Dodano 24 kwietnia 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Plus Liga: Deroman w Kędzierzynie. ZAKSA awansowała do finału

W decydującym spotkaniu ZAKSA Kędzierzyn Koźle na własnym parkiecie pokonało rewelację trwającego sezonu Aluron Virtu Wartę Zawiercie. Mecz rozstrzygnął się w czterech setach, a jednym z bohaterem został Sam Deroo.

Wicemistrzowie Polski byli bliscy odpadnięcia walki o wielki finał rozgrywek już po drugim spotkaniu. Po porażce w pierwszym pojedynku ZAKSA przegrywała przegrywała w meczu rewanżowym już 0:2. Znakomita zmiana szkoleniowca gości sprawiła, że srebrni medaliści poprzednich rozgrywek wygrali trzy partię i walkę o prawo gry w finale przenieśli na własny parkiet. W początkowych fragmentach pierwszego seta obie drużyny grały nerwową siatkówkę. Walczące drużyny popełniały dużą ilość własnych błędów głównie w polu serwisowym. Efektowne ataki w zespole gości prezentował Malinowski, a po stronie gospodarzy Deroo. Atak belgijskiego zawodnika dał prowadzenie miejscowym 9:7.

ZAKSA utrzymywała korzystny wynik nad przeciwnikiem. Przyjezdnym brakowało gry środkiem, a wysoką skutecznością w ataku imponował Malinowski w wspierany przez Walińskiego czy Ferreirę.

Dodano 27 stycznia 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Puchar Polski: ZAKSA nadal niepokonana na polskich parkietach

Drużyna włoskiego szkoleniowca w pokonanym polu zostawiła PGE Skrę Bełchatów, Aluron Virtu Wartę Zawiercie oraz Jastrzębskiego Węgla. Wicemistrzowie Polski w czasie trzech spotkań stracili tylko dwa sety i po raz siódmy sięgnęli po klubowe trofeum.

AZS Olsztyn i PGE Skra Bełchatów na swoim koncie mieli po siedem tytułów Pucharu Polski w siatkówce mężczyzn. Znakomicie spisująca się w bieżących rozgrywkach ligowych ZAKSA Kędzierzyn Koźle na swoim koncie miała sześć triumfów. Drużyna włoskiego szkoleniowca marzyła o tym, aby po raz siódmy sięgnąć po klubowe trofeum. Marsz rozpoczął się od efektownej wygranej z PGE Skrą Bełchatów oraz w półfinałowym pojedynku Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. Finał rozgrywany był z Jastrzębskim Węglem. W początkowych fragmentach pierwszego seta przewagę osiągnęli Jastrzębianie. Kluczowa okazała się zagrywka Dawida Konarskiego. Atakujący reprezentacji Polski wraz z kontrami Lyneela dał kolegom z drużyny prowadzenie 7:5.

ZAKSA szybko odrobiła straty.

Dodano 26 stycznia 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Puchar Polski: ZAKSA z Zawierciem zagrała o finał rozgrywek

W drodze do wielkiego finału zespół włoskiego szkoleniowca rywalizuje o kolejne trofeum do klubowej gabloty. Po zwycięstwie nad PGE Skrą Bełchatów przyszło starcie z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie.

ZAKSA Kędzierzyn Koźle już w ćwierćfinale przystąpiła do rozgrywek Pucharu Polski. W meczu 1/4 finału drużyna włoskiego szkoleniowca rywalizowała z mistrzem kraju PGE Skrą Bełchatów. Spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem liderów w tabeli. W meczu półfinałowym rywalem ZAKS-y był zespół Aluron Virtu Warta Zawiercie. Od początku pierwszego seta do ZAKSA budowała przewagę. Aktywny w ataku był Kaczmarek, który systematycznie powiększał indywidualne osiągnięcie. Lider tabeli grał skutecznym blokiem. Jeden z nich dał prowadzenie ZAKS-ie 11:7.

Zawiercie w początkowych fragmentach pierwszego seta zdobywała wiele punktów po skutecznych akcjach skrzydłowych.

Dodano 20 stycznia 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Plus Liga: ZAKSA z punktami w ligowym pojedynku

Po meczu pucharowym w fazie grupowej Ligi Mistrzów i porażce z Cucine Lube Civitanova wicemistrzowie Polski w meczu 16 kolejki na wyjeździe rywalizowali z Chemikiem Bydgoszcz. Szkoleniowiec gości nie zlekceważył miejscowych i na parkiecie pojawili się najlepsi zawodnicy.

Chemik Bydgoszcz nadal ma szansę walki o pierwszą szóstkę rozgrywek Polskiej Ligi Siatkówki Mężczyzn. Warunkiem jest wygrywanie ligowych spotkań za trzy punkty. W meczu przed własną publicznością drużyna o ligowe punkty rywalizowała z wicemistrzem Polski ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle. Lider rozgrywek polskiej ligi od początku meczu narzucił własny styl gry. Przyjezdni szybko w pierwszym secie osiągnęli bezpieczną przewagę. Kluczowa okazała się zagrywka Kaczmarka oraz obrony Zatorskiego. Atak Śliwki sprawił, że przyjezdni prowadzili 6:3.

W pierwszym secie goście kontynuowali powiększanie przewagi. W ataku aktywny był Kaczmarek oraz środkowi Bieniek i Wiśniewski.

Dodano 15 stycznia 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Siatkarska Liga Mistrzów: Lube potwierdziło dominację w fazie grupowej

Wicemistrzowie Polski w hali w Gliwicach podejmowali naszpikowaną gwiazdami włoską drużynę Cucine Lube Civitanova. Wynik spotkania sprawił, że lider rozgrywek fazy grupowej niemal przypieczętował awans do kolejnej rundy klubowych rozgrywek.

Po dwóch meczach fazy grupowej Cucine Lube Civitanova an swoim koncie miała komplet sześciu punktów oraz sześć wygranych setów i żadnego straconego. Włoski zespół realizuje plan awansu do kolejnej rundy, a jego marzeniem jest gra w wielkim finale klubowych rozgrywek Cucine w swoich szeregach na znakomitych zawodników. W ataku niezawodny Sokolov, na rozegraniu doświadczony Bruno Rezende, a w przyjęciu Leal oraz Juantorena. Na środku Stanković i Simon. Dominację w czasie spotkania włoska drużyna pokazała już w pierwszym secie. Tylko początek dawał wicemistrzom Polski nadzieję na korzystny rezultat. ZAKSA starała się zdobywać punkty atakami skrzydłowych: Kaczmarka oraz Deroo. Gospodarze grali skutecznym blokiem. Jeden z nich dał prowadzenie 6:4.

Dodano 22 grudnia 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Plus Liga: ZAKSA z kompletem zwycięstw po 13 kolejkach

Mistrz kraju na własnym parkiecie podejmował wicemistrza ZAKSĘ Kędzierzyn Koźle. O wyniku spotkania zdecydowały cztery sety, gdzie znakomitą formę przez całe rozgrywki prezentują srebrni medaliści poprzednich rozgrywek.

ZAKSA Kędzierzyn Koźle imponuje wysoką formą na parkietach polskiej Ligi Siatkówki Mężczyzn. Drużyna włoskiego szkoleniowca przed rywalizacją z PGE Skrą Bełchatów na swoim koncie miała 12 wygranych pojedynków i w meczu na szczycie liczyła na 13 wygraną z rzędu. Spotkanie stało na wysokim poziomie, a obie drużyny zaprezentowały skuteczną grę. Od początku mecz to gospodarze starali się narzucić własny styl gry, czym byli w stanie wywalczyć nieznaczną przewagę. Kluczowe okazały się mocne zagrywki Kochanowskiego. Ataki Wlazłego oraz Szlpuka dały prowadzenie miejscowym zawodnikom 7:4. ZAKSA czekała na odpowiedni moment do ataku. Kluczowe były ataki Śliwki oraz Bnieńka ze środka. ZAKSA zapunktowała zagrywką w wykonaniu Deroo.

Dodano 22 listopada 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Siatkarska Liga Mistrzów: ZAKSA z kompletem punktów po 1 meczu

W meczu pierwszej kolejki wicemistrzowie Polski o pucharowe punkty rywalizowali z mistrzem Czech Karlovarsko. Mecz zakończył się w trzech setach, a gospodarze zainkasowali pierwszy komplet punktów w czasie grupowej rywalizacji.

ZAKSA Kędzierzyn Koźle prezentuje znakomitą formę na boiskach Polskiej Ligi Siatkówki Mężczyzn w sezonie 2018/2019. Drużyna prowadzona przez włoskiego szkoleniowca na swoim koncie ma osiem wygranych pojedynków na osiem rozegranych. Podobnym bilansem mogła pochwalić się drużyna Mistrza Czech CEZ Karlovarsko. Rywale wicemistrza Polski to młoda drużyna, która po raz pierwszy w historii swojego klubu awansowała do fazy grupowej siatkarskich rozgrywek. Mimo znakomitej formy na własnym terenie faworytem spotkania była ZAKSA. Goście wyrównany pojedynek byli w stanie nawiązać tylko na początku pierwszego seta. W tym czasie aktywne były dwie największe gwiazdy drużyny. W ataku punktował Rejlek, a w zagrywce Zmhral. Punkt serwisowy sprawił, że goście objęli prowadzenie 3:1.

Dodano 12 listopada 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Plus Liga: Asseco postawiło się liderowi tabeli

Lider tabeli w sezonie 2018/2019 ZAKSA Kędzierzyn Koźle w wyjazdowym spotkaniu podejmował ostatnią drużynę w lidze Asseco Resovię Rzeszów. Zwycięsko z pojedynku wyszli wicemistrzowie Polski, a gospodarze dopisali jeden punkt do ligowej tabeli.

ZAKSA Kędzierzyn Koźle chce w bieżącym sezonie uzyskać utracony tytuł w poprzednim sezonie na rzecz PGE Skry Bełchatów. Srebrni medaliści poprzednich rozgrywek od początku sezonu imponują formę i wygrywają mecz za meczem. Po sześciu zwycięstwach za trzy punkty wicemistrzowie Polski na wyjeździe o kolejne zwycięstwo rywalizowali z Asseco Resovią Rzeszów. Gospodarze 7 kolejki rozgrywek Plus Ligi zajmowali ostatnie miejsce w tabeli z zerową liczbą zwycięstw. Pierwszy set wskazywał na to, że będzie to jednostronny pojedynek. Już na samym początku goście byli w stanie objąć kilkupunktowe prowadzenie, które systematycznie powiększali. Kluczowe okazały się zagrywki Śliwki, a szczelny blok i kontry Deroo dały prowadzenie przyjezdnym 8:1. Gospodarze bazowali głównie na grze swoich skrzydłowych. Nieliczne ataki wykonywali Rossard oraz Schulz.

Dodano 3 listopada 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Siatkarska Liga Mistrzów: Faza grupowa w sezonie 2018/2019

Początek fazy grupowej przewidziano na 20 listopada i potrwa ona do 27 lutego przyszłego roku. Los do grupy przydzielił dwa polskie zespoły: PGE Skrę Bełchatów oraz Trefla Gdańsk. Trudne zadanie czeka ZAKSĘ w walce o awans do kolejnej rundy, gdyż swoje siły zmierzy z włoskimi zespołami: Modeną oraz Cucine Lube Civitanova.

Polska siatkówka klubowa ma trzech przedstawicieli fazy grupowej siatkarskiej Ligi Mistrzów w sezonie 2018/2019. W całych rozgrywkach w czwartej rundzie uczestniczy 20 zespołów, w tym obrońcy mistrzowskiej korony Zenit Kazań. Polskie zespoły w 19 edycji klubowych rozgrywek czeka trudne zadanie z wywalczeniem awansu do kolejnej fazy turnieju po rozegraniu sześciu spotkań fazy grupowej. Zmagania w fazie grupowej zakończą się 27 lutego przyszłego roku, po których zostanie rozegrana runda play-off. Półfinały zaplanowano od 2 do 11 kwietnia, a wielki finał rozgrywek odbędzie się 19 maja 2019 roku. Poniżej przedstawiamy szczegółowy podział na grupy siatkarskiej Ligi Mistrzów w sezonie 2018/2019:

Grupa A:

Halkbank Ankara, Knack Roeselare, Zenit Kazań, drużyna z kwalifikacji

Grupa B:

Zimut Modena, Cucine Lube Civitanova, VK CEZ, Karlovarsko, ZAKSA Kędzierzyn Koźle

Grupa C:

ACH Volley Ljubljana, VFB Friedrichshafen, Zenit Sankt Petersburg, drużyna z kwalifikacji

Plus Liga: ZAKSA rozstrzygnęła mecz w trzech setach

Rywalem był wicemistrz Polski ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem podopiecznych włoskiego szkoleniowca, a Łukasz Wiśniewski został najlepszym zawodnikiem.

ZAKSA Kędzierzyn Koźle zamierza wrócić do walki o złoty medal w bieżącym sezonie rozgrywek ligowych w męskiej siatkówce. W drugim meczu sezonu drużyna włoskiego szkoleniowca o ligowe punkty rywalizowała z gospodarzem pojedynku Stoczni Szczecin. Obie drużyny w swoich składach mają znakomitych zawodników wraz z aktualnymi mistrzami świata w siatkówce. Pierwszy set dawał nadzieję gospodarzom na wywalczenie cennego zwycięstwa nad wymagającym przeciwnikiem. Stocznia grała skutecznie blokiem, a aktywny w ataku był Bartosz Kurek. ZAKSA odpowiadała środkowymi Wiśniewskim oraz Bieńkiem. Na skrzydle niezawodny okazał się Kaczmarek. Jedna z kontr i szczelny blok dał przyjezdnym prowadzenie 12:9.

Stocznia była w stanie doprowadzić do wyrównania.

Dodano 6 maja 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Plus Liga: o zwycięstwie w finale zdecydował drugi mecz

Kibice obejrzeli emocjonujące widowisko. W czasie spotkania nie brakowało znakomitych obron, efektownych ataków oraz mocnych zagrywek. Walka o złoty medal rozstrzygnęła się w czterech setach.

ZAKSA Kędzierzyn Koźle rozgrywała rewanżowe spotkanie przed własną publicznością. Po porażce w Bełchatowie 0:3, aby myśleć o obronie mistrzowskiej korony podopieczni Anderi Gardiniego musieli wygrać spotkanie oraz liczyć na korzystny wynik w trzecim meczu. Wiele wskazywało na to, że do takiego pojedynku dojdzie. W pierwszym secie gospodarze zaprezentowali znakomitą zagrywkę oraz skuteczne ataki swoich środkowych. Toniutti prowadząc grę przez środek pozwalał na zdobywanie punktów przez Wiśniewskiego oraz Bieńka. Obaj dołożyli punkty w zagrywce i byli wsparci Torresem. Jedna z zagrywek dała miejscowym prowadzenie 13:8. Skra w pierwszym secie korzystała głównie na błędach przeciwnika w polu serwisowym.

Dodano 3 maja 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Plus Liga: Skra Bełchatów bliżej mistrzostwa

Warunkiem wywalczenia złotego medalu bieżących rozgrywek jest wywalczenie dwóch zwycięstw. Obrońcami tytułu są zawodnicy Andrei Gardiniego. W meczach przed własną publicznością będą musieli odrabiać straty z pierwszego pojedynku.

PGE Skra Bełchatów rozgrywała trzecie spotkanie w rozgrywkach play-off. W drodze do finału zespół pokonał Trefl Sopot w dwóch meczach. W rywalizacji z ZAKSĄ pierwsze spotkanie podopieczni włoskiego szkoleniowca rozgrywali przed własną publicznością. Od początku meczu gospodarze starali się narzucić własny styl gry. Skra grała skrzydłami. Punkty zdobywali Bednorz, Wlazły oraz Ebadipour. Goście w pierwszym secie punkty zdobywali głównie po błędach Skry w zagrywce oraz nielicznych w ataku. Wyrównany pojedynek sprawił, że żadnej ze stron nie udało się osiągnąć bezpiecznej przewagi.

Dodano 11 kwietnia 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Siatkarska Liga Mistrzów: ZAKSA przypieczętowała awans

W rewanżowym spotkaniu 1/6 finału siatkarskiej Ligi Mistrzów Mistrzowie Polski o awans do najlepszej czwórki z niemieckim przedstawicielem VFB Friedrichshafen. Spotkanie z niemiecką drużyną zakończyło się w trzech seta, a przyjezdni wygrali trzecią odsłonę do 13.

ZAKSA Kędzierzyn Koźle wygrała pierwsze spotkanie 3:2. Mistrzowie Polski jechali na rewanżowe spotkanie z nastawieniem trudnego pojedynku. Gospodarze w bieżącym sezonie Ligi Mistrzów na własnym parkiecie nie zaznali porażki oraz nie stracili seta. Klubowa rywalizacja znakomicie rozpoczęła się dla polskiego zespołu. ZAKSA szybko objęła prowadzenie 7:4.

Kluczowe okazały się ataki z kontry Torresa oraz techniczna zagrywka Wiśniewskiego. W początkowych fragmentach pojedynku goście nie uniknęli błędów własnych głównie w polu serwisowym. ZAKSA grała na wysokim procencie skuteczności w ataku. W kolejnych minutach przyjezdni powiększali prowadzenie.

Dodano 4 kwietnia 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Siatkarska Liga Mistrzów: ZAKSA przerwała serię VFB Friedrichshafen

Przeciwnikiem mistrza Polski był wicemistrz Niemiec VFB Friedrichshafen. Goście do meczu z polską drużyną przystępowali po 37 zwycięstwach z rzędu. Twórcą znakomitej serii jest nowy szkoleniowiec reprezentacji Polski Vital Heynen.

ZAKSA Kędzierzyn Koźle marzy o wywalczeniu awansu do turnieju finałowego siatkarskiej Ligi Mistrzów. Po wyeliminowaniu Jastrzębskiego Węgla drużyna Andrei Gardiniego o kolejny sukces na międzynarodowej arenie rywalizowała z wicemistrzem Niemiec VFB Friedrichshafen. Goście zamierzali podtrzymać serię 37 wygranych pojedynków. Od początku meczu to ZAKSA starała się narzucić własny styl siatkarskiego pojedynku. Gospodarze bazowali na skuteczności środkowych Bieńka oraz Wiśniewskiego. Wiele punktów ze skrzydła zdobywał Torres. Mistrzowie Polski grali na wysokim procencie skuteczności, a jedna z akcji dała prowadzenie 10:8.

Od początku meczu niemiecka drużyna znakomicie grała blokiem.

Dodano 12 grudnia 2017r, w Siatkówka, przez misiek
KMŚ: ZAKSA rozpoczęła walkę o zwycięstwo od trzeciego seta

W pierwszym meczu podopieczni Andrei Gardiniego podejmowali mistrza Azji Samaye Bak Teheran. Awans do fazy pucharowej wywalczy po dwie najlepsze drużyny.

Klubowe Mistrzostwa Świata w siatkówce rozgrywane są po raz 13 w historii. W fazie grupowej kibice obejrzą dwie polskie drużyny. Mistrz Polski ZAKSA Kędzierzyn Koźle o prawo gry w strefie medalowej rywalizuje z mistrzem Azji Samaye Bak Teheran, reprezentantem Włoch Cucine Lube Civitanovą oraz reprezentantem Ameryki Południowej Sadą Cruzeiro. W pierwszym meczu podopieczni włoskiego szkoleniowca o zwycięstwo rywalizowali z azjatyckim przeciwnikiem, który na siatkarskiej mapie istnieje zaledwie dwa lata. W klubie jest wielu reprezentantów Iranu, którzy w pierwszych dwóch setach postawili trudne warunki polskiej drużynie. Przyjezdni na hali w Opolu znakomiie grali w obronie. Byli w stanie w pierwszej odsłonie odrobić trzypunktową stratę dzięki zagrywce oraz grze w obronie Marandiego. Goście prezentowali atak na wysokim procencie skuteczności Mahmoudiego czy Seyeda. Szczelny blok dał prowadzenie 11:9.

Dodano 6 grudnia 2017r, w Siatkówka, przez misiek
Siatkarska Liga Mistrzów: Pierwsze spotkanie mistrza Polski

W pierwszym meczu nowego sezonu polska drużyna rywalizowała na trudnym terenie w Izmirze z miejscowym Arkasem. Mecz zakończył się po trzech setach siatkarskiej rywalizacji, a komplet punktów przypadł polskiej drużynie.

ZAKSA Kędzierzyn Koźle bez konieczności gry w eliminacjach przystąpiła do rywalizacji w fazie grupowej siatkarskiej Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu podopieczni Andreii Gardiniego rywalizowali o komplet punktów z Arkasem Izmir. Od początku meczu gra była bardzo wyrównana. W początkowych fragmentach walczące o zwycięstwo zespoły rywalizowały o dominację na środku. W obydwu drużynach skuteczni byli Koc oraz Wiśniewski z Bieńkiem. ZAKSA walczyła punkt za punkt, a żądnemu z zespołowi nie udało się wywalczyć bezpiecznej przewagi. Najwyższa w pierwszej odsłonie była trzypunktowa po stronie Arkasu. Kluczowy okazał się blok oraz ataki Maticia ze środka czy skrzydłowego Gokgoza. Arkas potrafił objąć prowadzenie w meczu 15:12.

Dodano 21 listopada 2017r, w Siatkówka, przez misiek
Siatkarska Liga Mistrzów: 20 klubów w tym 3 polskie powalczą o awans

Jedyne zwycięstwo polskiego zespołu miało miejsce w sezonie 1977/1978 za sprawą Płomienia Miłowicie. Ostatnie pięć sezonów to dominacja rosyjskiej siatkówki. Najbardziej utytułowanym zespołem jest CSKA Moskwa, która triumfowała w rozgrywkach 13 razy za czasów Związku Radzieckiego.

Trzy rosyjskie drużyny w ostatnich sezonach rozdzielały między sobą pierwsze miejsce w rozgrywkach siatkarskiej Ligi Mistrzów. Najwięcej sukcesów przypadło Zenitowi Kazań. Triumfy święciły także Biełogorjie Biełgorad oraz Lokomotiv Novosibirsk. W nowożytnej siatkówce najbliższe zwycięstwa były PGE Skra Bełchatów oraz Asseco Resovia Rzeszów. Miejsce na podium przypadło także Jastrzębskiemu Węglowi. Polska siatkówka może pochwalić się największą liczną organizacji turniejów finałowych w XXI wieku.

Biało-czerwoni dokonywali też sztuki aż pięć razy. Cztery były udziałem włoskiej reprezentacji, a trzy rosyjskiej.

Dodano 8 listopada 2017r, w Siatkówka, przez misiek
KMŚ 2017: W Polsce zagrają najlepsze drużyny klubowe

13 edycja rozgrywek odbędzie się od 12 do 17 grudnia bieżącego roku. Gospodarzem imprezy będą trzy miasta: Opole, Łódź, Kraków. Polskę reprezentować będą ZAKSA Kędzierzyn Koźle oraz PGE Skra Bełchatów. Najbliższa impreza będzie okazją do wywalczenia piątego medalu dla polskiej siatkówki.

Osiem drużyn walczyć będzie o trzy miejsca podczas klubowych mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn. Dwie z nich reprezentować będą polską siatkówkę. Stawkę zespołów uzupełniają: ubiegłoroczny zwycięstwa brazylijskie Sada Cruzeiro, zwycięzca Ligi Mistrzów z poprzedniego sezon rosyjski Zenit Kazań, włoskie Cucine Lube Civitanova, argentyńskie Personal Bolivar, irańskie Sarmayeh Bank Teheran oraz chiński przedstawiciel Fudan University Shanghai. Każda z drużyn rozegra trzy mecze fazy grupowej. Na ich podstawie zostaną wyłonieni półfinaliści rozgrywek, wśród których zostanie wyłoniony klubowy mistrz świata. Najlepsze zespoły rozegrają pięć pojedynków w ciągu krótkiego odstępu czasu.

Plus Liga: Mistrz, blisko czołówki

Po dwóch wyjazdowych spotkaniach aktualni mistrzowskie Polski po raz pierwszy zaprezentowali się przed własną publicznością. Rywalem obrońców trofeum byli siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy kilka dni wcześniej pokonali PGE Skrę Bełchatów.

Na początku sezonu siatkarskiego można obserwować wiele ciekawych i interesujących pojedynków. Mecze stoją na wysokim siatkarskim poziomie, a walczące drużyny są w wysokiej formie. Podobne zdarzenie miało miejsce w rywalizacji ZAKSY Kędzierzyn Koźle oraz Jastrzębskiego Węgla. Mistrzom Polski nie znudziło się wygrywanie ligowych pojedynków i w trzecim meczu zamierzali wywalczyć komplet trzech punktów. Gospodarze od początku meczu narzucili własny styl gry. Zagrywka miała kluczowe znaczenie w zdobywaniu punktów.

Pierwsza seria przytrafiła się przy zagrywkach Mateusza Bieńka. Utalentowany środkowy utrudnił rozegranie piłki przez Kampę, a jego koledzy z drużyny umiejętnie blokowali przeciwnika. Kilka z rzędu punktów w tym elemencie gry sprawiło, że gospodarze prowadzili w pierwszym secie 7:3.

Dodano 7 października 2017r, w Siatkówka, przez misiek
Plus Liga: Mistrz dalej nie zwalnia tempa

Miejscowe Asseco podejmowało aktualnego mistrza Polski ZAKSĘ Kędzierzyn Koźle. Mecz był bardzo emocjonujący i rozstrzygnął się w czterech setach, a po kolejne ligowe punkty sięgnęli siatkarze włoskiego szkoleniowca.

Asseco Resovia Rzeszów po raz ostatni s mistrzowskiej korony cieszyła się w sezonie 2014/2015. Poprzednie rozgrywki nie były zbyt udane, gdyż klub zajął w na zakończenie sezonu dopiero czwarte miejsce. Była to pierwsza lokata, kiedy zespół po raz pierwszy od rozgrywek 2008/2009 nie stanął na podium Polskiej Ligi Siatkówki Mężczyzn. Przed rozpoczęciem tegorocznej rywalizacji z klubu odeszło dziewięciu zawodników na czele z Gavinem Schmittem czy Gordonem Perrinem.

Asseco nie zamierzała się poddać i chce wrócić do walki o miejsce na podium na zakończenie rozgrywek. Już w trzecim meczu nowego sezonu podopieczni włoskiego szkoleniowca rywalizowali z ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle. Dla przyjezdnych w nowym sezonie było to drugie wyjazdowe spotkanie, a początek spotkania na wysokim procencie skuteczności w ataku głównie ze skrzydeł. Gospodarzom brakowało skutecznego przyjęcia, ale punkty nadrabiali skrzydłowi. Wiele skutecznych i punktowych ataków było udziałem Śliwki, Rossarda, czy Jarosza.