Dodano 5 czerwca 2023r, w Koszykówka, przez misiek
PLK King po raz drugi ogrywa Śląsk

W drugim spotkaniu rozgrywanym we Wrocławiu podopieczni Arkadiusza Miłoszewskiego pokonali broniącego tytułu Śląsk 92:65. W serii do czterech zwycięstw prowadzą już 2:0, a dwa najbliższe mecze zostaną rozegrane w Szczecinie.

Jeśli artykuł Ci się podobał, kliknij w reklamę na tej stronie. Pomoże mi to w utrzymaniu bloga, który tworzę.

Dodano 14 kwietnia 2023r, w Piłka nożna, przez misiek
PLK: Arka Gdynia z jubileuszowym zwycięstwem

Obie drużyny zaprezentowały ofensywną koszykówkę zwłaszcza w czwartej kwarcie. Arka wywalczyła jubileuszowe dziesiąte zwycięstwo w sezonie oraz szóste przed własną publicznością. Ligowy sukces nad mistrzem Polski zagwarantował utrzymanie.

Dodano 3 lipca 2022r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Urlep na dłużej w Śląsku Wrocław

Finałowa seria zakończyła się po pięciu spotkaniach, gdzie Śląsk cztery z nich rozstrzygnął na swoją korzyść, a tylko raz został pokonany. Wywalczone trofeum było szóstym słoweńskiego szkoleniowca na polskich parkietach.

Dodano 6 maja 2022r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Legia seryjnie wygrywa w play-offach

Przyjezdnym do pokonania drugiej drużyny sezonu zasadniczego potrzebna była dogrywka.

Dodano 23 kwietnia 2022r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Anwil drugą połową rozstrzygnął mecz

W pierwszym meczu podopieczni Przemysława Frasunkiewicza znakomitą drugą połową zbudowali przewagę na poziomie 30 punktów. O wyniku meczu decydowały dwie serie w trzeciej i czwartej kwarcie.

Dodano 15 stycznia 2022r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Efektowne 17 trójek Anwilu

Gospodarze zaprezentowali znakomitą skuteczność w rzutach za trzy. Z dystansu Anwil trafił 17 razy, a w przeciągu całego meczu wywalczył aż 107 punktów. Uzyskane zwycięstwo było 14 w sezonie.

Dodano 7 kwietnia 2021r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: King przedłużył szansę na półfinał

Dodano 30 października 2020r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Zastal zbudował przewagę na ponad 20 punktów

W meczu na szczycie przeciwnikiem była trzecia drużyna poprzednich rozgrywek Anwil Włocławek. Najciekawsze ligowe spotkanie 11 kolejki rozstrzygnęli na swoją korzyść koszykarze Żana Tabaka 90:67.

Dodano 5 października 2020r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Asseco poprawia bilans domowych pojedynków

Wywalczone zwycięstwo było czwartym w bieżących rozgrywkach oraz trzecim przed własną publicznością na cztery rozegrane pojedynki. Najskuteczniejszym w zwycięskim zespole został Przemysław Żolnierewicz zdobywca 16 punktów.

Dodano 14 września 2020r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Pszczółka zbudowała przewagę w czwartej kwarcie

Mecz zakończyłsię zwycięstwem gości 79:68. Znakomite spotkanie rozegrał Kacper Borowski, który wywalczył 20 punktów. Pięć celnych rzutów za trzy oddał doświadczony Filip Dylewicz.

Dodano 11 września 2020r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Stelmet straszy rzutami za trzy

W trzeciej kolejce nowego sezonu zasadniczego na własnym parkiecie podejmował GTK Gliwice. Mistrzowie Polski zaprezentowali znakomitą skuteczność za trzy punkty, gdzie przez 40 minut koszykarskiej rywalizacji Stelmet trafił aż 15 razy.

Dodano 1 września 2020r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Stelmet zaczyna obronę tytułu

W pierwszej kolejce drużyna Żana Tabaka na wyjeździe pokonała Trefl Sopot 76:71. Najskuteczniejszym w zwycięskim zespole okazał się Black Reynolds, który na swoim koncie zgromadził 16 punktów.

Dodano 30 lipca 2020r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Towarzyskie granie Anwilu Włocławek

Drużyna Igora Milicicia rozegrała już dwa mecze kontrolne, w których poniosła porażkę oraz uzyskała zwycięstwo. Sukces w meczu sparingowym miał miejsce w rywalizacji HudroTruckiem Radom, natomiast porażka przytrafiła się w meczu z Eneą Astorią Bydgoszcz.

Dodano 18 maja 2020r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Majewski na dłużej w Stali Ostrów

Uzyskany wynik to w głównej mierze osiągnięcie dotychczasowego szkoleniowca Łukasza Majewskiego, który zastąpił Jacka Winnickiego. Dobre wyniki zaowocowały nową umową.

Dodano 1 marca 2020r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Astoria Bydgoszcz zmierza do play-off

Radomianie punktowali głównie za sprawą zawodników z pierwszej piątki. Jedynym rezerwowym zdobywającym punkty był środkowy Wątroba. Astoria odniosła dziewiąte zwycięstwo w sezonie.

Dodano 2 lutego 2020r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Amerykanie ze Startu otrzymali wsparcie od Polaków

Start Kingowi Szczecin pozwolił rzucić tylko 26 punktów. Znakomite zawody rozgrywali amerykańscy gracze: Lemar zdobył 25 punktów, a Carter 19. Obaj pięć razy trafili za trzy punkty.

Dodano 20 stycznia 2020r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Derby dla Arki, ale Trefl postawił trudne warunki

W trzeciej kwarcie gospodarze doprowadzili do remisu 58:58, lecz po 40 minutach gry musieli pogodzić się z porażką z wyżej notowanym zespołem. Najskuteczniejszym został Josh Bostic zdobywca 23 punktów.

Dodano 11 stycznia 2020r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Stelmet zrewanżował się Startowi. Trafił aż 16 razy za trzy.

Spotkanie 16 kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Mężczyzn było okazją do rewanżu za porażkę w pierwszym pojedynku 79:84. Stelmet zaprezentował wysoką skuteczność rzutów za trzy punkty. W całym spotkaniu oddał 16 celnych rzutów z dystansu.

Dodano 6 stycznia 2020r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Anwil wygrał w Toruniu. Amerykanie dali popis w obydwu drużynach.

Wicemistrz Polski Polski Cukier podejmował mistrza Anwil Włocławek. Spotkanie stało na wysokim poziomie, a w czasie meczu obie drużyny były w stanie zdobyć ponad 200 punktów. Kluczowe role w spotkaniu odgrywali amerykańscy zawodnicy obydwu drużynach.

Dodano 25 grudnia 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Legia zamyka ligową tabelę, Śląsk co raz bliżej play-off

W meczu 13 kolejki wrocławski klub odniósł czwarty sukces na boisku przeciwnika, pokonując Legię Warszawa. Uzyskane dwa punkty znacząco przybliżyły drużynę do miejsca gwarantującego udział w play-offach.

Dodano 21 grudnia 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Trzecia z rzędu wygrana Anwilu u siebie

Zespół nadal czeka na wywalczenie pierwszego miejsca w tabeli, ale drużyna Milicicia potrafi budować serię meczów wygranych u siebie. W ostatniej kolejce pokonał Kinga Szczecin.

Dodano 14 grudnia 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Start zespołowością postraszył mistrza

Drużyna Davida Dedka pokonała wyżej notowanych przeciwników 96:71 odnosząc tym samym dziewiąte zwycięstwo w lidze na 11 rozegranych pojedynków. Start zanotował aż 25 asyst oraz 13 celnych rzutów za trzy punkty.

Dodano 26 października 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Polacy z Trefla odrobili 19 punktów straty. Genialny mecz Łukasza Kolendy.

Goście w czwartej kwarcie spotkania odrobili 19 punktów straty i po rzutach wolnych Łukasza Kolendy wygrali mecz 86:84 odnosząc czwarte ligowe zwycięstwo w sezonie 2019/2020.

Dodano 21 maja 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Anwil goni Arkę. Gdynianie bez zwycięstwa na wyjeździe w play-offach

Gospodarze marząc o obronie mistrzowskiej korony spotkanie musieli rozstrzygnąć na swoją korzyść, a koszykarze Arki chcieli odnieść pierwsze zwycięstwo na wyjeździe w rozgrywkach play-off.

Dodano 16 kwietnia 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Arka skomplikowała sobie sytuację w tabeli. King wolnymi wygrał mecz

W meczu 27 kolejki przed własną publicznością lider tabeli podejmował Kinga Szczecin. Spotkanie wygrała drużyna gości, która głównie w czwartej kwarcie umiejętnie wykonywała rzuty wolne.

Dodano 31 marca 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Arka Gdynia zmierza po pierwsze miejsce sezonu zasadniczego

Drużyna Przemysława Frasunkiewicza realizuje plan rozstawiania w pierwszej rundzie play-off oraz ewentualnej przewagi parkietu w meczach finałowych ligowych rozgrywek.

Dodano 7 stycznia 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Anwil odparł atak Startu w II kwarcie

Mistrzowie Polski po wygranej nad Stelemetem Zielona Góra oraz dwóch dogrywkach nad Polpharmą Starogard Gdański w walce o ligowe punkty zmierzyli się ze Startem Lublin. Anwil odniósł 11 ligowe zwycięstwo w sezonie.

Dodano 25 listopada 2018r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Dąbrowa atakiem powstrzymała obronę Torunia

Gospodarzom udało się odnieść drugie zwycięstwo przed własnymi kibicami, gdzie w efektowny sposób udało się pokonać najskuteczniejszą defensywę w lidze Polski Cukier Toruń zdobywając aż 93 punkty.

Dodano 7 października 2018r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Arka Gdynia namiesza w ligowej czołówce ?

W meczu przed własną publicznością drużyna Przemysława Frasunkiewicza pokonała mistrza Polski Anwil Włocławek 98:89. Gospodarze zaprezentowali znakomitą druga połowę, gdzie rzucili rywalom 54 punkty.

Dodano 4 maja 2018r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Stelmet odrobił straty po drugim meczu

Stelmet z czwartego miejsca przystąpił do rozgrywek play-off. W trzecim spotkaniu ćwierćfinału podopieczni słoweńskiego szkoleniowca rywalizowali z Rosą w Radomiu.

Dodano 1 maja 2018r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Stelmet nie zawiódł w pierwszym meczu

W pierwszym spotkaniu przed własną publicznością drużyna Andreja Urlepa podejmowała Rosę Radom. Walka w ćwierćfinale toczy się do trzech zwycięstw.

Dodano 8 kwietnia 2018r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Polskie Asseco to za mało na Polski Cukier

W meczu sezonu zasadniczego koszykarze Przemysława Frasunkiewicza podejmowali we własnej hali Polski Cukier Toruń. Wicemistrzowie Polski z poprzedniego sezonu znakomitą skuteczność zaprezentowali w drugiej połowie. Punktowe serie zapewniły cenne zwycięstwo nad wymagającym przeciwnikiem 87:69.

Dodano 4 lutego 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
PLK: Amerykanie zdecydowanie o wyniku meczu TBV Start-u

Ostatnia forma sprawia, że drużyna z Lublina jest w stanie walczyć o awans do pierwszej ósemki dającej prawo gry w rozgrywkach play-off. Na 11 rozegranych pojedynków drużyna na swoje konto rozstrzygnęła aż 9 spotkań, a czego ostatnie miało miejsce w rywalizacji z polską drużyną Asseco Gdynią.

Dodano 21 stycznia 2018r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Trefl Sopot umiejętnie wykonywał rzuty wolne

Liczba zwycięstw ma kluczowe znaczenie dla miejsc na zakończenie sezonu zasadniczego. Miejsce w tabeli zamierzają poprawić koszykarze Trefla Sopot, którzy w ostatnim ligowym spotkaniu umiejętnie wykonywali rzuty wolne, którzy przez całe spotkanie oddali 19 skutecznych prób.

Dodano 7 stycznia 2018r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Stelmet rozpędzony pod wodzą Urlepa

W poprzednim sezonie dwie drużyny Stelmet BC Zielona Góra oraz Polski Cukier Toruń rywalizowały o końcowe zwycięstwo. W bieżących rozgrywkach obie polskie drużyny spotkały się w ligowym starciu, a jedna z nich była w stanie osiągnąć granicę 100 ligowych punktów.

Dodano 22 października 2017r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Ofensywna Rosa pokazała drzemiący potencjał

Koszykarze muszą dzielić obowiązki ligowe oraz grę w europejskich pucharach. Gospodarzom w meczu 4 kolejki sprzyjała zespołowość rozgrywanych akcji oraz wysoka skuteczność zwłaszcza w drugiej połowie. .