Dodano 12 lipca 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów 2019: Po Brazylii przyszedł czas na Iran

Drużyna belgijskiego szkoleniowca po emocjonującym pojedynku z Brazylią rozgrywała mecz z Iranem. Polscy siatkarze pokazali, że potrafią grać z najlepszymi zespołami świata wygrywając z Azjatami za trzy punkty.

Umiejętna selekcja szkoleniowca reprezentacji Polski sprawiła, że biało-czerwoni mają kilka drużyn, które mogą rywalizować z najlepszymi zespołami na świecie. Polska reprezentacja na swoim koncie ma już podwójne zwycięstwo na Mistrzostwach Świata oraz jest bliska wywalczenia kolejnego medalu w rozgrywkach Ligi Narodów. W 2019 turniej finałowy rozgrywany jest na amerykańskiej ziemi. Na parkiecie w Chicago biało-czerwoni determinacją i zaangażowaniem wygrywają mecz za meczem.

Na początku pierwszego seta obie drużyny starały się zagrywką wywalczyć bezpieczną przewagę. Iran zdobywał punkty szczelnym blokiem, a as serwisowy Shafieiego dał prowadzenie 3:0. Polska szybko doprowadziła do remisu przy zagrywkach Kłosa oraz punktowych atakach Muzaja czy Bednorza. Iran punktową przewagę uzyskał przy zagrywkach Ebadipoura. Szczelny blok i kontry Fayazigo dały prowadzenie 12:7.

Dodano 10 lipca 2019r, w Koszykówka, przez misiek
Puchar Świata 2019: Szczegółowy terminarz 1 rundy fazy grupowej

Biało-czerwoni zagrają w grupie A wraz z gospodarzami turnieju Chinami oraz Wybrzeżem Kości Słoniowej i Wenezuela. Przed rozpoczęciem pierwszej rundy grupowej warto zapoznać się z terminarzem i zasadami obowiązującymi na najbliższym championacie.

Reprezentacja Polski prowadzona przez amerykańskiego szkoleniowca mecze pierwszej rundy grupowej rozgrywać będzie w Pekinie. Pierwsze dwie reprezentacje wywalczy awans do drugiej rundy fazy grupowej, a rywalizacja zostanie podzielona na cztery drużyny. Po drugiej rundzie grupowej odbędzie się faza pucharowa począwszy od meczów ćwierćfinałowych poprzez półfinały i finały. Cały turniej zakończy się 15 sierpnia, poniżej zaprezentujemy szczegółowy terminarz pierwszej rundy fazy grupowej z uwzględnieniem meczów polskiego zespołu prowadzonego przez amerykańskiego szkoleniowca.

Liga Narodów 2019: Amerykanki pokazały moc w finale

Drużyna z Ameryki Północnej w wielkim finale spotkała się z reprezentacją Brazylii. Obrończynie tytułu przegrywały już 0:2. Bohaterką zwycięskiego zespołu została Andrea Drew, która wywalczyła 33 punkty.

Reprezentacje Stanów Zjednoczonych i Brazylii były grupowymi rywalkami polskiego zespołu w turnieju finałowym rozgrywanego na chińskich parkietach. Złotych medali broniła drużyna z Ameryki Północnej, która w poprzednim sezonie pokonała reprezentacją Turcji w pięciu setach. Podobny scenariusz miał miejsce w finale w 2019 roku. Amerykanki w pierwszym secie objęły nieznaczną przewagę. Kluczowe okazały się ataki Robison oraz Hackley czy Drews na kontrze. Amerykanki prowadziły 10:6.

Reprezentacja Brazylii grała znakomicie po drugiej przerwie technicznej szczelnym blokiem. Aktywna była Mara i zawodniczki Caanrinhos szybko objęły prowadzenie 20:18.

Dodano 6 lipca 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów 2019: Brazylia i Iran rywalem polskich siatkarzy w finale

Najbliższy finał zostanie rozegrany w Stanach Zjednoczonych w Chicago. Biało-czerwoni znaleźli się w wymagającej grupie wraz z Brazylią i Iranem. Zespół belgijskiego szkoleniowca siatkarki turniej w Ameryce Północnej rozpocznie od pojedynku z Canarinhos.

Sześć drużyn uczestniczyć będzie w turnieju finałowym siatkarskiej Ligi Narodów mężczyzn. Gospodarzem turnieju będzie reprezentacja Stanów Zjednoczonych, a siatkarskie pojedynki rozgrywane będą na parkiecie w Chicago. Biało-czerwoni zmierzą się z wymagającymi przeciwnikami, a siatkarską rywalizacją rozpoczną od pojedynku z Brazylią. Będzie to drugie spotkanie, tych reprezentacji, gdzie w pierwszym biało-czerwoni ulegli na własnym parkiecie siatkarzom z Ameryki Południowej 1:3. W drugiej grupie oprócz gospodarzy turnieju zagrają drużyny Francji i Rosji. Awans do ścisłego finału wywalczy po dwie reprezentacje z każdej grupy, a o kolejności w tabeli decydować będzie liczba wygranych pojedynków. Turniej Ligi Narodów jest okazją to sprawdzenia się na tle wymagających reprezentacji, gdyż nadrzędnym celem na reprezentacyjny kalendarz jest wywalczenie awansu do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich rozgrywanych na japońskich parkietach.

Szczegółowy terminarz turnieju finałowego Ligi Narodów Mężczyzn w Chicago:

10 lipca 2019 godz.

Dodano 3 lipca 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów 2019: Amerykanki nie dały szans Polkom w dwóch setach

Turniej rozgrywany jest w Chinach, a rywalem w walce o ligowe punkty była reprezentacja Stanów Zjednoczonych. Drużyna Jacka Nawrockiego była w stanie przeciwstawić się mocniejszemu rywalowi tylko w pierwszym i w czwartym secie.

Reprezentacja Polski w pierwszym secie korzystała głównie na atakach Stysiak oraz Mędrzyk. Amerykanki odpowiadały skutecznymi zagraniami Robinson, Hackley czy Drews. Na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:7. Biało-czerwone zagrywką Smarzek, szczelnym blokiem objęły prowadzenie 13:12. W pierwszej odsłonie polski zespół popełniał mało błędów własnych, a po drugiej przerwie technicznej Polska była w stanie odrobić dwa punkty straty 16;18. Kluczowa okazała się w ataku Smarzek, wsparta szczelnym blokiem. Atak Mędrzyk dał zwycięstwo 25;21 i prowadzenie w mecz 1:0.

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w drugiej partii narzuciła własny styl gry. Kluczowa dla ustalenia wyniku okazała się punktowa zagrywka w wykonaniu Hackley.

Dodano 2 lipca 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów 2019: Final Six z udziałem polskich siatkarek

Sportowa rywalizacja odbędzie się na chińskich parkietach, a rywalkami w fazie grupowej będą drużyny Stanów Zjednoczonych oraz Brazylii. Turniej finałowy zostanie rozegrany od 3 do 7 lipca 2019 roku.

Sześć drużyn uczestniczyć będzie w turnieju finałowym siatkarskiej Ligi Narodów kobiet. Mecze rozgrywane będą na chińskich parkietach, a biało-czerwone wywalczyły awans po rozegraniu 15 pojedynków fazy interkontynentalnej. Drużyna Jacka Nawrockiego po raz trzeci walczyć będzie z najlepszymi zespołami na świecie, a wywalczenie awansu do fazy pucharowej będzie trudnym zadaniem. Biało-czerwone w walce o pucharowe punkty zmierzą się ze Stanami Zjednoczonymi oraz Brazylijkami. Drużyna USA to obrońca trofeum, a Brazylijki oprócz gospodyń Chinek uznawane są na faworytki turnieju. Polski zespół czeka dwa mecze turnieju finałowego, a kluczowa dla ustalenia kolejności w tabeli będzie liczba wygranych pojedynków. Polskie zawodniczki już raz pokonały Amerykanki w jednym ze spotkań fazy interkontynentalnej. Poniżej przedstawiamy szczegółowy terminarz turnieju finałowego siatkarskiej Ligi Narodów kobiet w 2019 roku:

Grupa A:

03.07.

Dodano 17 czerwca 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów 2019: Rosjanie punktują kolejnych rywali

Siatkarski pojedynek miał jednostronny przebieg, a zwycięsko z siatkarskiej rywalizacji wyszli rosyjscy siatkarze prezentując znakomitą grę blokiem głównie w trzecim secie.

Reprezentacja Polski liczy się w walce o awans do turnieju finałowego siatkarskiej Ligi Narodów Mężczyzn. W kolejnym meczu fazy interkontynentalnej Rosjanie zmierzyli się ze Stanami Zjednoczonymi. Drużyna fińskiego szkoleniowca pokazała moc w bloku głównie w trzeciej odsłonie. Pierwsza partia spotkania była bardzo wyrównana. Żadnej ze stron nie udało się wywalczyć bezpiecznej przewagi. Rosjanie zdobywali wiele punktów po atakach Volkova czy Poletaeva oraz szczelnym blokiem. Amerykanie korzystali na błędach gospodarzy w zagrywce oraz punktach środkowych Jednryka oraz Stahla. Kluczowa dla ustalenia wyniku okazała się zagrywka. Po drugiej przerwie technicznej Philippov utrudnił przyjęcie, a Poletaev był skuteczny na kontrach. Amerykanie doprowadzili do remisu 17:17 po zagrywkach Christensona i szczelnym bloku.

Dodano 31 maja 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów 2019: Imponujący początek Brazylijczyków.

Na turnieju w Katowicach popularni Canarinhos w pierwszym pojedynku podejmowali reprezentację Stanów Zjednoczonych. Obie drużyny na ostatnich mistrzostwach świata wywalczyły medale wraz z Polską, która zdobyła złoto.

Reprezentacja Polski jest gospodarzem pierwszego weekendu rozgrywek siatkarskiej Ligi Narodów Mężczyzn. Biało-czerwoni w pierwszym dniu turnieju zmierzą się z Australia, by w kolejnych dniach rozegrać mecz ze Stanami Zjednoczonymi oraz Brazylią. Obie drużyny spotkały się w spotkaniu otwarcia polskiego turnieju. W pierwszym secie punktową inicjatywę przejęli amerykańscy zawodnicy. Skuteczny w ataku był Ensing, a wsparty zagrywką Defalco oraz atakami Sadnera Amerykanie prowadzili 11:8.

Reprezentacja Brazylii zaczęła odrabiać straty po drugiej przerwie technicznej. W tym czasie punktowali głównie skrzydłowi Wallace oraz Lucarelli. Pojawił się także punktowy blok, a błąd własny siatkarzy z Ameryki Północnej pozwolił drużynie Canarinhos wygrać seta 25:22 i objąć prowadzenie w meczu 1:0. Początek drugiej partii to skuteczna gra Brazylii w ataku.

Dodano 15 maja 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
MŚ U-20: Kalendarz fazy grupowej młodzieżowego championatu

Miastami gospodarzami będzie sześć miast: Gdańsk, Bydgoszcz, Tychy, Lublin, Bielsko-biała oraz Łódź. Mecz otwarcia odbędzie się na stadionie Widzewa, gdzie młodzi polscy piłkarze zmierzą się z reprezentacją Kolumbii.

W czasie turnieju finałowego piłkarskich Mistrzostw Świata zaprezentuje się 24 reprezentacje młodzieżowe. Nie zabraknie w nich drużyny prowadzonej przez Jacka Magierę, która jest gospodarzem światowego championatu. Drużyny narodowe zostały podzielone na sześć grupy po cztery zespoły w każdej. W fazie grupowej każdy z uczestników rozegra po trzy mecze, a o dalszej kolejności zdecyduje kolejność w tabeli. Bezpośredni awans do fazy pucharowej uzyska po dwie reprezentacje oraz cztery najlepsze drużyny z drugich miejsc. 16 reprezentacji zagra systemem pucharowym gdzie przegrywający opada. Poniżej przedstawiamy. W czasie turnieju odbędzie się 48 grupowych i pucharowych pojedynków. Przed startem turnieju warto zapoznać się z terminarzem piłkarskiej imprezy w fazie grupowej:

Grupa A:

23 maja godz.

Dodano 30 września 2018r, w Siatkówka, przez misiek
MŚ w siatkówce 2018: Amerykanie z brązowym medalem

Mecz stał na wysokim siatkarskim poziomie, a znakomitą formę przyszykował Matthew Anderson. Amerykanin był wiodącą postacią w meczu, a siatkarze Stanów Zjednoczonych pokonali przeciwnika z Bałkanów 3:1.

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych stoczyła pięciosetowy pojedynek w półfinałowym spotkaniu siatkarskich Mistrzostw Świata rozgrywanych na parkietach Bułgarii i Włoch. Drużyna Johna Sperawa rywalizowała o awans do wielkiego finału z Polską i mecz zakończył się porażką 2::3. Niecałą dobę mieli siatkarze zza oceanu na odpoczynek przed rywalizacją o brąz z Serbią, która przegrała z Brazylią. Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany.

Do pierwszej przerwy technicznej żadnej ze stron nie udało się wywalczyć bezpiecznej przewagi. Skuteczni w ataku ze skrzydła byli Atanasijević oraz Anderson. Walka punkt za punkt toczyła się do drugiej przerwy technicznej. Przy dobrym przyjęciu Amerykanie zdobywali punkty środkiem, a aktywni byli Smith oraz Holt. Atanasijević odpowiadał skutecznymi atakami i jeden z nich dał prowadzenie 18:15.

MŚ w siatkówce 2018: Polska zagra w finale z Brazylią

Mecz zakończył się blisko godziny 24:00, a drużyna belgijskiego szkoleniowca pokonała drużynę zza oceanu 3:2.

Reprezentacja Polski po wywalczeniu jednego seta z reprezentacją Włoch zapewniła sobie awans do półfinału siatkarskich Mistrzostw Świata rozgrywanych na włoskich i bułgarskich parkietach. Finałowe pojedynki toczone są na sali w Turynie, a w mecz półfinałowy rozgrywany był przeciwko reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Biało-czerwoni znakomicie w pierwszej partii grali zagrywką. Odrzucili Amerykanów od siatki. Podopieczni belgijskiego szkoleniowca szybko odrobili trzypunktową stratę po atakach Russella oraz Snadera. Kontry Kubiaka dały prowadzenie 7:6.

Znakomite zagrywki Drzyzgi tylko powiększały przewagę. Punktowe prowadzenie urosło do siedmiu punktów 14:7. Biało-czerwoni w pełni kontrolowali przebieg pierwszego seta. Polska drużyna efektownie grała blokiem.

Dodano 30 sierpnia 2018r, w Siatkówka, przez misiek
MŚ w siatkówce 2018: Terminarz pierwszej fazy grupowej

Biało-czerwoni pierwsze mecze zagrają w Bułgarii, a końcowy wynik zdecyduje, czy uda się zakwalifikować do kolejnej fazy rozgrywek. Terminarz siatkarskiego turnieju jest wymagający, gdyż oprócz gospodarzy Polaków czeka rywalizacja z :Kubą, Iranem, Finlandią i Puerto Rico.

Iran był rewelacją polskiego turnieju rozgrywanego cztery lata temu. Azjatycka drużyna była bliska strefy medalowej, ale w ostatecznym rozrachunku została sklasyfikowana na 6 miejscu. Zespół wyprzedził tegorocznych współorganizatorów oraz min. Stany Zjednoczone, czy Serbię. Będąc doświadczonym zespołem Iran będzie chał powalczyć o coś więcej niż wyjście z grupy. Iran rozpocznie turniej 12 września z Puerto Rico.

Początek mistrzostw to siatkarski pojedynek Włochów z Japończykami w grupie A rozgrywanego w Rzymie. Reprezentacja Brazylii będzie chciała poprawić sobie humory po polskim turnieju, a pierwsze spotkanie siatkarzy z Ameryki Południowej odbędzie się 12 września z Egiptem. Francja także turniej powinna rozpocząć od wygranej w rywalizacji z Chinami Raula Lozano.

Dodano 14 lipca 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
ICC 2018: Czas na międzynarodowe granie

Piłkarska impreza ma na celu popularyzowanie futbolu w krajach takich jak Stany Zjednoczone czy Chiny. Turniej zrzesza największe zespoły piłkarskiej Europy, a co za tym indzie największe gwiazdy futbolu. W czasie rozgrywek będzie można podziwiać akcje drużyn z najsilniejszych lig.

Dwie drużyny z Manchesteru, dwa zespoły z Mediolanu, Tottenham, Paris Saint Germain, czy Juventus Tirun, Bayern Monachium i Borussia Dortmund, to tylko niektóre drużyny, które pojawią się na Międzynarodowym Turnieju piłki nożnej International Champions Cup. Piłkarska impreza odbywać się będzie już po raz szósty, a wszystkie mecze piłkarskie zaplanowano na przełomie lipca i sierpnia. Początek tegorocznego turnieju odbędzie się 21 lipca meczem pomiędzy Manchesterem City, a Borussią Dortmund. W drugim meczu zmierzą się Bayern Monachium oraz Paris Saint Germain. Kibice światowego futbolu obejrzą 27 piłkarskich pojedynków. Całe zawody zakończy rywalizacja hiszpańsko-włoska pomiędzy drużynami z Madrytu Atletico i Realem oraz AS Roma i Interem Mediolan.

Liga Narodów: Terminarz turnieju finałowego

Biało-czerwoni w turnieju finałowym rozgrywanym we francuskim Lille rozegrają, co najmniej dwa mecze fazy grupowej. Pierwszym przeciwnikiem drużyny belgijskiego szkoleniowca będzie reprezentacja Rosji.

Reprezentacja Polski zajęła szóste ostatnie miejsce gwarantujące udział w turnieju finałowym rozgrywek siatkarskiej Ligi Narodów. Zwycięzcami rozgrywek eliminacyjnych zostali reprezentanci Francji, którzy zapewnili udział w finale szóstej drużynie tabeli łącznej po rozegraniu 15 ligowych pojedynków. Polscy siatkarze na swoim koncie w eliminacjach uzyskali 10 zwycięstw oraz ponieśli pięć porażek. W sumie polska drużyna uzbierała 29 punktów.

Siódma w tabeli Kanada do polskiej drużyny straciła cztery punkty i na swoim koncie uzbierała 25 oczek. Biało-czerwoni w turnieju finałowym rozegrają, co najmniej dwa spotkania. W pierwszym meczu turnieju finałowego w Lille polski zespół zmierzy się z Rosją. W drugim pojedynku polscy siatkarze spotkanie rozegrają ze Stanami Zjednoczonymi. Ich wyniki zdecydują czy polskiej drużynie dane będzie rywalizować o miejsca medalowe na francuskiej imprezie.

Dodano 12 czerwca 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
MŚ Rosja 2018: Gwizdek będzie w ich rękach. Oto sędziowie główni

Każdy z piłkarzy, trenerów, czy arbitrów zajmujących się profesjonalnie sportem chciałby znaleźć się na tym turnieju. Gospodarzem będzie reprezentacja Rosji. Sędziowie pochodzą z sześciu stref piłkarskich. Największe grono arbitrów reprezentuje europejską federację piłkarską. Jest wśród nich rodak Szymon Marciniak wraz z asystentami.

Najbliższe Mistrzostwa Świata odbędą się na rosyjskich boiskach. Triumfu bronić będzie reprezentacja Niemiec, która na poprzednim turnieju ograła Argentynę w dodatkowym czasie gry. Sędzią głównym piłkarskiej rywalizacji był włoski arbiter Nicola Rizzoli. Wiele wskazuje na to, że podczas najbliższego finału, który zostanie rozegrany 13 lipca także okaże się europejski arbiter. Sędziowie z tego kontynentu stanowią najliczniejsze grono, a wśród prowadzących zawodny nie zabraknie Szymona Marciniaka. Na liniach pomagać mu będą Paweł Sokolnicki oraz Tomasz Listkieiwcz.

Dodano 3 czerwca 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów: Brazylia z kompletem zwycięstw we własnym turnieju

Po przekonujących zwycięstwach 3:0 nad Japonią oraz Koreą Południową przyszła rywalizacja ze Stanami Zjednoczonymi. Mecz był bardzo emocjonujący i rozstrzygnął się w pięciu setach, a ostatni wynikiem 20:18.

Siatkarska Liga Narodów jest odpowiednikiem Ligi Światowej. 16 reprezentacji walczy o awans do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany na francuskich parkietach. Reprezentacja Brazylii chce odnieść sukces na międzynarodowej arenie. W czasie drugiego weekendu była gospodarzem siatkarskiej imprezy i o ligowe punkty walczyła z Japonią, Koreą Południową oraz Stanami Zjednoczonymi. W trzech spotkaniach udało się uzbierać osiem punktów. W ostatnim pojedynku z Amerykanami triumfatora musiał rozstrzygnąć piąty set. Od początku to Stany Zjednoczone były w stanie narzucić własny styl gry. Gospodarze do pierwszej przerwy technicznej w ataku uzyskali tylko jeden punkt po zagraniu Fontelesa. Canarinhos punktowali głównie po błędach w zagrywce Amerykanów, którzy odpowiadali skutecznymi atakami Russella czy Andersona.

Dodano 1 czerwca 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów: Amerykanki zgodnie z planem w meczu z Tajlandią

Znakomitym przetarciem jest rywalizacja w Lidze Narodów, które zawodniczki zza oceanu nie mają sobie równych. W trzecim turnieju rozgrywanym na Tajlandii siatkarki tego kraju rywalizowały z gospodarzem zawodów. Mecz rozstrzygnął się w trzech setach.

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych rozegrała dziewiąte spotkanie w siatkarskiej Lidze Narodów. Kobieca drużyna w trzecim turnieju przebywa w Tajlandii, a w jednym pojedynku rywalizowała z gospodarzem turnieju. Amerykański zespół przygotowuje się do Mistrzostw Świata, ale udział w turnieju finałowym byłby zwieńczeniem przygotowań. Najczęstszym wynikiem kobiecej drużyny jest zwycięstwo 3:0.

Taki bilans towarzyszył w siedmiu pojedynkach. Jeden z nich miał miejsce w rywalizacji z Tajlandią. Od początku spotkania Amerykanki narzuciły własny styl gry. Znakomite warunki fizyczne umożliwiały zdobywanie łatwych punktów w polu serwisowym.

Dodano 17 maja 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Siatkarska Liga Narodów Kobiet: Polki postawiły się Amerykankom

W pierwszym meczu rozgrywanym w amerykańskim Lincoln podopieczne Jacka Nawrockiego o zwycięstwo rywalizowały ze Stanami Zjednoczonymi. Walka i determinacja sprawiały, że biało-czerwone były bliskie odniesienia premierowego zwycięstwa.

Siatkarska Liga Narodów jest odpowiednikiem World Grand Prix. W poprzednim sezonie polskie siatkarki wywalczyły awans do elity. Już w pierwszym turnieju zmierzyły się z wymagającymi przeciwniczkami, a pierwszym rywalem były obrończynie mistrza świata Amerykanki. Początek dawał nadzieję polskim zawodniczkom na nawiązanie wyrównanej rywalizacji. Skuteczna w ataku ze skrzydła była Smarzek. Walka punkt za punkt toczyła się do pierwszej przerwy technicznej. Amerykanki bazowały na skuteczności Bartsch, a punktowa zagrywka doświadczonej Larson dała prowadzenie 8:6. W kolejnych minutach Amerykanki kontrolowały przebieg pierwszego seta. Skutecznością imponowała Bartsch, a w nielicznych akcjach amerykański zespół nie zawodził blok.

Dodano 19 kwietnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek

Gospodarzem najbliższej imprezy, która na przełomie czerwca i lipca zostanie rozegrana jest reprezentacja Rosji. Tytułu sprzed czterech lat bronić będzie reprezentacja Niemiec. Warto za tym przypomnieć sobie drogę drużyny prowadzonej przez Joachima Loewa, która po raz czwarty święciła sportowy sukces.

Reprezentacja Niemiec w fazie grupowej piłkarskich Mistrzostw Świata została rozlosowana do grupy G. W czasie trzech meczy niemiecki zespół był w stanie uzbierać siedem punktów. Dwa mecze wygrał i jeden zremisował. Efektowne zwycięstwo miało miejsce nad Portugalią. Thomas Muller i spółka swoim rywalom zaaplikowali aż cztery bramki. Napastnik Bayernu wpisał się trzykrotnie na listę strzelców, a pierwsze trafienie miało miejsce w 12 minucie po pewnie wykonanym rzucie karnym. W drugim meczu fazy grupowej niemieccy piłkarze zremisowali 2:2 z Ghaną.

Niemiecka drużyna miała przewagę w posiadaniu piłki, ale to afrykański przeciwnik oddał więcej celnych strzałów.

Dodano 30 listopada 2017r, w Siatkówka, przez misiek
MŚ w siatkówce: Polska poznała grupowych rywali

We włoskiej Florencji odbyło się losowanie fazy grupowej. Cztery grupy liczą po sześć zespołów, a biało-czerwoni w pierwszej fazie rozgrywek w jednym z meczy zmierzą się ze współgospodarzem turnieju Bułgarią.

Ostatnie Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn były niezwykle udane dla polskich siatkarzy. Biało-czerwoni pod wodzą Stephana Antigi sięgnęli po złoty medal domowej imprezy ogrywając w wielkim finale Brazylię 3:1. Najlepszym zawodnikiem okazał się Mariusz Wlazły, a rozgrywającym Paweł Zagumny. Po czterech latach polscy siatkarze dostaną szansę wywalczenia trzeciego złotego medalu na światowym championacie. W pierwszej fazie rozgrywek każda z reprezentacji rozegra po pięć spotkań fazy grupowej, a ich wyniki zdecydują o kolejności na zakończenie grupowej rywalizacji oraz miejsca po pięciu rozegranych pojedynkach.

W drugiej fazie zmierzy się 24 reprezentacje. Drużyny zostaną podzielone na cztery drużyny w każdej z czterech grup. Trzecia faza grupowa to rywalizacja już tylko sześciu najlepszych drużyn na światowym championacie. Zespoły zostaną podzielone na dwie grupy i podobnie jak we wcześniejszych fazach rozegrają mecze na zasadzie każdy z każdym.

Dodano 8 listopada 2017r, w Siatkówka, przez misiek
MŚ w siatkówce 2018: Zostały już tylko dwa miejsca

Udział w turnieju finałowym ma zapewniona także reprezentacja Polski jako triumfator z 2014 roku. Najliczniejszą grupę stanowią przedstawiciele europejskich siatkówki, wśród których jest jeden debiutant.

Turniej finałowy siatkarskich Mistrzostw Świata zostanie rozegrany na włoskich i bułgarskich parkietach. Udział w siatkarskiej imprezie weźmie 24 reprezentacje narodowe, w tym polska drużyna. Biało-czerwoni zapewnili sobie awans o wywalczeniu złotego medalu na domowej imprezie rozgrywanej w 2014 roku pod wodzą Stephana Antigi. Najliczniejsze grono uczestników stanowią europejskie drużyny. Oprócz gospodarzy z polskich zawodników na parkietach zobaczymy takich przedstawicieli siatkówki jak: Francja, Serbia, Rosja, czy Słowenia, która debiutuje na tak dużej siatkarskiej imprezie. Podczas turnieju nie zabraknie też Brazylijczyków, Amerykanów, Japończyków czy przedstawicieli Afryki z Egiptem na czele. Poniżej przedstawiamy wszystkich 22 uczestników turnieju finałowego:

strefa europejska: Bułgaria, Włochy, Polska, Francja, Holandia, Słowenia, Rosja, Serbia, Finlandia i Belgia

strefa Afryki: Tunezja, Egipt, Kamerun

strefa Azji i Oceanii: Iran, Chiny, Japonia, Australia

strefa Ameryki Południowej; Brazylia i Argentyna

Strefa Karaibów i Ameryki Środkowej i Północnej: Stany Zjednoczone, Dominikana, Kanada

.

Dodano 1 czerwca 2017r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Światowa 2017: Serbowie znów zaskoczą siatkarski świat ?

Drugie miejsce przypadło Brazylii, a trzecią lokatę wywalczyła Francja, która drugi raz z rzędu znalazła się na podium. Reprezentacji Polski przypadło piąte miejsce, gdzie udało się wyprzedzić tylko siatkarzy ze Stanów Zjednoczonych.

Finałowy turniej Ligi Światowej rozgrywany był w Tauron Arenie w Krakowie w dniach od 13 do 17 lipca. W zawodach uczestniczyło sześć reprezentacji, w tym gospodarze imprezy Polacy. Miejscowym nie udało się wywalczyć awansu do ścisłego finału, gdzie po fazie grupowej Polska zajęła trzecie ostatnie miejsce ustępując reprezentacjom Francji oraz Serbii. Biało-czerwoni w dwóch meczach musieli odrabiać straty. W rywalizacji z trójkolorowymi po porażce w dwóch setach do 21 oraz 17 udało się wygrać dwie kolejne partie i mecz rozstrzygnąć w piątym secie. Decydująca partia padła łupem polskiego zespołu 15:12 i całe spotkanie wygrać 3:2.

Szczęścia biało-czerwoni nie mieli z Serbami. Scenariusz powtórzył się w meczu z Francją. Gospodarze finałowej rywalizacji przegrali dwa pierwsze sety, by w trzecim wygrać 25:18.