Dodano 21 lipca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Piast stracił pierwsze punkty w nowym sezonie

Po dwumeczu z BATE Borysow i meczem o superpuchar Polski dla drużyny Waldemara Fornalika przyszła rywalizacja o obronę mistrzowskiej korony. W pierwszej kolejce Piast na własnym stadionie podejmował Lecha Poznań, a gospodarze gola stracili w końcowych fragmentach meczu.

Piast Gliwice w poprzednim sezonie dość nieoczekiwanie został Mistrzem Polski. Drużyna Waldemara Fornalika w pierwszej kolejce o ligowe punkty mierzyła się z Lechem poznań. Obie drużyny udanie chciały otworzyć walkę o kolejne trofeum na polskich boiskach. Piast podobnie jak w poprzednich meczach głównie z BATE Borysow jako pierwszy otworzył wynik. Bohaterem miejscowej publiczności w szóstej minucie gry został Jorge Felix. Hiszpan wykorzystał podanie z bocznego sektora Badii i mocnym strzałem z bliskiej odległości strzelił pierwszego gola w nowym sezonie.

Po straconej bramce Lech miał kilka dogodnych okazji do zmiany niekorzystnego wyniku. Najpoważniejsze zagrożenie drużyna Żurawia stwarzała po rzutach rożnych. Dośrodkowanie Jevitcia w 14 minucie gry trafiło na głowę Crmonarkovicia.

Dodano 19 lipca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Efektownie otwarcie Jagiellonii Białystok

pierwszym przeciwnikiem w walce o ligowe punkty drużyny Ireneusza Mamorta była Arka Gdynia. Goście w efektowny sposób uzyskali pierwsze zwycięstwo w sezonie zdobywając pierwsze trzy bramki.

Jagiellonia Białystok chce ponownie włączyć się do walki o europejskie puchary. Białostocka drużyna w poprzednim sezonie jednym punktem przegrała eliminacje do Ligi Europy z Cracovią Kraków prowadzoną przez Michała Probierza byłego szkoleniowca podlaskiej drużyny. Jagiellonia w pierwszej kolejce rozgrywała wyjazdowe spotkanie w Gdyni z miejscową Arką, a bramkowe konto zostało otwarte już w 6 minucie gry. W tym czasie na listę strzelców wpisał się Bartosz Bida. Młodzieżowiec strzałem pod poprzeczkę wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony boiska Imaza.

Prowadząc różnicą jednej bramki białostocka drużyna chciała podwyższyć prowadzenie. Cel został zrealizowany już w 18 minucie. Po raz kolejny bramkowe zdarzenie zostało przeprowadzone z prawej strony boiska. Aktywny w pierwszej kolejce nowy nabytek czeski pomocnik Prikryl obsłużył Imaza.

Dodano 11 lipca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Piłka nożna: Piast czeka od pięciu do siedmiu meczów do końca lipca

Drużyna Waldemara Fornalika zostawiła w pokonanym polu Legię Warszawa, Lechią Gdańsk czy Cracovię Kraków. Wszystkie zespoły reprezentują Polskę na międzynarodowej arenie w Lidze Mistrzów bądź Lidze Europy. Piast do końca lipca rozegra, co najmniej pięć gier, a może i siedem.

Piast Gliwice nie rozgrywał zbyt wielu meczów kontrolnych przygotowujących do nowych rozgrywek. Najwyższe zwycięstwo udało się odnieść w rywalizacji tuż przed eliminacjami Ligi Mistrzów z Miedzią Legnica. Mistrz pokonał przeciwnika aż 7:1. Wysokie zwycięstwo zmotywowało Piast Gliwice to heroicznej postawy w pierwszej rundzie kwalifikacji Champions League. Piast trafił na BATE Borysow i kibice nie dawali zbyt dużej nadziei na awans do kolejnej fazy. Piast meczem z białoruskim przeciwnikiem rozpoczął rywalizację niemal co trzy dni. Po wyjazdowym spotkaniu drużyna Waldemara Fornalika zmierzy się na ligowym podwórku w walce o Superpuchar Polski. Mecz odbędzie się w sobotę 13 lipca.