Dodano 27 stycznia 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Puchar Polski: ZAKSA nadal niepokonana na polskich parkietach

Drużyna włoskiego szkoleniowca w pokonanym polu zostawiła PGE Skrę Bełchatów, Aluron Virtu Wartę Zawiercie oraz Jastrzębskiego Węgla. Wicemistrzowie Polski w czasie trzech spotkań stracili tylko dwa sety i po raz siódmy sięgnęli po klubowe trofeum.

AZS Olsztyn i PGE Skra Bełchatów na swoim koncie mieli po siedem tytułów Pucharu Polski w siatkówce mężczyzn. Znakomicie spisująca się w bieżących rozgrywkach ligowych ZAKSA Kędzierzyn Koźle na swoim koncie miała sześć triumfów. Drużyna włoskiego szkoleniowca marzyła o tym, aby po raz siódmy sięgnąć po klubowe trofeum. Marsz rozpoczął się od efektownej wygranej z PGE Skrą Bełchatów oraz w półfinałowym pojedynku Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. Finał rozgrywany był z Jastrzębskim Węglem. W początkowych fragmentach pierwszego seta przewagę osiągnęli Jastrzębianie. Kluczowa okazała się zagrywka Dawida Konarskiego. Atakujący reprezentacji Polski wraz z kontrami Lyneela dał kolegom z drużyny prowadzenie 7:5.

ZAKSA szybko odrobiła straty.

Dodano 26 stycznia 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Puchar Polski: ZAKSA z Zawierciem zagrała o finał rozgrywek

W drodze do wielkiego finału zespół włoskiego szkoleniowca rywalizuje o kolejne trofeum do klubowej gabloty. Po zwycięstwie nad PGE Skrą Bełchatów przyszło starcie z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie.

ZAKSA Kędzierzyn Koźle już w ćwierćfinale przystąpiła do rozgrywek Pucharu Polski. W meczu 1/4 finału drużyna włoskiego szkoleniowca rywalizowała z mistrzem kraju PGE Skrą Bełchatów. Spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem liderów w tabeli. W meczu półfinałowym rywalem ZAKS-y był zespół Aluron Virtu Warta Zawiercie. Od początku pierwszego seta do ZAKSA budowała przewagę. Aktywny w ataku był Kaczmarek, który systematycznie powiększał indywidualne osiągnięcie. Lider tabeli grał skutecznym blokiem. Jeden z nich dał prowadzenie ZAKS-ie 11:7.

Zawiercie w początkowych fragmentach pierwszego seta zdobywała wiele punktów po skutecznych akcjach skrzydłowych.