Dodano 22 czerwca 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów: Z Argentyną zgodnie z planem

Biało-czerwoni nadal liczą się w walce o awans do turnieju finałowego rozgrywanego na francuskich parkietach. Jednym z warunków utrzymania miejsca dającego awans było zwycięstwo nad reprezentacją Argentyny na parkiecie w Melbourne.

Po porażkach z Iranem, Stanami Zjednoczonymi oraz Serbią biało-czerwoni w trzech meczach siatkarskiej Lidze Narodów nie wywalczyli żadnego punktu, ani seta. Przed ostatnim weekendem grupowej rywalizacji biało-czerwoni spadli na piąte miejsce w ligowej tabeli i muszą wygrywać kolejne spotkania, by nie stracić awansu do turnieju finałowego. Ostatnim przystankiem dla siatkarzy belgijskiego szkoleniowca jest Melbourne. W pierwszym meczu polska drużyna o dziewiąte zwycięstwo w rozgrywkach rywalizowała z reprezentacją Argentyny. Siatkarze z Ameryki Południowej w początkowych fragmentach pierwszego seta utrudniła przyjęcie polskim zawodnikom. Kontra okazała się skuteczna, a punktował głównie Lopez. Jedna z akcji dała prowadzenie dla Argentyny 4:2. Punktowa inicjatywa należała do polskich przeciwników. Przy zagrywce Cavanny Argentyna wyszła na prowadzenie 12:9.