Dodano 18 sierpnia 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Wisła strzela gole na własnym stadionie

W meczu 5 kolejki zespół Macieja Stolarczyka na własnym stadionie o ligowe punkty rywalizował z beniaminkiem ŁKS-em Łódź. Formą błysnęli doświadczeni zawodnicy Białej Gwiazdy. Brożek dwukrotnie trafił do siatki, a asysta była udziałem Jakuba Błaszczykowskiego.

Wisła Kraków na początku nowego sezonu strzela gole tylko na własnym stadionie. Biała Gwiazda do meczu z beniaminkiem ŁKS-em Łódź miała jedno trafienie po zwycięskim spotkaniu z Górnikiem Zabrze, w którym zdobyła trzy punkty. Drużyna Macieja Stolarczyka bramkowe i punktowe konto poprawiła w meczu piątej kolejki. Dwie bramki były udziałem doświadczonego napastnika Pawła Brożka. Wychowanek krakowskiej drużyny ligowe konto w nowym sezonie otworzył w meczu 23 minucie.

W tym czasie napastnik gospodarzy wykorzystał dośrodkowanie Savicevicia z bocznego sektora boiska. Krakowski klub był skuteczniejszym zespołem w tym spotkaniu. Gospodarze stwarzali okazje po których strzelali bramki.

Dodano 4 sierpnia 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Lech Poznań z siedmioma punktami po trzech meczach

Ostatni raz komplet punktów Kolejarz przywiózł z delegacji po wygranych z Zagłębiem Sosnowiec oraz Wisłą Kraków. W trzeciej kolejce sezonu 2019/2020 drużyna Dariusza Żurawia 2:1 pokonała beniaminka rozgrywek ŁKS Łódź.

Grudzień 2018 roku to ostatni miesiąc, kiedy Lech Poznań cieszył się z trzech punktów na wyjeździe. W tym czasie zespół pokonał Wisłę Kraków oraz Zagłębie Sosnowiec, a w dwóch meczach był w stanie zachować czyste konto. Po tym zdarzeniu Lech zanotował dziewięć spotkań, w których albo remisował albo przegrywał. Przełamanie nastąpiło w 10 pojedynku w rywalizacji na wyjeździe z beniaminkiem ŁKS-em Łódź. Goście wynik spotkania otworzyli już w 4 minucie gry.

Na listę strzelców wpisał się Amaral. Portugalczyk wykorzystał rozegranie piłki przez swojego rodaka Tibę i mocnym strzałem w dłuższy róg bramki pokonał bramkarza beniaminka. ŁKS oddawał dużo strzałów po 15 minucie gry. W tym czasie aktywni byli Kujawa oraz Ramirez.

Dodano 13 maja 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Arka Gdynia przekroczyła granicę 40 ligowych punktów

Drużyna Jacka Zielińskiego w ostatniej 36 kolejce przed własną publicznością pokonała pewną utrzymania Wisłę Kraków 3:1. Kluczowe okazały się stałe fragmenty gry, z których dwa miały miejsce z rzutu z autu, a jeden z rzutu karnego.

Arka Gdynia imponuje formą w ostatnich meczach grupy spadkowej. Drużyna Jacka Zielińskiego kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Na własnym stadionie zespół podejmował mający zapewniony udział w przyszłym sezonie w ekstraklasie Wisłę Kraków. Arka od początku meczu narzuciła szybkie tempo piłkarskiej rywalizacji. Gospodarze często przenosili się pod pole karne przeciwnika oddając wiele strzałów na bramkę rywala. Ważną rolę odgrywały także stałe fragmenty gry. Jeden z nich już w 6 minucie gry przyniósł zmianę prowadzenia. Na listę strzelców wpisał się Adam Deja, który wykorzystał długi wyrzut z autu wykonany przez Marciniaka.

Po strzelonej bramce Arka nie zrezygnowała ze stwarzania kolejnych szans na zmianę wyniku.

Dodano 11 maja 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Wisła skorzystała z podyktowanego karnego

Drużyna Macieja Stolarczyka odniosła drugie zwycięstwo z rzędu, gdzie na własnym stadionie pokonała Koronę Kielce. Bramkę na wagę trzech punktów dla krakowskiego zespołu strzelił Marko Kolar.

Wisła Kraków była gospodarzem spotkania 35 kolejki rozgrywek polskiej ekstraklasy. W meczu grupy spadkowej krakowski klub o ligowe punkty rywalizował z Koroną Kielce. Obie drużyny stworzyły kilka okazji do strzelenia bramki, ale to dzięki analizie wideo spotkanie rozstrzygnęło się na korzyść piłkarzy Macieja Stolarczyka. W pierwszych 45 minutach aktywniejszym zespołem była Korona. Zespół włoskiego szkoleniowca opanował środek pola i często stwarzał okazje do zmiany wyniku. Pierwsza szansa pojawiła się już w 4 minucie, kiedy to na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Arveładze. Uderzenie gruzińskiego napastnika okazało się nieskuteczne i na stadionowym zegarze nadal widniał bezbramkowy rezultat. Korona oddawała dużo strzałów zza pola karnego.

W 17 minucie na taką próbę zdecydował się Forbs, lecz uderzenie pewnie obronił Lis.

Dodano 5 kwietnia 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Nowa miotła zadziałała przy Łazienkowskiej

Drużyna pod wodzą serbskiego szkoleniowca odniosła pierwsze zwycięstwo oraz do zakończenia spotkania zachowała czyste konto. Drużyna Ireneusza Mamrota musi walczyć o awans do grupy mistrzowskiej.

Legia Warszawa i Jagiellonia Białystok to dwie najlepsze drużyny z poprzedniego sezonu rozgrywek polskiej ekstraklasy. Legia zamierzała zrehabilitować się po dotkliwej porażce z Wisłą Kraków, a drużyna przyjezdnych odnieść pierwsze zwycięstwo po pięciu ligowych pojedynkach. Początek spotkania należał do białostockiej drużyny. Drużyna Mamrota stwarzała szanse na zmianę wyniku, lecz brakowało skuteczności w wykończeniu akcji. Pierwszy okazję miał Imaz. Hiszpański pomocnik oddał groźny, ale niecelny strzał. Podobne zdarzenie miało miejsce w trzeciej minucie, kiedy na uderzenie przy bliższym słupku z rzutu wolnego Guilherme.

Jagiellonia pierwszy celny strzał na bramkę oddała w 8 minucie gry. W tym czasie pewną interwencją popisał się Cierzniak po uderzeniu Romanchuka.

Dodano 1 kwietnia 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Polskie bramki w ligowym klasyku

Drużyna Białej Gwiazdy jest bliska osiągnięcia pięćdziesięciu bramek w ekstraklasie przed rozegraniem 30 ligowych kolejek. Krakowski zespół przez całe spotkanie zachował czyste konto, ale był w stanie zdobyć komplet trzech punktów.

Mecze Wisły Kraków i Legii Warszawa elektryzują kibiców obydwu klubów. Obie drużyny wymieniały się mistrzostwem kraju. Drużyna portugalskiego szkoleniowca to obrońca trofeum, a Wisła Kraków walczy o udział w grupie mistrzowskie. Biała Gwiazda w ligowym klasyku od początku ruszyła do stwarzania bramkowych okazji. W pierwszych 10 minutach krakowska drużyna stworzyła dwie bramkowe okazje, z których jedną wykorzystała. Pierwsza szansa na zmianę wyniku pojawiła się w 3 minucie, kiedy to uderzenie Kolara zostało zablokowane po dośrodkowaniu Burligi z bocznego sektora boiska, który był ważnym punktem w kontekście strzelania ligowych bramek.

Dwie minuty później akcję przeprowadził Jakub Błaszczykowski. Reprezentant Polski dośrodkował w pole karne. Futbolówka trafiła do Drzazgi.

Dodano 17 marca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Pięć bramek w derbowym pojedynku w Krakowie

Obie drużyny liczą się w walce o prawo gry w grupie mistrzowskiej. Po zakończonym pojedynku bliżsi realizacji tego celu są piłkarze Białej Gwiazdy, którzy pokonali lokalnego przeciwnika 3:2.

Wisła Kraków to najskuteczniejsza drużyna w rozgrywkach polskiej ekstraklasy. Biała Gwiazda przed meczem z Cracovią miała na swoim koncie strzelonych 42 bramki, z czego sześć było udziałem w ostatniej kolejce przeciwko Koronie Kielce. Od początku meczu aktywnym zespołem była drużyna Macieja Stolarczyka. Zespół szybko starał się przenosić piłkę pod pole karne rywala, a szansa na zmianę wyniku pojawiła się już w 2 minucie gry. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Peszko, lecz jego próba poszybowała nad bramką Cracovii. Chwilę później Wisła przeprowadziła akcję w bocznym sektorze boiska. Szansę zmiany wyniku miał Basha, lecz jego próbę dośrodkowania przechwycił Pesković. Wisła grała aktywnie w ataku.

Trzeciego gola po powrocie mógł strzelić Błaszczykowski.

Dodano 11 lutego 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Górnik Zabrze podwoił liczbę zwycięstw na własnym boisku

W pierwszym meczu wiosennej części rozgrywek drużyna Marcina Brosza na własnym stadionie podejmowała Wisłę Kraków. Gospodarzom nie tylko udało się zachować czyste konto, ale uzyskać ważne trzy punkty.

Górnik Zabrze do meczu 21 kolejki polskiej ekstraklasy tylko raz cieszył się ze zwycięstwa na własnym stadionie. Sukces miał miejsce w rywalizacji przeciwko miedziowym i pokonanie Zagłębia Lubin 3:0. Górnik udanie chciał rozpocząć piłkarską rywalizację z Wisłą Kraków. Gospodarze aktywni byli w początkowych minutach meczu. Miejscowi już w pierwszej akcji stworzyli szansę na zmianę wyniku. Górnik przeprowadził akcję w bocznym sektorze boiska. Wynik mógł otworzyć Łukasz Wolsztyński. Jego uderzenie znalazło się w bramce przeciwnika, lecz arbiter po konsultacji z VAR-em gola nie uznał. Chwilę później Wisła przeprowadziła kontrę po której Peszko zmusił do interwencji nowego bramkarza Górnika Chudego.

Dodano 10 grudnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Jagiellonia z punktami po 18 kolejce

Drużyna Ireneusza Mamrota w walce o ligowe punkty na wyjeździe rywalizowała z Wisłą Kraków. Na listę strzelców wpisywali się obcokrajowcy, których nie brakuje w Dumie Podlasia.

Jagiellonia Białystok dwukrotnie z rzędu sięgnęła po tytuł wicemistrza Polski. W bieżącym sezonie zespół walczy o miejsce w pierwszej ósemce, które daje możliwość gry w europejskich pucharach. Mecze drużyny Ireneusza Mamrota obfitują w dużą ilość strzelonych bramek. Duma Podlasia to najskuteczniejsza drużyna na polskich boiskach, co potwierdziła w meczu 18 kolejki w rywalizacji z Wisłą w Krakowie.

Wisła chciała wykorzystać fakt gry przed własną publicznością. Gospodarze starali się często gościć pod polem karnym białostockiej drużyny. Aktywni w drużynie Białej Gwiazdy byli Kostal oraz Koral. W 13 minucie Kostal zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, lecz jego próba okazała się nieskuteczna. Cztery minuty później miejscowi cieszyli się z prowadzenia.

Dodano 16 września 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Krakowska ofensywna na pozycję lidera

Znakomita seria rozpoczęła od zwycięstwa nad Lechem Poznań 5:2. W ostatnim meczu krakowski klub także rywalowi u siebie strzelił 5 bramek.

Trwa znakomita seria Wisły Kraków na boiskach polskiej ekstraklasy. Drużyna Macieja Stolarczyka marsz w ligowej tabeli rozpoczęła się od meczu z Lechem Poznań na wyjeździe. Biała Gwiazda pokonała przeciwnika aż 5:2 przegrywając w meczu 0:2. Krakowski klub w kolejnych meczach prezentował ofensywny futbol, a mecz po reprezentacyjnej przerwie z Lechia Gdańsk był jednym z najlepszych w trwających rozgrywkach. Wisła już w trzeciej minucie na własnym stadionie stworzyła bramkową okazję. Aktywny z lewej strony był Kostal. Pewna interwencja Kuciaka na przedpolu bramki zapobiegła stracie gola. Lecha także lubi ofensywną grę. Przyjezdni piłkarze byli w stanie otworzyć mecz w 6 minucie gry.

Dodano 29 sierpnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Wisła Kraków kolekcjonuje ligowe punkty

W meczu 6 kolejki Biała Gwiazda o zwycięstwo walczyła z Górnikiem Zabrze. Zdenek Ondrasek strzelił piątego gola w sezonie, a czwartą asystą po dwóch meczach Martin Kosztal.

Wisła Kraków znacząco poprawiła miejsce w ligowej tabeli po dwóch ligowych meczach. Biała Gwiazda kontynuuję serię trzech spotkań bez porażki, a Mateusz Lis po ostatnim meczu cieszył się z zachowania czystego konta. Początek meczu to przewaga przyjezdnych. Górnik starał się szybko strzelić bramkę pojawiła się już w 5 minucie, kiedy to groźne uderzenie głową oddał Angulo. Lis efektownie obronił. Przyjezdni w początkowych minutach mieli przewagę w rzutach rożnych, ale żadnego nie byli w stanie zamienić na gola. Wisła bez strat przetrwała ataki gości, a sama była w stanie stwarzać bramkowe okazje od 14 minuty. W tym czasie bliski powodzenia był Ondrasek.

Czeski napastnik oddał strzał zza pola karnego, lecz Loska nie dał się pokonać.

Dodano 18 sierpnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Europejskie puchary: Będzie brakować rankingowych punktów

Klubowe rozgrywki na dobre się nie rozpoczęły, a polscy kibice muszą trzymać kciuki za piłkarzy występujących w zagranicznych zespołach. Polskie drużyny muszą się martwić, czy w przyszłym sezonie będą w stanie wystawić cztery drużyny.

Od kilku sezonów polska piłka klubowa jest w stanie wystawić cztery drużyny w europejskich pucharach. Mistrz kraju uczestniczy w kwalifikacjach piłkarskiej Ligi Mistrzów, natomiast dwie drużyny z miejsc 2 oraz 3 na zakończenie sezonu uczestniczą w kwalifikacjach piłkarskiej Ligi Europy. Czwarte miejsce jest zagwarantowane dla zdobywcy krajowego pucharu bądź 4 drużyny ligowej tabeli. W bieżącym sezonie polska piłka mogła wystawić cztery drużyny. Legia Warszawa jako mistrz Polski rozpoczął kwalifikacje do Ligi Mistrzów od pierwszej rundy. Pierwszym przeciwnikiem okazał się irlandzki Cork City, a drużyna prowadzona przez ówczesnego szkoleniowca Klafuricia pewnie pokonała wyspiarską drużynę w dwumeczu strzelając cztery bramki i odnosząc dwa zwycięstwa.

W kolejnej rundzie Legia trafiła na mistrza Słowacji Spartak Tranava. Pierwsze spotkanie przy Łazienkowskiej zakończył się dość nieoczekiwaną porażką 0:2, by w rewanżu wygrać 1:0. Uzyskany rezultat sprawił, że wojskowi pożegnali się z Ligą Mistrzów.

Dodano 11 sierpnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Ligowe punkty rozdano w Krakowie

Gospodarzem spotkania była Biała Gwiazda, która o ligowe punkty walczyła z drużyną z Płocka. Mecz obfitował w dużą ilość stwarzanych bramkowych okazji, ale obie drużyny po zakończonym pojedynku cieszyły się z możliwości dopisania jednego punktu do ligowej tabeli.

Wisła Kraków zamierzała zrehabilitować się miejscowym kibicom za wyjazdową porażkę w Białymstoku z Jagiellonią. Piłkarze Białej Gwiazdy w meczu 4 kolejki na własnym stadionie podejmowali Wisłę Płock. Obie drużyny w trwającym sezonie mają nadzieję na wywalczenie awansu do grupy mistrzowskiej po rozegraniu 30 ligowych kolejek. W pierwszej połowie aktywniejszym zespołem byli piłkarze Macieja Stolarczyka. Gospodarzom brakowało skuteczności, a pierwsza szansa na zmianę wyniku pojawiła się w 10 minucie gry. W tym czasie skutecznie we własnym polu karnym interweniował Uryga po prostopadłym podaniu od Korta.

W krakowskim zespole aktywny był hiszpański pomocnik Imaz. Zawodnik Białej Gwiazdy bramkową okazję miał w 14 minucie gry. Piłkarz gospodarzy zdecydował się na uderzenie głową po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska, lecz futbolówka nie znalazła drogi do bramki przeciwnika.

Dodano 6 sierpnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Kelemen po raz drugi z czystym kontem

W drugim spotkaniu przed własną publicznością piłkarze Ireneusza Mamrota w walce o ligowe punkty podejmowali Wisłę Kraków. Spotkanie rozstrzygnęło się na korzyść gospodarzy, którzy za sprawą Romana Bezjaka wywalczyli komplet punktów. Marian Kelemen po raz drugi z rzędu cieszył się z czystego konta.

Jagiellonia Białystok musi dzielić rozgrywki polskiej ekstraklasy z rozgrywkami eliminacji piłkarskiej Ligi Europy. W trzecim spotkaniu nowego sezonu drużyna Ireneusza Mamrota o ligowe punkty walczyła z Białą Gwiazdą. Wisła Kraków zamierzała szybko strzelić bramkę. Goście w początkowych fragmentach pojedynku zastosowali wysoki pressing chcąc szybko odbierać piłkę przeciwnikowi. Gospodarze na zmianę wyniku liczyli głównie po stałych fragmentach gry.

Pierwsza taka szansa pojawiła się w 2 minucie, kiedy to Romanchuk zdecydował się na uderzenie głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Obie drużyny grały ofensywny futbol, a na odpowiedź przyjezdnych nie trzeba było długo czekać. W 6 minucie bramkę próbował strzelić Małecki, lecz jego próba została zablokowana przez białostockich obrońców.

Dodano 5 lipca 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Legią inwestuje w ofensywnych piłkarzy

Transfery wojskowych miał przynieść sukces na międzynarodowej arenie. Po pozyskaniu z Wisły Płock Jose Kante, przyszedł czas na króla strzelców poprzedniego sezonu i piłkarza Wisły Kraków Carlosa Lopeza.

Legia Warszawa nie była najskuteczniejszą drużyną w poprzednim sezonie rozgrywek polskiej ekstraklasy. Piłkarze ze stolicy w całych rozgrywkach uzbierali zaledwie 55 zdobytych bramek, co pozwoliło odnieść 22 zwycięstwa, zanotować cztery remisy oraz ponieść aż 11 porażek. W poprzednim sezonie próżno było szukać najskuteczniejszego zawodnika Legii Warszawa w klasyfikacji na najlepszego strzelca ligowych rozgrywek. Najlepszym okazał się Jarosław Niezgoda z 13 golami na koncie. Drugi w klasyfikacji klubowej Kasper Hamalainen miał zaledwie 8 bramek.

Nadchodzące rozgrywki mają to zmienić. Do warszawskiego zespołu dołączyło dwóch napastników. Jose Kante w poprzednich rozgrywkach bronił barw Wisły Płock a w ostatnim meczu sezonu wpisał się na listę strzelców w przegranym meczu z Jagiellonią Białystok. Dla Wisły Kante zdobył 19 bramek, a z nowym zespołem zawodnik związał się dwuletnim kontraktem.

Dodano 29 kwietnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Domowa presja kibiców Jagiellonii Białystok

W drugim meczu przed własną publicznością piłkarze Ireneusza Mamrota o ligowe punkty rywalizowali z Wisłą Kraków. Gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego. Sytuacja się zemściła pod koniec meczu, a bohaterem przyjezdnych został Zoran Arsenić.

Jagiellonia Białystok miała nadzieję na wywalczenie historycznego osiągnięcia jakim byłoby wywalczenie mistrzowskiej korony. Drużyna Ireneusza Mamrota w grupie mistrzowskiej nie potrafi zdobyć ligowych punktów na własnym stadionie. W drugim meczu po Górniku Zabrze zespół walczył z Wisłą Kraków. W pierwszej połowie obie drużyny nie stworzyły zbyt wielkiego widowiska. Mimo dużej ilości oddawanych strzałów zdecydowania ich większość nie znalazła drogi do bramki przeciwnika. Wisła liczyła na stałe fragmenty gry, a jeden z nich w 8 minucie mógł przynieść zmianę wyniku. Wasilewski nie wykorzystał rozegrania piłki z rzutu rożnego. Jagiellonia starała się grać kombinacyjną piłkę, ale także odpowiedzialnie w obronie.

Dodano 2 kwietnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Gytkjaer skuteczniejszy od Lopeza

Zespół Nenada Bjelicy zamierzał odnieść trzecie zwycięstwo choć zadanie nie było łatwe, gdyż przeciwnikiem była Wisła Kraków. Mecz to znakomity strzelecki pojedynek Carlosa Lopeza oraz Christiana Gytkjaera.

Lech Poznań w bieżących rozgrywkach polskiej ekstraklasy ma problemy z odnoszeniem ligowych zwycięstw na boiskach przeciwnika. W meczu 29 kolejki Lech rywalizował o komplet punktów z Wisłą Kraków. Spotkanie udanie rozpoczęło się dla miejscowych piłkarzy. Biała Gwiazda już w drugiej minucie meczu stworzyła szansę na zmianę wyniku. Bliski strzelenia kolejnej bramki był Carlos Lopez. Obrońcy Lecha nie dali się zaskoczyć i na stadionowym zegarze nadal widniał bezbramkowy rezultat.

Lech był w stanie odpowiedzieć w 11 minucie. Akcję lewą stroną boiska przeprowadził Tomasik. Były piłkarz Jagiellonii dośrodkował w pole karne, lecz skuteczną interwencją popisał się Arsenić.

Dodano 26 lutego 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Korona podtrzymała dyspozycję z meczów u siebie

W meczu 24 kolejki drużyna włoskiego szkoleniowca podejmowała Lecha Poznań. Mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem Kielczan, choć piłkarze Kolejarza mieli szansę na doprowadzenie do remisu i to w ostatniej akcji spotkania.

Mało kto się spodziewał, że piłkarze Korony Kielce walczyć będą o awans do grupy mistrzowskiej bieżących rozgrywek polskiej ekstraklasy. Drużyna włoskiego szkoleniowca jest niepokonana w czasie wiosennej części ligowej rywalizacji notując na swoim koncie siedem zdobytych punktów. Trzy z nich miały miejsce w ostatniej kolejce przeciwko Lechowi Poznań, który ma problemy z wygrywaniem pojedynków na boisku rywala. Korona w ostatnich jedenastu pojedynkach otwierających rok kalendarzowy przed własną publicznością nie zaznała porażki. Korona w meczu 24 kolejki zamierzała podtrzymać wysoką skuteczność domowych pojedynków. Kielczanie już 3 minucie stworzyli bramkową okazję. Bliski wpisania się na listę strzelców był Kiełb. Doświadczony pomocnik oddał groźny strzał po zgraniu Kacharawy. Burić nie dał się pokonać.

Dodano 23 lutego 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Spotkanie w Lubinie tylko się odbyło.

W meczu 24 kolejki obie drużyny spotkały się w trzecim spotkaniu po przerwie zimowej. Obie ekipy chciały odnieść pierwsze zwycięstwo w 2018 roku. Mecz skończył się po 90 minutach, a pozytywnym akcentem meczu było dopisanie po jednym punkcie w tabeli.

Zagłębie Lubin po porażkach z Legią Warszawa 2:3 u siebie oraz 0:2 na wyjeździe z Wisłą Płock o ligowe punkty walczyła w trzecim spotkaniu z Akrą Gdynia. Drużyna Leszka Ojrzyńskiego na swoim koncie zanotowała porażkę 2:3 z Wisłą Kraków oraz bezbramkowy rezultat na własnym stadionie z Lechem Poznań. W meczu 24 kolejki w początkowych fragmentach nieznaczną przewagę mieli piłkarze z Lubina. Brakowało klarownych okazji do strzelenia gola. Pierwsza szansa pojawiła się w 7 minucie. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Pawłowski, lecz jego próba okazała się nieskuteczna.

Pięć minut później piłka znalazła się w siatce, ale arbiter spotkania przy pomocy video weryfikacji słusznie nie uznał bramki Guldana. Na spalonym znalazł się Balić, który zagrywał do Guldana po dośrodkowaniu Starzyńskiego z rzutu wolnego.

Dodano 5 listopada 2017r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Górnik Zabrze wie jak ogrywać największych rywali

Beniaminek najwyższego szczebla piłkarskich rozgrywek w Polsce zna smak zwycięstwa nad Legią Warszawa oraz Lechem Poznań. Podopieczni Marcina Brosza prezentują ofensywny i skuteczny futbol. W ostatniej kolejce po raz kolejny do ligowej tabeli udało się dopisać komplet trzech punktów.

Piłkarze Górnika Zabrze wiedzą jak przyciągnąć kibiców na stadion. Beniaminek wygrywa mecz za meczem , a przy tym prezentuje ofensywny futbol. Na Roosvelta moc piłkarzy Marcina Brosza poznała Legia Warszawa. W ostatniej kolejce pierwszej rundy rozgrywek Górnik gościł uczestnika europejskich pucharów Lecha Poznań. Gospodarze już w pierwszych 15 minutach gry byli w stanie stworzyć trzy groźne bramkowe okazje, z których jedną wykorzystali. W 2 minucie na listę strzelców mógł wpisać się Żurkowski, lecz jego próba okazała się nieskuteczna po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Chwilę później miejscowi przeprowadzi szybką kontrę zakończoną próbą Angulo.

Przewagę miejscowi udokumentowali w 13 minucie gry.

Dodano 11 września 2017r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Lechia Gdańsk wraca na właściwe miejsce w tabeli

W meczu na wyjeździe piłkarze Piotra Nowaka rywalizowali z Piastem Gliwice, który miał dwa zwycięstwa z rzędu. Gospodarze mogli wygrać ten mecz, tym bardziej, że blisko przez 60 minut grali z przewagą jednego piłkarza. Zgromadzeni na miejscowym stadionie kibice obejrzeli trzy gole.

Dwie drużyny walczące o awans do pierwszej ósemki rozgrywek polskiej ekstraklasy spotkały się w meczu 8 kolejki. Piast Gliwice po dwóch zwycięstwach z rzędu na własnym stadionie podejmował Lechię Gdańsk, która ostatni komplet punktów zanotowała w meczu 1 kolejki. Początek meczu do gra głównie w środkowej strefie boiska. Obie drużyny popełniały zbyt wiele prostych strat uniemożliwiając przeprowadzanie kombinacyjnych ataków. Piast kontynuował serię ligowych pojedynków ze strzelonym golem, ale pierwsi zaatakowali piłkarze z Gdańska. Goście otworzyli bramkowy wynik już w 11 minucie gry. W tym czasie akcja miała miejsce z prawej strony boiska. Dośrodkowanie Krasicia trafiło do najskuteczniejszego zawodnika Lechii Marco Paixao.

Dodano 21 sierpnia 2017r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Nie ma mocnych na miedziowych

Piłkarze Piotra Stokowca na własnym stadionie nie tylko nie znajdują ligowych pogromców, ale także nie znajdują drużyn, które nie są w stanie strzelić im bramki. Podobne piłkarskie zdarzenia miały miejsce w rywalizacji ze Śląskiem Wrocław z Pogonią Szczecin oraz Wisłą Kraków.

W bieżącym sezonie rozgrywek polskiej ekstraklasy nie ma podziału punktów po zakończeniu 30 ligowych kolejek. W górnej połówce i walki o europejskie puchary chce się znaleźć drużyna Zagłębia Lubin. Miedziowi podobnie jak w poprzednim sezonie grają skuteczną piłkę w obronie oraz rywalom są w stanie strzelać wiele bramek. Na sześć rozegranych meczy piłkarze Stokowca zgromadzili na swoim koncie cztery zwycięstwa i dwa remisy. Ostatni komplet punktów miał miejsce w rywalizacji na własnym stadionie z Wisłą Kraków.

Mecz stał na wysokim piłkarskim poziomie z dużą ilością stwarzanych bramkowych okazji. Pierwsi zaatakowali gospodarze. Zagłębie wyszło na prowadzenie już w 5 minucie gry. W tym czasie dośrodkowanie z rzutu rożnego Starzyńskiego trafiło do Jacha.

Dodano 23 czerwca 2017r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Michał Probierz twórcą sukcesów podlaskiej ekipy

Dwukrotny szkoleniowiec podlaskiej drużyny dwukrotnie sięgnął po medale w rozgrywkach polskiej ekstraklasy. Pochodzący z Bytomia trener sprawił, że klub mógł świętować sukces w rozgrywkach piłkarskiego Pucharu Polski. Za sprawą Probierza Jagiellonia uczestniczyła w rozgrywkach piłkarskiej Ligi Europejskiej.

Michał Probierz jako szkoleniowiec związany był głównie z polskimi klubami. Swoją przygodę rozpoczął w Polonii Bytom w której dwukrotnie obejmował prowadzenie pierwszego zespołu. W pierwszej przygodzie nie udało się utrzymać klubu na poziomie rozgrywek polskiej ekstraklasy. Szczęściu pomogła fuzja Amici Wronki oraz Lecha Poznań, po której Polonia Bytom grała baraże w Unią Janikowo i po dwumeczu mogła cieszyć się z kolejnego sezonu na najwyższym poziomie rozgrywek piłkarskich w Polsce. Michał Probierz prowadził także dwa łódzkie kluby, związany był z GKS-em Bełchatów oraz Wisłą Kraków. Polski szkoleniowiec miał styczność z Arisem Saloniki.

Najdłuższą przygodę polski Mourinho miał z Jagiellonią Białystok. Pierwszy raz stery podlaskiej drużyny objął w czerwcu 2008 roku.