Dodano 19 lipca 2021r, w Piłka nożna, przez misiek
Piłka nożna: Raków z kolejnym trofeum

Źródło grafiki: wikimedia commons

Mecz rozgrywany na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej pomiędzy Legią Warszawa, a Rakowem Częstochowa w regulaminowym czasie gry zakończył się remisem 1:1. Jedenastki lepiej wykonywali piłkarze Marka Papszuna, którzy po raz pierwszy w historii sięgnęli po krajowe trofeum.

Dodano 11 lipca 2021r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Raków meczem o Superpuchar rozpocznie klubowy sezon

Oprócz medalu ligowej rywalizacji zespół wywalczył Puchar Polski. Uzyskane wyniki sprawiają, że częstochowska drużyna po raz pierwszy w historii klubu zagra w europejskich pucharach. W meczach kontrolnych drużyna grała z trudnymi i wymagającymi przeciwnikami.

Dodano 14 marca 2021r, w Siatkówka, przez misiek
Puchar Polski: Klubowe trofeum trafi do gabloty Grupy Azoty Zaksy Kędzierzyn Koźle

Dodano 6 marca 2021r, w Piłka nożna, przez misiek
Puchar Polski: Rezerwowi mieli kluczowy wpływ na wynik

Na wynik spotkania kluczowy wpływ miała gra rezerwowych zawodników. Na remis dla Legii trafił Rafael Lopes, a awans do kolejnej fazy krajowego trofeum uzyskał Tiago Alves z Piasta Gliwice.

Puchar Polski: Europejski plan Rakowa Częstochowa

W trwającym sezonie o awansie do dalszych gier decyduje jedno spotkanie. W ćwierćfinałowym pojedynku Lech Poznań na własnym stadionie podejmował Raków Częstochowa. Drużyna Marka Papszuna odniosła przekonujące zwycięstwo pokonując renomowanego przeciwnika 2:0.

Dodano 26 lutego 2021r, w Koszykówka, przez misiek
Puchar Polski: Zastal po raz trzeci w historii

W meczu finałowym zespół Żana Tabaka w Lublinie pokonał PGE Spójnię Stargard 86:73. Wywalczone trofeum do zasługa głównie skuteczności za trzy punkty oraz znakomitej grze w obronie i efektownych trójek na zakończenie spotkania.

Dodano 12 lutego 2021r, w Piłka nożna, przez misiek
Puchar Polski Legia Warszawa eliminuje łódzkie kluby

Drużyna Czesława Michniewicza awans do kolejnej rundy wywalczyła po 90 minutach gry, choć obie drużyny kończyły spotkanie w osłabionym składzie. Gola na wagę zwycięstwa strzelali rezerwowi piłkarze Luquinhas oraz najskuteczniejszy w Legii w tym sezonie Tomas Pekhart.

Dodano 11 lutego 2021r, w Piłka nożna, przez misiek
Puchar Polski: Raków co raz bliżej europejskich pucharów

W meczu o awans do ćwierćfinału spotkały się dwie drużyny z ekstraklasy. Gospodarzem spotkania był Raków Częstochowa, który podejmował Górnika Zabrze. W czasie meczu padło aż sześć bramek, z czego cztery zostały strzelone po stałych fragmentach gry.

Dodano 9 lutego 2021r, w Piłka nożna, przez misiek
Puchar Polski: Cracovii do awansu wystarczy jedna bramka.

Dodano 25 listopada 2020r, w Piłka nożna, przez misiek
Puchar Polski: Awans rozstrzygnął jeden gol

Bramkowe konto poprawił Mateusz Cholewiak. Legia odniosła drugie zwycięstwo w tych rozgrywkach, a piłkarzom albańskiego szkoleniowca pozostanie rywalizacja na pierwszoligowych boiskach jako beniaminka tych rozgrywek.

Dodano 26 sierpnia 2020r, w Piłka nożna, przez misiek
Puchar Polski: Raków uzupełnił grono drużyn w 1/16 finału

Beniaminek poprzedniego sezonu polskiej ekstraklasy zdecydowanie na wyjeździe pokonał Sandecję Nowy Sącz 3:0. Wywalczone zwycięstwo zapewniło awans do kolejnej rundy rozgrywek walki o krajowe trofeum.

Dodano 15 sierpnia 2020r, w Piłka nożna, przez misiek
Puchar Polski: Legia szybko rozstrzygnęła losy awansu

W meczu 1/32 finału drużyna Vukovicia na wyjeździe rywalizowała z GKS-em Bełchatów. Faworyt nie zwiódł, a swojemu przeciwnikowi był w stanie zaaplikować aż sześć bramek. Bohaterem spotkania został Maciej Rosołek strzelec trzech bramek.

Dodano 13 sierpnia 2020r, w Piłka nożna, przez misiek
Puchar Polski: Ślęza awansowała po rzutach karnych

Obie bramki dla gospodarzy padły po skutecznie wykonanych rzutach karnych w osobie Roberta Pisarczuka.

Dodano 24 lipca 2020r, w Piłka nożna, przez misiek
Puchar Polski: Dogrywka rozstrzygnęła finałowe spotkanie

Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Zgromadzeni na stadionie kibice obejrzeli emocjonujące widowisko, pięć bramek oraz czerwoną kartkę dla piłkarza gdańskiego zespołu. Cracovia po 120 minutach osiągnęła historyczny wyczyn.

Dodano 28 maja 2020r, w Piłka nożna, przez misiek
Puchar Polski: Miedziance zabrakło czasu na niespodziankę

Na wyjeździe drużyna Vukovicia rywalizowała o awans z pierwszoligową Miedzią Legnica. Spotkanie rozstrzygnęło się po 90 minutach gry, choć piłkarze Nowaka strzelili kontaktową bramkę. Legia kończyła spotkanie w dziesiątkę po bezpośredniej czerwonej kartce dla Lewczuka.

Dodano 14 marca 2020r, w Piłka nożna, przez misiek
Puchar Polski: Lechia, co raz bliżej obrony trofeum

W meczu ćwierćfinałowym obrońca trofeum zmierzył się z aktualnym mistrzem Polski Piastem Gliwice. Spotkanie rozstrzygnęło się w drugiej połowie, a jednym z bohaterów został doświadczony Flavio Paixao.

Dodano 17 lutego 2020r, w Koszykówka, przez misiek
Puchar Polski: Krajowe trofeum dla Anwilu po 13 latach przerwy

W najważniejszym starciu klubowych rozgrywek drużyna Igora Milicicia rozgrywała mecz z Polskim Cukrem Toruń. Oba zespoły stworzyły emocjonujące widowisko, a z końcowego zwycięstwa cieszyła drużyna Mistrza Polski.

Dodano 15 lutego 2020r, w Koszykówka, przez misiek
Puchar Polski: Stelmet udźwignął rolę faworyta

Warunkiem jest rozegranie trzech zwycięskich pojedynków. Pierwsze starcie miało miejsce z Treflem Sopot, gdzie drużyna Żana Tabaka wygrała pojedynek doświadczeniem oraz większą ilością celnie wykonanych rzutów wolnych.

Dodano 13 lutego 2020r, w Koszykówka, przez misiek
Puchar Polski: Radomianie pokonali Legię. Przewaga oscylowała w granicach 30 punktów.

W ćwierćfinałowym spotkaniu gospodarze podejmowali Hydrotruck Radom. Mecz zakończył się blisko 30 punktową porażką warszawskiego zespołu z radomską drużyną.

Dodano 16 stycznia 2020r, w Koszykówka, przez misiek
Puchar Polski: Ćwierćfinały już znane. Będą hity i niespodzianki.

Siedmioro z nich wyłoniła ligowa tabela, a ósmym uczestnikiem jest gospodarz Legia Warszawa.

Dodano 6 grudnia 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Puchar Polski: Legia wygrywa trzeci mecz na wyjeździe

Po pokonaniu Puszczy Niepołomice, Widzewa Łódź przyszedł czas na rywalizację z z Górnikiem Łęczna. Awans do dalszej fazy rozgrywek wywalczyli piłkarze Vukovicia, którzy strzelili dwa gole, a Radosław Cierzniak cieszył się z zachowania czystego konta.

Dodano 25 września 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Puchar Polski: Cracovia eliminuje finalistę poprzedniej edycji.

Gospodarzem spotkania 1/32 finału była Cracovia Kraków, która podejmowała Jagiellonię Białystok. Mecz rozstrzygnął się po 90 minutach, a z awansu do dalszych gier mogli cieszyć się piłkarze Michała Probierza.

Dodano 3 maja 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Puchar Polski: Sobiech wszedł na boisko i strzelił gola.

Mecz rozgrywany był na Stadionie Narodowym w Warszawie, a o wyłonieniu zwycięzcy potrzebny był gol strzelony w doliczonym czasie gry. Bohaterem gdańskiego zespołu został rezerwowy Artur Sobiech.

Dodano 9 kwietnia 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Puchar Polski: Romanchuk zapewnił awans do finału

Finałowe spotkanie odbędzie się na Stadionie Narodowym, a drużyna Ireneusza Mamrota pokonała na własnym stadionie Miedź Legnica. Wszystkie bramki w czasie spotkania padły w drugiej połowie, a bohaterem gospodarzy został Taras Romanchuk.

Dodano 14 lutego 2019r, w Koszykówka, przez misiek
Puchar Polski: Polpharma z szansami na medale

W pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu miejscowi o awans do dalszych gier rozegrali mecz z Polpharmą Starogard Gdański. Mimo zwycięstwa w trzech kwartach stołeczna drużyna musiała pogodzić się z porażką podczas pucharowego spotkania.

Dodano 27 stycznia 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Puchar Polski: ZAKSA nadal niepokonana na polskich parkietach

Drużyna włoskiego szkoleniowca w pokonanym polu zostawiła PGE Skrę Bełchatów, Aluron Virtu Wartę Zawiercie oraz Jastrzębskiego Węgla. Wicemistrzowie Polski w czasie trzech spotkań stracili tylko dwa sety i po raz siódmy sięgnęli po klubowe trofeum.

Dodano 26 stycznia 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Puchar Polski: ZAKSA z Zawierciem zagrała o finał rozgrywek

W drodze do wielkiego finału zespół włoskiego szkoleniowca rywalizuje o kolejne trofeum do klubowej gabloty. Po zwycięstwie nad PGE Skrą Bełchatów przyszło starcie z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie.

Dodano 11 sierpnia 2017r, w Piłka nożna, przez misiek
Puchar Polski: Arka bliska odpadnięcia, ale zdecydowała dogrywka

W pierwszym meczu nowych rozgrywek piłkarze Leszka Ojrzyńskiego musieli rywalizować z przedstawicielem ekstraklasy Śląskiem Wrocław. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna byłą dogrywka oraz sześć strzelonych bramek, z czego większość była udziałem polskich piłkarzy.

Dodano 9 sierpnia 2017r, w Piłka nożna, przez misiek
Puchar Polski: Legia nie zawiodła z niżej notowanym rywalem

Piłkarze Jacka Magiery po odpadnięciu z rozgrywek o Ligę Mistrzów walczą o poprawę klubowego dorobku. W pierwszym meczu pucharowej przygody drużyna mistrza Polski nie miała zbyt wymagającego przeciwnika. Wisła Puławy w drugiej lidze nie odniosła jeszcze zwycięstwa.