Dodano 3 września 2017r, w Siatkówka, przez misiek
Eurovolley 2017: Niemcy pokazali charakter po dwóch setach

Na parkiecie zaprezentowały się drużyny Serbii oraz Niemiec. Wynik spotkania jest dość nieoczekiwany, tym bardziej że pogromcy polskiej reprezentacji prowadzili już 2:0.

Od początku spotkania reprezentacja Serbii realizowała plan wywalczenia awansu do finału rozgrywek siatkarskich Mistrzostw Europy. Znakomity w ataku od początku rywalizacji był Uros Kovacević. Zawodnik zdobywał wiele punktów, a wspomagany Petriciem oraz szczelnym blokiem sprawił, że przewaga szybko urosła do czterech punktów 12:8. Niemiecka drużyna miała dobre przyjęcie w początkowych fragmentach meczu, co pozwoliło dla Kamy rozgrywać mecz środkiem. Niezawodny w ataku był utalentowany środkowy Krick.

Punktowa inicjatywa niemal przez cały set należała do serbskiej drużyny. Tylko przy zagrywce Fromma niemiecka drużyna mogła nieznacznie zniwelować przewagę. W tym czasie Serbowie popełniali błędy w ataku oraz Niemcy byli w stanie ustawiać szczelny blok. Jeden z nich doprowadził do remisu 22:22.

Dodano 24 sierpnia 2017r, w Siatkówka, przez misiek
Eurovolley 2017: Serbowie nie dali się emocjom z polskimi siatkarzami

Pierwszy mecz biało-czerwoni podobnie jak trzy lata temu podczas Mistrzostw Świata rozgrywali na Stadionie Narodowym. Tak samo jak trzy lata temu rywalem polskiej drużyny narodowej była reprezentacja Serbii. Wynik tego meczu nie był już taki sam.

Ponad 60 tysięcy kibiców miało nadzieję na wywalczenie korzystnego wyniku z wymagającym przeciwnikiem jakim jest reprezentacja Serbii. Mecz otwarcia jubileuszowych 30 Mistrzostw Europy stał na wysokim siatkarskim poziomie. Znakomity doping sprawił, że początkowe fragmenty meczu należały do podopiecznych włoskiego szkoleniowca. Polacy przeprowadzali ataki wieloma strefami oraz dołożyli asa serwisowego w wykonaniu Bartosza Kurka.

Z każdą kolejną minutą pierwszego seta Serbowie zaczęli panować na boisku. Szybko opanowali emocje związane z początkami meczu. Znakomite zagrywki Petricia oraz Lisinaca nie tylko doprowadziły do remisu, ale także pozwoliły wyjść na prowadzenie Serbom 11:9. Serbowie nie dali sobie wydrzeć sukcesu w pierwszej odsłonie.

Dodano 20 lipca 2017r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Światowa 2017: Serbska obrona kluczem do efektownego zwycięstwa

W kolejnym meczu podopieczni Nikoli Grbicia pewnie pokonali reprezentację Argentyny. Spotkanie nie było zbyt długie, a siatkarze z Bałkanów pokazali, że nadal są groźnym przeciwnikiem. Znakomita gra w obronie oraz ataki Urosa Kovacevicia pozwoliły na cenny sportowy sukces.

Reprezentacja Serbii walczy o poprawienie bilansu zwycięstw do porażek. Siatkarze z Bałkanów uczestniczą w wyjazdowych spotkaniach. Jedno z nich miało miejsce w Teheranie, gdzie podopieczni Nikoli Grbicia o punkty rywalizowali z siatkarzami z Ameryki Południowej. Reprezentacja Argentyny nie była przeciwstawić się skutecznej grze w obronie, a wyrównana walka w pierwszym secie toczyła się tylko do pierwszej przerwy technicznej.

W tym czasie Serbowie zdobywali wiele punktów dzięki skutecznej grze swoich skrzydłowych za sprawą Luburicia, Jovovicia czy Ivovicia. Argentyna podobnie jak w poprzednich meczach starała się punktowe akcje przeprowadzać środkiem głównie za sprawą Sole. Serbowie poprawili grę w obronie, czego efektem był wynik na siatkarskiej tablicy. Po pierwszej przerwie technicznej została poprawiona gra w obronie, a na kontrach skuteczny był Uros Kovacević.