Dodano 13 lipca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Superpuchar Polski: Lechia powiększa klubowe trofea

Pojedynek rozgrywany był na stadionie złotych medalistów ligowej rywalizacji, a zgromadzeni kibice obejrzeli aż cztery bramki. Bohaterem spotkania został słowacki pomocnik Lukas Haraslin, który dla Lechii Gdańsk strzelił dwa gole.

Lechia Gdańsk w poprzednim sezonie pokonała Jagiellonię Białystok 1:0 po bramce Artura Sobiecha i wywalczyła piłkarski Puchar Polski. Nowe rozgrywki sprawiły, że drużyna Piotra Stokowca rozegrała mecz o Superpuchar Polski na stadionie aktualnego mistrza kraju Piasta Gliwice. Trzecia drużyna poprzedniego sezonu spotkanie rozpoczęła znakomicie. Przyjezdni już w drugiej minucie stworzyli bramkową okazje, którą wykorzystali. Znakomitym podaniem popisał się z lewej strony Udovicić. Futbolówka trafiła do Haraslina, a słowacki pomocnik uderzył bez przyjęcia przy bliższym słupku. Lechia po strzeleniu gola cofnęła się na własną połowę. Drużyna Fornalika starała się rozgrywać piłkę, ale dobrze ustawiona obrona Lechii łapała gospodarzy na pozycji spalonej.

Pierwsza szansa na zmianę niekorzystnego wyniku dla Piasta pojawiła się w 10 minucie gry.

Dodano 12 lipca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Europy: Borndby liczy na Wilczka

Uzyskany rezultat dał awans do pierwszej rundy kwalifikacji do fazy grupowej piłkarskiej Ligi Europy. Duńska drużyna w swoich szeregach ma bramkostrzelnego napastnika, którym jest Kamil Wilczek.

Kamil Wilczek będzie rozgrywał piąty sezon na boiskach duńskiej ekstraklasy. Poprzednie rozgrywki były najskuteczniejsze w wykonaniu byłego napastnika min. Piasta Gliwice. Polski zawodnik na swoim koncie zgromadził 22 ligowe bramki, a dotychczasowej karierze na boiskach duńskiej ekstraklasy uzyskał 55 ligowych trafień. Wilczek skuteczny jest w rozgrywkach Ligi Europy. Polak przed rozpoczęciem bieżących rozgrywek uzyskał siedem trafień. Cztery bramki polskiego napastnika były udziałem w pierwszym sezonie w barwach Brondby, a pucharowe trafienia miały miejsce z islandzkim Valur oraz szkockim Hibernianem. Wilczek trzy bramki strzelił także w poprzedniej edycji. Polski zawodnik wpisał się na listę strzelców przeciwko Spartakowi Subotica, i dwukrotnie z Racingkiem Genk.

Dodano 20 czerwca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Polskie kluby w europejskich pucharach w sezonie 2019/2020

Zadanie dla zespołu Waldemara Fornalika nie będzie łatwe, gdyż rywalem w walce o miliony Euro będzie białoruskie BATE Borysow. Swoich pucharowych rywali poznały pozostałe drużyny uczestniczące w europejskich pucharach.

Cztery drużyny reprezentować będzie polski futbol na międzynarodowej arenie w sezonie 2019/2020. Jedna z nich mistrz Polski walczyć będzie o przepustkę do fazy grupowej Ligi Mistrzów, a trzy pozostałe rywalizować będą o awans do fazy grupowej rozgrywek Ligi Europy. Trudne zadanie czeka Piast Gliwice. Drużynę Waldemara Fornalika los skojarzył z mistrzem Białorusi BATE Borysow. Zespół zza wschodniej granicy wielokrotnie uczestniczył w fazie grupowej Ligi Mistrzów i ligi Europy rozgrywając mecze z europejskimi potęgami. Pierwszy mecz odbędzie się na terenie białoruskiego przeciwnika, a tydzień później zostanie rozegrane rewanżowe spotkanie w Gliwicach. Mecze pierwszej rundy zaplanowano jeszcze przed rozpoczęciem ligowych rozgrywek. Starcie na Białorusi odbędzie się 9 lub 10 lica. W lidze Europy uczestniczyć będą trzy polskie drużyny.

Dodano 3 maja 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Puchar Polski: Sobiech wszedł na boisko i strzelił gola.

Mecz rozgrywany był na Stadionie Narodowym w Warszawie, a o wyłonieniu zwycięzcy potrzebny był gol strzelony w doliczonym czasie gry. Bohaterem gdańskiego zespołu został rezerwowy Artur Sobiech.

Mecz finałowy rozgrywany był na Stadionie Narodowym w Warszawie. Obie drużyny nie forsowały zbyt wysokiego tempa piłkarskiej rywalizacji, a w pierwszych 45 minutach aktywniejszą drużyną był zespół Ireneusza Mamrota. Walczące drużyny miały szansę po raz drugi w swojej historii sięgnięcia po klubowe trofeum. Pierwsza szansa na zmianę wyniku pojawiła się w 8 minucie. Drużyna Jagiellonii przeważała w rzutach rożnych, a rozegranie jednego z nich mogło przynieść bramkowe rozstrzygnięcie. Na listę strzelców mógł wpisać się Romanchuk, lecz pomocnik Jagiellonii oddał niecelny strzał. Jagiellonia starała się przeprowadzać akcje w bocznych sektorach boiska.

W 13 minucie dośrodkowanie Guilherme pewnie wyłapał Alomerović. Drużyna Mamrota w pierwszej połowie miała więcej okazji do strzelenia bramki.

Dodano 9 kwietnia 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Puchar Polski: Romanchuk zapewnił awans do finału

Finałowe spotkanie odbędzie się na Stadionie Narodowym, a drużyna Ireneusza Mamrota pokonała na własnym stadionie Miedź Legnica. Wszystkie bramki w czasie spotkania padły w drugiej połowie, a bohaterem gospodarzy został Taras Romanchuk.

Jagiellonia Białystok do półfinałowego spotkania z Miedzią Legnica nie straciła gola w rozgrywkach piłkarskiego Pucharu Polski. Podobnym wynikiem mogła pochwalić się Miedź Legnica. Obie drużyny utrzymały status bez straty gola także w pierwszej połowie półfinałowej rywalizacji. Bezbramkowy wynik w początkowych fragmentach pojedynku obie drużyny starały się zmienić głównie po uderzeniach zza pola karnego. W drużynie Jagiellonii na taką próbę zdecydował się Guilherme, a po stronie Miedzi Santana. Obie próby okazały się nieskuteczne i w półfinałowym spotkaniu nadal brakowało pucharowej bramki. Piłkarzom obydwu drużyn w pierwszej połowie brakowało skuteczności. Swoją szansę miał Novikovas, lecz pomocnik gospodarzy oddał niecelny strzał w 15 minucie.

Na odpowiedź w drużynie Miedzi zdecydowali się Santana orz Frossell z rzutu wolnego.

Dodano 14 lutego 2019r, w Koszykówka, przez misiek
Puchar Polski: Polpharma z szansami na medale

W pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu miejscowi o awans do dalszych gier rozegrali mecz z Polpharmą Starogard Gdański. Mimo zwycięstwa w trzech kwartach stołeczna drużyna musiała pogodzić się z porażką podczas pucharowego spotkania.

Mecze pucharowe rządzą się swoimi prawami. Przegrywający odpada, a gospodarzem finałowego koszykarskiego turnieju Pucharu Polski jest Legia Warszawa. Miejscowi o awans zmierzyli się z Polpharmą Starogard Gdański. Gospodarze zaczęli grać swoją koszykówkę od drugiej kwarty. W pierwszej części gry miejscowi popełniali zbyt dużo strat, po czym Polpharma miała możliwość zdobywania łatwych punktów po kontrach. Zespołowość była domeną amerykańskich zawodników. Kemp skutecznie grał na atakowanej tablicy notując zbiórki w ataku, a łatwe punkty były udziałem Bibbinsa czy Busseya. Dwa celne rzuty za trzy Soulade zmniejszyły prowadzenie Polpharmy do jednego punktu 16:15.

Końcówka pierwszej kwarty to powiększanie przewagi.

Dodano 27 stycznia 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Puchar Polski: ZAKSA nadal niepokonana na polskich parkietach

Drużyna włoskiego szkoleniowca w pokonanym polu zostawiła PGE Skrę Bełchatów, Aluron Virtu Wartę Zawiercie oraz Jastrzębskiego Węgla. Wicemistrzowie Polski w czasie trzech spotkań stracili tylko dwa sety i po raz siódmy sięgnęli po klubowe trofeum.

AZS Olsztyn i PGE Skra Bełchatów na swoim koncie mieli po siedem tytułów Pucharu Polski w siatkówce mężczyzn. Znakomicie spisująca się w bieżących rozgrywkach ligowych ZAKSA Kędzierzyn Koźle na swoim koncie miała sześć triumfów. Drużyna włoskiego szkoleniowca marzyła o tym, aby po raz siódmy sięgnąć po klubowe trofeum. Marsz rozpoczął się od efektownej wygranej z PGE Skrą Bełchatów oraz w półfinałowym pojedynku Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. Finał rozgrywany był z Jastrzębskim Węglem. W początkowych fragmentach pierwszego seta przewagę osiągnęli Jastrzębianie. Kluczowa okazała się zagrywka Dawida Konarskiego. Atakujący reprezentacji Polski wraz z kontrami Lyneela dał kolegom z drużyny prowadzenie 7:5.

ZAKSA szybko odrobiła straty.

Dodano 26 stycznia 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Puchar Polski: ZAKSA z Zawierciem zagrała o finał rozgrywek

W drodze do wielkiego finału zespół włoskiego szkoleniowca rywalizuje o kolejne trofeum do klubowej gabloty. Po zwycięstwie nad PGE Skrą Bełchatów przyszło starcie z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie.

ZAKSA Kędzierzyn Koźle już w ćwierćfinale przystąpiła do rozgrywek Pucharu Polski. W meczu 1/4 finału drużyna włoskiego szkoleniowca rywalizowała z mistrzem kraju PGE Skrą Bełchatów. Spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem liderów w tabeli. W meczu półfinałowym rywalem ZAKS-y był zespół Aluron Virtu Warta Zawiercie. Od początku pierwszego seta do ZAKSA budowała przewagę. Aktywny w ataku był Kaczmarek, który systematycznie powiększał indywidualne osiągnięcie. Lider tabeli grał skutecznym blokiem. Jeden z nich dał prowadzenie ZAKS-ie 11:7.

Zawiercie w początkowych fragmentach pierwszego seta zdobywała wiele punktów po skutecznych akcjach skrzydłowych.

Dodano 28 października 2018r, w Koszykówka, przez misiek
PLK: Polski Cukier doprowadził do dogrywki

Gospodarze byli niepokonanym zespołem na własnym parkiecie, natomiast goście liczyli na podtrzymanie znakomitej formy na boisku przeciwnika. Do wyłonienia zwycięzcy w ligowym pojedynku potrzebne było dodatkowe 5 minut gry.

Anwil Włocławek i Polski Cukier Toruń to dwie najlepsze drużyny poprzedniego sezonu rozgrywek Polskiej Ligi Koszykówki Mężczyzn. Anwil w efektownym stylu wywalczył tytuł Mistrza Polski, natomiast Polski Cukier Toruń sięgnął po Puchar Polski. Obie drużyny już na początku ligowych rozgrywek spotkały się w meczu o ligowe punkty. Od początku pojedynku Anwil grał pod kosz przeciwnika. Wysoka skuteczność pozwalała na powiększanie indywidualnego dorobku dla Sobina. Wsparty Zyskowskim oraz Lichodiejem za trzy punkty sprawił, że gospodarze prowadzili 19:11. Goście byli w stanie doprowadzić do remisu. Przyjezdni oddawali dużo rzutów za trzy punkty. Skuteczni byli Cel oraz Gruszecki, a z półdystansu trafiał Mbodj.

Dodano 11 sierpnia 2017r, w Piłka nożna, przez misiek
Puchar Polski: Arka bliska odpadnięcia, ale zdecydowała dogrywka

W pierwszym meczu nowych rozgrywek piłkarze Leszka Ojrzyńskiego musieli rywalizować z przedstawicielem ekstraklasy Śląskiem Wrocław. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna byłą dogrywka oraz sześć strzelonych bramek, z czego większość była udziałem polskich piłkarzy.

Napięty terminarz przez ostatni miesiąc mają piłkarze Arki Gdynia. Po wywalczeniu Superpucharu Polski przyszła rywalizacja w lidze oraz dwa występy w europejskich pucharach. Drużyna Leszka Ojrzyńskiego to obrońca krajowego trofeum, która rywalizację rozpoczęła od walki w 1/16 finału i potyczki z innymi ekstraklasowym zespołem Śląskiem Wrocław. Mecz stał na wysokim poziomie, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był dodatkowy czas gry. Walczące zespoły stworzyły wiele bramkowych okazji, a miejscowi kibice oglądali aż sześć bramek.

Pierwsze okazje na zmianę wyniku pojawiły się już w pierwszych 10 minutach gry. W tym czasie miała miejsce skuteczna gra obydwu bramkarzy Już w 2 minucie bramkarz Śląska musiał interweniować na przedpolu karnym po akcji gospodarzy środkiem boiska. Chwilę później wynik próbował strzałem z dystansu zmienić doświadczony Madej. Pilarz nie dał się pokonać.

Dodano 9 sierpnia 2017r, w Piłka nożna, przez misiek
Puchar Polski: Legia nie zawiodła z niżej notowanym rywalem

Piłkarze Jacka Magiery po odpadnięciu z rozgrywek o Ligę Mistrzów walczą o poprawę klubowego dorobku. W pierwszym meczu pucharowej przygody drużyna mistrza Polski nie miała zbyt wymagającego przeciwnika. Wisła Puławy w drugiej lidze nie odniosła jeszcze zwycięstwa.

Do walki o piłkarski Puchar Polski wróciły klubu piłkarskiej ekstraklasy. Kolejne trofeum do klubowej gabloty zamierza dołożyć Legia Warszawa. Po sukcesie w poprzednim sezonie w ligowych rozgrywkach drużyna Jacka Magiery walczyła w meczu 1/16 finału. Przeciwnik nie był zbyt wymagający, a mecz rozstrzygnął się w 90 minutach. Legia jako klub wyżej notowany rozgrywał mecz na wyjeździe z Wisłą Puławy, która po spadku z pierwszej ligi nie odniosła zwycięstwa. Początkowe minuty meczu dawały miejscowym nadzieją na sprawienie dużej niespodzianki.

Gospodarze już w piątej minucie gry stworzyli szansę na zmianę wyniku. Niecelne uderzenie było udziałem Darnochwała, a po tym zdarzeniu to wojskowi ruszyli to piłkarskiej ofensywny.