Dodano 26 stycznia 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Puchar Polski: ZAKSA z Zawierciem zagrała o finał rozgrywek

W drodze do wielkiego finału zespół włoskiego szkoleniowca rywalizuje o kolejne trofeum do klubowej gabloty. Po zwycięstwie nad PGE Skrą Bełchatów przyszło starcie z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie.

ZAKSA Kędzierzyn Koźle już w ćwierćfinale przystąpiła do rozgrywek Pucharu Polski. W meczu 1/4 finału drużyna włoskiego szkoleniowca rywalizowała z mistrzem kraju PGE Skrą Bełchatów. Spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem liderów w tabeli. W meczu półfinałowym rywalem ZAKS-y był zespół Aluron Virtu Warta Zawiercie. Od początku pierwszego seta do ZAKSA budowała przewagę. Aktywny w ataku był Kaczmarek, który systematycznie powiększał indywidualne osiągnięcie. Lider tabeli grał skutecznym blokiem. Jeden z nich dał prowadzenie ZAKS-ie 11:7.

Zawiercie w początkowych fragmentach pierwszego seta zdobywała wiele punktów po skutecznych akcjach skrzydłowych.