Dodano 3 maja 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Plus Liga: Skra Bełchatów bliżej mistrzostwa

Warunkiem wywalczenia złotego medalu bieżących rozgrywek jest wywalczenie dwóch zwycięstw. Obrońcami tytułu są zawodnicy Andrei Gardiniego. W meczach przed własną publicznością będą musieli odrabiać straty z pierwszego pojedynku.

PGE Skra Bełchatów rozgrywała trzecie spotkanie w rozgrywkach play-off. W drodze do finału zespół pokonał Trefl Sopot w dwóch meczach. W rywalizacji z ZAKSĄ pierwsze spotkanie podopieczni włoskiego szkoleniowca rozgrywali przed własną publicznością. Od początku meczu gospodarze starali się narzucić własny styl gry. Skra grała skrzydłami. Punkty zdobywali Bednorz, Wlazły oraz Ebadipour. Goście w pierwszym secie punkty zdobywali głównie po błędach Skry w zagrywce oraz nielicznych w ataku. Wyrównany pojedynek sprawił, że żadnej ze stron nie udało się osiągnąć bezpiecznej przewagi.

Dodano 9 października 2017r, w Siatkówka, przez misiek
Plus Liga: Pierwszy mecz w sezonie pokazał, że Jastrzębie może być mocne

W pierwszym swoim meczu obie drużyny spotkały się na parkiecie w Jastrzębiu. Gospodarze zamierzają powalczyć o coś więcej niż tylko brązowy medal ostatniego sezonu ligowego.

Jastrzębski Węgiel i PGE Skra Bełchatów w bieżącym sezonie zamierzają powalczyć o górną połowę ligowej tabeli Polskiej Ligi Siatkówki Mężczyzn. Oba zespoły będą chciały się znaleźć w strefie medalowe, choć chętnych jest znacznie więcej. Kluczowe będą mecze zainteresowanych drużyn dla ustalenia ligowej tabeli, a jedno z nich zostało rozegrane już w trzeciej kolejce. Od początku pierwszego seta Jastrzębie starało się narzucić własny styl gry. Gospodarze grali efektownie zagrywką zdobywając wiele ważnych ligowych punktów. Punktową serię rozpoczął Maciej Muzaj, a ważne punkty były udziałem Damiana Boruha. Po jednym z zagrań gospodarze prowadzili 10:6.

Miejscowi nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa do zakończenia pierwszego seta utrzymując do jego zakończenia kilku punktową przewagę. Skra liczyła na ataki swoich najbardziej doświadczony zawodników.