Dodano 10 lipca 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów: Rosjanie w trzech setach ograli Francuzów

W meczu o złoty medal Rosjanie zmierzyli się z gospodarzem finałowego turnieju reprezentacją Francji. Mecz rozstrzygnął się w trzech setach, a zwycięzca całej imprezy rozegrał cztery mecze.

Reprezentacja Rosji pokazała znakomitą siatkówkę w turnieju finałowym siatkarskiej Ligi Narodów. Francja była organizatorem, która stanęła na wysokości zadania, a znakomita publiczność dopingowała każdą drużynę uczestniczącą w zawodach. Od początku finałowego meczu to Rosjanie byli w stanie narzucić własny styl gry. Szybko w pierwszym secie osiągnęli kilkupunktową przewagę, którą utrzymali do końca seta. Znakomicie w początkowych fragmentach pojedynku funkcjonowała kontra. Punkty w tym elemencie siatkarskiej rywalizacji zdobywali: Muserskiy, Kliuka, czy Mikhaylov po mocnych zagrywkach. Rosjanie objęli prowadzenie 10:5.

W kolejnych fragmentach seta niezastąpiony dla rosyjskiego zespołu okazał się Mikhaylov. Obie drużyny grały na wysokim procencie skuteczności w ataku.