Dodano 15 maja 2019r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Popis Golden w rzutach za trzy punkty

Drużyna marząca o trzecim mistrzowskim tytule z rzędu podejmowała trzecią drużynę sezonu zasadniczego Portland Trial Blazers. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy, którzy zaimponowali skutecznością rzutów za trzy punkty.

Golden State Warriros w drodze do finału konferencji zachodniej pokonało w pierwszej rundzie play-off Los Angeles Clippers oraz w półfinale Houston Rockets. Obie serie kończyły się po sześciu pojedynkach i zwycięstwem obrońców mistrzowskiej korony 4:2. W pierwszym meczu finałowym początek meczu należał do przyjezdnych,. Portland objęło prowadzenie w meczu 5:0 po akcjach w wykonaniu McColluma i Lillarda. Gospodarze szybko odpowiedzieli i wyszli na prowadzenie. Kluczowe okazały się kontry, po których łatwe punkty były udziałem Greena, Thomspona czy Curryego. Golden objeło prowadzenie 15:9.

Gospodarze notowali na swoim koncie w pierwszej kwarcie zbiórki w ataku. Aktywni byli Looney, czy Green.

Dodano 6 maja 2018r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Wymagające play-offy dla Golden State Warriors

W półfinale konferencji zachodniej koszykarze Golden o awans do wielkiego finału rywalizują z New Orleans Pelicans. Pierwsze dwa mecze przed własną publicznością Golden wygrało, a w trzecim gospodarze przedłużyli serię do co najmniej pięciu pojedynków.

Marząc o mistrzowskim tytule w rozgrywkach play-off NBA trzeba wygrać, co najmniej 16 pojedynków. Zadanie nie jest łatwe, gdyż nie wszystkie serie kończą się wynikami po 4:0. Podobny przypadek będzie w rywalizacji Golden State Warriors oraz New Orleans Pelicans. Początek spotkania to wyrównana gra obydwu stron. Znakomicie w rozgrywaniu spisywał si Rondo który efektownie rozdzielał piłki swoim kolegom. Akcje kończyli Holiday, Mirotić, a za trzy trafiali rezerwowy Hill oraz Davis. Ich akcje dały prowadzenie miejscowej drużynie 25:14. Obrońcy mistrzowskiej korony opowiadali akcjami Duranta oraz jedną trójką Greena oraz trzypunktową akcje Curryego. Po pierwszych 12 minutach gry Pelicans prowadzili 30:21.