Dodano 4 sierpnia 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Europy: Legia ratuje honor polskiej piłki klubowej w sezonie 2019/2020

Drużyna Aleksandra Vukovicia na swoim koncie będzie miała co najmniej sześć spotkań po meczach 3 rundy kwalifikacji do fazy grupowej piłkarskiej Ligi Europy. W dotychczasowych meczach Legia odniosła dwa zwycięstwa i zanotowała dwa remisy.

Legia Warszawa jest od wielu lat najlepszym polskim zespołem w europejskich pucharach. To dzięki drużynie ze stolicy Polska federacja nadal może wystawiać cztery drużyny w eliminacjach Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Legia Warszawa w bieżącym sezonie rozegrała cztery spotkania. Dwa z nich wygrała i oba miały miejsce na własnym stadionie. Popularni Wojskowi zachowali w dwóch meczach czyste konto i pokonali Europa FC 3:0 z Gibraltaru oraz 1:0 Kups z Finlandii. Legia Warszawa nadal ma szansę na grę w fazie grupowej. W trzeciej rundzie fazy eliminacyjnej popularni wojskowi zmierzą się z greckim Atromitosem Ateny. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane w stolicy, a Legia będzie miała szansę na trzecie zwycięstwo w europejskich pucharach w bieżących rozgrywkach.

Legia za uzyskane wyniki dostarczyła polskiej federacji najwięcej punktów rankingowych.

Dodano 20 lipca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Europy: Legia przypieczętowała awans z wicemistrzem Gibraltaru.

Wicemistrzowie Polski na własnym stadionie podejmowali wicemistrza Gibraltaru Europa FC. Bohaterem spotkania został hiszpański napastnik Carlos Lopez strzelec dwóch bramek. Bramkarz Legii w dwumeczu zachował czyste konto.

Niski ranking klubowy reprezentacji Polski sprawia, że polskie zespoły od pierwszej rundy rywalizacją w eliminacjach do rozgrywek fazy grupowej Ligi Europy. W pierwszej rundzie Legia Warszawa wicemistrz Polski zmierzył się z Europa FC. Drużyna z Gibraltaru postawiła się głównie na własnym stadionie bezbramkowo remisując ze zdecydowane wyżej notowaną drużyną w klubowym rankingu. Radosław Majecki bramkarz Legii nie dał się pokonać i zachował czyste konto. Obowiązkiem Legii Warszawa w rewanżowym pojedynku rozgrywanym na własnym stadionie było wywalczenie awansu i strzelenie, co najmniej jednego gola.

Gospodarze szansę mieli już w 2 minucie po uderzeniu zza pola karnego Novikovasa. Legia sprawę awansu rozstrzygnęła w pierwszym kwadransie. Wojskowi strzelili w tym czasie dwie bramki, a pierwsza z nich miała miejsce już w 7 minucie.

Dodano 19 lipca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Efektownie otwarcie Jagiellonii Białystok

pierwszym przeciwnikiem w walce o ligowe punkty drużyny Ireneusza Mamorta była Arka Gdynia. Goście w efektowny sposób uzyskali pierwsze zwycięstwo w sezonie zdobywając pierwsze trzy bramki.

Jagiellonia Białystok chce ponownie włączyć się do walki o europejskie puchary. Białostocka drużyna w poprzednim sezonie jednym punktem przegrała eliminacje do Ligi Europy z Cracovią Kraków prowadzoną przez Michała Probierza byłego szkoleniowca podlaskiej drużyny. Jagiellonia w pierwszej kolejce rozgrywała wyjazdowe spotkanie w Gdyni z miejscową Arką, a bramkowe konto zostało otwarte już w 6 minucie gry. W tym czasie na listę strzelców wpisał się Bartosz Bida. Młodzieżowiec strzałem pod poprzeczkę wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony boiska Imaza.

Prowadząc różnicą jednej bramki białostocka drużyna chciała podwyższyć prowadzenie. Cel został zrealizowany już w 18 minucie. Po raz kolejny bramkowe zdarzenie zostało przeprowadzone z prawej strony boiska. Aktywny w pierwszej kolejce nowy nabytek czeski pomocnik Prikryl obsłużył Imaza.

Dodano 9 marca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Śląsk zmierza do grupy mistrzowskiej

Drużyna z Dolnego Śląska w drugiej części rozgrywek jest niepokonanym zespołem na własnym boisku. Zespół odniósł komplet trzech zwycięstw oraz nie stracił ligowej bramki. Czyste konto zachowuje bramkarz gospodarzy od 270 minut piłkarskiej rywalizacji.

Śląsk Wrocław rozegrał mecz 25 kolejki polskiej ekstraklasy przed własną publicznością. Rywalem drużyny z Dolnego Śląska była Jagiellonia Białystok, która nadal liczy się w walce o europejskie puchary na zakończenie ligowej rywalizacji. Gospodarze w pierwszym meczu pokonali Dumę Podlasia na ich terenie aż 4:0 i w meczu przed własną publicznością zespół zamierzał podtrzymać zwycięską serię zwłaszcza na własnym stadionie. W pierwszych 10 minutach gry obie drużyny stworzyły po jednej bramkowej okazji do zmiany wyniku.

Pierwsza zaatakowała Jagiellonia, która mogła objąć prowadzenie już w 7 minucie po strzale Novikovasa. Uderzenie litewskiego pomocnika okazało się niecelne. Śląsk chwilę później przeprowadził bramkową akcję. Bohaterem miejscowej publiczności w 8 minucie gry został Chrapek.

Dodano 4 stycznia 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga hiszpańska: Real traci ligowe punkty i bramki

Drużyna Santiago Solariego w czasie ligowej rywalizacji zamierzała odnieść czwarte zwycięstwo z rzędu. Dwie bramki okazały się niewystarczające, a po zakończonym meczu gospodarze opuścili strefę spadkową.

FC Villareal w bieżących rozgrywkach musi martwić się o zachowanie ligowego bytu niż skupić się na grze o europejskie puchary w przyszłym sezonie. Villareal zmienił szkoleniowca, a w meczu 17 kolejki ligowych rozgrywek na własnym stadionie podejmował Real Madryt. Obydwu drużynom zależało na zwycięstwie. Spotkanie lepiej rozpoczęła drużyna żółtej łodzi podwodnej, która zaczęła stwarzać bramkowe okazje głównie w bocznych sektorach boiska. Pierwsza szansa na zmianę wyniku pojawiła się już w 3 minucie, a bohaterem miejscowej publiczności mógł zostać Chukwueze. Pomocnik reprezentacji Nigerii oddał jednak zbyt lekki strzał przy bliższym słupku i Courtois nie dał się pokonać. Nie minęło 60 sekund, a gospodarze cieszyli się z jednobramkowego prowadzenia. Bramkowa akcja miała miejsce za sprawą nigeryjskiego pomocnika. Zawodnik Rodem z Afryki znakomicie obsłużył Cazrolę.

Dodano 15 grudnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Cracovia zapunktowała z Pogonią

Drużyny walczą o jak najlepszą pozycje przed dokończeniem sezonu zasadniczego i walki o ligowe punkty. W ciekawie zapobiegającym się spotkaniu na własnym stadionie piłkarze Cracovii Kraków podejmowali Pogoń Szczecin. Seria drużyny Michała Probierza przedłużyła się do czterech meczy.

Cracovia Kraków pod koniec pierwszej części sezonu rozgrywek polskiej ekstraklasy złapała wysoką formę i potrafi wygrywać mecz za meczem. Drużyna Michała Probierza nadal liczy się w grze o awans do pierwszej ósemki dającej prawo gry o mistrzostwo kraju jak i europejskie puchary. Cracovia w meczu 19 kolejki na własnym stadionie podejmowała Pogoń Szczecin, a spotkanie lepiej rozpoczęła drużyna gości. Portowcy już w 4 minucie zdecydowali się na uderzenie z dystansu w wykonaniu Walukiewicza. Próba okazała się nieskuteczna, a szansa na zmianę wyniku pojawiła się sześć minut później. Tym razem czujna obrona Cracovii nie dopuściła Deleva do oddania celnego strzału na bramkę.

Przez większość pierwszej połowy brakowało celnych strzałów na bramkę przeciwnika. Pierwszy z nich pojawił się w 31 minucie, kiedy to Majewski próbował zaskoczyć Peskovicia.

Dodano 8 grudnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Lech rozpędził się w drugiej połowie

Po porażce w wyjazdowym spotkaniu z Cracovią Kraków poznański klub o ligowe punkty w ostatnim meczu przed własną publicznością w 2019 roku rywalizował ze Śląskiem Wrocław. Gospodarze od dłuższego czasu zachowali czyste konto, a wynik rozstrzygnęli w drugiej połowie.

Lech Poznań ma nadzieję wrócić w górne rejony ligowej tabeli rozgrywek polskiej ekstraklasy. W 18 kolejce bieżących rozgrywek zespół prowadzony przez Adama Nawałkę podejmował Śląsk Wrocław. Obie drużyny w pierwszych 45 minutach spotkania zdecydowały się na defensywną taktykę. W czasie pierwszej połowy brakowało celnego strzału na bramkę przeciwnika. Lech miał zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki, ale był zmuszony do rozgrywania piłki w ataku pozycyjnym. Obie drużyny starały się wynik spotkania zmienić głównie po uderzeniach z rzutu wolnego.

Pierwsi szansę mieli piłkarze Śląska, gdzie Robak zdecydował się na strzał, lecz futbolówka nie znalazła drogi do bramki. Chwilę później podobną sytuację miał Gytkjaer. Uderzenie duńskiego napastnika miało podobny skutek jak w przypadku napastnika wrocławskiej drużyny.

Dodano 20 października 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Jagiellonia zapunktowała w meczu z Pogonią Szczecin

W spotkaniu 12 kolejki piłkarze Ireneusza Mamrota o ligowe punkty rywalizowali z Pogonią Szczecin, która na swoim koncie miała trzy zwycięstwa z rzędu. Wynik spotkania został ustalony w drugiej połowie, a gospodarze cieszyli się z siódmego sukcesu w sezonie.

Celem Jagiellonii Białystok po zakończeniu 30 kolejki rozgrywek polskiej ekstraklasy jest wywalczenie awansu do grupy mistrzowskiej. Gra w pierwszej ósemce daje możliwość gry o mistrzostwo Polski oraz europejskie puchary w przyszłym sezonie. Jagiellonia Białystok przed reprezentacyjną przerwą na swoim koncie miała sześć ligowych zwycięstw. W meczu 12 kolejki piłkarze Ireneusza Mamrota komplet punktów zamierzali wywalczyć z Pogonią Szczecin.

Gospodarze pierwszą bramkową okazję stworzyli w 10 minucie. Na listę strzelców powinien wpisać się Arvydas Novikovas. Pomocnik reprezentacji Litwy oddał groźne uderzenie po ziemi, które jednak nie znalazło się w bramce Pogoni Szczecin. Na odpowiedź przyjezdnych trzeba było poczekać 15 minut. Po raz kolejny przed stratą bramki Jagiellonię uratował Kelemen.

Dodano 11 października 2018r, w Koszykówka, przez misiek
Euro Cup: Mecz Arki rozstrzygnął się w czwartej kwarcie

W pierwszym wyjazdowym pojedynku podopieczni Przemysława Frasunkiewicza z Tofas Bursa toczyli wyrównany pojedynek. Gospodarze zwycięstwo uzyskali w czwartej kwarcie, gdzie gdyńskiemu rywali byli w stanie rzucić aż 39 punktów oddając sześć celnych rzutów za trzy punkty.

Euro cup to rozgrywki mające na celu promocję koszykówki. Zwycięzca tych prestiżowych rozgrywek ma zagwarantowany udział w przyszłym sezonie w koszykarskiej Eurolidze. W drugim swoim występie Polskę reprezentowała Arka Gdynia. Goście przez trzy kwarty pojedynku toczyli równorzędny pojedynek z tureckim przedstawicielem Tofas Bursa. W początkowych fragmentach pojedynku obie drużyny nie były w stanie złapać odpowiedniego rytmu gry. Punkty dla miejscowych zdobywał głównie środkowy Kadji. Jeden z rzutów za trzy punkty dał prowadzenie miejscowym 11:7.

Arka była w stanie odrobić punktową stratę. Znakomite zawody rozgrywał Bostić.

Dodano 15 września 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Jagiellonia wygrywa po miesiącu

W meczu i kolejki polskiej ekstraklasy drużyna Ireneusza Mamrota na własnym stadionie podejmowała Cracovię Kraków, której trenerem jest były szkoleniowiec podlaskiej drużyny Michał Probierz. Jagiellonia okazała się skuteczniejszym zespołem i po zakończonym meczu mogła cieszyć się z 5 zwycięstwa w sezonie.

Celem Jagiellonii Białystok w bieżącym sezonie rozgrywek polskiej ekstraklasy jest wywalczenie awansu do pierwszej ósemki oraz możliwość gry o mistrzostwo Polski i europejskie puchary. Warunkiem jest wygrywanie jak największej liczby spotkań przed własnymi kibicami oraz na boisku przeciwnika. Wliczając mecze przed reprezentacyjną przerwą białostocki klub na zwycięstwo czekał miesiąc. Ostatni sukces miał miejsce z Piastem Białystok, a mecz i kolejki przeciwko Cracovii był okazją do pokonania niżej notowanego przeciwnika w ligowej tabeli.

Gospodarze już w pierwszej minucie gry stworzyli bramkową okazję. Na listę strzelców po uderzeniu piłki głową mógł wpisać się Kwiecień. Pomocnik gospodarzy oddał jednak niecelny strzał po dośrodkowaniu Guilherme z rzutu rożnego. Jagiellonia większe zagrożenie w pierwszej połowie stwarzała po stałych fragmentach gry. Pierwszy celny strzał na bramkę przeciwnika pojawił się w 10 minucie, kiedy to Runje zmusił do interwencji Gostomskiego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Dodano 18 sierpnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Europejskie puchary: Będzie brakować rankingowych punktów

Klubowe rozgrywki na dobre się nie rozpoczęły, a polscy kibice muszą trzymać kciuki za piłkarzy występujących w zagranicznych zespołach. Polskie drużyny muszą się martwić, czy w przyszłym sezonie będą w stanie wystawić cztery drużyny.

Od kilku sezonów polska piłka klubowa jest w stanie wystawić cztery drużyny w europejskich pucharach. Mistrz kraju uczestniczy w kwalifikacjach piłkarskiej Ligi Mistrzów, natomiast dwie drużyny z miejsc 2 oraz 3 na zakończenie sezonu uczestniczą w kwalifikacjach piłkarskiej Ligi Europy. Czwarte miejsce jest zagwarantowane dla zdobywcy krajowego pucharu bądź 4 drużyny ligowej tabeli. W bieżącym sezonie polska piłka mogła wystawić cztery drużyny. Legia Warszawa jako mistrz Polski rozpoczął kwalifikacje do Ligi Mistrzów od pierwszej rundy. Pierwszym przeciwnikiem okazał się irlandzki Cork City, a drużyna prowadzona przez ówczesnego szkoleniowca Klafuricia pewnie pokonała wyspiarską drużynę w dwumeczu strzelając cztery bramki i odnosząc dwa zwycięstwa.

W kolejnej rundzie Legia trafiła na mistrza Słowacji Spartak Tranava. Pierwsze spotkanie przy Łazienkowskiej zakończył się dość nieoczekiwaną porażką 0:2, by w rewanżu wygrać 1:0. Uzyskany rezultat sprawił, że wojskowi pożegnali się z Ligą Mistrzów.

Dodano 2 sierpnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Europy: Trencin zasłużył na grę z Feyenoordem

W rewanżowym spotkaniu 2 rundy eliminacji do fazy grupowej piłkarze Marcina Brosza na wyjeździe rywalizowali z piątą drużyną słowackiej ekstraklasy poprzedniego sezonu AS Trencin. Górnik poniósł drugą porażkę ze słowacką drużyną. Jedyną bramkę strzelił utalentowany Daniel Smuga.

Górnik Zabrze miał trudne zadanie przed rewanżowym spotkaniem drugiej rundy eliminacji Ligi Europy w sezonie 2018/2019. Piłkarze Marcina Brosza po porażce 0:1 na własnym stadionie marząc o awansie do kolejnej rundy musieli strzelić, co najmniej jednego gola i nie stracić żadnego. Pierwszy cel został zrealizowany w drugiej połowie. Górnik bramkę strzelił w 60 minucie. Na listę strzelców wpisał się wprowadzony w drugiej połowie Daniel Smuga. Zawodnik gości wykorzystał płaskie dośrodkowanie z bocznego sektora boiska i strzałem od słupka zmniejszył rozmiary porażki. Przyjezdni w tym czasie prowadzili już różnicą dwóch bramek 3:1.

AS Trencin nie zamierzał doprowadzać do nerwowej końcówki w meczu przed własną publicznością.

Dodano 27 lipca 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Europy: Machaj przedłużył nadzieję na awans

Wicemistrzowie Polski w meczu przed własną publicznością podejmowali portugalskie Rio Ave. Gospodarze po zakończonym pojedynku mogli cieszyć się z piątego zwycięstwa na międzynarodowej arenie oraz mieć nadzieję na awans do kolejnej rundy.

Jagiellonia Białystok jako wicemistrz Polski rozpoczęła pucharową przygodę o awans do fazy grupowej Ligi Europy od drugiej rundy. Pierwszym przeciwnikiem drużyny Ireneusza Mamrota był portugalski przeciwnik Rio Ave. Marząc o awansie do dalszych gier białostocka drużyna musiała przede wszystkim strzelić gola oraz mieć nadzieję na zachowanie czystego konta. Oba warunki zostały spełnione, a wynik piłkarskiej rywalizacji zmienił się już w 9 minucie gry. Bohaterem miejscowej publiczności został Mateusz Machaj.

Były piłkarz Chrobrego Głogów wykorzystał błąd obrony portugalskiej drużyny po zagraniu od Przemysława Frankowskiego. Będąc sam na sam z bramkarzem polski zawodnik uderzył nie do obrony. Po strzelonej bramce Jagiellonia zastosowała defensywną taktykę. Podlaska drużyna cofnęła się na własną połowę licząc na kontry oraz skuteczne interwencje swojego bramkarza.

Dodano 27 kwietnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Novikovas zrobił różnicę

Piłkarze Ireneusza Mamrota w wyjazdowym spotkaniu grupy mistrzowskiej o komplet punktów walczyli z Koroną Kielce. Mecz na boisku przeciwnika rozstrzygnął się w drugiej połowie. Bohaterem spotkania został reprezentant Litwy Arvydas Novikovas, który znacząco poprawił swoje indywidualne osiągnięcia.

Jagiellonia Białystok do meczu z Koroną Kielce przystępowała po trzech ligowych porażkach z rzędu. Duma Podlasia nie była w stanie pokonać Zagłębia Lubin, Wisły Płock oraz Górnika Zabrze. Białostocki klub zdobył dwie bramki, ale stracił aż ich aż sześć. Korzystny bilans ostatnich spotkań z Koroną dawał nadzieję przyjezdnym na przełamanie ligowej serii. W pierwszej połowie to Korona stwarzała bramkowe okazje. Jagiellonia skupiona była na obronie. Gospodarze już w 3 minucie zagrozili bramce Kelemena. Wynik meczu próbował zmienić Kovavecić, lecz jego uderzenie okazało się niecelne.

Dodano 12 marca 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Arka przerwała bramkowy post

Zainteresowanych grą w pierwszej ósemce rozgrywek polskiej ekstraklasy jest kilka zespołów. Jednym z nich jest zdobywca Pucharu Polski oraz uczestnik europejskich pucharów Arka Gdynia. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego po raz pierwszy w 2018 roku mogli cieszyć się z kompletu punktów prezentując skuteczną grę.

Arka Gdynia i Bruk-Bet Termalica Nieciecza rywalizowały w meczu 27 kolejki o ligowe punkty. Gospodarzem spotkania był gdyński zespół, który zamierzał po raz pierwszy w nowym roku cieszyć się z kompletu punktów i znacząco poprawić sytuację w ligowej tabeli. Awans do pierwszej ósemki zapewnia ligowy byt na kolejne rozgrywki oraz daje szansę powalczyć o europejskie puchary w przyszłym sezonie. Arka zna smak europejskiej przygody po wywalczeniu Pucharu Polski. W ligowym spotkaniu podopieczni Leszka Ojrzyńskiego na własnym stadionie zamierzali poprawić bramkowy bilans. Pierwsi gola mogli zdobyć przyjezdni piłkarze. Bohaterem mógł zostać Gutkovskis, lecz napastnik Termalici nie wykorzystał znakomitej okazji do strzelenia bramki po akcji Romana Gergela w 5 minucie gry.

Mimo aktywności bocznego pomocnika to Arka opanowała środek boiska i było kwestią czasu jak padną bramki.

Dodano 25 sierpnia 2017r, w Piłka nożna, przez Michał Kruk
Liga Europy: Faza grupowa bez polskich klubów

Za wysokie wymagania okazały się w rozgrywkach piłkarskiej Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Polskie kluby ominęła w Lidze Europy rywalizacja m.in. z AC Milan, Arsenalem Londyn, czy Evertonem oraz włoskim Lazio Rzym, czy berlińską Herhą. Ostatecznie 48 klubów w Lidze europy zostało podzielonych na 12 grup.

Cztery polskie drużyny przystąpiły do walki o europejskie puchary, a były to: Jagiellonia Białystok, Arka Gdynia, Lech Poznań i Legia Warszawa. Żadnej nie udało się awansować do fazy grupowej odpadając w ostatniej lub wcześniejszych rundach kwalifikacji. Walkę europejskich gigantów polskie zespoły oglądać będą na ekranach telewizorów, a wszystkie uczestniczące drużyny walczyć będą o awans do wielkiego finału, który zostanie rozegrany w Lyonie. Losowania fazy grupowej dokonały gwiazdy światowego futbolu Henrik Larosson oraz Eric Abidal.

Poniżej przedstawiamy podział na grupy rozgrywek Ligi Europy w sezonie 2017/2018:

Ekstraklasa: Nie ma mocnych na miedziowych

Piłkarze Piotra Stokowca na własnym stadionie nie tylko nie znajdują ligowych pogromców, ale także nie znajdują drużyn, które nie są w stanie strzelić im bramki. Podobne piłkarskie zdarzenia miały miejsce w rywalizacji ze Śląskiem Wrocław z Pogonią Szczecin oraz Wisłą Kraków.

W bieżącym sezonie rozgrywek polskiej ekstraklasy nie ma podziału punktów po zakończeniu 30 ligowych kolejek. W górnej połówce i walki o europejskie puchary chce się znaleźć drużyna Zagłębia Lubin. Miedziowi podobnie jak w poprzednim sezonie grają skuteczną piłkę w obronie oraz rywalom są w stanie strzelać wiele bramek. Na sześć rozegranych meczy piłkarze Stokowca zgromadzili na swoim koncie cztery zwycięstwa i dwa remisy. Ostatni komplet punktów miał miejsce w rywalizacji na własnym stadionie z Wisłą Kraków.

Mecz stał na wysokim piłkarskim poziomie z dużą ilością stwarzanych bramkowych okazji. Pierwsi zaatakowali gospodarze. Zagłębie wyszło na prowadzenie już w 5 minucie gry. W tym czasie dośrodkowanie z rzutu rożnego Starzyńskiego trafiło do Jacha.

Dodano 29 czerwca 2017r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Europejska: Dodatni bilans bramkowy Jagiellonii w europejskich pucharach

Pierwszym przeciwnikiem białostockiej drużyny będzie Dinamo Batumi, a mecz ostanie rozegrany na boisku przeciwnika. Rywalizacja w europejskich pucharach to czwarta próba podlaskiej drużyny.

Pierwszy raz w europejskich pucharach Jagiellonia Białystok zaprezentowała się szerszej publiczności w sezonie 2010/2011. W tym czasie po wywalczeniu Pucharu Polski rywalizowali z greckim Arisem Saloniki. Faworytem spotkania byli piłkarze argentyńskiego szkoleniowca. Na ławce trenerskiej Arisu zasiadał Hecot Raul Couper, który dwukrotnie z rzędu był w stanie awansować do finału rozgrywek piłkarskiej Ligi Mistrzów. Jagiellonia postawiła trudne warunki piłkarskiej rywalizacji.

Pierwszy mecz rozgrywany był w Białymstoku, a piłkarze Michała Probierza już po 10 minutach przegrywali z greckim rywalem już 0:2. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Toni Calvo w 3 oraz 7 minucie wykorzystując rzut karny po faulu Igora Lewczuka. Jagiellonia się nie podłamała i była w stanie strzelić honorową bramkę, a jej autorem okazał się Rafał Grzyb po akcji w bocznym sektorze boiska Kamila Grosickiego. Strat nie udało się odrobić i mecz po 90 minutach zakończył się porażką 1:2.