Dodano 21 lipca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Piast stracił pierwsze punkty w nowym sezonie

Po dwumeczu z BATE Borysow i meczem o superpuchar Polski dla drużyny Waldemara Fornalika przyszła rywalizacja o obronę mistrzowskiej korony. W pierwszej kolejce Piast na własnym stadionie podejmował Lecha Poznań, a gospodarze gola stracili w końcowych fragmentach meczu.

Piast Gliwice w poprzednim sezonie dość nieoczekiwanie został Mistrzem Polski. Drużyna Waldemara Fornalika w pierwszej kolejce o ligowe punkty mierzyła się z Lechem poznań. Obie drużyny udanie chciały otworzyć walkę o kolejne trofeum na polskich boiskach. Piast podobnie jak w poprzednich meczach głównie z BATE Borysow jako pierwszy otworzył wynik. Bohaterem miejscowej publiczności w szóstej minucie gry został Jorge Felix. Hiszpan wykorzystał podanie z bocznego sektora Badii i mocnym strzałem z bliskiej odległości strzelił pierwszego gola w nowym sezonie.

Po straconej bramce Lech miał kilka dogodnych okazji do zmiany niekorzystnego wyniku. Najpoważniejsze zagrożenie drużyna Żurawia stwarzała po rzutach rożnych. Dośrodkowanie Jevitcia w 14 minucie gry trafiło na głowę Crmonarkovicia.

Dodano 17 lipca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: BATE doświadczeniem pokonało Piasta.

Drużyna Waldemara Fornalika o awans do kolejnej rundy rywalizowała z mistrzem Białorusi BATE Borysow. Drużyna gości decydujące trafienia o awansie strzeliła w ostatnich dziesięciu minutach gry i oba miały miejsce po stałych fragmentach gry.

Piast Gliwice jako Mistrz Polski rozegrał drugie spotkanie w ramach eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Po korzystnym wyniku w pierwszym meczu rozgrywanym na Białorusi drużyna Waldemara Fornalika miała nadzieję na wyeliminowanie renomowanego przeciwnika. BATE Borysow w rewanżowym meczu za wszelką cenę musiało strzelić bramkę. Pierwsi tej sztuki dokonali gospodarze. Bramkowe zdarzenie miało miejsce w 21 minucie. W tym czasie gospodarze oddali drugi celny strzał na bramkę rywala. Bohaterem miejscowej publiczności został Czerwiński. Polski obrońca z bliskiej odległości skierował piłkę do bramki po dośrodkowaniu Valencii z bocznego sektora boiska.

Piłkarz mistrza Polski zrehabilitował się za sytuację w 12 minucie gry.

Dodano 13 lipca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Superpuchar Polski: Lechia powiększa klubowe trofea

Pojedynek rozgrywany był na stadionie złotych medalistów ligowej rywalizacji, a zgromadzeni kibice obejrzeli aż cztery bramki. Bohaterem spotkania został słowacki pomocnik Lukas Haraslin, który dla Lechii Gdańsk strzelił dwa gole.

Lechia Gdańsk w poprzednim sezonie pokonała Jagiellonię Białystok 1:0 po bramce Artura Sobiecha i wywalczyła piłkarski Puchar Polski. Nowe rozgrywki sprawiły, że drużyna Piotra Stokowca rozegrała mecz o Superpuchar Polski na stadionie aktualnego mistrza kraju Piasta Gliwice. Trzecia drużyna poprzedniego sezonu spotkanie rozpoczęła znakomicie. Przyjezdni już w drugiej minucie stworzyli bramkową okazje, którą wykorzystali. Znakomitym podaniem popisał się z lewej strony Udovicić. Futbolówka trafiła do Haraslina, a słowacki pomocnik uderzył bez przyjęcia przy bliższym słupku. Lechia po strzeleniu gola cofnęła się na własną połowę. Drużyna Fornalika starała się rozgrywać piłkę, ale dobrze ustawiona obrona Lechii łapała gospodarzy na pozycji spalonej.

Pierwsza szansa na zmianę niekorzystnego wyniku dla Piasta pojawiła się w 10 minucie gry.

Dodano 11 lipca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Piłka nożna: Piast czeka od pięciu do siedmiu meczów do końca lipca

Drużyna Waldemara Fornalika zostawiła w pokonanym polu Legię Warszawa, Lechią Gdańsk czy Cracovię Kraków. Wszystkie zespoły reprezentują Polskę na międzynarodowej arenie w Lidze Mistrzów bądź Lidze Europy. Piast do końca lipca rozegra, co najmniej pięć gier, a może i siedem.

Piast Gliwice nie rozgrywał zbyt wielu meczów kontrolnych przygotowujących do nowych rozgrywek. Najwyższe zwycięstwo udało się odnieść w rywalizacji tuż przed eliminacjami Ligi Mistrzów z Miedzią Legnica. Mistrz pokonał przeciwnika aż 7:1. Wysokie zwycięstwo zmotywowało Piast Gliwice to heroicznej postawy w pierwszej rundzie kwalifikacji Champions League. Piast trafił na BATE Borysow i kibice nie dawali zbyt dużej nadziei na awans do kolejnej fazy. Piast meczem z białoruskim przeciwnikiem rozpoczął rywalizację niemal co trzy dni. Po wyjazdowym spotkaniu drużyna Waldemara Fornalika zmierzy się na ligowym podwórku w walce o Superpuchar Polski. Mecz odbędzie się w sobotę 13 lipca.

Dodano 10 lipca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: Piast postawił się białoruskiemu gigantowi

Z Mistrzem Białorusi BATE Borysow Mistrzowie Polski strzelili jednego gola. Autorem trafienia okazał się napastnik Piotr Parzyszek.

BATE Borysow wielokrotny uczestnik fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów i Ligi Europy rozgrywał pierwszy mecz pierwszej rundy eliminacji przed własną publicznością. Rywalem białoruskiego hegemona był kopciuszek w europejskich pucharach Piast Gliwice. Drużyna Waldemara Fornalika na międzynarodowej arenie rozgrywała dopiero piąte spotkanie, ale nie przestraszyła się bardziej renomowanego przeciwnika. Piast w pierwszej połowie grał konsekwentnie w obronie, a sam był w stanie stworzyć kilka bramkowych okazji do zmiany wyniku. Pierwsza z nich miała miejsce już w 14 minucie gry, kiedy to Czerwiński oddał niecelny strzał głową po dośrodkowaniu Hateleya z rzutu rożnego.

Piast częściej operował piłkę i potrafił wymienić podania na połowie przeciwnika. Mistrzowie Polski w pierwszych 45 minutach oddawali więcej celnych strzałów, a pierwszy z nich pojawił się w 21 minucie. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Dziczek, lecz białoruski bramkarz nie dał się pokonać. Piast poszedł za ciosem i w 29 minucie ponownie Dziczek zmusił do interwencji bramkarza gospodarzy.

Dodano 2 lipca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Piast w okresie przygotowawczym strzelił cztery gole

Drużyna Waldemara Fornalika na zakończenie ligowej rywalizacji wyprzedziła min. Legię Warszawa, Lechię Gdańsk, czy Cracovię Kraków i Jagiellonię Białystok. Zespół z Górnego Śląska przygotowuje się do walki o piłkarski raj, jakim są rozgrywki ligi Mistrzów.

Wywalczenie awansu do fazy grupowej przez Mistrza Polski będzie trudnym zadaniem. Piast Gliwice zdobył historyczne złote medale, a eliminacje do elitarnych rozgrywek rozpoczyna już na początku pica wyjazdowym spotkaniem z BATE Borysow. Piast Gliwice strzela bramki w sparingach, które mogą być przydatne w rywalizacji z białoruską drużyną. Aktywnym zawodnikiem podczas sparingów jest Jorge Felix. Hiszpański zawodnik na swoim koncie ma już dwa trafienia w rywalizacji ze słowackim Sered. Mecz zakończył się wynikiem 2:2, który został ustalony w drugiej połowie. Podobnym wynikiem zakończyło się starcie z GKS-em Jastrzębie.

Piast Gliwice strzelił przeciwnikowi dwie bramki, ale także nie ustrzegł się straty goli.

Dodano 20 czerwca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Polskie kluby w europejskich pucharach w sezonie 2019/2020

Zadanie dla zespołu Waldemara Fornalika nie będzie łatwe, gdyż rywalem w walce o miliony Euro będzie białoruskie BATE Borysow. Swoich pucharowych rywali poznały pozostałe drużyny uczestniczące w europejskich pucharach.

Cztery drużyny reprezentować będzie polski futbol na międzynarodowej arenie w sezonie 2019/2020. Jedna z nich mistrz Polski walczyć będzie o przepustkę do fazy grupowej Ligi Mistrzów, a trzy pozostałe rywalizować będą o awans do fazy grupowej rozgrywek Ligi Europy. Trudne zadanie czeka Piast Gliwice. Drużynę Waldemara Fornalika los skojarzył z mistrzem Białorusi BATE Borysow. Zespół zza wschodniej granicy wielokrotnie uczestniczył w fazie grupowej Ligi Mistrzów i ligi Europy rozgrywając mecze z europejskimi potęgami. Pierwszy mecz odbędzie się na terenie białoruskiego przeciwnika, a tydzień później zostanie rozegrane rewanżowe spotkanie w Gliwicach. Mecze pierwszej rundy zaplanowano jeszcze przed rozpoczęciem ligowych rozgrywek. Starcie na Białorusi odbędzie się 9 lub 10 lica. W lidze Europy uczestniczyć będą trzy polskie drużyny.

Dodano 4 maja 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Piast miesza w czołówce. Dojdzie do ligowej sensacji ?

Drużyna Waldemara Fornalika kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Zespół już tylko punkt znajduje się za plecami Legii Warszawa, która broni mistrzowskiej korony. Drużyna z Górnego Śląska jest o krok od sprawienia sensacji na boiskach polskiej ekstraklasy.

Legia Warszawa i Piast Gliwice spotkały się w meczu 34 kolejki polskiej ekstraklasy. Obie drużyny miały zagwarantowany udział w rozgrywkach europejskich w przyszłym sezonie. Na ligowych boiskach trwa walka o tytuł Mistrza Polski, a szansę na sprawienie wielkiej niespodzianki mają piłkarze Piasta Gliwice. Zespół znakomicie rozegrał wyjazdowe spotkanie przy Łazienkowskiej stwarzając z drużyną gospodarzy wiele bramkowych okazji do strzelenia gola. Wynik spotkania mógł zostać zostać otwarty już w 3 minucie gry. Goście oddali pierwszy celny strzał na bramkę rywala. Dośrodkowaniem popisał się Badia, który obsłużył Dziczka.

Cierzniak nie dał się jednak pokonać, a odpowiedź gospodarzy nastąpiła niespełna 60 sekund później.

Dodano 23 kwietnia 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Piłkarska forteca w Gliwicach. Piast zmierza do europejskich pucharów.

Zespół pewnie awansował do grupy mistrzowskiej, w której punktuje kolejnych przeciwników. Po pokonaniu w Gdańsku dotychczasowego lidera Lechię w kolejnym meczu przyszło zwycięstwo nad Zagłębiem Lubin.

Piast Gliwice imponuje formę w rozgrywkach polskiej ekstraklasy. Zespół prowadzony przez braci Fornalików wygrywa mecz za meczem i stąpa po palcach liderowi rozgrywek polskiej ekstraklasy Legii Warszawa. Gliwiczanie znakomicie grają w obronie oraz strzelają wiele ligowych bramek. W ostatniej kolejce pokonali Lechię 2:0, a w kolejnym meczu przez jego większość musieli bronić się w osłabionym składzie. W rywalizacji z Zagłębiem Lubin czerwoną kartkę po analizie wideo obejrzał Jorge Felix. Hiszpański zawodnik osłabił swój zespół już w 21 minucie. W tym momencie gospodarze prowadzili różnicą jednej bramki.

Wynik spotkania otworzył Piotr Parzyszek. Napastnik Gliwiczan efektownym strzałem pokonał bramkarza miedziowych strzelając 8 gola w sezonie po podaniu od Jodłowca.

Dodano 17 lutego 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Piast dobił Lecha w drugiej połowie

Obie drużyny zamierzały odnieść zwycięstwo po pierwszych porażkach w pierwszym meczu nowego roku kalendarzowego. Piast rozgrywał mecz przed własną publicznością, a o wyniku zdecydowała skuteczność w drugiej połowie. Gospodarze zdecydowanie pokonali Kolejarza aż 4:0.

Runda wiosenna polskiej ekstraklasy powoli się rozkręca. Druga kolejka rozgrywek to okazja do pierwszych meczów przed własna publicznością. Taki pojedynek rozegrała drużyna Piasta Gliwice, która w bieżącym sezonie walczy o udział w grupie mistrzowskiej dającą pewne utrzymanie na kolejny sezon. Piast w meczu 22 kolejki podejmował Lecha Poznań, który dość nieoczekiwanie przegrał z Zagłębiem Lubin 1:2.

Obie drużyny w początkowych minutach meczu nie stwarzały zbyt wielu szans na zmianę rezultatu. Pierwsza próba pojawiła się w 14 minucie, kiedy to Plach pewnie interweniował we własnym polu karnym po dośrodkowaniu Jevticia z rzutu rożnego. Gospodarze w pierwszej części meczu groźną okazję stworzyli w 19 minucie gy. W tym czasie gościom sprzyjało szczęście.

Dodano 21 grudnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Świąteczny remis w Gliwicach

W wyjazdowym pojedynku drużyna Ireneusza Mamrota o ligowe punkty rywalizowała z Piastem Gliwice. Emocji w czasie piłkarskiej rywalizacji nie brakowało, a mecz 20 kolejki zakończył się podziałem ligowych punktów.

Jagiellonia Białystok w bieżącym sezonie ma problemy z zachowaniem czystego konta w czasie piłkarskiej rywalizacji. Podobne zdarzenie miało miejsce w meczu 20 kolejki, kiedy to wicemistrzowie Polski o ligowe punkty walczyli na wyjeździe w Gliwicach z miejscowym Piastem. Wynik spotkania rozstrzygnął się w pierwszych 45 minutach. O wynik meczu decydowały stałe fragmenty gry oraz akcje w bocznych sektorach boiska. Wynik pojedynku otworzyli gospodarze. Pierwszy celny strzał pojawił się w 16 minucie.

Bohaterem miejscowej publiczności został Thomas Hateley. Pomocnik Piasta uderzył nie do obrony z rzutu wolnego. Pięć minut później na uderzenie głową zdecydował się Papadopoulos.

Dodano 19 sierpnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Novikovas zapewnił trzy punkty

Piłkarze Ireneusza Mamrota w czwartym meczu z rzędu byli w stanie odnieść czwarte zwycięstwo. Komplet punktów białostocki zespół zapewnił w końcówce spotkania, a bohaterem miejscowej publiczności został pomocnik reprezentacji Litwy Arvydas Novykovas.

Jagiellonia Białystok w meczu 5 kolejki polskiej ekstraklasy z Piastem Gliwice na własnym stadionie rozgrywała 9 spotkanie w bieżących rozgrywkach. W początkowych fragmentach białostocki zespół chciał szybko otworzyć wynik piłkarskiej rywalizacji. Gospodarze potrafili przeprowadzić kombinacyjną akcję, a pierwsza bramkowa szansa pojawiła się w 6 minucie gry. W tym czasie kombinacyjna akcja została zablokowana przez obrońców Piasta po uderzeniu Machaja. Przygoda w europejskich pucharach mocno dała się we znaki podlaskiej drużynie. Szkoleniowiec Jagiellonii musiał dokonać dwóch wymuszonych kontuzjami zmian. Przedwcześnie plac gry opuścili Machaj oraz Runje.

Na kolejną okazję na zmianę wyniku trzeba było poczekać do 18 minuty. Bliski powodzenia był Romanchuk, lecz pomocnik reprezentacji Polski oddał zbyt słabe uderzenie głową, po którym pewnie interweniował Szmtuła.

Dodano 5 sierpnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Piast zaskoczył na początku sezonu

Rywalem byli piłkarze Zagłębia Lubin, którzy także zamierzali podtrzymać korzystną serię ligowych pojedynków. Mecz po 90 minutach zakończył się zwycięstwem gospodarzy, którzy pokonali miedziowych 2:1.

Piast Gliwice średnio w nowym sezonie rozgrywek polskiej ekstraklasy strzela dwie bramki na jedno spotkanie. Podobne zdarzenia miały miejsce w wygranym 2:1 meczu z Zagłębiem Sosnowiec oraz 2:0 z Pogonią Szczecin. Piłkarze Waldemara Fornalika zamierzali potrzymać wysoką skuteczność w pierwszym meczu przed własną publicznością. Rywalem była drużyna Zagłębia Lubin, która po dwóch kolejkach miała komplet sześciu zdobytych punktów. Spotkanie lepiej rozpoczęła drużyna miedziowych.

Już w 1 minucie meczu przyjezdni mogli objąć prowadzenie. Asystę na swoim koncie mógł mieć Starzyński po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Piłka trafiła na głowę Tosika, który oddał niecelny strzał z ostrego konta. W drużynie gospodarzy aktywny był Mateusz Mak.

Dodano 13 lutego 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Piłkarskie oczko Jagiellonii Białystok

Drużyna Ireneusza Mamrota w meczu 22 kolejki polskiej ekstraklasy rozgrywała mecz na wyjeździe w Gliwicach z miejscowym Piastem. Mecz zakończył się pomyśli przyjezdnych piłkarzy, którzy byli w stanie zachować czyste konto oraz cieszyć się z jedenastego zwycięstwa w sezonie.

Jagiellonia Białystok to najskuteczniejsza drużyna na boiskach przeciwnika w bieżącym sezonie rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy. W pierwszym meczu drugiej części ligowych rozgrywkach zespół rywalizował o trzy punkty w meczu z Piastem Gliwice. Obie drużyny starały się grać ofensywny futbol. Jagiellonia w początkowych minutach próby swoich ataków próbowała w bocznych sektorach boiska. Aktywni byli Novikovas oraz Frankowski. Pierwsze zagrożenie pod bramką gospodarzy miało miejsce w 10 minucie gry. W tym czasie swoją okazję na zmianę wyniku miał Świderski, lecz oddał niecelny strzał zza pola karnego. Skuteczność nie była mocną stroną walczących o ligowe punkty drużyn w pierwszej połowie.

W 18 minucie Piast miał najlepszą okazję na zmianę wyniku.

Dodano 22 września 2017r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Arka podwoiła bramkowy bilans wyjazdowych spotkań

Obie drużyny zamierzały poprawić dotychczasowy bilans bramkowy po niezbyt udanym początku rozgrywek. Arka chciała poprawić głównie bilans wyjazdowych spotkań, a piłkarze gospodarzy pokazać się nowemu szkoleniowcowi.

Trenerskie roszady po rozegraniu dziewięciu kolejek polskiej ekstraklasy nie ominęły także Gliwic. W roli pierwszego szkoleniowca przy Okrzei pojawił się Waldemar Fornalik, który zastąpił na tym stanowisku Dariusza Wdowczyka. Walczące o ligowe punkty zespoły sprawiły, że oddawanych było dużo strzałów, ale nie wszystkie znajdowały drogę do bramki przeciwnika. W pierwszych 10 minutach gry Piast i Arka oddały blokowane uderzenie za sprawą Papadopulosa oraz Piesio.

Ofensywna aktywność drużyny w kolejnych minutach pozostawiała dużo do życzenia. Na kolejną okazję do zmiany wyniku trzeba było poczekać do 23 minuty. W tym czasie goście przeprowadzili składną akcję, a na uderzenie z dystansu zdecydował się Marcus Da Silva. Strzał Brazylijczyka okazał się nieskuteczny i na stadionowym zegarze nadal widniał bezbramkowy rezultat. Wynik spotkania zmienił się dopiero w drugiej połowie.

Dodano 11 września 2017r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Lechia Gdańsk wraca na właściwe miejsce w tabeli

W meczu na wyjeździe piłkarze Piotra Nowaka rywalizowali z Piastem Gliwice, który miał dwa zwycięstwa z rzędu. Gospodarze mogli wygrać ten mecz, tym bardziej, że blisko przez 60 minut grali z przewagą jednego piłkarza. Zgromadzeni na miejscowym stadionie kibice obejrzeli trzy gole.

Dwie drużyny walczące o awans do pierwszej ósemki rozgrywek polskiej ekstraklasy spotkały się w meczu 8 kolejki. Piast Gliwice po dwóch zwycięstwach z rzędu na własnym stadionie podejmował Lechię Gdańsk, która ostatni komplet punktów zanotowała w meczu 1 kolejki. Początek meczu do gra głównie w środkowej strefie boiska. Obie drużyny popełniały zbyt wiele prostych strat uniemożliwiając przeprowadzanie kombinacyjnych ataków. Piast kontynuował serię ligowych pojedynków ze strzelonym golem, ale pierwsi zaatakowali piłkarze z Gdańska. Goście otworzyli bramkowy wynik już w 11 minucie gry. W tym czasie akcja miała miejsce z prawej strony boiska. Dośrodkowanie Krasicia trafiło do najskuteczniejszego zawodnika Lechii Marco Paixao.

Dodano 27 sierpnia 2017r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Skuteczność zdecydowała o wyniku Jagiellonii Białystok

Uczestnik europejskich pucharów na własnym stadionie podejmował ostatni w ligowej tabeli Piast Gliwice. Piłkarze Ireneusza Mamrota liczyli na komplet trzech punktów. W czasie spotkania padł jeden gol, a wiele szans na zmianę wyniku mieli gospodarze za sprawą Scheridana oraz Frankowskiego.

Celem Jagiellonii Białystok na zakończenie 30 kolejki rozgrywek polskiej ekstraklasy jest wywalczenie miejsca w pierwszej ósemce. Przybliżenie realizacji założeń mogło być w rywalizacji z Piastem Gliwice. Jagiellonia zajmowała drugie miejsce w tabeli po sześciu rozegranych kolejkach. Mecz przed własną publicznością miał potwierdzić wysoką skuteczność. Miejscowi plan wywalczenia trzech punktów mogli zrealizować już w pierwszej akcji. Bliski powodzenia był Irlandczyk Scheridan.

Napastnik Jagiellonii nie trafił w piłkę po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska. Napastnik gospodarzy w pierwszej połowie miał kilka szans.

Dodano 4 sierpnia 2017r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Piast Gliwice w dwóch meczach stracił cztery punkty

Na sześć gier piłkarzom Dariusza Wdowczyka udało się wygrać pięć rywalizacji. Obie drużyny na początku nowego sezonu spotkały się, by walczyć o ligowe punkty i móc odnieść zwycięstwo, które pomoże awansować w ligowej tabeli.

Piast Gliwice i Śląsk Wrocław w walce o ligowe punkty spotkały się w meczu 4 kolejki rozgrywek polskiej ekstraklasy. Od początku spotkania to gospodarze stwarzali wiele bramkowych okazji. Brakowało skuteczności przy ich wykończeniu. Piast oddawał wiele strzałów. W pierwszych 6 minutach meczu oddał trzy groźne uderzenia, a wszystkie miały miejsce zza pola karnego. Swoich sił na zmianę wyniku próbowali: Vassiljev, Ziviec oraz Bukata. W dwóch przypadkach skutecznymi interwencjami popisał się Wrąbel, a przy uderzeniu estońskiego pomocnika z połowy boiska piłka nie znalazła drogi do bramki przeciwnika.

Śląsk niczym wytrawny bokser czekał na nadarzające się okazje. Kluczowe okazały się stałe fragmenty gry.

Dodano 22 lipca 2017r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Pogoń znalazła patent na Piasta Gliwice

Piast Gliwice na własnym stadionie podejmował zespół Pogoni Szczecin. Mecz rozstrzygnął się w drugiej połowie, a kluczowe dla przebiegu piłkarskiej rywalizacji sytuacje nastąpiły od 75 minuty.

Wysoka temperatura powietrza na początku piłkarskiej rywalizacji dała się we znaki drużynom Piasta Gliwice oraz Pogoni Szczecin. Obydwu drużynom brakowało składnych akcji, z których mogłyby paść ligowe bramki. Przyjezdni próbowali akcje z prawej strony boiska, a Piast dłużej utrzymywał się przy piłce w ataku pozycyjnym. Pierwsza szansa na zmianę wyniku pojawiła się w 5 minucie. W tym czasie Szmatuła wykazał się refleksem po prostopadłym zagraniu Korta. Po tym zdarzeniu gra przeniosła się w środkową strefę boiska, gdzie brakowało okazji do zmiany wyniku.

Na kolejną podbramkową sytuację kibice musieli poczekać do 24 minuty. Zaatakowali gospodarze. Znakomitym podaniem popisał się były pomocnik Jagiellonii Białystok Konstantin Vassiljev.