Dodano 14 czerwca 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Anwil wygrał decydujące starcie.

Gospodarzem spotkania był Polski Cukier Toruń, który podejmował obrońcę złotych medali Anwil Włocławek. W finałowych pojedynkach batalia o sukces na polskich parkietach toczyła się do czterech zwycięstw.

Anwil Włocławek potrafił przegrywając 2:3 wygrać szóste spotkanie wielkiego finału i doprowadzić do siódmego starcia o Mistrzostwo Polski. Obie drużyny oddawały wiele celnych rzutów za trzy punkty. Dla przyjezdnych trafił Szewczyk, a miejscowym odpowiedział dwukrotnie Umeh. Drużyny grały bardzo zespołową koszykówkę. Dla Anwilu asysty rozdzielali Almeida oraz Simon, a po stronie gospodarzy Lowery. Celny rzut z dystansu dołożył Gruszecki, a Cel koszyatał z podań pod koszem ze strony Kuliga. Gospodarze notowali zbiórki w ataku, ale to akcje Almeidy, Michalaka oraz Łączyńskiego za trzy dały prowadzenie Anwilowi po 10 minutach gry 28:21.

W drugiej odsłonie Michalak oraz Łączyński zdobyli kolejne sześć punktów, a Toruń zdobywał punkty głównie pod koszem za sprawą Cela, czy Kuliga. Punktowa inicjatywa należała do Mistrza Polski, Borussard zdobył trzy punkty i Anwil prowadził 43:34.

Dodano 12 czerwca 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: W finale będzie siódme spotkanie. Obecnie jest 3:3

W meczu nr sześć wielkiego finału broniący tytułu Anwil Włocławek podejmował na własnym parkiecie Polski Cukier Toruń. Gospodarze w przeciągu spotkania byli w stanie rzucić ponad 100 punktów rywalowi, czym doprowadzili do siódmego meczu, który zostanie rozegrany w Toruniu.

Anwil Włocławek jest obrońcą mistrzowskiej korony Polskiej Ligi Koszykówki Mężczyzn. W serii finałowej toczonej do czterech zwycięstw drużyna Igora Milicicia doprowadziła do remisu 3:3. Mecz nr sześć odbył się w Hali Mistrzów, a gospodarze zaprezentowali zespołową koszykówkę polegającą na zdobywaniu dużej ilości punktów. Punktowa inicjatywa należała do gospodarzy. Anwil szybko objął prowadzenie 9;2 głównie po skutecznych akcjach Almeidy i celnym rzucie za trzy punkty Simona.

Polski Cukier w pierwszej kwarcie przez cztery minuty gry zdobył tylko dwa punkty po akcji Lowryego. Polski Cukier notował na swoim koncie dużo zbiórek w ataku za sprawą Sulimy czy Mbodja. Przyjezdnym brakowało skuteczności przy ich wykończeniu. Silny skrzydłowy znakomicie grał pod koniec drugiej kwarty oraz na początku trzeciej.

Dodano 6 czerwca 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: W finale będą, co najmniej jeszcze dwa mecze

Drużyna Igora Milicicia w walce o trzecie zwycięstwo rywalizowała z Polskim Cukrem Toruń. Kontuzje, niewykorzystane rzuty wolne oraz rzut za trzy punkty w decydującym momencie sprawił, że kibice obejrzą, co najmniej dwa dodatkowe mecze finałowe.

Mecze finałowe Polskiej Ligi Koszykówki Mężczyzn nabierają rozpędu. Czwarty mecz finałowy został rozegrany we Włocławku, a obrońcy mistrzowskiej korony Anwil podejmował Polski Cukier Toruń. Od początku meczu to drużyna gości podobnie jak w trzecim meczu starała się przejąć inicjatywę w spotkaniu. Goście za sprawą Umeha trafiali za trzy punkty. Polski Cukier wymuszał starty oraz zdobywał łatwe punkty z wypracowanych pozycji po kontrach. Goście notowali na swoim koncie zbiórki w ataku, a głównym dostarczycielem punktów był Lowery. Sulima trafił za trzy i przyjezdni prowadzili 21:12.

Pod koniec pierwszej kwarty Anwil korzystał z indywidualnych akcji Broussarda oraz aktywnego Almeidy, który dwukrotnie trafił za trzy. Polski Cuker kontrolował wynik do zakończenia pierwszej połowy.

Dodano 4 czerwca 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Anwil zrobił drugi krok do obrony tytułu

Mistrzowie Polski po dwóch meczach w Toruniu na własnym parkiecie podejmowali Polski Cukier. Mecze finałowe toczą się do czterech wygranych pojedynku, a w trwającej serii Mistrz Polski prowadzi 2:1

Anwil Włocławek po trzech rozegranych finałowych meczach Polskiej Ligi Koszykówki Mężczyzn jest bliższy wywalczenia złotych medali. Drużyna Igora Milicicia po dwóch meczach w Toruniu realizuje plan pokonania w dwóch meczach przed własną publicznością. Trzecie finałowe spotkanie lepiej rozpoczęła drużyna gości. Przyjezdni prowadzili już 10:0, ale nie byli w stanie utrzymać do zakończenia meczu. W tym czasie zdobywanie punktów rozpoczął od celnego rzutu za trzy punkty Gruszecki. Aktywny pod koszem był Mbodj, a punktową serię zakończył Wiśniewski. Anwil systematycznie odrabiał straty. Do zakończenia pierwszej kwarty udało się odrobić pięć punktów, a kluczowe akcje przeprowadzał Lichodiej wykorzystując podania Łączyńskiego. Anwil korzystał na przewinieniach, a łatwe punkty były udziałem Almeidy oraz Zyskowskiego. Anwil po dziesięciu minutach gry przegrywał 20:25.

Dodano 29 maja 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Anwil przypieczętował awans do finału.

Lider sezonu zasadniczego Arka na własnym parkiecie w walce o finał podejmowała Anwil Włocławek. Mistrzowie Polski po dwóch zwycięstwach u siebie w piątym pojedynku zamierzali wywalczyć awans do finału dający prawo szansy obrony mistrzowskiej korony.

Anwil Włocławek w meczach półfinałowych potrafił odrobić straty po pierwszych meczach. Przegrywając 0:2 drużyna Igora Milicicia wygrała dwa mecze na własnym parkiecie i w piątym pojedynku o zwycięstwo rywalizowała w Gdyni z miejscową Arką. Gospodarze rozpoczęli efektownie decydujące starcie. Miejscowi za sprawą Bostcia oraz Wyki trafiali za trzy punkty. Akcja wysokiego środkowego dała prowadzenie 11:0.

Szkoleniowiec gości nie wziął czasu na żądanie, a jego koszykarze zaczęli systematycznie odrabiać straty. Arka miała siedem pierwszych celnych rzutów z gry po asystach od Szubargi, czy indywidualnych akcjach Bostica. Rzut Amerykanina dał prowadzenie gospodarzom 17:8. Anwil zdobywał punkty po skutecznych akcjach Lichodieja oraz rzutach wolnych doświadczonego rosyjskiego zawodnika.

Dodano 23 maja 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Anwil doprowadził do remisu, o awansie zdecyduje piąty mecz

Lider sezonu zasadniczego doznał czwartej porażki w play-off, ale nadal ma szansę na awans do finału. Przyjezdnym nie pomógł znakomity występ Jamesa Florencea. Amerykanin wywalczył blisko 40 punktów w meczu, niczym jak w NBA.

Arka Gdynia nadal ma problemy z wygrywaniem meczów na wyjeździe w bieżącym sezonie play-off polskiej koszykówki. Lider sezonu zasadniczego po dwóch porażkach z Legią Warszawa przegrał dwa mecze z mistrzem Polski Anwilem Włocławek. Goście na początku meczu mieli nadzieję na wywalczenie zwycięstwa. Drużyna Frasunkiewicza rozpoczęła od skutecznych akcji pod koszem. Za dwa punkty zdobywali: Wyka, Wołoszyn, czy Florence. Arka miała przewagę w zbiórkach w ataku. Asysty rozdzielał Bostic, a efektowny wsad Łapety dał prowadzenie 12:9.

Anwil odpowiadał skuteczną bronią Arki.

PLK: Stelmet przegrał mecz u siebie i ponownie zagra o brąz

Goście sportowe zwycięstwo odnieśli w drugiej kwarcie, gdzie zdobyli aż 30 punktów. Uzyskana przewaga pozwoliła na końcowe zwycięstwo 86:81 i sprawienie niespodzianki jaką jest awans do wielkiego finału po trzech meczach półfinałowych.

Stelmet starał się narzucić szybkie tempo gry w pierwszej kwarcie. Gospodarze grali pod kosz, a faulowani Starks oraz Planinić wykorzystali rzuty wolne. Sokołowski wraz z Hosleyem trafili z dystansu, a Humphrey zdobywał punkty pod koszem. W pierwszej kwarcie asysty kolegom z drużyny rozdzielał Lowery, a punktował głównie Wiśniewski za trzy. Akcje Gruszeckiego, czy Śniega sprawiły, że po pierwszych 10 minutach gry na tablicy wyników widniał remis 22:22.

Polski Cukier Toruń miał dwa mecze przewagi w półfinałowej rywalizacji Polskiej Ligi Koszykówki Mężczyzn ze Stelmetem Eneą BC Zielona Góra. Trzecie spotkanie rozgrywane było w Zielonej Górze, a o wyniku meczu zdecydowała druga kwarta. W tym czasie goście zdobyli aż 30 punktów prezentując przy tym zespołową koszykówkę. W początkowych fragmentach asysty kolegom z drużyny rozdzielał Lowery, a za trzy trafiał Umeh.

Dodano 21 maja 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Anwil goni Arkę. Gdynianie bez zwycięstwa na wyjeździe w play-offach

Gospodarze marząc o obronie mistrzowskiej korony spotkanie musieli rozstrzygnąć na swoją korzyść, a koszykarze Arki chcieli odnieść pierwsze zwycięstwo na wyjeździe w rozgrywkach play-off.

Mistrzowie Polski Anwil Włocławek był gospodarzem trzeciego półfinałowego spotkania w walce o mistrzostwo Polski koszykarzy. Drużyna Igora Milicicia miała nadzieję na przedłużenie serii do trzech zwycięstw i wywalczenie pierwszego sukcesu w rywalizacji z liderem po sezonie zasadniczym Arką Gdynia. Mecz był bardzo ofensywnym pojedynkiem. Obie drużyny w pierwszej kwarcie oddawały dużą ilość celnych rzutów za trzy punkty. Dla gospodarzy trafiał Lichodiej, a dla Arki Bostic, Wołoszyn oraz Florence. Na początku pojedynku goście prowadzili 9:6.

Już po niespełna minucie gry szkoleniowiec gości musiał zrezygnować z Upsahwa, który nabawił się kontuzji oraz był w stanie zdobyć dwa punkty pod koszem przeciwnika. Anwil grał zespołową koszykówkę. Asysty kolegom z drużyny rozdzielał Almeida po celnych akcjach Ignerskiego oraz Szewczyka. Doświadczony zawodnik gospodarzy trafił z dwukrotnie z dystansu, a miejscowi przegrywali jednym punktem 21:22.

Dodano 19 maja 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Arka korzysta na atucie własnego parkietu

Po emocjonującym pierwszym spotkaniu i zwycięstwie nad Anwilem Włocławek drużyna Przemysława Frasunkiewicza głównie obroną pokonała Mistrzów Polski w drugim meczu. Lider sezonu zasadniczego prowadzi już 2:0 w rywalizacji do trzech zwycięstw.

Arka Gdynia już piąte spotkanie rozgrywała przed własną publicznością w rozgrywkach play-off bieżących rozgrywek. Lider sezonu zasadniczego jest niepokonanym zespołem we własnej hali. Po trzech zwycięstwach nad Legią Warszawa przyszedł sukces nad Anwilem Włocławek. Arka w drugim spotkaniu u siebie podejmowała Mistrza Polski, a mecz stał na wysokim poziomie wtajemniczenia defensywnego. Arka grała znakomicie w obronie. Gospodarze umiejętnie opanowali strefę pod własnym koszem. Bloki na swoim koncie notowali Łapeta oraz Bostic. Arka wyprowadzała skuteczne ataki. Za trzy trafił Bostic, a pod koszem punkty zdobywali Florence czy Wołoszyn.

Dodano 9 maja 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Legia odgryzła się Arce i doprowadziła do remisu 2:2

Arka po dwóch zwycięstwach na własnym parkiecie chciała w trzech meczach zakończyć ćwierćfinałową rywalizację. Legia u siebie pokazała charakter i mimo kadrowych osłabień doprowadziła do piątego spotkania. Na zwycięzcę rywalizacji czeka Anwil Włocławek.

Legia Warszawa w pierwszej połowie czwartego meczu ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski prowadziła przez kilkadziesiąt sekund. Koszykarskie wydarzenie miało miejsce na początku pierwszej kwarty, kiedy to z dystansu w rywalizacji z Arką Gdynia celny rzut za trzy punkty oddał Kowalczyk. Gospodarze prowadzili 9:8. Ofensywnie grający lider sezonu zasadniczego szybko odrobił straty. Goście trafiali dużo rzutów z dystansu. Za trzy punktowali Bostic oraz Florence. Po koszem faule wymuszał Upshaw oraz Wołoszyn czy Szubarga. Po pierwszych 10 minutach gry Arka prowadziła 33:20.

Dodano 7 maja 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Anwil przygotował mistrzowską formę na play-off

Obie drużyny zaprezentowały ofensywna koszykówkę z której zwycięsko wyszli obrońcy mistrzowskiej korony. Koszykarze Igora Milicicia wywalczyli awans do półfinału, w którym najprawdopodobniej zmierzą się z Arką Gdynia.

Trzeci mecz ćwierćfinałowy Polskiej Ligi Koszykówki Mężczyzn rozgrywany był w Ostrowie Wielkopolskim. Stal na własnym parkiecie po dwóch porażkach z rzędu z Anwilem marząc o awansie do dalszych gier musiała rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Obie drużyny grały bardzo ofensywnie i zespołowo. Goście rozpoczęli od celnych rzutów za trzy punkty Almeidy. Punktować z dystansu zaczął także Simon. Gospodarze zdobywanie punktów rozpoczęli od dwóch akcji Kostrzewskiego. Stal grała skutecznie na atakowanej tablicy. Zbiórki w ataku notował King oraz Maras, a asysty wysokich zawodników pozwoliły na powiększanie indywidualnego dorobku przez Marasa oraz Kinga. Żołnierewicz trafił za dwa punkty i gospodarze prowadzili 24:21.

Dodano 3 maja 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Legia postawiła się Arce w pierwszym meczu. Genialny Matczak

Lider sezonu zasadniczego na własnym parkiecie w pierwszym meczu podejmował Legię Warszawa, która zajęła ósmą lokatę i po raz pierwszy od siedemnastu lat zagrała w rozgrywkach play-off. Faworytem meczu byli gospodarze, choć warszawski zespół postawił trudne warunki spotkania.

Gospodarzem pierwszego meczu pierwszej rundy play-off byli koszykarze Arki Gdynia. Od początku meczu warszawski zespół starał się bronią gospodarzy rozgrywać koszykarski pojedynek. Warszawska drużyna oddawała dużo rzutów za trzy punkty. Do kosza przeciwnika trafiali: Kowalczyk, czy Patiejew. Arka odpowiadała skutecznymi akcjami pod koszem. Za dwa punkty trafiali Bostic oraz Łapeta, a celny rzut z dystansu Folencra dał Arce prowadzenie 12:8. Legia w czasie meczu oddawała wiele rzutów, ale nie wszystkie znajdowały drogę do kosza przeciwnika. Aktywny na tablicach był Pinder, który notował na swoim koncie wiele zbiórek głównie w ataku. W końcówce pierwszej odsłony dwukrotnie z dystansu dla gospodarzy trafili Ginayrd oraz Dulkys i Arka prowadziła 25:14.

Dodano 29 kwietnia 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Osiem drużyn w pierwszej rundzie play-off. Mistrz z rozstawieniem

Pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym przypadło koszykarzom Arki Gdynia, którzy w każdej rundzie będą mieli przewagę własnego parkietu. Obrońcy mistrzowskiej korony Anwil Włocławek ligowe zmagania zakończył na czwartym miejscu.

Do ostatniej kolejki sezonu zasadniczego trwało ustalenie miejsc w tabeli rozgrywek Polskiej Ligi Koszykówki Mężczyzn. Każda z drużyn chciała wywalczyć miejsce gwarantujące rozgrywanie w play-off przed pierwszą rundą rozgrywek .Walczące zespoły miały do rozegrania 30 ligowych pojedynków, a najlepszą ekipą okazała się Arka Gdynia. Zespół Przemysława Frasunkiewicza wygrał aż 25 spotkań, z czego 13 miało miejsce na własnym parkiecie. Najlepsza drużyna poprzednich rozgrywek Anwil Włocławek pierwszą rundę play-off rozpocznie od czwartego miejsca. Drużyna Igora Milicicia zmierzy się z Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski. Anwil w sezonie zasadniczym wygrał 22 ligowe spotkania. Pierwszym zespołem, który doznał 10 porażek była drużyna Stali i to jej przypadło piąte miejsce. Pierwsze mecze ćwierćfinałowe zostały zaplanowane na początek maja, a żeby znaleźć się w kolejnej rundzie play-off na swoją korzyść trzeba rozstrzygnąć trzy pucharowe pojedynki.

PLK: Arka jubileuszowe 25 zwycięstw w sezonie zasadniczym

Na własnym parkiecie Arka Gdynia podejmowała Polski cukier Toruń. Gospodarze znakomitą drugą połową i głównie rzutami za trzy punkty odnieśli przekonujące 25 zwycięstwo w sezonie zasadniczym.

Arka Gdynia i Polski Cukier Toruń spotkały się w ligowym klasyku w meczu 29 kolejki rozgrywek Polskiej Ligi Koszykówki Mężczyzn. Drużyna gości od początku pojedynku imponowała skutecznością oddawanych rzutów. Goście seriami punktowali przeciwnika, a już w pierwszych 10 minutach byli w stanie wywalczyć aż 27 punktów. Polski Cukier rozpoczął mecz od prowadzenia 6:0 po skutecznych akcjach Wiśniewskiego, czy Lowrego.

Amerykanin rozdzielał asysty swoim kolegom, a łatwe punkty były udziałem Kuliga, czy Sulimy. Sulima w końcówce dwukrotnie trafił za trzy punkty. W drugiej odsłonie do zdobywania oczek dołączył Kulig. Doświadczony zawodnik grał aktywnie pod koszem oraz wymuszał faule przeciwnika po czym stawał na linii rzutów wolnych. Kuliga w tym elemencie wspierał Umeh, a w końcówce pierwszej połowy Gruszecki trafił za trzy punkty.

Dodano 16 kwietnia 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Arka skomplikowała sobie sytuację w tabeli. King wolnymi wygrał mecz

W meczu 27 kolejki przed własną publicznością lider tabeli podejmował Kinga Szczecin. Spotkanie wygrała drużyna gości, która głównie w czwartej kwarcie umiejętnie wykonywała rzuty wolne.

Liczba zwycięstw ma kluczowe znaczenia dla ustalenia kolejności ligowej tabeli PLK. Osiem najlepszych drużyn awansuje do walki o play-off, a cztery pierwsze będą miały przewagę własnego parkietu w pierwszej rundzie play-off. Do meczu 27 kolejki Arka Gdynia na swoim koncie miała aż serię 12 wygranych pojedynków z rzędu, a w ostatniej kolejce przed własną publicznością drużyna Frasunkiewicza o ligowe punkty rywalizowała z Kingiem Szczecin. Obie drużyny w pierwszej kwarcie seriami zdobywały punkty. Znakomite otwarcie zaprezentowała drużyna gości, która ograniczyła celność rzutów za trzy punkty gospodarzy. Asysty kolegom z drużyny rozdzielał Watts, a łatwe punkty zdobywali Sajus, czy dwukrotnie za trzy Kikowski. King objął prowadzenie 8:2.

Gospodarze poprawili skuteczność w obronie. Przyjezdnych zmuszali do popełniania strat, a Arka notowała przechwyty.

Dodano 10 kwietnia 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Stelmet i Anwil spotkały się w ligowym klasyku

Obie drużyny walczą o jak najlepsze miejsce przed rozpoczęciem rozgrywek play-off oraz atut własnego parkietu w pierwszej rundzie koszykarskiej rywalizacji.

Anwil Włocławek broni złotego medalu na polskich parkietach. Do spotkania ze Stelmetem Zielona Góra drużyna Igora Milicicia była najlepszym zespołem na wyjeździe, która mogła pochwalić się 11 wygranymi w sezonie na parkiecie rywala. Obie drużyny reprezentują bądź reprezentowały polską koszykówkę na międzynarodowej arenie, a początek spotkania 26 kolejki to gra Anwilu głównie pod koszem przeciwnika, Punkty zdobywali polscy koszykarze: Zyskowski oraz Łączyński. Stelmet odpowiadał akcjami za trzy punkty. Jedną z nich wykonał Planinić pod koszem, a z dystansu zaczął trafiać Zamojski. Trzy celne rzuty z rzędu dały prowadzenie gospodarzom 12:10.

Prowadzenie często się zmieniało. W drużynie gości indywidualne konto powiększał doświadczony Ignerski. Gospodarze grali zespołową koszykówkę, a podania kolegom z drużyny rozdzielał Starks. Z podań korzystali: Sokołowski, czy Planinić.

Dodano 31 marca 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Arka Gdynia zmierza po pierwsze miejsce sezonu zasadniczego

Drużyna Przemysława Frasunkiewicza realizuje plan rozstawiania w pierwszej rundzie play-off oraz ewentualnej przewagi parkietu w meczach finałowych ligowych rozgrywek.

Arka Gdynia odniosła największą liczbę zwycięstw na ligowych parkietach Polskiej Ligi Koszykówki Mężczyzn. Drużyna Przemysława Frasunkiewicza na swoim koncie zgromadziła 22 ligowe triumfy na 25 rozegranych pojedynku. Zespół prezentuje wysoką formę zarówno w meczach przed własną publicznością jak i meczach wyjazdowych. Drużyna Arki podobnie jak zespół Anwilu na wyjazdach ma 11 sukcesów, a ostatni z nich miał miejsce w ligowym klasyku przeciwko Stali Ostrów Wielkopolski.

W drużynie Wojciecha Kamińskiego znakomicie na obydwu tablicach grał doświadczony King. Zawodnik z Karaibów notował na swoim koncie zarówno zbiórki w ataku jak i obronie, a na zakończenie pojedynku miał ich 16, z czego aż sześć w ataku. Indywidualna zdobycz nie przełożyła się na zwycięstwo zespołu. Drużynie Stal brakowało skuteczności, a przyjezdni przez całe spotkanie utrzymywali punktowy dystans. Słynąca z rzutów za trzy punkty Arka zdobywała drużynowy dorobek w początkowych fragmentach pojedynku akcjami pod koszem przeciwnika. Aktywni w zdobywaniu punktów byli: Bostic, Łapeta czy Upshaw.

Dodano 9 marca 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: TBV Start Lublin z szansami na play-offy

Drużyna Davida Dedka odniosła jedenastce ligowe zwycięstwo pokonując na własnym parkiecie Polpharmę Starogard Gdański.

TBV Start Lublin rozegrało 11 spotkanie przed własną publicznością w ramach rozgrywek Polskiej Ligi Koszykówki Mężczyzn w sezonie 2018/2019. Przeciwnikiem w walce o ligowe punkty była drużyna, która miała podobny bilans zwycięstw do porażek, Polpharma Starogard Gdański. Oba zespoły nadal liczą się w walce o awans do rozgrywek play-off mając nadzieję na grę nie tylko w pierwszej rundzie. Od początku meczu 21 kolejki obie drużyny skutecznie grały za trzy punkty. Start rozpoczął grę od skutecznych akcji Thomassona oraz Dutkiewicza i prowadzenia 8:2.

Przyjezdni szybko odpowiedzieli celnymi rzutami Busseya czy Gołębiowskiego. Goście doprowadzili do remisu 10:10. Aktywny po stronie gospodarzy był Thomasson, a po stronie Polpharmy z podań kolegów z drużyny korzystał Phral pod koszem. Celny rzut za trzy punkty Dutkiewicza pod koniec pierwszej kwarty dał prowadzenie Startowi 21:20. Gospodarze osiągnęli bezpieczny dystans na początku drugiej kwarty.

Dodano 1 lutego 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Stelmet rządzi w meczach u siebie

W meczu przed własną publicznością przeciwnikiem byłych Mistrzów Polski byli koszykarze Polpharmy Starogard Gdański. Gospodarze skutecznością rzutów za trzy punkty oraz zbiórkami w ataku byli w stanie pojedynek rozstrzygnąć na swoją korzyść.

Stelmet znakomita gra w meczach przed własną publicznością. Przed meczem z Polpharmą gospodarze na swoim koncie mieli osiem wygranych pojedynków oraz serię pięciu meczy bez porażki na ligowych parkietach. Polpharma na swoim koncie miała trzy przegrane mecze z rzędu. Goście tylko na początku pojedynku byli w stanie objąć prowadzenie po celnym rzucie za trzy punkty utalentowanego Gołębiowskiego. Stelmet odpowiadał skutecznymi akcjami pod koszem przeciwnika. Za dwa indywidualne konto powiększali: Stakrks, Devoe czy Sakić. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie 7:3, którego nie oddali do zakończenia spotkania.

Stelmet umiejętnie wymuszał faule przeciwnika w pierwszej kwarcie. Na linii rzutów wolnych stawali Planinić oraz Zamojski.

Dodano 19 stycznia 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Arka Gdynia powstrzymała rozpędzony Anwil

W pierwszym meczu rundy rewanżowej na własnym parkiecie podejmował pogromcę z pierwszej kolejki Arkę Gdynia. Zespół Przemysława Frasunkiewicza po raz drugi w sezonie pokonał Anwil tym razem na jego hali i ma lepszy bilans pomiędzy zainteresowanymi drużynami.

Miejsce w tabeli ma kluczowe znaczenie przed rozgrywkach play-off. W pierwszej rundzie pierwsza czwórka ma przewagę własnego parkietu, który może być korzystny w kontekście dalszego awansu. W meczu 16 kolejki spotkały się dwie drużyny, które marzą o medalowych miejscach na zakończenie koszykarskiej rywalizacji w bieżących rozgrywkach. Obie drużyny reprezentują polską koszykówkę na międzynarodowej arenie, a ligowe starcie lepiej rozpoczęła drużyna Igora Milicicia. Anwil grał skutecznie pod koszem. Asysty kolegom z zespołu rozdzielał Łączyński, a punktowali głównie Kostrzewski, Lichodiej czy Sobin. Za trzy dla Mistrzów polski trafili Marković oraz Michalak. Anwil prowadził 16:10. Dla Asseco punkty zdobywali amerykańscy koszykarze Bostic oraz Florence.

Dodano 7 stycznia 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Anwil odparł atak Startu w II kwarcie

Mistrzowie Polski po wygranej nad Stelemetem Zielona Góra oraz dwóch dogrywkach nad Polpharmą Starogard Gdański w walce o ligowe punkty zmierzyli się ze Startem Lublin. Anwil odniósł 11 ligowe zwycięstwo w sezonie.

Liczba zwycięstw ma kluczowe znaczenie dla ustalenia miejsc w klasyfikacji łącznej rozgrywek Polskiej Ligi Koszykówki Mężczyzn. Obrońcą mistrzowskiej korony są koszykarze Anwilu Włocławek, którzy śrubują liczbę zwycięstw na ligowych parkietach. W ostatniej kolejce drużyna Igora Milicicia w walce o ligowe punkty rywalizowała z TBV Startem Lublin. Goście rozpoczęli mecz od skutecznej grze w obronie. Start na swoim koncie zanotował dwa bloki oraz potrafił grać pod kosz przeciwnika. W tym czasie indywidualne konto powiększali Upson, Borowski oraz Szymański. Szkoleniowiec gości szybko w pierwszej połowie został zmuszony do wzięcia dwóch czasów. To nie pomogło w zespołowej grze Anwilu. Gospodarze w pierwszych 10 minutach gry na swoim koncie mieli aż 10 asyst.

Dodano 15 grudnia 2018r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Faworyt nie zawiódł w meczu z Dąbrową Górniczą

Mistrzowie Polski realizują plan wywalczenia pierwszego miejsca po sezonie zasadniczym ligowych rozgrywek. Kolejnym przeciwnikiem, który nie był w stanie przeciwstawić się ofensywnej gry złotych medalistów był MKS Dąbrowa Górnicza.

Spotkanie 10 kolejki pomiędzy MKS-em Dąbrowa Górnicza, a Anwilem Włocławek było emocjonujące tylko w pierwszej kwarcie. Gospodarze grali znakomicie dystansu zdobywając wiele punktów rzutami za trzy punkty. W tym elemencie niezawodni byli Richardson oraz Wołoszyn. Doświadczony zawodnik gospodarzy potrafił zdobywać punkty z linii rzutów wolnych. Anwil grał w pierwszej kwarcie bardzo zespołową koszykówkę. Przez 10 minut gry podopieczni Igora Milicicia zanotowali aż 10 asyst. Podania kolegów pod koszem wykorzystywali głównie Simon czy Lichodiej. Dwukrotnie za trzy trafił doświadczony Szewczyk.

Po 10 minutach gry Anwil prowadził tylko jednym punktem 25:24.

Dodano 25 listopada 2018r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Dąbrowa atakiem powstrzymała obronę Torunia

Gospodarzom udało się odnieść drugie zwycięstwo przed własnymi kibicami, gdzie w efektowny sposób udało się pokonać najskuteczniejszą defensywę w lidze Polski Cukier Toruń zdobywając aż 93 punkty.

Polski Cukier Toruń na początku rozgrywek rozgrywa większość spotkań na parkietach przeciwnika. W dotychczasowych pojedynkach na swoją korzyść udało się rozstrzygnąć cztery mecze i doznać tylko jednej porażki. Marząca o kolejnym medalu Mistrzostw Polski drużyna w meczu 8 kolejki o ligowe punkty na wyjeździe rywalizowała z MKS Dąbrową Górniczą. Gospodarze prowadzeni przez Jacka Winnickiego byłego szkoleniowca toruńskiego zespołu zaprezentowali radosną koszykówkę. Od początku spotkania byli w stanie narzucić własny styl gry zdobywając wiele punktów pod koszem przeciwnika. Efektowne akcje po asystach Richardsona były udziałem Łukasika czy Wojciechowskiego. Z dystansu trafiał Richardson, a jedna z akcji dała prowadzenie gospodarzom 17:11.

Goście oddawali wiele skutecznych rzutów z dystansu. W pierwszych 10 minutach imponował głównie Cel. Śnieg oraz Umeh wykorzystywali rzuty wolne, a po pierwszej odsłonie gospodarze prowadzili czterema punktami 24:20.

Dodano 28 października 2018r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Polski Cukier doprowadził do dogrywki

Gospodarze byli niepokonanym zespołem na własnym parkiecie, natomiast goście liczyli na podtrzymanie znakomitej formy na boisku przeciwnika. Do wyłonienia zwycięzcy w ligowym pojedynku potrzebne było dodatkowe 5 minut gry.

Anwil Włocławek i Polski Cukier Toruń to dwie najlepsze drużyny poprzedniego sezonu rozgrywek Polskiej Ligi Koszykówki Mężczyzn. Anwil w efektownym stylu wywalczył tytuł Mistrza Polski, natomiast Polski Cukier Toruń sięgnął po Puchar Polski. Obie drużyny już na początku ligowych rozgrywek spotkały się w meczu o ligowe punkty. Od początku pojedynku Anwil grał pod kosz przeciwnika. Wysoka skuteczność pozwalała na powiększanie indywidualnego dorobku dla Sobina. Wsparty Zyskowskim oraz Lichodiejem za trzy punkty sprawił, że gospodarze prowadzili 19:11. Goście byli w stanie doprowadzić do remisu. Przyjezdni oddawali dużo rzutów za trzy punkty. Skuteczni byli Cel oraz Gruszecki, a z półdystansu trafiał Mbodj.

Dodano 14 października 2018r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Lublin rozstrzygnął mecz w czwartej kwarcie

Rywalem o ligowe punkty był zespół TBV Start Lublin. Mecz po 40 minutach gry rozstrzygnął się na korzyść przyjezdnej drużyny, która w ostatniej czwartej kwarcie była w stanie uzyskać dwa razy większą liczbę punktów od gospodarzy.

Miasto Szkła Krosno w bieżącym sezonie koszykarskiej ekstraklasy najprawdopodobniej walczyć będzie o zachowanie ligowego bytu. Ostatnia drużyna w tabeli automatycznie spada do pierwszej ligi. W pierwszej kwarcie gospodarze starali się narzucić własny styl gry. Aktywny z dystansu był Laveridge. Amerykanin zdobył punkty z dystansu. Dwa celne rzuty oraz wsparcie Bojanowskiego sprawiło, że Krosno objęło prowadzenie 17:10.

Kolejne minuty to utrzymanie bezpiecznego dystansu nad przeciwnikiem. Hins rozdawał asysty kolegom, a punkt zdobywał z linii rzutów wolnych Bogdanović czy Westbrook z dystansu. Po 10 minutach gry Krosno prowadziło 24:15.

Dodano 7 października 2018r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Arka Gdynia namiesza w ligowej czołówce ?

W meczu przed własną publicznością drużyna Przemysława Frasunkiewicza pokonała mistrza Polski Anwil Włocławek 98:89. Gospodarze zaprezentowali znakomitą druga połowę, gdzie rzucili rywalom 54 punkty.

Arka Gdynia zmieniła nazwę w bieżącym sezonie rozgrywek Polskiej Ligi Koszykówki Mężczyzn. Już w pierwszym meczu zespół przed własną publicznością o zwycięstwo rywalizował z mistrzem Polski Anwilem Włocławek. Obie drużyny zaprezentowały radosną koszykówkę, gdzie w meczu pierwszej kolejki byli w stanie zdobyć blisko 200 punktów. Pojedynek miał dwa oblicza. Gospodarze na początku pierwszej kwarty prowadzili wyrównaną grę. Znakomite asysty rozdzielał doświadczony Szubarga, a punkty zdobywali Witliński, Bostic, czy Bulkys za trzy. Jeden z rzutów doprowadził do remisu 9:9.

Po tym zdarzeniu Anwil zastosował szczelniejszą obronę. Zmuszał rywala do trudnych rzutów po których nie był w stanie zdobywać ligowych punktów.