Dodano 19 października 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Piast korzysta na skuteczności Parzyszka

Drużyna Mistrza Polski w wyjazdowym spotkaniu pokonała najskuteczniejszą w poprzednich rozgrywkach Wisłę Kraków 1:2. Kluczowe dla ustalenia wyniku meczu miały stałe fragmenty gry po których padło trzy bramki.

Piast Gliwice rozegrał szóste wyjazdowe spotkanie w bieżącym sezonie rozgrywek polskiej ekstraklasy. Mistrzowie Polski o ligowe punkty rywalizowali na wyjeździe z najskuteczniejszą drużyną poprzednich rozgrywek Wisłą Kraków. Biała Gwiazda w pierwszej połowie miała problemy z oddawaniem celnych strzał na bramkę Placha. W pierwszych 10 minutach gry to Piast oddał dwa groźne uderzenia, a pierwsze miało miejsce w 2 minucie po próbie Badii. Chwilę później Parzyszek zmusił do interwencji Buchalika.

Na odpowiedź Białej Gwiazdy trzeba było poczekać do 9 minuty gry. W tym czasie wynik próbował zmienić Boguski po rozegraniu piłki przez Maka. Trzy minuty później swoich sił próbował Jean Carlos,a w 17 minucie Kirkeskov zdecydował się na uderzenie za rzutu wolnego nad bramką Wisły Kraków. Wynik spotkania został otwarty w 25 minucie.

Dodano 10 lipca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Mistrzów: Piast postawił się białoruskiemu gigantowi

Z Mistrzem Białorusi BATE Borysow Mistrzowie Polski strzelili jednego gola. Autorem trafienia okazał się napastnik Piotr Parzyszek.

BATE Borysow wielokrotny uczestnik fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów i Ligi Europy rozgrywał pierwszy mecz pierwszej rundy eliminacji przed własną publicznością. Rywalem białoruskiego hegemona był kopciuszek w europejskich pucharach Piast Gliwice. Drużyna Waldemara Fornalika na międzynarodowej arenie rozgrywała dopiero piąte spotkanie, ale nie przestraszyła się bardziej renomowanego przeciwnika. Piast w pierwszej połowie grał konsekwentnie w obronie, a sam był w stanie stworzyć kilka bramkowych okazji do zmiany wyniku. Pierwsza z nich miała miejsce już w 14 minucie gry, kiedy to Czerwiński oddał niecelny strzał głową po dośrodkowaniu Hateleya z rzutu rożnego.

Piast częściej operował piłkę i potrafił wymienić podania na połowie przeciwnika. Mistrzowie Polski w pierwszych 45 minutach oddawali więcej celnych strzałów, a pierwszy z nich pojawił się w 21 minucie. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Dziczek, lecz białoruski bramkarz nie dał się pokonać. Piast poszedł za ciosem i w 29 minucie ponownie Dziczek zmusił do interwencji bramkarza gospodarzy.

Dodano 23 kwietnia 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Piłkarska forteca w Gliwicach. Piast zmierza do europejskich pucharów.

Zespół pewnie awansował do grupy mistrzowskiej, w której punktuje kolejnych przeciwników. Po pokonaniu w Gdańsku dotychczasowego lidera Lechię w kolejnym meczu przyszło zwycięstwo nad Zagłębiem Lubin.

Piast Gliwice imponuje formę w rozgrywkach polskiej ekstraklasy. Zespół prowadzony przez braci Fornalików wygrywa mecz za meczem i stąpa po palcach liderowi rozgrywek polskiej ekstraklasy Legii Warszawa. Gliwiczanie znakomicie grają w obronie oraz strzelają wiele ligowych bramek. W ostatniej kolejce pokonali Lechię 2:0, a w kolejnym meczu przez jego większość musieli bronić się w osłabionym składzie. W rywalizacji z Zagłębiem Lubin czerwoną kartkę po analizie wideo obejrzał Jorge Felix. Hiszpański zawodnik osłabił swój zespół już w 21 minucie. W tym momencie gospodarze prowadzili różnicą jednej bramki.

Wynik spotkania otworzył Piotr Parzyszek. Napastnik Gliwiczan efektownym strzałem pokonał bramkarza miedziowych strzelając 8 gola w sezonie po podaniu od Jodłowca.

Dodano 17 lutego 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Piast dobił Lecha w drugiej połowie

Obie drużyny zamierzały odnieść zwycięstwo po pierwszych porażkach w pierwszym meczu nowego roku kalendarzowego. Piast rozgrywał mecz przed własną publicznością, a o wyniku zdecydowała skuteczność w drugiej połowie. Gospodarze zdecydowanie pokonali Kolejarza aż 4:0.

Runda wiosenna polskiej ekstraklasy powoli się rozkręca. Druga kolejka rozgrywek to okazja do pierwszych meczów przed własna publicznością. Taki pojedynek rozegrała drużyna Piasta Gliwice, która w bieżącym sezonie walczy o udział w grupie mistrzowskiej dającą pewne utrzymanie na kolejny sezon. Piast w meczu 22 kolejki podejmował Lecha Poznań, który dość nieoczekiwanie przegrał z Zagłębiem Lubin 1:2.

Obie drużyny w początkowych minutach meczu nie stwarzały zbyt wielu szans na zmianę rezultatu. Pierwsza próba pojawiła się w 14 minucie, kiedy to Plach pewnie interweniował we własnym polu karnym po dośrodkowaniu Jevticia z rzutu rożnego. Gospodarze w pierwszej części meczu groźną okazję stworzyli w 19 minucie gy. W tym czasie gościom sprzyjało szczęście.