Dodano 13 września 2018r, w Siatkówka, przez misiek
MŚ w siatkówce 2018: Bułgarzy już po pierwszym meczu

Bułgaria w pierwszym meczu o pucharowe punkty rywalizowała z niżej notowanym przeciwnikiem reprezentacją Finlandii w trzech setach. Gospodarzom pomógł skuteczny atak.

Bułgaria ma nadzieję na wywalczenie medalu na Mistrzostwach Świata, które współorganizuje z włoskim zespołem. Pierwszym krokiem jest wywalczenie awansu do drugiej rundy turnieju. W meczu otwierającym siatkarski championat Bułgaria o zwycięstwo rywalizowała z Finlandią. Początek seta był bardzo wyrównany. Do pierwszej przerwy technicznej żadnej ze stron nie udało się osiągnąć bezpiecznej przewagi. Bułgaria zdobywała punkty po atakach ze skrzydła Skrimova oraz atakującego Uchikova. Baki fizyczne reprezentacja Finlandii nadrabiała skuteczną grą w obronie oraz punktowym blokiem. Jeden z nich pozwolił wyjść na prowadzenie 11:9.