Dodano 15 maja 2019r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Popis Golden w rzutach za trzy punkty

Drużyna marząca o trzecim mistrzowskim tytule z rzędu podejmowała trzecią drużynę sezonu zasadniczego Portland Trial Blazers. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy, którzy zaimponowali skutecznością rzutów za trzy punkty.

Golden State Warriros w drodze do finału konferencji zachodniej pokonało w pierwszej rundzie play-off Los Angeles Clippers oraz w półfinale Houston Rockets. Obie serie kończyły się po sześciu pojedynkach i zwycięstwem obrońców mistrzowskiej korony 4:2. W pierwszym meczu finałowym początek meczu należał do przyjezdnych,. Portland objęło prowadzenie w meczu 5:0 po akcjach w wykonaniu McColluma i Lillarda. Gospodarze szybko odpowiedzieli i wyszli na prowadzenie. Kluczowe okazały się kontry, po których łatwe punkty były udziałem Greena, Thomspona czy Curryego. Golden objeło prowadzenie 15:9.

Gospodarze notowali na swoim koncie w pierwszej kwarcie zbiórki w ataku. Aktywni byli Looney, czy Green.

Dodano 11 maja 2019r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Golden awans rozstrzygnęło w szóstym meczu

Pojedynek rozgrywany był w Houston, a rywalem miejscowych rakiet byli obrońcy mistrzowskiej korony Golden State Warriors. Mimo efektownych rzutów za trzy punkty w końcówce mecz na swoją korzyść rozstrzygnęli koszykarze Wojowników z Kalifornii.

Koszykarze Golden State Warriors w szóstym meczu półfinałowym konferencji zachodniej NBA nie byli w stanie skorzystać z kontuzjowanego Kevina Duranta. Brak gwiazdy nie przeszkodziło przyjezdnym w zdobywaniu punktów rzutami za trzy punty. W pierwszej kwarcie taki mi mógł pochwalić się Thompson, który na siebie wziął ciężar zdobywania ligowych punktów. Wsparty Iguodalą oraz Greenem goście szybko objęli prowadzenie 10:8.

Wynik spotkania zmieniał się jak w kalejdoskopie. Żadnej ze stron nie udało się osiągnąć bezpiecznej przewagi. Dla gospodarzy punktowali Harden oraz Tucker za trzy. Przyjezdni na przełomie pierwszej i drugiej kwarty aktywnie grali na atakowanej tablicy. Goście notowali zbiórki w ataku, czym zdobywali punkty drugiej szansy.

Dodano 9 czerwca 2018r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Golden nie zaryzykowało piątego meczu. Goście wygrali 4 mecz

W czwartym meczu decydującym o mistrzowskiej koronie na parkiecie przeciwnika obrońcy trofeum zdecydowanie pokonali Cleveland Cavaliers 108:85. Bohaterami spotkania zostali: Stephen Curry, który zdobył ponad 30 punktów oraz Kevin Durant, który popisał się pierwszym tripple-double w karierze w play-off.

Marząc o mistrzowskim tytule w finałowych spotkaniach koszykarskiej NBA trzeba wygrać cztery mecze. Golden State Warriors w rywalizacji z Cleveland Cavaliers prowadziła 3:0. W czwartym meczu rozgrywanym na wyjeździe obrońcy mistrzowskiej korony przypieczętowali skuteczną grę w play-off i pokonali przeciwnika na jego parkiecie. Od początku meczu Golden realizowało swój plan. Przyjezdni grali znakomicie w ataku. Zespołowość pozwalała na zdobywanie punktów z wypracowanych pozycji. Pod koszem punktowali Durant oraz McGee. Stephen Curry zaczął trafiać za trzy punkty. Po jednej z akcji Golden prowadzili 13:3.

NBA: W Cleveland zapunktowali wszyscy, ale to Golden wygrało mecz

W drugim meczu finałowym gospodarze w meczu przeciwko Cleveland Cavaliers zaprezentowali ofensywną koszykówkę. Przeciwnikowi byli w stanie rzucić 122 punkty. Bohaterem spotkania został Stephen Curry zdobywca 33 punktów, w tym miał 9 celnych rzutów za trzy punkty.

Golden State Warriors mając lepszy bilans było gospodarzem pierwszych dwóch finałowych spotkań koszykarskiej NBA. Na własnym parkiecie podejmowali Cleveland Cavaliers, z którymi wygrali pierwszy mecz. W drugim spotkaniu od początku narzucili własne tempo gry. Pod koszem przeciwnika niezwykle aktywny był środkowy McGee. Zdobywał wiele punktów wykorzystując podania kolegów z drużyny Duranta czy Curryego. Obaj sami zdobywali punkty z półdystansu, a pierwszy celny rzut za trzy wykonał Thompson. Gospodarze prowadzili 13:6.

Prowadzenia Golden nie oddało do zakończenia meczu.

Dodano 1 czerwca 2018r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Piąta kwarta zdecydowała o pierwszym meczu finału

Pierwsze z nich na swoją korzyść rozstrzygnęli obrońcy mistrzowskiej korony Golden State Warriors. Gospodarze podejmowali Cleveland Cavaliers. Mecz zakończył się po 53 minutach gry, a przyjezdnym do zwycięstwa nie pomogło 51 punktów zdobytych przez LeBrona Jamesa.

Po raz czwarty z rzędu w finałowych meczach NBA spotkały się ze sobą Golden State Warriors oraz Cleveland Cavaliers. Gospodarzem pierwszego meczu byli obrońcy mistrzowskiej korony koszykarze Golden. Miejscowi dopiero po siódmym meczu awansowali do finału pokonując Houston Rockets. Cleveland awans do finału wywalczyli po emocjonującej rywalizacji z Boston Celtics. Początek mecz to wyrównana gra obydwu zespołów. Cleveland bazowało głównie na skuteczności największej gwiazdy LeBrona Jamesa. Doświadczony Amerykanin trafiał za trzy. Wsparcie w pierwszej kwarcie miał w osobie Kevina Lovea, który akcjami pod koszem powiększał indywidualne osiągnięcie oraz potrafił wykonywać skuteczne rzuty wolne.

Dodano 22 maja 2018r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Wróciła moc do wojowników

Gospodarzem spotkania byli obrońcy mistrzowskiej korony, którzy już w pierwszych dwóch meczach odrobili atut własnego parkietu. Warunkiem wywalczenia awansu do wielkiego finału jest uzyskanie czterech zwycięstw w finałowej rywalizacji.

Golden State Warrios rozegrało pierwsze spotkanie w finale konferencji zachodniej NBA. Przeciwnikiem obrońców mistrzowskiej korony była najlepsza drużyna sezonu zasadniczego Houston Rockets. Początek spotkania dawał nadzieję przyjezdnym na nawiązanie wyrównanej rywalizacji i nadzieję na zwycięstwo w trzecim meczu play-off NBA. Goście grali zespołową koszykówkę. Przyjezdni na swoim koncie notowali wiele asyst, a pod koszem punktowo dokarmiany był Capela oraz Ariza. Houston po jednej z akcji prowadziło 8:4.

W kolejnych minutach gospodarze w pierwszej kwarcie poprawili grę w obronie. Miejscowi na swoim koncie notowali przechwyty po czym wyprowadzali skuteczne kontry. Przed własną publicznością aktywny był Curry.

Dodano 6 maja 2018r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Wymagające play-offy dla Golden State Warriors

W półfinale konferencji zachodniej koszykarze Golden o awans do wielkiego finału rywalizują z New Orleans Pelicans. Pierwsze dwa mecze przed własną publicznością Golden wygrało, a w trzecim gospodarze przedłużyli serię do co najmniej pięciu pojedynków.

Marząc o mistrzowskim tytule w rozgrywkach play-off NBA trzeba wygrać, co najmniej 16 pojedynków. Zadanie nie jest łatwe, gdyż nie wszystkie serie kończą się wynikami po 4:0. Podobny przypadek będzie w rywalizacji Golden State Warriors oraz New Orleans Pelicans. Początek spotkania to wyrównana gra obydwu stron. Znakomicie w rozgrywaniu spisywał si Rondo który efektownie rozdzielał piłki swoim kolegom. Akcje kończyli Holiday, Mirotić, a za trzy trafiali rezerwowy Hill oraz Davis. Ich akcje dały prowadzenie miejscowej drużynie 25:14. Obrońcy mistrzowskiej korony opowiadali akcjami Duranta oraz jedną trójką Greena oraz trzypunktową akcje Curryego. Po pierwszych 12 minutach gry Pelicans prowadzili 30:21.

Dodano 30 marca 2018r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Niespodzianka przed play-off. Milwaukee nadal w grze.

W kolejnym meczu przed własną publicznością koszykarze Golden State Warriors o ligowe zwycięstwo walczyli z Milwaukee Bucks. Brak kluczowych zawodników miało znaczący wpływ na przebieg ligowego spotkania.

Stephen Curry, Klay Thomspon oraz grający jedną połowę Kevin Durant nie cieszyli się z kolejnego zwycięstwa w rozgrywkach ligowych koszykarskiej NBA. Przed własną publicznością obrońcy mistrzowskiej korony podejmowali walczących o udział w play-off Milwaukee Bucks. Początek spotkania należał do gości, którzy oddawali wiele celnych rzutów. Skutecznymi akcjami mogli pochwalić się Middelton czy grecki wieżowiec Giannis. Goście objęli prowadzenie 10:2. Po tym zdarzeniu miejscowi zaczęli odrabiać straty. Punktowy dystans zmniejszał się głównie celnymi rzutami za trzy. Z dystansu trafiali Durant, Cook, czy MacCaw.

Efektowna akcja McGee dała prowadzenie gospodarzom 16:12.

Dodano 7 stycznia 2018r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: 45 punktów Stephana Curryego

W bieżących rozgrywkach obrońcy trofeum przekroczyli granicę 30 zwycięstw, a w ostatnim spotkaniu efektownie pokonali Los Angeles Clippers. Mimo nieobecności Kevina Duranta odpowiedzialny za zdobywanie ligowych punktów był rozgrywający Stephen Curry.

Tylko początek koszykarskiej rywalizacji pomiędzy Los Angeles Clippers a Golden State Warriors dawał nadzieję miejscowym zawodnikom na wywalczenie cennego zwycięstwa nad wymagającym przeciwnikiem. Gospodarze starali się przeprowadzać szybkie ofensywne akcje próbując zdobywać wiele ligowych punktów. Aktywni byli Williams oraz Jordan, a po jednej z akcji pod koszem przeciwnika gospodarze prowadzili 6:2. Przyjezdni zaprezentowali znakomitą skuteczność rzutów za trzy punkty. Niezawodny okazał się liderem przyjezdnych Stephen Curry. Doświadczony rozgrywający już w pierwszej kwarcie był w stanie uzbierać kilkanaście punktów w pierwszej kwarcie głównie za sprawą celnych rzutów z dystansu i umiejętnie wykonywanych rzutach wolnych. Ważne punkty w pierwszej odsłonie był udziałem Greena czy Pachulii pod koszem. McGee oraz Casspi pewnie wykonywali rzuty wolne i po 12 minutach gry Golden State prowadziło 31:28.

Na początku drugiej odsłony za sprawą Williamsa oraz rezerwowego Reeda gospodarze starali się nawiązać wyrównaną rywalizację.

Dodano 25 listopada 2017r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Radość Golden State to 143 punkty w meczu z Chicago

Gospodarze oddawali wiele skutecznych i celnych rzutów. Każda z kwart była popisem poszczególnych zawodników za sprawą Stephena Curryego, Klaya Thompsona oraz Nicka Younga. Punkty licznik zatrzymał się na 143 punktach.

Golden State Warriors rozgrywają wiele efektownych spotkań w rozgrywkach koszykarskiej NBA na początku nowego sezonu Podobne zdarzenie miało miejsce w meczu przed własną publicznością przeciwko Chicago Bulls. Obrońcy trofeum mieli mocno przemeblowaną drużynę z jedną z najsłabszych drużyn w tegorocznych rozgrywkach. Na parkiecie kibice ani przez minutę nie obejrzeli Kevina Duratna oraz Draymonda Greena, a i tak byli w stanie oddawać wiele celnych rzutów za trzy punkty. Pierwsze 12 minut koszykarskiej rywalizacji popularnym Bykom dawały nadzieję na nawiązanie wyrównanej rywalizacji. Przyjezdni oddawali skuteczne rzuty za trzy punkty.

Liderem w tym elemencie okazał się reprezentant Finlandii Markkanen. Wsparty Valentinem, Lopzem, czy Holideyem byli w stanie nawet wyjść na prowadzenie w meczu przeciwko Golden 18:16. Aktywni byli także Blakeney oraz Grant.

Dodano 13 czerwca 2017r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Golden State nie pozostawiło złudzeń w piątym pojedynku

Ustępujący mistrzowie musieli pogodzić się z porażką i znakomitą skutecznością duety Stephen Curry Kevin Durant. Znakomite wsparcie z ławki rezerwowych zaprezentował Andre Iguodala. Przyjezdnym nie pomogła zdobyć ponad 40 punktów największej gwiazdy drużyny doświadczonego LeBrona Jamesa.

Golden State Warriors przed własną publicznością zamierzało rozstrzygnąć walkę o mistrzowski tytuł NBA. Po porażce w czwartym spotkaniu Kevin Durant i spółka pokazali znakomitą skuteczność w rzutach za trzy punkty, moc swoich rezerwowych oraz zespołową koszykówkę. Początek meczu to wyrównana walka obydwu drużyn, które potrafił seriami zdobywać ważne ligowe punkty. Za trzy trafiali po stronie gospodarzy Green oraz Thompson.

Clevland grało głównie pod kosz, a punktowa seria 9:0 na znakomitej skuteczności sprawiła, że po akcjach Jamesa oraz Irvinga goście prowadzili 13:9. Uzyskany wynik to zasługa głównie gry z kontry po skutecznej obronie oraz częstych przechwytach. Punktowa inicjatywa w pierwszych 12 minutach należała do gości. Obie drużyny pod koniec pierwszej kwarty mieli przekroczony limit fauli, a skuteczniejsi w akcjach za jednej byli gospodarze.

Dodano 8 czerwca 2017r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Golden State chce rozstrzygnąć finał w czterech meczach

W trzecim finałowym spotkaniu znakomity mecz rozegrał duet Clevland Cavaliers James Irving. Obaj nie byli jednak w stanie powstrzymać ofensywy Golden State Warriors. Znakomite zawody rozgrywał Klay Thompson, a efektowne akcje w ostatniej kwarcie Kevina Duranta sprawiły, że to wojownicy są bliżsi wywalczenia drugiego mistrzostwa na przestrzeni trzech ostatnich lat.

Trzeci mecz finałowy był bardzo emocjonujący. Gospodarzem była drużyna z konferencji wschodniej Clevland Cavaliers. Drużyna gospodarzy zamierzała wygrać pierwsze spotkanie w wielkim finale NBA i przedłużyć finałową serię o kolejny pojedynek. Początek meczu to znakomita skuteczność rzutów za trzy punkty. Wymianę ciosów zapoczątkowała drużyna Golden za sprawą Thompsona. Celnymi rzutami po stronie gospodarzy mogli się pochwalić Smith, James, a po stronie gości oprócz Thompsona Durant, czy Iguodala.

Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Kluczowe okazały się ostatnie fragmenty pierwszej kwarty.

Dodano 18 maja 2017r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Golden State Warriors w pełni korzysta z własnego parkietu

W drugim meczu konferencji zachodniej na własnym parkiecie wojownicy pewnie pokonali San Antonio Spurs 136:100 (33:16; 39:28; 34:31; 30:25) prezentując znakomitą skuteczność w rzutach za trzy punkty. Wywalczone zwycięstwo było drugim w serii do czterech wygranych pojedynków.

Golden State Warriors nie ma sobie równych w rozgrywkach koszykarskiej ligi NBA. W finałowym spotkaniu konferencji zachodniej po raz drugi najlepsza drużyna sezonu zasadniczego spotkała się z San Antonio Spurs. Drugie spotkanie miało bardziej jednostronny pojedynek. Miejscowi zaprezentowali znakomitą skuteczność za trzy punkty. Niezawodny pod tym względem okazał się lider Golden State Stephen Curry. Rozgrywający gospodarzy sprawił, że już po 12 minutach gry na swoim koncie miał cztery celne rzuty za trzy punkty. Efektownie pod koszem przeciwnika grali Pachulia oraz McGee, a przewaga po pierwszej kwarcie zatrzymała się na poziomie 17 punktów 33:16 dla Golden State.

San Anotnio w drugim pojedynku było bardzo osłabione. Brakowało przede wszystkim najskuteczniejszego Leonarda, kontuzja od początku rozgrywek play-off uniemożliwiła zdobywanie punktów przez Parkera.

Dodano 15 maja 2017r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Golden State Warriors nie zatrzymani w play-off

Na zachodzie zostało rozegrane pierwsze finałowe spotkanie. Na parkiecie zaprezentowały się dwie najskuteczniejsze drużyny w sezonie zasadniczym. Golden State Warriors we własnej hali podejmowali San Antonio Spurs. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 113:111 (16:30; 26:32; 39:28; 32:21), a efektowna trzecia kwarta pozwoliła miejscowym na wywalczenie blisko 40 punktów przez 12 minut gry.

Koszykarze Golden State Warriors realizują plan wywalczenia wszystkich zwycięstw w rozgrywkach play-off NBA w sezonie 2016/2017. Po efektownych wygranych w pierwszej i drugiej rundzie nad Utah Jazz i Portland Trial Blazers przyszła rywalizacja z San Antonio Spurs. Golden State było gospodarzem pierwszego pojedynku. Wczesna pora rozgrywania meczu sprawiła, że wolne tempo zastosowali przyjezdni koszykarze. Miejscowym brakowało przede wszystkim skuteczności oddawanych rzutów za trzy punkty oraz słabsze wykonywanie rzutów wolnych.

Goście umiejętnie zwalniali tempo rozgrywania koszykarskiego pojedynku, a w początkowych fragmentach wiele punktów zdobywali Leonard, Gasol, czy Aldridge. San Antonio znakomicie grało w obronie.

Dodano 10 kwietnia 2017r, w Koszykówka, przez misiek
NBA: Niecodzienna seria Golden State Warriors

Wojownicy w bieżących rozgrywkach zamierzają zdetronizować aktualnego mistrza Clevland Cavaliers. Koszykarze wojowników do lider konferencji wschodniej, który jest na najlepszej drodze po kolejne zwycięstwo w sezonie regularnym. Stephen Curry i spółka na swoim koncie mają 14 zwycięstw z rzędu.

Golden State Warriors nie chce popełnić błędu z poprzedniego sezonu. Koszykarze wojowników po raz pierwszy w historii rozgrywek na swoim koncie mogli pochwalić się pojedynczą liczbą przegranych pojedynków w sezonie zasadniczym i w cuglach wygrać całe rozgrywki. Taki scenariusz nie sprawdził się jednak w play-off. Mimo prowadzenia z Clevland Cavaliers w finale 3:1 to LeBron James i spółka byli w stanie przechylić szalę na swoją korzyść i wygrać całą rywalizację 4:3. Bieżący sezon jest inny. Koszykarze wojowników mistrzowską formę szykują na rozgrywki play-off. Pod zakończenie sezonu regularnego Golden State na swoim koncie ma 14 wygranych pojedynków z rzędu. Sukcesy są tym cenniejsze, że zostały wywalczone także na trudnych parkietach przeciwnika.