Dodano 14 sierpnia 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Europy: Legia wypunktowała Atromitos

Drużyna Aleksandra Vukovicia na wyjeździe zmierzyła się z greckim przedstawicielem Atromitos Ateny. Legia do zakończenia meczu zachowała czyste konto oraz rozstrzygnęła spotkanie w regulaminowym czasie gry.

Przed rewanżowym spotkaniem to piłkarze Atromitosu mogli być zadowoleni z wywalczenia korzystnego wyniku w pierwszym meczu kwalifikacji III rundy Ligi Europy. Gospodarze mieli nadzieję na utrzymanie bezbramkowego remisu i możliwość wywalczenia awansu po rzutach karnych. Atromitos w czasie meczu nie stworzył zbyt wielu klarownych okazji do strzelenia bramki. Jedna z nielicznych szans miała miejsce w 17 minucie.

Farley zdecydował się na dośrodkowanie z rzutu rożnego. Futbolówka trafiła w poprzeczkę i nadal widniał bezbramkowy rezultat. Legia w pierwszych 45 minutach gry przeprowadziła bramkową akcję. Boiskowe zdarzenie miało miejsce w 29 minucie. W tym czasie akcja lewą stroną boiska była udziałem Cafu.

Dodano 25 lipca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Europy: Utrzymać przewagę po pierwszym meczu

Drużyna Piotra Stokowca po słynnym meczu z Juvetnusem, o awans do trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy rywalizuje z Broendby Kopenhaga. Zdobywca Pucharu Polski z poprzedniego sezonu w meczu rewanżowym bronić będzie korzystnego wyniku z pierwszego meczu.

Lechia Gdańsk w poprzednim sezonie zajęła trzecie miejsce na zakończenie sezonu rozgrywek polskiej ekstraklasy oraz wywalczyła Puchar Polski. Uzyskane sukcesy polskiego zespołu dały awans do drugiej rundy kwalifikacji Ligi Europy. Los sprawił, że drużyna Stokowca o awans do trzeciej rundy rywalizuje z duńską drużyną Broendby Kopenhaga. Od początku meczu do drużyna gości miała szansę na strzelenie pierwszego gola. Wynik spotkania mógł zmienić się w 3 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale Hedluda.

Lechia przetrwała atak duńskiego zespołu i zaczęła stwarzać szansę na strzelenie bramki. Aktywni z prawej strony byli Haraslin oraz Fila. Pierwszy celny strzał na bramkę miał miejsce w 12 minucie w wykonaniu prawego obrońcy gdańskiego zespołu. Chwilę później swoją okazję miał Flavio po złym wyprowadzeniu piłki przez drużynę gości.

Dodano 20 lipca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Europy: Legia przypieczętowała awans z wicemistrzem Gibraltaru.

Wicemistrzowie Polski na własnym stadionie podejmowali wicemistrza Gibraltaru Europa FC. Bohaterem spotkania został hiszpański napastnik Carlos Lopez strzelec dwóch bramek. Bramkarz Legii w dwumeczu zachował czyste konto.

Niski ranking klubowy reprezentacji Polski sprawia, że polskie zespoły od pierwszej rundy rywalizacją w eliminacjach do rozgrywek fazy grupowej Ligi Europy. W pierwszej rundzie Legia Warszawa wicemistrz Polski zmierzył się z Europa FC. Drużyna z Gibraltaru postawiła się głównie na własnym stadionie bezbramkowo remisując ze zdecydowane wyżej notowaną drużyną w klubowym rankingu. Radosław Majecki bramkarz Legii nie dał się pokonać i zachował czyste konto. Obowiązkiem Legii Warszawa w rewanżowym pojedynku rozgrywanym na własnym stadionie było wywalczenie awansu i strzelenie, co najmniej jednego gola.

Gospodarze szansę mieli już w 2 minucie po uderzeniu zza pola karnego Novikovasa. Legia sprawę awansu rozstrzygnęła w pierwszym kwadransie. Wojskowi strzelili w tym czasie dwie bramki, a pierwsza z nich miała miejsce już w 7 minucie.

Dodano 12 lipca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Europy: Borndby liczy na Wilczka

Uzyskany rezultat dał awans do pierwszej rundy kwalifikacji do fazy grupowej piłkarskiej Ligi Europy. Duńska drużyna w swoich szeregach ma bramkostrzelnego napastnika, którym jest Kamil Wilczek.

Kamil Wilczek będzie rozgrywał piąty sezon na boiskach duńskiej ekstraklasy. Poprzednie rozgrywki były najskuteczniejsze w wykonaniu byłego napastnika min. Piasta Gliwice. Polski zawodnik na swoim koncie zgromadził 22 ligowe bramki, a dotychczasowej karierze na boiskach duńskiej ekstraklasy uzyskał 55 ligowych trafień. Wilczek skuteczny jest w rozgrywkach Ligi Europy. Polak przed rozpoczęciem bieżących rozgrywek uzyskał siedem trafień. Cztery bramki polskiego napastnika były udziałem w pierwszym sezonie w barwach Brondby, a pucharowe trafienia miały miejsce z islandzkim Valur oraz szkockim Hibernianem. Wilczek trzy bramki strzelił także w poprzedniej edycji. Polski zawodnik wpisał się na listę strzelców przeciwko Spartakowi Subotica, i dwukrotnie z Racingkiem Genk.

Liga Europy: Cracovia zrealizowała plan na wyjeździe. Strzeliła bramkę.

Wywalczony wynik sprawił, że drużyna Michała Probierza uzyskała prawo gry w eliminacjach do fazy grupowej Ligi Europy. W dwumeczu polski zespół o awans do dalszych gier rywalizuje z wicemistrzem Słowacji Dunajska Streda.

Cracovia Kraków to jedna z czterech drużyn reprezentująca Polskę na międzynarodowej arenie w kwalifikacjach Ligi Mistrzów czy Ligi Europy. Czwarte miejsce na zakończenie poprzedniego sezonu dało prawo gry w eliminacjach Ligi Europy przeciwko wicemistrzowi Słowacji Dunajska Streda. Drużyna Michała Probierza za wszelką cenę zamierzała strzelić bramkę na wyjeździe dającą możliwość walki o kolejną rundę eliminacji. Cel został zrealizowany w pierwszej połowie. Bramkowe zdarzenie krakowskiej drużyny miało miejsce w 40 minucie.

Piłkarze Probierza rozgrywali piłkę w środkowej strefie boiska. Futbolówka trafiła do nowego napastnika Pasów Van Amersfoorta. Holenderski zawodnik zdecydował się na strzał. Piłka trafiła w interweniującego obrońcę i goście cieszyli się ze strzelonego gola.

Dodano 20 czerwca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Polskie kluby w europejskich pucharach w sezonie 2019/2020

Zadanie dla zespołu Waldemara Fornalika nie będzie łatwe, gdyż rywalem w walce o miliony Euro będzie białoruskie BATE Borysow. Swoich pucharowych rywali poznały pozostałe drużyny uczestniczące w europejskich pucharach.

Cztery drużyny reprezentować będzie polski futbol na międzynarodowej arenie w sezonie 2019/2020. Jedna z nich mistrz Polski walczyć będzie o przepustkę do fazy grupowej Ligi Mistrzów, a trzy pozostałe rywalizować będą o awans do fazy grupowej rozgrywek Ligi Europy. Trudne zadanie czeka Piast Gliwice. Drużynę Waldemara Fornalika los skojarzył z mistrzem Białorusi BATE Borysow. Zespół zza wschodniej granicy wielokrotnie uczestniczył w fazie grupowej Ligi Mistrzów i ligi Europy rozgrywając mecze z europejskimi potęgami. Pierwszy mecz odbędzie się na terenie białoruskiego przeciwnika, a tydzień później zostanie rozegrane rewanżowe spotkanie w Gliwicach. Mecze pierwszej rundy zaplanowano jeszcze przed rozpoczęciem ligowych rozgrywek. Starcie na Białorusi odbędzie się 9 lub 10 lica. W lidze Europy uczestniczyć będą trzy polskie drużyny.

Dodano 6 maja 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Piłka nożna: Terminarz klubowych rozgrywek w sezonie 2019/2020

Obecny sezon dobiega powoli końca, a wiele wskazuje na to, że końcowe zwycięstwo może przypaść FC Barcelonie. Tuż przed zakończeniem pucharowej rywalizacji władze klubowej piłki nożnej podały terminarz przyszłej edycji klubowych rozgrywek.

Polskie drużyny klubowe od lat marzą o awansie do fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów. Udaje się to nielicznym zespołem, a ostatni raz zaszczytnego grona doznała Legia Warszawa. Drużyna ówczesnego mistrza Polski rozgrywała mecze w fazie grupowej z Realem Madryt czy Borussią Dortmund. Kibice oglądali mnóstwo bramek, a udział w tych rozgrywkach do prestiż dla klubu oraz dodatkowy zastrzyk finansowy. Awans do fazy grupowej to także punkty rankingowe na koniec każdego sezonu. W przyszłym sezonie polska federacja będzie mogła wystawić cztery drużyny. Awans do kwalifikacji Ligi Mistrzów ma zapewniony mistrz Polski, drużyny z drugiego oraz trzeciego miejsca zagrają w kwalifikacjach Ligi Europy.

Finał Pucharu Polski wskazał, że takiego zaszczytu dozna także czwarta drużyna ligowej rywalizacji. Finał przyszłej edycji Ligi Mistrzów zostanie rozegrany na stadionie w Stambule, a finał Ligi Europy odbędzie się w Gdańsku.

Dodano 22 września 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Europy: Faworyt nie zawiódł w pierwszym meczu fazy grupowej

W pierwszym spotkaniu fazy grupowej drużyna włoskiego szkoleniowca o ligowe punkty rywalizowała z PAOK-iem Saloniki. Wynik spotkania rozstrzygnął się już w początkowych fragmentach spotkania, a bohaterem przyjezdnych został Brazylijczyk Willian.

Trwa zwycięska seria Chelsea Londyn. Drużyna Maurizzio Sariego po porażce o Tarczę Wspólnoty z Manchesterem City na ligowych i pucharowych boiskach nie ma sobie równych. Zespół wygrywa mecz za meczem. Chelsea na swoim koncie ma sześć zwycięstw z rzędu. Pięć z nich było w rozgrywkach angielskiej ekstraklasy, a jedno w pierwszej kolejce fazy grupowej piłkarskiej Ligi Europy. Chelsea była zdecydowanym faworytem w spotkaniu z PAOK-iem, a pierwsza szansa na zmianę wyniku pojawiła się już w 7 minucie i została wykorzystana. Na listę strzelców wpisał się Brazylijczyk Willian, który wykorzystał rozegranie piłki w środkowej strefie boiska przez Jorginho.

Chelsea do zakończenia pierwszej polowy była w stanie stworzyć kilka bramkowych okazji po których powinna strzelić bramki. Aktywny w pierwszych 45 minutach był Morata.

Dodano 18 sierpnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Europejskie puchary: Będzie brakować rankingowych punktów

Klubowe rozgrywki na dobre się nie rozpoczęły, a polscy kibice muszą trzymać kciuki za piłkarzy występujących w zagranicznych zespołach. Polskie drużyny muszą się martwić, czy w przyszłym sezonie będą w stanie wystawić cztery drużyny.

Od kilku sezonów polska piłka klubowa jest w stanie wystawić cztery drużyny w europejskich pucharach. Mistrz kraju uczestniczy w kwalifikacjach piłkarskiej Ligi Mistrzów, natomiast dwie drużyny z miejsc 2 oraz 3 na zakończenie sezonu uczestniczą w kwalifikacjach piłkarskiej Ligi Europy. Czwarte miejsce jest zagwarantowane dla zdobywcy krajowego pucharu bądź 4 drużyny ligowej tabeli. W bieżącym sezonie polska piłka mogła wystawić cztery drużyny. Legia Warszawa jako mistrz Polski rozpoczął kwalifikacje do Ligi Mistrzów od pierwszej rundy. Pierwszym przeciwnikiem okazał się irlandzki Cork City, a drużyna prowadzona przez ówczesnego szkoleniowca Klafuricia pewnie pokonała wyspiarską drużynę w dwumeczu strzelając cztery bramki i odnosząc dwa zwycięstwa.

W kolejnej rundzie Legia trafiła na mistrza Słowacji Spartak Tranava. Pierwsze spotkanie przy Łazienkowskiej zakończył się dość nieoczekiwaną porażką 0:2, by w rewanżu wygrać 1:0. Uzyskany rezultat sprawił, że wojskowi pożegnali się z Ligą Mistrzów.

Dodano 17 sierpnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Europy: KAA Gent ma utalentowanego napastnika

Przeciwnikiem była Jagiellonia Białystok. Belgijski zespół był w stanie wygrać dwa mecze z polskim rywalem. Jednym z bohaterem piłkarskiej rywalizacji został utalentowany reprezentant Kanady Jonathan David.

Jagiellonia Białystok miała nadzieję na wywalczenie korzystnego wyniku dającego prawo gry w czwartej rundzie eliminacji do fazy grupowej piłkarskiej Ligi Europy. Po niespodziewanym wyeliminowaniu portugalskiego Rio Ave przyszedł bardziej wymagający przeciwnik KAA Gent. Zespół z Gandawy był faworytem spotkania, a w pierwszym meczu na listę strzelców dla przyjezdnych piłkarzy wpisał się utalentowany reprezentant Kanady Jonathan David. Jagiellonia w rewanżowym spotkaniu starała się przeprowadzać akcje w bocznych sektorach boiska.

Drużyna Ireneusza Mamrota w początkowych fragmentach pojedynku częściej utrzymywała się przy piłce, a pierwsza szansa na zmianę wyniku pojawiła się już w 2 minucie gry. Skuteczna interwencja obrońców gospodarzy zapobiegała stracie gola po dośrodkowaniu od Pospisila. Jagiellonia była aktywniejszą drużyną do 13 minuty gry. W tym czasie drużyna Gentu przeprowadziła bramkową akcję z prawej strony.

Dodano 12 lipca 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Europejskie puchary: Warto wygrywać mecze od początku kwalifikacji

Wczesna runda eliminacji oraz ograniczona liczna klubów spowodowana jest krajowym rankingiem, który uwzględnia pięć ostatnich lat na międzynarodowej arenie. Warto wygrywać spotkania z teoretycznie niżej notowanymi przeciwnikami.

Klubowa Polska piłka nożna obecnie jest sklasyfikowana na 21 miejscu z dorobkiem niewielu ponad 20 punktów rankingowych. W ostatnich pięciu latach najlepszym sezonem był sezon 2015/2016, a więc trzy lata temu. W tym czasie polskie zespoły uzbierały ze wszystkich rund kwalifikacji aż 5,5 punktu rankingowego. Ostatni sezon to niespełna 3 punkty. W bieżącym sezonie w europejskich pucharach Polska jako federacja może wystawić cztery drużyny – jedna w Lidze Mistrzów oraz 3 w Lidze Europy. Legia uczestniczy od pierwszej rundy kwalifikacji, a pierwszym przeciwnikiem jest Mistrz Irlandii Cork City. Pierwsze spotkanie udało się wygrać 1:0.

Legia dla siebie w meczu zdobyła 1 punkt rankingowy. Dla polskiej federacji Legia zdobyła już 0,250 pkt, gdyż ogólny dorobek danej federacji jest dzielony na ilość drużyn uczestniczących w europejskich pucharach.