Dodano 10 lipca 2019r, w Koszykówka, przez misiek
KLM: Trzy polskie kluby z szansą na fazę grupową

Drużyna Igora Milicicia trafiła do grupy B, a za rywali będzie miała zespoły z Francji, Hiszpanii, Grecji, czy drużyn uczestniczących w kwalifikacjach. O prawo gry w fazie grupowej powalczą dwa inne polskie zespoły.

Historycznego wydarzenia doczekała się Polska Koszykówka na międzynarodowej arenie. Wraz z początkiem nowego sezonu o prawo gry w fazie grupowej Ligi Mistrzów powalczy dwie drużyny. Anwil Włocławek jako mistrz Polski ma zagwarantowany start w tych prestiżowych rozgrywkach, a o wejście do ścisłej europejskiej czołówki powalczą także Polski Cukier Toruń oraz Legia Warszawa. Stołeczny klub rywalizację o grę w fazie grupowej rozpocznie od pierwszej rundy, a rywalem zespołu będzie mistrz Kosowa – Z Mobile Pristina, a mecze kwalifikacyjne odbędą się w drugiej połowie września. Jeżeli drużynie uda się wywalczyć przepustkę do kolejnej rundy, to rywalem będzie bardziej wymagający rosyjski Niżny Nowogród. Teoretycznie łatwiejszą drogą powinni mieć zdobywcy srebrnych medali Mistrzostw Polski. Polski Cukier zmagania na europejskim poziomie rozpocznie od drugiej rundy kwalifikacji. Srebrni medaliści zmierzą się ze zwycięzcą pary Karhu Basket Kauhajoki – Tsmoki Mińsk. Mecze drugiej rundy kwalifikacji zaplanowano na 26 i 29 września.

Dodano 14 czerwca 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Anwil wygrał decydujące starcie.

Gospodarzem spotkania był Polski Cukier Toruń, który podejmował obrońcę złotych medali Anwil Włocławek. W finałowych pojedynkach batalia o sukces na polskich parkietach toczyła się do czterech zwycięstw.

Anwil Włocławek potrafił przegrywając 2:3 wygrać szóste spotkanie wielkiego finału i doprowadzić do siódmego starcia o Mistrzostwo Polski. Obie drużyny oddawały wiele celnych rzutów za trzy punkty. Dla przyjezdnych trafił Szewczyk, a miejscowym odpowiedział dwukrotnie Umeh. Drużyny grały bardzo zespołową koszykówkę. Dla Anwilu asysty rozdzielali Almeida oraz Simon, a po stronie gospodarzy Lowery. Celny rzut z dystansu dołożył Gruszecki, a Cel koszyatał z podań pod koszem ze strony Kuliga. Gospodarze notowali zbiórki w ataku, ale to akcje Almeidy, Michalaka oraz Łączyńskiego za trzy dały prowadzenie Anwilowi po 10 minutach gry 28:21.

W drugiej odsłonie Michalak oraz Łączyński zdobyli kolejne sześć punktów, a Toruń zdobywał punkty głównie pod koszem za sprawą Cela, czy Kuliga. Punktowa inicjatywa należała do Mistrza Polski, Borussard zdobył trzy punkty i Anwil prowadził 43:34.

Dodano 12 czerwca 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: W finale będzie siódme spotkanie. Obecnie jest 3:3

W meczu nr sześć wielkiego finału broniący tytułu Anwil Włocławek podejmował na własnym parkiecie Polski Cukier Toruń. Gospodarze w przeciągu spotkania byli w stanie rzucić ponad 100 punktów rywalowi, czym doprowadzili do siódmego meczu, który zostanie rozegrany w Toruniu.

Anwil Włocławek jest obrońcą mistrzowskiej korony Polskiej Ligi Koszykówki Mężczyzn. W serii finałowej toczonej do czterech zwycięstw drużyna Igora Milicicia doprowadziła do remisu 3:3. Mecz nr sześć odbył się w Hali Mistrzów, a gospodarze zaprezentowali zespołową koszykówkę polegającą na zdobywaniu dużej ilości punktów. Punktowa inicjatywa należała do gospodarzy. Anwil szybko objął prowadzenie 9;2 głównie po skutecznych akcjach Almeidy i celnym rzucie za trzy punkty Simona.

Polski Cukier w pierwszej kwarcie przez cztery minuty gry zdobył tylko dwa punkty po akcji Lowryego. Polski Cukier notował na swoim koncie dużo zbiórek w ataku za sprawą Sulimy czy Mbodja. Przyjezdnym brakowało skuteczności przy ich wykończeniu. Silny skrzydłowy znakomicie grał pod koniec drugiej kwarty oraz na początku trzeciej.

Dodano 6 czerwca 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: W finale będą, co najmniej jeszcze dwa mecze

Drużyna Igora Milicicia w walce o trzecie zwycięstwo rywalizowała z Polskim Cukrem Toruń. Kontuzje, niewykorzystane rzuty wolne oraz rzut za trzy punkty w decydującym momencie sprawił, że kibice obejrzą, co najmniej dwa dodatkowe mecze finałowe.

Mecze finałowe Polskiej Ligi Koszykówki Mężczyzn nabierają rozpędu. Czwarty mecz finałowy został rozegrany we Włocławku, a obrońcy mistrzowskiej korony Anwil podejmował Polski Cukier Toruń. Od początku meczu to drużyna gości podobnie jak w trzecim meczu starała się przejąć inicjatywę w spotkaniu. Goście za sprawą Umeha trafiali za trzy punkty. Polski Cukier wymuszał starty oraz zdobywał łatwe punkty z wypracowanych pozycji po kontrach. Goście notowali na swoim koncie zbiórki w ataku, a głównym dostarczycielem punktów był Lowery. Sulima trafił za trzy i przyjezdni prowadzili 21:12.

Pod koniec pierwszej kwarty Anwil korzystał z indywidualnych akcji Broussarda oraz aktywnego Almeidy, który dwukrotnie trafił za trzy. Polski Cuker kontrolował wynik do zakończenia pierwszej połowy.

Dodano 4 czerwca 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Anwil zrobił drugi krok do obrony tytułu

Mistrzowie Polski po dwóch meczach w Toruniu na własnym parkiecie podejmowali Polski Cukier. Mecze finałowe toczą się do czterech wygranych pojedynku, a w trwającej serii Mistrz Polski prowadzi 2:1

Anwil Włocławek po trzech rozegranych finałowych meczach Polskiej Ligi Koszykówki Mężczyzn jest bliższy wywalczenia złotych medali. Drużyna Igora Milicicia po dwóch meczach w Toruniu realizuje plan pokonania w dwóch meczach przed własną publicznością. Trzecie finałowe spotkanie lepiej rozpoczęła drużyna gości. Przyjezdni prowadzili już 10:0, ale nie byli w stanie utrzymać do zakończenia meczu. W tym czasie zdobywanie punktów rozpoczął od celnego rzutu za trzy punkty Gruszecki. Aktywny pod koszem był Mbodj, a punktową serię zakończył Wiśniewski. Anwil systematycznie odrabiał straty. Do zakończenia pierwszej kwarty udało się odrobić pięć punktów, a kluczowe akcje przeprowadzał Lichodiej wykorzystując podania Łączyńskiego. Anwil korzystał na przewinieniach, a łatwe punkty były udziałem Almeidy oraz Zyskowskiego. Anwil po dziesięciu minutach gry przegrywał 20:25.

Dodano 23 maja 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Stelmet przegrał mecz u siebie i ponownie zagra o brąz

Goście sportowe zwycięstwo odnieśli w drugiej kwarcie, gdzie zdobyli aż 30 punktów. Uzyskana przewaga pozwoliła na końcowe zwycięstwo 86:81 i sprawienie niespodzianki jaką jest awans do wielkiego finału po trzech meczach półfinałowych.

Stelmet starał się narzucić szybkie tempo gry w pierwszej kwarcie. Gospodarze grali pod kosz, a faulowani Starks oraz Planinić wykorzystali rzuty wolne. Sokołowski wraz z Hosleyem trafili z dystansu, a Humphrey zdobywał punkty pod koszem. W pierwszej kwarcie asysty kolegom z drużyny rozdzielał Lowery, a punktował głównie Wiśniewski za trzy. Akcje Gruszeckiego, czy Śniega sprawiły, że po pierwszych 10 minutach gry na tablicy wyników widniał remis 22:22.

Polski Cukier Toruń miał dwa mecze przewagi w półfinałowej rywalizacji Polskiej Ligi Koszykówki Mężczyzn ze Stelmetem Eneą BC Zielona Góra. Trzecie spotkanie rozgrywane było w Zielonej Górze, a o wyniku meczu zdecydowała druga kwarta. W tym czasie goście zdobyli aż 30 punktów prezentując przy tym zespołową koszykówkę. W początkowych fragmentach asysty kolegom z drużyny rozdzielał Lowery, a za trzy trafiał Umeh.

Dodano 29 kwietnia 2019r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Osiem drużyn w pierwszej rundzie play-off. Mistrz z rozstawieniem

Pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym przypadło koszykarzom Arki Gdynia, którzy w każdej rundzie będą mieli przewagę własnego parkietu. Obrońcy mistrzowskiej korony Anwil Włocławek ligowe zmagania zakończył na czwartym miejscu.

Do ostatniej kolejki sezonu zasadniczego trwało ustalenie miejsc w tabeli rozgrywek Polskiej Ligi Koszykówki Mężczyzn. Każda z drużyn chciała wywalczyć miejsce gwarantujące rozgrywanie w play-off przed pierwszą rundą rozgrywek .Walczące zespoły miały do rozegrania 30 ligowych pojedynków, a najlepszą ekipą okazała się Arka Gdynia. Zespół Przemysława Frasunkiewicza wygrał aż 25 spotkań, z czego 13 miało miejsce na własnym parkiecie. Najlepsza drużyna poprzednich rozgrywek Anwil Włocławek pierwszą rundę play-off rozpocznie od czwartego miejsca. Drużyna Igora Milicicia zmierzy się z Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski. Anwil w sezonie zasadniczym wygrał 22 ligowe spotkania. Pierwszym zespołem, który doznał 10 porażek była drużyna Stali i to jej przypadło piąte miejsce. Pierwsze mecze ćwierćfinałowe zostały zaplanowane na początek maja, a żeby znaleźć się w kolejnej rundzie play-off na swoją korzyść trzeba rozstrzygnąć trzy pucharowe pojedynki.

PLK: Arka jubileuszowe 25 zwycięstw w sezonie zasadniczym

Na własnym parkiecie Arka Gdynia podejmowała Polski cukier Toruń. Gospodarze znakomitą drugą połową i głównie rzutami za trzy punkty odnieśli przekonujące 25 zwycięstwo w sezonie zasadniczym.

Arka Gdynia i Polski Cukier Toruń spotkały się w ligowym klasyku w meczu 29 kolejki rozgrywek Polskiej Ligi Koszykówki Mężczyzn. Drużyna gości od początku pojedynku imponowała skutecznością oddawanych rzutów. Goście seriami punktowali przeciwnika, a już w pierwszych 10 minutach byli w stanie wywalczyć aż 27 punktów. Polski Cukier rozpoczął mecz od prowadzenia 6:0 po skutecznych akcjach Wiśniewskiego, czy Lowrego.

Amerykanin rozdzielał asysty swoim kolegom, a łatwe punkty były udziałem Kuliga, czy Sulimy. Sulima w końcówce dwukrotnie trafił za trzy punkty. W drugiej odsłonie do zdobywania oczek dołączył Kulig. Doświadczony zawodnik grał aktywnie pod koszem oraz wymuszał faule przeciwnika po czym stawał na linii rzutów wolnych. Kuliga w tym elemencie wspierał Umeh, a w końcówce pierwszej połowy Gruszecki trafił za trzy punkty.

Dodano 25 listopada 2018r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Dąbrowa atakiem powstrzymała obronę Torunia

Gospodarzom udało się odnieść drugie zwycięstwo przed własnymi kibicami, gdzie w efektowny sposób udało się pokonać najskuteczniejszą defensywę w lidze Polski Cukier Toruń zdobywając aż 93 punkty.

Polski Cukier Toruń na początku rozgrywek rozgrywa większość spotkań na parkietach przeciwnika. W dotychczasowych pojedynkach na swoją korzyść udało się rozstrzygnąć cztery mecze i doznać tylko jednej porażki. Marząca o kolejnym medalu Mistrzostw Polski drużyna w meczu 8 kolejki o ligowe punkty na wyjeździe rywalizowała z MKS Dąbrową Górniczą. Gospodarze prowadzeni przez Jacka Winnickiego byłego szkoleniowca toruńskiego zespołu zaprezentowali radosną koszykówkę. Od początku spotkania byli w stanie narzucić własny styl gry zdobywając wiele punktów pod koszem przeciwnika. Efektowne akcje po asystach Richardsona były udziałem Łukasika czy Wojciechowskiego. Z dystansu trafiał Richardson, a jedna z akcji dała prowadzenie gospodarzom 17:11.

Goście oddawali wiele skutecznych rzutów z dystansu. W pierwszych 10 minutach imponował głównie Cel. Śnieg oraz Umeh wykorzystywali rzuty wolne, a po pierwszej odsłonie gospodarze prowadzili czterema punktami 24:20.

Dodano 28 października 2018r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Polski Cukier doprowadził do dogrywki

Gospodarze byli niepokonanym zespołem na własnym parkiecie, natomiast goście liczyli na podtrzymanie znakomitej formy na boisku przeciwnika. Do wyłonienia zwycięzcy w ligowym pojedynku potrzebne było dodatkowe 5 minut gry.

Anwil Włocławek i Polski Cukier Toruń to dwie najlepsze drużyny poprzedniego sezonu rozgrywek Polskiej Ligi Koszykówki Mężczyzn. Anwil w efektownym stylu wywalczył tytuł Mistrza Polski, natomiast Polski Cukier Toruń sięgnął po Puchar Polski. Obie drużyny już na początku ligowych rozgrywek spotkały się w meczu o ligowe punkty. Od początku pojedynku Anwil grał pod kosz przeciwnika. Wysoka skuteczność pozwalała na powiększanie indywidualnego dorobku dla Sobina. Wsparty Zyskowskim oraz Lichodiejem za trzy punkty sprawił, że gospodarze prowadzili 19:11. Goście byli w stanie doprowadzić do remisu. Przyjezdni oddawali dużo rzutów za trzy punkty. Skuteczni byli Cel oraz Gruszecki, a z półdystansu trafiał Mbodj.

Dodano 8 kwietnia 2018r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Polskie Asseco to za mało na Polski Cukier

W meczu sezonu zasadniczego koszykarze Przemysława Frasunkiewicza podejmowali we własnej hali Polski Cukier Toruń. Wicemistrzowie Polski z poprzedniego sezonu znakomitą skuteczność zaprezentowali w drugiej połowie. Punktowe serie zapewniły cenne zwycięstwo nad wymagającym przeciwnikiem 87:69.

32 spotkania musi rozegrać każda drużyna w meczach Polskiej Ligi Koszykówki w sezonie 2017/2018. Kolejne z nich sezonu zasadniczego zostało rozegrane w Gdyni, gdzie miejscowe Asseco na własnym parkiecie podejmowało Polski Cukier Toruń. Początkowe fragmenty meczu były bardzo wyrównane. Drużyny grały mini serami po których zdobywały cenne punkty. Drużyna gości po akcjach Asseco w wykonaniu Żołnierewicza, czy Witlińskiego pod koszem powiadała celnymi rzutami z dystansu. Skutecznością za trzy mogli pochwalić się Gruszecki czy Cossey. Jeden z rzutów dał prowadzenie przyjezdnym 13:9.

Obie drużyny umiejętnie zastawiały własna tablicę.

Dodano 7 stycznia 2018r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Stelmet rozpędzony pod wodzą Urlepa

W poprzednim sezonie dwie drużyny Stelmet BC Zielona Góra oraz Polski Cukier Toruń rywalizowały o końcowe zwycięstwo. W bieżących rozgrywkach obie polskie drużyny spotkały się w ligowym starciu, a jedna z nich była w stanie osiągnąć granicę 100 ligowych punktów.

W pięciu ostatnich sezonach koszykarze Stelmetu Zielona Góra cztery razy zdobyli mistrzostwo Polski. Szyki złotym medalistom w ostatnich latach próbowali pokrzyżować PGE Turów Zgorzelec, Rosa Radom oraz Polski Cukier Toruń. Tylko drużynie ze Zgorzelca udało się zdetronizować mistrza. W ostatnim sezonie Polski Cukier Toruń pod wodzą Jacka Winnickiego dotarł do wielkiego finału. Nowy rok drużyna chciała rozpocząć od zwycięstwa nad aktualnym mistrzem Polski. Początek spotkania dawał nadzieję na wywalczenie korzystnego wyniku. Polski Cukier seriami potrafił zdobywać ligowe punkty. Rozegranie było udziałem Coseya, a do kosza przeciwnika trafiali Cel, Sulima, czy Wiśniewski za trzy punkty. Po jednej z akcji na tablicy wyników widniał remisowy rezultat 12:12.

Dodano 22 października 2017r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Ofensywna Rosa pokazała drzemiący potencjał

Koszykarze muszą dzielić obowiązki ligowe oraz grę w europejskich pucharach. Gospodarzom w meczu 4 kolejki sprzyjała zespołowość rozgrywanych akcji oraz wysoka skuteczność zwłaszcza w drugiej połowie.

Rosa Radom i Polski Cukier Toruń spotkały się w meczu 4 kolejki rozgrywek Polskiej Ligi Koszykówki Mężczyzn. Od początku spotkania na parkiecie dominowała walka. Drużyny oddawały wiele rzutów, ale był to wymuszone akcje, które nie zawsze trafiały do kosza przeciwnika. Rosa potrafiła wymuszać straty przeciwnika, czym na swoim koncie notowała przechwyty i możliwość wyprowadzania skutecznych akcji. Pierwsze punkty były udziałem wysokich zawodników Audy oraz Trojana. Goście oddawali wiele rzutów z dystansu.

W pierwszych 10 minutach gry udało się trafić dwa razy, a punktowe konto powiększali Perka oraz Cel. Po jednym z rzutów na tablicy wyników 5 punktów przewagi osiągnęli zawodnicy z Torunia 14:9. Po tym zdarzeniu, a zwłaszcza w drugiej odsłonie radomska drużyna poprawiła skuteczność.