10 minucie, kiedy to najskuteczniejszy zawodnik w lidze Mohamed Salah oddał niecelne uderzenie. Chwilę później Liverpool przeprowadził akcję z lewej strony boiska. Piłka w 15 minucie trafiła do nieobstawionego przed polem karnym Milnera, lecz angielski pomocnik oddał niecelny strzał.

Dodano 28 sierpnia 2017r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga angielska: Ofensywne The Reds demoluje kolejnych rywali

Przed reprezentacyjną przerwą piłkarze niemieckiego szkoleniowca spotkali się w klasyku angielskiej ekstraklasy z Arsenalem Londyn. Mecz toczył się do jednej bramki, a zgromadzeni na stadionie kibice obejrzeli aż cztery bramki.

FC Liverpool stał się piątą drużyną angielskiej ekstraklasy która zagra w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Wysoka skuteczność w rywalizacji z TSG 1899 Hoffenheim przeniosła się na ligowe boiska. Przed przerwą reprezentacyjną piłkarze niemieckiego szkoleniowca w trzeciej kolejce rywalizowali z Arsenalem Londyn, uczestnikiem fazy grupowej Ligi Europy. Mecz toczony był w wysokim tempie, a szansa na zmianę wyniku pojawiła się już w pierwszych 10 minutach gry. W tym czasie swoje okazje mieli Emre Can, który oddał niecelny strzał głową po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska oraz Mohamed Salah.

Reprezentant Egiptu zmusił do interwencji Petra Echa po uderzeniu z bliskiej odległości. Liverpool nie zwalniał tempa. Większość swoich akcji w początkowych minutach gry przeprowadzał po lewej stronie boiska. Przewagę The Reds udokumentowało w 17 minucie.

Dodano 2 sierpnia 2017r, w Piłka nożna, przez misiek
Mecze towarzyskie: Bayern bez skuteczności w meczach kontrolnych

Angielska drużyna uczestniczy w prestiżowym turnieju rozgrywanym na Alianz Arena Audi Cup. W meczu półfinałowym The Reds podejmowali gospodarza imprezy Bayern Monachium, który latem ma problemy ze skutecznością. Angielski klub poważnie myśli o walce o najwyższe cele w europejskim futbolu.

Audi Cup to prestiżowy turniej rozgrywany na Alianz Arena. Sportowa impreza przyciąga wiele uznanych drużyn ze Starego Kontynentu. Podobnie jest i w tym roku, gdzie w jednym z półfinałów spotkały się Bayern Monachium oraz FC Liverpool. Obie drużyny mają za sobą mecze kontrolne w Azji, ale lepiej przygotowani do sezonu wydają się być piłkarze niemieckiego szkoleniowca. W początkowych minutach to gospodarze starali się stworzyć bramkowe zagrożenie głównie po akcjach z lewej strony boiska. Aktywni w tym czasie byli David Alaba oraz Franck Ribery. Brakowało skutecznego wykończenia. Takie zaprezentowali piłkarze The Reds już w 7 minucie gry.